Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

28 minutes ago, Ради said:

Да , това е ясно. Може би не се изразих правилно.

Въпроса ми беше за куфар с такива размери, напълнен с дрехи и обувки , дали може да тежи повече от 26 кг. 

Дали някой пътуващ често с чекиран багаж, е обърнал внимание или помни килограмите на багажа си.

Еееех, ето:

Памука на плат има специфично тегло от 1.54 (видях го в Г). Определя се по формулата.

image.png.a06f00c073e5983fb6c91fa1e46ea674.png

Един плътен кубичен м от памучен плат ще тежи 1.54 тона. 

 

Сега по формулата за обем

rectangular-prism-volume-image-a.png

 

смяташ обема на твоя куфар в кубичен метър и виждаш колко ще тежи ако е пълен до пръсване с памучни гащи. Ако са дантелени или сейлонови бикини, ще е същото, ама малко различно.

 

Не забравяй да добавиш и теглото на самия куфар.

 

Реално целия багаж ако е натъпкан във войнишка мешка номер 12, няма да има същия обем, щото е форма на круша и по физичните закони няма да тежи толкова, нали? Дерзай.

Или нещо такова.

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 21 минути , Ради каза:

Да,благодаря.

Това е вариант за преди полета. Просто се чудех колко кг. багаж да взема сега.

Имам куфар, който събира повече от 23 кг (толкова не трябваше да надвишавам аз), мога довечера да го премеря, ако те интересува, за сравнение с твоя.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А, както казах ако се постараеш да го натъпчеш може и 32 кг да удари. Взимаш 26 и не се увличаш с багажа или плащаш и се увличаш, по желание. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 59 минути , Ради каза:

Да,благодаря.

Това е вариант за преди полета. Просто се чудех колко кг. багаж да взема сега.

Аз съм пътувал доста с чекиран голям и повече от 23кг не съм  минавал никога и мисля, че 26кг е ок

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, Ради каза:

Да , това е ясно. Може би не се изразих правилно.

Въпроса ми беше за куфар с такива размери, напълнен с дрехи и обувки , дали може да тежи повече от 26 кг. 

Дали някой пътуващ често с чекиран багаж, е обърнал внимание или помни килограмите на багажа си.

Няма да има 26кг, освен ако няма неща малко обемни, но много тежки. Такъв куфар обикновено ми е под 18кг, нормално напълнен с дрехи, козметика и един два чифта обувки.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, Ради каза:

Да , това е ясно. Може би не се изразих правилно.

Въпроса ми беше за куфар с такива размери, напълнен с дрехи и обувки , дали може да тежи повече от 26 кг. 

Дали някой пътуващ често с чекиран багаж, е обърнал внимание или помни килограмите на багажа си.

Малко е вероятно да тежи повече от 26 кг. Обикновено теглото е до около 23. Ето защо някои компании направо фиксират допустимото тегло на 23. За килограм-килограм и половина отгоре досега не съм видял да правят проблем... но винаги има първи път. Теглото обикновено се качва, ако пътувате с повече козметика, стъклария, камъни /не се шегувам - от личен опит пиша/ и т.н. Имайте предвид, че при тегло на стандартен куфар /а вашият е такъв/ над 26-27 килограма, рискът да се счупи куфара /дръжки, колелца и т.н./ нараства значително при прехвърлянето му /по-скоро - подхвърлянето му от стифадорите/ при товарене и разтоварване. 32 кг е по-скоро тарифа за презокеански полети - за онези огромни куфари, в които, с малко акробатика, и човек може да се намъкне.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Едва ли стандартът от 23 кг. има общо със средната тегло на пълен куфар. Изчислили са по разни медицински и прочие критерии, че точно това тегло е оптимално за да не натоварва прекалено работниците. 

А иначе аз също мисля че 26 кг е наистина сериозен багаж , ако не се местите за месеци някъде.Разбира се всички тези хора на автогара "Сердика" тръгнали за  Испания биха ме опровергали , но нали говорим просто за туризъм ? 😉

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Аз нямам кантар за леки неща, но ползвам кантара, където се меря - първо се качвам с куфара (за по-просто сметка, не за друго 😄 да речем показва 115 кг), после се качвам без него (да речем 100 кг) и разликата е тежестта на багажа 😄 Ето ви workaround  🤣

  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 12 часа, Travelling Guinea Pig каза:

Свързах се с кол центъра на Уиз по моя казус за количка и столче за кола, оказва се, че за деца над 2 години, нито едно от двете не може да се превози безплатно. 

Количка може със сигурност. Важно е да е малка и да е една част при сгъване. Бих си купила 10кг чекиран багаж за столчето и няма да го мисля. 

 

Евтин флекс има Варна -Прага 16лвScreenshot_20240712_003826_WizzAir.jpg.3c4d29ba10e8a52798de53e91fb2da68.jpg

Връзка към коментар
преди 22 минути , maia_sg каза:

Количка може със сигурност. Важно е да е малка и да е една част при сгъване. Бих си купила 10кг чекиран багаж за столчето и няма да го мисля. 

