Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 1 час, marycap каза:

В мейла за отменения полет влизаш в профила си и избираш от 3-те възможности тази, при която запазваш първия възможен полет. трябва да е без такса за промяната. За всички останали разходи- хотел, храна , билет до летището и т.н.- събираш бележки и фактури. После- клейм и пр.

В момента не дават опция за нищо. И през мейла и в приложението - все едно полета се е състоял. 

Купих билети за утре през Варшава с ЛОТ. 280 евро на човек. Системата на Уиз е явно блокирала, отменените полети са близо 5. Само от Рим...Прага, Тирана, Белград, София...и не знам още какво...

А на чек ин за малко да има революция - беше се оформила мега опашка и хората скандираха и освиркваха персонала. 

Като знаете славата на Уиз каква е и и на летището в Рим каква е - сещайте се за резултата като цяло. Тотален хаос! 

  • Харесвам 3
  • Шок 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 5 минути , samuraika каза:

В момента не дават опция за нищо. И през мейла и в приложението - все едно полета се е състоял. 

Купих билети за утре през Варшава с ЛОТ. 280 евро на човек. Системата на Уиз е явно блокирала, отменените полети са близо 5. Само от Рим...Прага, Тирана, Белград, София...и не знам още какво...

А на чек ин за малко да има революция - беше се оформила мега опашка и хората скандираха и освиркваха персонала. 

Като знаете славата на Уиз каква е и и на летището в Рим каква е - сещайте се за резултата като цяло. Тотален хаос! 

Някакъв документ за отменен полет трябва да дадат на чек ин от Уиз, според мен. Също да ви осигурят нощувка и храна. Ако нищо такова не се случи, събирай касовите бележки  за всички разходи - храна, нощувки, транспорт. След това с тези документи ще предявяваш претенции.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 9 минути , Дани Магелани каза:

Някакъв документ за отменен полет трябва да дадат на чек ин от Уиз, според мен. Също да ви осигурят нощувка и храна. Ако нищо такова не се случи, събирай касовите бележки  за всички разходи - храна, нощувки, транспорт. След това с тези документи ще предявяваш претенции.

Да, така и правя.  

Гадост, общо взето. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, samuraika каза:

В момента не дават опция за нищо. И през мейла и в приложението - все едно полета се е състоял. 

Купих билети за утре през Варшава с ЛОТ. 280 евро на човек. Системата на Уиз е явно блокирала, отменените полети са близо 5. Само от Рим...Прага, Тирана, Белград, София...и не знам още какво...

А на чек ин за малко да има революция - беше се оформила мега опашка и хората скандираха и освиркваха персонала. 

Като знаете славата на Уиз каква е и и на летището в Рим каква е - сещайте се за резултата като цяло. Тотален хаос! 

Моят полет от петък също нямаше опциите. Водеше се закъснял, в приложението също си стои все едно да се е състоял, както трябва. Излетяхме на другия ден в събота с кажи-речи 22 часово закъснение. Стресиращо е да, но при нас нямаше бунтове и напрежение. Общо взето си казах каквото стане. Донякъде плюс се оказа това, че сме на майната си в Тенерифе и този самолет все някак трябваше да се докара към Румъния 🙂

Успех🤞

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, agenta каза:

Може да пуснеш два пуснеш два клейма за обещетение към Уизз, стига да попадаш под Регламент 261/2004 и следната хипотеза - Ако вашият полет пристига в ЕС от страна извън Съюза и се изпълнява от авиокомпания от ЕС.

Първо следва да провериш дали това е изпълнено и след това да предприемаш мерки.

Благодаря за отговора, но не разбирам защо  2 клейма?

Иначе хипотезата е изпълнена - полетът беше от Лутън до София и трябваше да се изпълни от Уиз

Връзка към коментар
преди 22 часа, rainbou1 каза:

Здравейте,

 

Беше канселиран полет в неделя късно вечерта от Лутън за София, за който имах билет.  В мейла с уведомлението естествено ми бяха предложени 3 опции - ребукване, връщане на парите и слагане на 120% от парите във акаунта ми.

Тъй като най-важното ми беше да намеря начин и да се прибера в  България по най-бързия и най-евтин начин, въобще не ми се занимаваше с тези опции, но тази нощ са ми изпратили мейл и са ми сложили 120% от сумата на акаунта.

