Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 18 минути , Hakkâri Spor каза:

Благодаря, купих. Май за първи път пробвам тази схема с флекса. А може ли да местя с 2 месеца напред? Че имам предвид пътуване през февруари?

И повече от един път може ли да се направи смяна, ако Уиз врътнат номер и променят часовете и след първата смяна (на реалния номер, който искам)?

Може да правиш всичко, което си изредил.

Като правиш промени само внимавай цената да не е по-ниска. 

Ето пример с една моя резервация от 15€. Винаги гледам оттук какво показва. Трябва да е едно към едно или новият полет да е по-скъп.

IMG_1900.jpeg.3693e7eb2167ef5fa2986c07267b4ec8.jpeg

 

това е при нов билет от 10€

IMG_1901.png.92ae70e7be63db4a4c2be8a494e636f6.png

 

така е при еднаква цена

IMG_1903.png.099825b1b62b2112f68d84e64402d0ef.png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, ДиянаВ каза:

 

преди 5 часа, ДиянаВ каза:

Може да правиш всичко, което си изредил.

Като правиш промени само внимавай цената да не е по-ниска. 

Е ако е по-ниска, просто няма да доплащам, но и те няма да ми доплащат, хаха. Нормално. ОК, мерси много за инфото.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, ДиянаВ каза:

Няма как да кажем коя линия ще се отмени/измени. Има риск, а да се дава мнение за друг човек, поне аз не бих се наела. 
Уиз тия дни бутаха по зимното разписание. Гледам любимата нова Тирана е отпаднала на някои места. Какво ще правят след месец-два, кой знае🙂

Аз бих действала безрисково с флекс за някоя отсечка ноември-декември, дори и да се налага няколко билета да купя, за да оползотворя целия кредит.

 

Между другото погледнах Варна и жал ми стана. Почти не останали полети да избираш. Даже и Прага махат…

А за флекса имаше ли ограничения в маршрутите? Тоест мога ли да взема София-Италия и после да променя на Варна - Кипър?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Алекс каза:

А за флекса имаше ли ограничения в маршрутите? Тоест мога ли да взема София-Италия и после да променя на Варна - Кипър?

Разбира се, че можеш! 

Връзка към коментар

Супер. Знаех си, че трябва да се допитам до по-опитните :) благодаря ви много. Значи чакам до последния момент, когато ми изтича кредитът, купувам си евтини билети с флекс за двама и после сменям датите за напред, с надеждата бабите да се съгласят да ни гледат децата :) ако ли не, канселирам и губя флекса и получавам нов кредит ( на по ниска стойност), изтичащ след още 3 месеца със същата дилема " Кога най- накрая ще мога да го ползвам". Правилно ли съм разбрала:)

Връзка към коментар

намираш билети с евтин флекс и евтин багаж/приорити, както искаш, взимаш ги

ако намериш къде да пътуваш, сменяш, ако не, като наближи полета, сменяш с нещо друго на подобна цена и така нататък

ако откажеш, губиш сумата за флекса

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
10 minutes ago, Алекс said:

ако ли не, канселирам и губя флекса и получавам нов кредит ( на по ниска стойност), изтичащ след още 3 месеца със същата дилема " Кога най- накрая ще мога да го ползвам". Правилно ли съм разбрала:)

Не , по-добре отново да смениш за полети на същата цена някъде напред във времето , до момента в който решиш , че този кредит ти трябва.

Така няма да си притисната да го усвоиш до 3 месеца , а с флекса може да разсрочваш във времето дори с години.

Гледай на полет с флекс като на банков депозит , парите си стоят по сметка докато ти потрябват.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 14 минути , stanimir каза:

Не , по-добре отново да смениш за полети на същата цена някъде напред във времето , до момента в който решиш , че този кредит ти трябва.

Така няма да си притисната да го усвоиш до 3 месеца , а с флекса може да разсрочваш във времето дори с години.

Гледай на полет с флекс като на банков депозит , парите си стоят по сметка докато ти потрябват.

преди 5 часа, ДиянаВ каза:

Бергамо Сучава /Румъния/ - 5€ флекс; 9.99€ билет примерно за 2.12.

 

преди 5 часа, crazyhorse каза:

Tia-Bri(Тирана-Бари) за 17-ти декември е 9.99 билет+5 евро флекс! 

Тоес и аз да си купя някой от тези?

