Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 29 минути , Suunto каза:

Стокхолм Скавста отпада след смяната на разписанието в края на март. 

Обаче в падащото меню се е появил Stockholm Any.

И са махнали неделния полет до Валенсия. Прецакаха хубавия уикенд.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
На 30.01.2024 г. в 0:16, Ivko каза:

Яко променят полетите. Имам два полета до Барселона и обратно август и са с променени с над три часа и един от Валенсия септември с промяна цял ден.

А до средата на юни полетите до Барселона в понеделник, сряда и петък съвсем изчезнаха :(

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, има голЕмо разместване на полети... Бях си взел билет до Рим за септември доста евтино, но сега часовете на пристигане са изместени много късно вечер, че ми е невъзможно да стигна до Гаета същия ден. И сега забелязах, че и Барселона е с променени дни за м. юни - добре че не съм купил билети още. Чудя се дали да ми върнат парите за Рим или да изчакам да не сменят часовете още веднъж дотогава... или да купувам с Раянер, чиито часове са по-нормални..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, ESK каза:

А до средата на юни полетите до Барселона в понеделник, сряда и петък съвсем изчезнаха 😞

Ако има промяна на дни или часове докато напаснат и прехвърлят полетите така изчезват от разписанието, но после се поавяват.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, oli_mali каза:

Моите все още са налични с expiration date: never. През октомври ми бяха изгорили 5.09лв, ама това по-скоро го отчитам на моя грешка, че не съм ги сметнал правилно и превъртял напред.

Действай. И моите бяха never🤨.

Ще им пиша, макар да знам предварително, че с унгарски глави престъпни трудно ще имам шанс.

Едно рамо да ударите къде и каква форма ако има нещо такова в сайта им? 
@jorrro, знаеш ли нещо по въпроса?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Давай първо с формата от сайта на Уиз Еър. Лошото там е, че не можеш да добавиш копие до ГВА. Та, направи си скрийншот на жалбата и пускай към мейла на ГВА, ако не ти се чака отговор от Уиз.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малко по-назад се коментираше цени през приложението и през браузър. Държа да отбележа, че през приложението ми дава цена за флекс х2 на това, което ми излиза през браузър 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, разминаване има. Вчера цял ден пробвах да променя отменен полет през приложението и въпреки, че избирах поред всяка една от посочените 4 алтернативни дестинации, никоя от тях не ми даде да посоча дата. Днес влязох през браузър, там полета стои редовен, като летището на връщане е друго. Когато кликна на него за подробности ми изписва да изчакам да получа имейл. Все още нямам такъв, така, че ще изчакам да видя какво ще предложат.

Връзка към коментар

ох тив wizz ми късат нервите. Пак ми смениха полетите до Барселона и вече не ме устройва въобще. Имам купени 4 билета с флекс и ако откажа всичко и си взема от Rayan ще ми вземели флекса...много зле. Нали уж възстановявали цялата сума, ако сменят полета? Раян имат ли тази политика за flex не съм взимала до сега от тях, а трябва да го реша това днес. Мисля да канселирам всичко отиване и връщане с wizz и да взема с раян, по-удобни са ми. Ако и те сменят нещо как стоят там нещата по същия начин като wizz? Пускат вариант за смяна на полета и дали приемам...ако не как връщат парите...ох много ме е яд.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От  Wizz  ми изпратиха имейл , с който потвърждават , че ще пристъпят към изплащането на компенсация за закъснял полет (АбуДаби-София) . В приложението  иска премина в "разрешен" , а статуса в  "изплащане" ,  имаше точна информация за сметката и сумата. Изрично пишеше , че до 10 работни дни ще получа сумата. 

След това по някаква причина иска се върна в статус "обработва се" и така замръзна. Не отговарят на имейли. 

Дали някой е имал подобен казус ?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , Tesh каза:

От  Wizz  ми изпратиха имейл , с който потвърждават , че ще пристъпят към изплащането на компенсация за закъснял полет (АбуДаби-София) . В приложението  иска премина в "разрешен" , а статуса в  "изплащане" ,  имаше точна информация за сметката и сумата. Изрично пишеше , че до 10 работни дни ще получа сумата. 

След това по някаква причина иска се върна в статус "обработва се" и така замръзна. Не отговарят на имейли. 

Дали някой е имал подобен казус ?

И на мен по същия начин. Не съм проверявала статуса в профила, но получих мейл на 9 Януари, че до 10 дни трябва да ми го изплатят. 20 дни по-късно нищо не се случва и статуса в моента е "Обработва се". Писах мейл преди 1 седмица и ми отговориха да бъда търпелива и че имали много работа... 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Pepi Popova каза:

И на мен по същия начин. Не съм проверявала статуса в профила, но получих мейл на 9 Януари, че до 10 дни трябва да ми го изплатят. 20 дни по-късно нищо не се случва и статуса в моента е "Обработва се". Писах мейл преди 1 седмица и ми отговориха да бъда търпелива и че имали много работа... 

Ако не е тайна коя е отсечката, и ако е имало други пътници на вашия билет и с тях ли е така ?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Tesh каза:

Ако не е тайна коя е отсечката, и ако е имало други пътници на вашия билет и с тях ли е така ?