Та въпросите са ми 2 :

1. Мога ли и ако да - как - да поискам сумата да ми бъде върната, вместо да ми бъде сложена на акаунта.

2. Прибрах се с 2 полета + влак (но не от Лутън, а директно от мястото, от което пребивавах, до Лийдс, откъдето излетях)..и сумата на всички тези билети е по-голяма от сумата, която имат да ми връщат. Мислите ли, че мога да се преборя за покриване на всичките ми разходи?

 

Благодаря предварително на отговорилите...

Аз бих пуснала един клейм с приложени всички разходи - за влака, за новия полет + искане на стандартната компенсация. В доста подобен случай преди време българското ГВА каза, че Уиз ми дължат не само парите за отменения полет и компенсацията, а и разликата в цената на първоначалния билет и разходите ми за новия самолетен билет, който се наложи спешно да купувам, за да се прибера. Така че според мен има смисъл да се опиташ да си поискаш от Уиз да ти компенсират и всички допълнителни разходи, които се е наложило да направиш. Мисля, че за полети от UK с европейски превозвачи се прилага регламента за правата на пътниците, само не знам кое е компетентното ГВА (май английското).

 

Имаш право да ти върнат парите по сметка, и на мен първоначално ми бяха превели 120% кредит, но после го махнаха и ми върнаха парите (естествено след доста мотаене, поредица от имейли, намесване на ГВА и тн, така че се зареди с търпение).

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, rainbou1 каза:

Благодаря за отговора, но не разбирам защо  2 клейма?

Иначе хипотезата е изпълнена - полетът беше от Лутън до София и трябваше да се изпълни от Уиз

На коя дата и в колко часа, също така трябва да се види кое подразделение на Уизз го е изпълнявало и дали е регистрирано на теротирята на ЕС, защото ако не е, а е регистрирано подразделение в ОК не попадаш в Регламента.

 

Както е казала @the7endless трябва да поискаш да ти върнат всичко, сега дали ще са един или два клейма, според мен няма значение. Иначе, ако попадаш в условията на Регманета, отговорното ГВА е това във Великобритания.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето какво се случва, когато имаш двупосочен билет и има промяна в едната от посоките:

IMG_7395.png.5fab2f9cc3fc0c54655fbf2998a1adcb.png

 

IMG_7394.png.8ad20787c1289f68ccede1d782bf7183.png

 

IMG_7396.png.d7b26e39a81580cd149058d92fb27cf8.png

 

IMG_7397.png.1208aa1bec40cfb4ccbe10e87a2d2f52.png

Има възможност да искаш рифънд само за променения полет или и за двата, както направих аз. Коментирам само тази от трите опции.

Кредитът е дошъл, докато съм писала тук, т.е. почти веднага.

Редактирано от ДиянаВ
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

@ДиянаВ Благодаря, наистина не знаех, че има възможност само за единия полет да се иска рефънд. 

Вчера в търсачката за цени се виждаше лятното разписание, но ако се влезе директно в търсене на полет не се отваряше календара до там. (Или поне при мен не се отваряше) Също сега виждам, че София -Лисабон се завръща от края на Март. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, ДиянаВ каза:

 

IMG_7395.png.5fab2f9cc3fc0c54655fbf2998a1adcb.png

 

IMG_7394.png.8ad20787c1289f68ccede1d782bf7183.png

IMG_7396.png.d7b26e39a81580cd149058d92fb27cf8.png

IMG_7397.png.1208aa1bec40cfb4ccbe10e87a2d2f52.pngИма възможност да искаш рифънд само за променения полет или и за двата, както направих аз. Коментирам само тази от трите опции.

Кредитът е дошъл, докато съм писала тук, т.е. почти веднага.

Да това поне от година съм го забелязал след промяна на двупосочен тогава, че можеш само за едната посока да си вземеш парите ама нали вземаме еднопосочни предимно 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 55 минути , EliDion каза:

Тези точки от ДСК пак ли идват със 100 години закъснение? Някой усвоявал ли е скоро?

Аз в събота ги изпратих от ДСК и в понеделник влезнаха в уиз.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 26.07.2024 г. в 1:39, Галин Маргаритов каза:

Здравейте,как може да избегнем новата административна такса на Wizz air от 10 евро на човек при резервиране на полет?

Виж това, или потърси

 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • meryl83
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.