 

Евтин флекс има Варна -Прага 16лвScreenshot_20240712_003826_WizzAir.jpg.3c4d29ba10e8a52798de53e91fb2da68.jpg

Благодаря много, но флекса е вече23лв

Връзка към коментар
На 11.07.2024 г. в 12:04, Ради каза:

Здравейте, имам въпрос относно чекирания багаж . Можете ли да ме ориентирате 1 куфар с размери 65/43/38 см , напълнен с дрехи, обувки, козметика  колко килограма може да тежи . Колебая се ,какъв багаж да взема - 26 кг или 32 кг., тъй като ще пълня куфара до последния см. Допустимия размер за чекирания багаж в сайта на Уиз са почти двойни в сравнения с моя куфар и се замислих.

 

Два пъти съм пътувала с такъв размер куфар и двата пъти от презастраховане платих по 32 кг.Първият път го бях напълнила едва с 18 кг дрехи,обувки и козметика,никакви книги.

Вторият път го пълнихме заедно с мъжа ми,до последното сантиметърче и на летището тежеше 23.4 кг.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 11.07.2024 г. в 18:14, stanimir каза:

Едва ли стандартът от 23 кг. има общо със средната тегло на пълен куфар. Изчислили са по разни медицински и прочие критерии, че точно това тегло е оптимално за да не натоварва прекалено работниците. 

А иначе аз също мисля че 26 кг е наистина сериозен багаж , ако не се местите за месеци някъде.Разбира се всички тези хора на автогара "Сердика" тръгнали за  Испания биха ме опровергали , но нали говорим просто за туризъм ? 😉

Ограничението по медицински причини е (или поне беше) 26-27 кг. Обясниха ми го много любезно преди много-много години на Тенерифе... след като платих 40 евро свръх-багаж за вулканични камъни, селектирани от съпругата ми 😂.

Връзка към коментар
На 11.07.2024 г. в 13:51, era123 каза:

Еееех, ето:

Памука на плат има специфично тегло от 1.54 (видях го в Г). Определя се по формулата.

image.png.a06f00c073e5983fb6c91fa1e46ea674.png

Един плътен кубичен м от памучен плат ще тежи 1.54 тона. 

 

Сега по формулата за обем

rectangular-prism-volume-image-a.png

 

смяташ обема на твоя куфар в кубичен метър и виждаш колко ще тежи ако е пълен до пръсване с памучни гащи. Ако са дантелени или сейлонови бикини, ще е същото, ама малко различно.

 

Не забравяй да добавиш и теглото на самия куфар.

 

Реално целия багаж ако е натъпкан във войнишка мешка номер 12, няма да има същия обем, щото е форма на круша и по физичните закони няма да тежи толкова, нали? Дерзай.

Или нещо такова.

 

Личи си кой е бил добър по физика и математика в училище 😉

  • Смея се 1
Връзка към коментар

Имам следното питане: Резервирах билети до Абу Даби, като платих част от тях с натрупан кредит. Останалата част се опитвам да платя с карта и постоянно ме отхвърля, като твърди, че нямам достатъчна наличност, което не е вярно. Опитах и с две други карти - отново греда. Излезе ми съобщение, че имам резервация, но трябва да доплатя. Но не приема карти, не е възможно и плащане с превод - такова съобщние излиза.  Дайте съвет какво да правя и как да доплатя, за да не изгубя кредита не е малка сума.

Връзка към коментар
преди 42 минути , Mamas каза:

Имам следното питане: Резервирах билети до Абу Даби, като платих част от тях с натрупан кредит. Останалата част се опитвам да платя с карта и постоянно ме отхвърля, като твърди, че нямам достатъчна наличност, което не е вярно. Опитах и с две други карти - отново греда. Излезе ми съобщение, че имам резервация, но трябва да доплатя. Но не приема карти, не е възможно и плащане с превод - такова съобщние излиза.  Дайте съвет какво да правя и как да доплатя, за да не изгубя кредита не е малка сума.

Няма да загубите кредита. Преди около 2 седмици правих същата операция. Но за доплащане ми искаше цялата сума, без да приспада кредита. Опитвах няколко пъти, но така и не стана. Кредитите, освен че не се приспадаха от плащането,  салдото им не се намаляваше и в профила / проверете това/. Билетите ми трябваха и ги купих за цялата стойност с карта.  А с кредит взех други за стойност, която се покрива за плащане само с тях и нямаше проблеми. Освен ако не е бъг, малко прилича, че не позволява да се доплаща. Преди съм го правила многократно и ставаше лесно да се доплаща, но след като и сега  не можете да платите, прилича на постоянен бъг. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Обадете им се по телефона според мен, но пробвайте и през сайта, и през приложението преди това. Преди около 10 - 15 дни купих билети точно като Вас с кредит и доплатих с КК. Стана от втория път. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   3 магеланци

    • Ivko
    • Kalina0109
    • galiafoteva
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.