София - Неапол на 12 Декември - W64369

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Въпрос някой знае ли нещо или да е чувал по въпроса за полетите Варна-Ларнака, няма никакви дати дори за лятото...Да не би и тази дестинация да заминава...какво се случва не знам с тази компания

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 18 минути , zvezda9001 каза:

Въпрос някой знае ли нещо или да е чувал по въпроса за полетите Варна-Ларнака, няма никакви дати дори за лятото...Да не би и тази дестинация да заминава...какво се случва не знам с тази компания

Има страшно много промени . След доста лошите две финансови години около КОВИДА компаниите се готвят за доста успешна 2024 и максималнооптимизират ресурсите. Практически за тях 2023 ще свърши края на март 2023 , което тримесечие също очакват да е добро.  Отделно връщат много от линиите , които бяха спрали заради конфликта в Газа, т.е. отново ресурс трябва да бъде насочен натам. Според мен някои линии ще бъдат върнати в календара, точно тази не  им е най-натоварената, но например София Абу Дабие трудно да повярвам, че ще бъде спряна. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 39 минути , zvezda9001 каза:

Въпрос някой знае ли нещо или да е чувал по въпроса за полетите Варна-Ларнака, няма никакви дати дори за лятото...Да не би и тази дестинация да заминава...какво се случва не знам с тази компания

От Варна има много отрязани полети. До Лондон лятото имаше около 10 полета седмично, сега са 5. До Дортмунд и Кьолн имаше общо около 8-10 полета седмично, сега са само два и то от Дортмунд....

Да се надяваме, че само намесват разписанията.....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
33 minutes ago, Tesh said:

Има страшно много промени . След доста лошите две финансови години около КОВИДА компаниите се готвят за доста успешна 2024 и максималнооптимизират ресурсите. Практически за тях 2023 ще свърши края на март 2023 , което тримесечие също очакват да е добро.  Отделно връщат много от линиите , които бяха спрали заради конфликта в Газа, т.е. отново ресурс трябва да бъде насочен натам. Според мен някои линии ще бъдат върнати в календара, точно тази не  им е най-натоварената, но например София Абу Дабие трудно да повярвам, че ще бъде спряна. 

Какви печалби , нали обявиха 180 млн. евро загуби за последното тримесечие , щом по Коледа не могат да излязат на плюс ,  зле са нещата.Вероятно спешно закриват губещите или ниско рентабилни отсечки.

Райън също чакат самолети , но не пречи да са на сериозна печалба.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 39 минути , stanimir каза:

Какви печалби , нали обявиха 180 млн. евро загуби за последното тримесечие , щом по Коледа не могат да излязат на плюс ,  зле са нещата.Вероятно спешно закриват губещите или ниско рентабилни отсечки.

Райън също чакат самолети , но не пречи да са на сериозна печалба.

Последното тримесечие за авиобизнеса е Януари-Март и там очакванията са за печалба.  

Връзка към коментар
преди 7 часа, Denittta каза:

 Раян имат ли тази политика за flex 

Не, при Райън няма флекс. Може да се избира между 4 вида пакети - Basic, Regular, Plus, Flexi Plus. Последните 3 са с доплащане върху основния Basic ,което  варира за различните полети.

Връзка към коментар
На 28.01.2024 г. в 18:05, Jenbel каза:

Да споделя нещо странно, на което попаднах снощи, а вие кажете дали е бъг.

В сряда ще летим до Лисабон и снощи решихме да добавим към резервацията 1 багаж до 10 кг с размери 55/40. Отворих мобилното приложение, гледам цена за въпросния багаж 180 лв. за двете посоки, а цена на Приорити, което включва същия размер багаж - 120 лв. Викам си, ха, що за разлика?! Освен това за приоритито се мъдри една иконка в синьо, която казва, "Днес имате 15% отстъпка за купуване на приорити". Нищо не ми говори това...Реших да отворя десктоп версията за сравнение и установих, че в нея цената за купуване на моя багаж и за купуване на приорити е една и съща - 180 лв. за двете посоки. Естествено, върнах се в мобилното приложение и купих през него желания багаж за 120 лв.

Мисля си, че това сигурно е бъг, защото няма логично обяснение за различни цени в мобилното и на десктоп. Другото, което не ми е ясно, какви са тия 15% отстъпка за купуване на приорити и въобще има ли такава реална отстъпка? Защото при мен сметката не излиза, цената, която платих за багажа не е с начислена 15% отстъпка. Забравих да кажа, че ползвам Дискаунт членство, а то нали дава 10 лв отстъпка при закупуване на багаж онлайн. 

Не забравяйте, че извън празниците багажа на летището е 45Евро за 10кг и 60Евро за 20кг, понякога Уиз онлайн го продават по-скъпо.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 15 часа, stanimir каза:

Какви печалби , нали обявиха 180 млн. евро загуби за последното тримесечие , щом по Коледа не могат да излязат на плюс ,  зле са нещата.Вероятно спешно закриват губещите или ниско рентабилни отсечки.

Райън също чакат самолети , но не пречи да са на сериозна печалба.

Значи затова са ми дръпнали парите от портфейла…покриват загуби откъдето може😀

  • Харесвам 1
  • Смея се 10
Връзка към коментар

Току що открих нещо ново за мен от света УИЗ.Тъй като няколко години не ми се беше налагало да ползвам истински пари за билети,тези дни платих един,естествено с флекс.Оказа се обаче,че след като активираш флекса,можеш да си получиш сумата единствено под формата на кредит,независимо че платен с пари.Според операторката на българската линия,това го пишело в условията на флекса…та ако някой е пропуснал като мен този момент-да си знае

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

По повод анулациите, да ви кажа, суис ни анулираха полет за април София - Цюрих та какво остава за Уиз. 

 

 Сега търся евтин флекс и багаж, някой да е меркал, че на второто търсене и ме блокира.

Хубав ден!

Връзка към коментар
преди 9 минути , IVM каза:

Оказа се обаче,че след като активираш флекса,можеш да си получиш сумата единствено под формата на кредит,независимо че платен с пари

Да, винаги е било така с флекса - парите се получават обратно в профила като се приспадне таксата за флекса и са валидни 90 дни.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.