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Бяха ми променили още юни полети за ноември до Ереван,купени през Edreams. Мислех,че ако  не реагирам значи приемам промените.Но сега получих пак същия мейл в който чета,че ако не натисна една от опциите до 3 часа преди полет ще ми върнат 120 % кредит и това значи няма да ме допуснат до самолета.Опитах да вляза в резервацията с фамилия и PNR код,но няма опция да избирам приемане,промяна или рефунд. В посредника си седят старите часове и освен да пиша на него.

 

Please be aware that you should choose one of the above options no later than three hours before the scheduled departure time of your original flight. If no option will be selected, 120% WIZZ credits will be automatically uploaded to your WIZZ account

Screenshot 2023-08-15 at 17-17-26 WIZZ – Мечтайте повече. Живейте повече. Бъдете повече.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 20 часа, dimitrov6 каза:

предната нощ ще спя на летище Абу Даби

Ако си в транзитната зона или лаунджа преди полета за Самарканд си предвиди време да излезнеш от летището и да влезнеш наново, че  няма да те качат с мобилна бордна или принтирана. Искат изрично принтиран билет от гишетата, нищо че никъде не го пише като изискване.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Алекс каза:

 

Тоес и аз да си купя някой от тези?

Да. Но задължително с флекс.

преди 1 час, Алекс каза:

 

Тоес и аз да си купя някой от тези?

След това правиш смяна на полет на Мадрид-Малпенса и добавяш куфар за 10 евро. Чак тогва сменяш за желан полет. Флексът  и куфарът се запазват при смените..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Дани Магелани каза:

Да. Но задължително с флекс.

След това правиш смяна на полет на Мадрид-Малпенса и добавяш куфар за 10 евро. Чак тогва сменяш за желан полет. Флексът  и куфарът се запазват при смените..

Кога да я направя тази смяна Мадрид Малпенса? веднага като къпя горните полети ли и защо е нужно?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Алекс каза:

Кога да я направя тази смяна Мадрид Малпенса? веднага като къпя горните полети ли и защо е нужно?

Ако искаш да си добавиш евтин куфар за 10 евро. Промяната може да я направиш веднага. А последната промяна към желания полет, правиш чак когато решиш на къде ти се пътува, но преди да е дошла датата на полета  Мадрид-Малпенса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Дани Магелани каза:

Ако искаш да си добавиш евтин куфар за 10 евро. Промяната може да я направиш веднага. А последната промяна към желания полет, правиш чак когато решиш на къде ти се пътува, но преди да е дошла датата на полета  Мадрид-Малпенса.

А за коя дата е този полет?

преди 10 минути , Дани Магелани каза:

Ако искаш да си добавиш евтин куфар за 10 евро. Промяната може да я направиш веднага. А последната промяна към желания полет, правиш чак когато решиш на къде ти се пътува, но преди да е дошла датата на полета  Мадрид-Малпенса.

Ориентирах се:) трябва да пише Free. :) мерси много

Връзка към коментар
преди 6 минути , Алекс каза:

А за коя дата е този полет?

Ориентирах се:) трябва да пише Free. 🙂 мерси много

Това е най-тегаво. Търсиш дата, на която цената на билета е същата или е с малко доплащане. Доплащаш с кредити или с пари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Дани Магелани каза:

Това е най-тегаво. Търсиш дата, на която цената на билета е същата или е с малко доплащане. Доплащаш с кредити или с пари.

Мерси :) А за багажа ми дава 13 Евро за 10кг. Там има ли някаква особеност?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , Алекс каза:

Мерси 🙂А за багажа ми дава 13 Евро за 10кг. Там има ли някаква особеност?

С какво обикновено пътуваш - приорити или чекиран багаж? Ако е с 10 или 20 кг. чекиран Малпенса Мадрид за 13€ е добре, но ако не ти се занимава с излизането на багажа и искаш само приорити, по други линии има по 10€- например Рим София, Тирана Солун, Тирана София и други. Иска се търсене за ниска цена и на билета, и на приорити.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , ДиянаВ каза:

С какво обикновено пътуваш - приорити или чекиран багаж? Ако е с 10 или 20 кг. чекиран Малпенса Мадрид за 13€ е добре, но ако не ти се занимава с излизането на багажа и искаш само приорити, по други линии има по 10€- например Рим София, Тирана Солун, Тирана София и други. Иска се търсене за ниска цена и на билета, и на приорити.

Мерси много за помощта :) изхарчих кредита

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 17 часа, dimitrov6 каза:

Бяха ми променили още юни полети за ноември до Ереван,купени през Edreams. Мислех,че ако  не реагирам значи приемам промените.Но сега получих пак същия мейл в който чета,че ако не натисна една от опциите до 3 часа преди полет ще ми върнат 120 % кредит и това значи няма да ме допуснат до самолета.Опитах да вляза в резервацията с фамилия и PNR код,но няма опция да избирам приемане,промяна или рефунд. В посредника си седят старите часове и освен да пиша на него.

 

Please be aware that you should choose one of the above options no later than three hours before the scheduled departure time of your original flight. If no option will be selected, 120% WIZZ credits will be automatically uploaded to your WIZZ account

Screenshot 2023-08-15 at 17-17-26 WIZZ – Мечтайте повече. Живейте повече. Бъдете повече.png

От Edreams вместо да приемат новите часове,защото аз нямам такава опция ,ми пишат,че щом съм искал да анулирам полетите да се свържа с Wizz.

Направо звъннах на безплатния телефон и ми приеха съгласието с промените. Ето какво пишат Edreams.

Thank you for your request to cancel your flight with booking ID:

Unfortunately, this type of booking would need to be cancelled directly with (Wizz Air).

We recommend you head to their website to find the most convenient contact option.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , dimitrov6 каза:

Направо звъннах на безплатния телефон

А случайно да ги пита може ли да се получи 120% кредит в профила ако билетите са купени през посредник? Някой тества ли го това?

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
10 minutes ago, iMari said:

А случайно да ги пита може ли да се получи 120% кредит в профила ако билетите са купени през посредник? Някой тества ли го това?

Всеки изчаква друг да се прецака ( или пък не ) пръв.

Много въпроси и накрая често никаква обратна връзка.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 25 минути , iMari каза:

А случайно да ги пита може ли да се получи 120% кредит в профила ако билетите са купени през посредник? Някой тества ли го това?

Аз имах купени билети през opodo за Лисабон, обаче много неудобно за мен смениха часовете на полетите с пристигане в София посред дълбока нощ (над три часа) – имаше всички варианти за реагиране в писмото на уиз - връщане на пари по сметка, 120% кредит или приемане на новите часове.
Понеже резервацията в уиз дори и да се изведе в профила, не може да се управлява, подадох иск към уиз на български да ми върнат 120% като кредит. Върнаха ми ги до седмица.
(Само че платих 22€ за двупосочен на opodo, а 120% се оказаха 530 лв.)

Имах и други отменени полети, пак закупени през opodo, но по-рано, писах на уиз на английски за проба и казаха, че ще възстановяват сумата по карта, т.е. на посредника, че не съм аз собственик на резервацията. Но карай, там да са били 15€ за два билета. :smile3:
Тези дни opodo пак ми пратиха мейл за промяна в разписанието за Лисабон (за тях още си имам резервация) и часовете отново са почти такива, каквито бяха при моята покупка. :smile3:

@iMari, мисля, че писах за този случай преди два месеца, но може да е било в темата за посредниците. Иначе билетите бяха купени с грешката в jetcost. То вече и на кредитите им намерих приложение. :smile3:

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , Argentique каза:

имаше всички варианти за реагиране в писмото на уиз - връщане на пари по сметка, 120% кредит или приемане на новите часове.

При мен ги няма тези варианти,може би защото профила ми в Wizz е с един мейл,а профила в Edreams с друг.И излиза ,че трябва да се логна,но не става с другия мейл.

Screenshot 2023-08-16 at 11-32-29 (0 непрочетени) - АБВ поща.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , dimitrov6 каза:

При мен ги няма тези варианти,може би защото профила ми в Wizz е с един мейл,а профила в Edreams с друг.И излиза ,че трябва да се логна,но не става с другия мейл.

Screenshot 2023-08-16 at 11-32-29 (0 непрочетени) - АБВ поща.png

Мейлите нямат нищо общо - аз също съм с два различни в уиз и opodo. 

Просто си влязох в профила на уиз, намерих си откъде се пускат искове и с номера на резервация писах. И че е от посредник също писах. И че нощно пристигане не ме устройва никак също. Само не писах за колко съм купила билета, но уиз така или иначе са получили пълната сума, какво ги интересува. :smile3:
Но аз не исках да летя, а ти май искаш. :smile3:

Между другото, от грешката тогава вече излетях три дестинации - с Aegean и Air Serbia.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.