Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 43 минути , M@ria каза:

Попадали ли сте на евтин чекиран багаж или приорити?

Аз винаги купувам по линията Братислава-Скопие - багажът е по 9 евро за 20 кг през октомври/ноември. 
 

Флексът е 8 евро. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, M@ria каза:

Мерси, наистина разцъквах доста дати, а през приложението ми е по-неудобно.

Аз като купувах преди седмица гледах и през целия октомври и ноември имаше масово дати по 9.99 евро. Купих с флекс и багаж и смених без проблем с Ани Даби през май догодина, че бяха по 100 лв билетите в посока. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 2.09.2024 г. в 19:01, stanimir каза:

С Flixbus е 10-15€ в посока , 2 часа и половина.През деня влаковете са почти на всеки час.

Става, но не си е работа, правила съм го. Полетите до Женева бяха перлата в короната на  wizz от София. И като часове бяха идеални. Много жалко....

Връзка към коментар
преди 16 часа, tara каза:

Наскоро някой да е прехвърлял точки от уиз карта? Прехвърлих точки и сега виждайки сумата в профила, се оказва, че 140 лв са ми ги прехвърлили като 68 евро. Направо ме изуми курса. До сега такъв ли е бил, защото не ми е направило впечатление? Миналата година ми се струва, че беше над 1,96, но под 2 лв за евро.

Около 2.05 е курса BGN/EUR от доста време (години)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 8 часа, Helloweena каза:

Полетите до Женева бяха перлата в короната на  wizz от София. И като час

Въпрос на гледна точка. Българската диаспора от лионската агломерация години ревеше, че е пренебрегната,  и че за нея никой не мисли (от авиокомпаниите).

Връзка към коментар
преди 24 минути , epetkov каза:

Въпрос на гледна точка. Българската диаспора от лионската агломерация години ревеше, че е пренебрегната,  и че за нея никой не мисли (от авиокомпаниите).

Женева все пак се задържа много-много години. Който е искал, вече е отишъл.

Аз пък се радвам. Отдавна ми се ходи в и около Лион и ще видя да уредя нещо.

Франция е топ туристическа дестинация, а реално полетите от БГ са доста ограничение. Така че от магеланска гледна точка това си е плюс.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Най-добре щеше да ги има и двете , ама каквото  ...

То си беше малко чудо че имахме нискотарифни полети до Женева , последно гледах че Wizz  летят само до София и Букурещ.

Ryanair например в цялата си мрежа имат всичко на всичко 3  полета до Швейцария и то единствено до Базел.

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

При купуване на билети, на последната стъпка плащането не мина няколко пъти с карта. В последствие установих, че цената на билета се е вдигнала и вероятно затова не минава и плащането. Избрах плащане с банков превод и приключих резервацията на старата цена, като имам 24 часа да направя банков трансфер. 

 

Притеснява ме обаче следния въпрос. Ако направя плащане на старата цена, ще уважат ли резервацията или ще ме карат да доплащам? Ако поискат да доплащам, а аз не съм съгласна, ще възстановят ли направеното плащане или ще откажат? Притеснява ме и че в покупката е включена цена на ново членство и може да откажат резервацията и да ми върнат парите само за полетите, а да задържат 82 лв за стандартно членство и да откажат да анулират и него, а без полета не смятам да се обвързвам с тяхното членство.

 

Някой бил ли е в подобна ситуация?

Връзка към коментар
преди 36 минути , chandni каза:

При купуване на билети, на последната стъпка плащането не мина няколко пъти с карта. В последствие установих, че цената на билета се е вдигнала и вероятно затова не минава и плащането. Избрах плащане с банков превод и приключих резервацията на старата цена, като имам 24 часа да направя банков трансфер. 

 

Притеснява ме обаче следния въпрос. Ако направя плащане на старата цена, ще уважат ли резервацията или ще ме карат да доплащам? Ако поискат да доплащам, а аз не съм съгласна, ще възстановят ли направеното плащане или ще откажат? Притеснява ме и че в покупката е включена цена на ново членство и може да откажат резервацията и да ми върнат парите само за полетите, а да задържат 82 лв за стандартно членство и да откажат да анулират и него, а без полета не смятам да се обвързвам с тяхното членство.

 

Някой бил ли е в подобна ситуация?

Цената може да се е вдигнала от твоите неколкократни опити да направиш резервация. На мен това ми се е случвало. Виж дали след половин-един час пак няма да падне, за да не се тревожиш излишно.

Връзка към коментар
преди 36 минути , chandni каза:

приключих резервацията на старата цена

Не съм попадал в такава ситуация, но щом имаш направена резервация на определена цена, не виждам на какво основание ще те карат да доплащаш.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, chandni каза:

При купуване на билети, на последната стъпка плащането не мина няколко пъти с карта. В последствие установих, че цената на билета се е вдигнала и вероятно затова не минава и плащането.

Това и на мен ми се случи два пъти в рамките на две седмици. Първия път ми изписа,че има проблем с плащането и ме изхвърли и след малко получавам имейл за потвръждение и явно съм платил, а втори път не стана. Нещо имат проблеми с верификацията. А цената се е вдигнала заради опитите ти за плащане защото системата отчита покупка щом си стигнала до последна стъпка, но после пак пада. Няколко пъти е играно това.

Връзка към коментар

Вече може да се резервират полети с новия А321XLR на Уиз ер. От втори юни ще може да се пътува от Милано до Абу Даби, като в едната посока полетното време ще е 6 часа и 35 минути, а в обратната посока 7 часа и 20 минути.

Уиз ер имат и разрешение от властите на Унгария, Австрия и Италия да пуснат директни полети и до Индия, но до колкото знам от страна на Индия още няма одобрение на тези полети.

  • Харесвам 6
  • Браво 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Братислава - Скопие края на ноември - билети по 16 и нещо евро, флекс 7.85 евро, 10 кг чекиран багаж 9.99 евро, приорити - първо ми го показа по 13.8 евро, после от много цъкане се наложи да търся устройство, на което не съм бот и да дам 16 за едната посока...

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 25 минути , MCC каза:

Това официално ли е?

Може ли източник, моля? 

Не сменят Женева с Лион в буквален смисъл, а прекратяват /поне засега/ полетите до Женева и пускат нова отсечка Лион.

От Букурещ също няма полети за Женева в зимното разписание, а Лион си съществува от много години. В лятното за догодина пак се появяват, но не и за София.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

През 2025-та година Уиз ер ще получи 8 самолета A321XLR. Вероятно ще има доста нови дълги линии. Аз лично много бих искал да видя полети от Абу Даби до Югоизточна Азия.

 

IMG_20240905_091054.jpg.192b689c1b3981c9927ae78e6bae3c70.jpg

 

 

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Здравейте, тъй като схемата с този флекс така и не почнах да я ползвам, искам да попитам нещо. Ще пътувам до Лондон края на септември, полетите е ясно че са скъпи, но чекирания багаж също е доста скъп. Правилно ли разбирам че ако намеря отсечка с евтин флекс и чекиран багаж, мога да я взема и после да сменя полета да бъде от където ще тръгвам към Лондон и ще платя единствено разликата в цената на билетите, но не и на багажа/priority? Има ли нещо друго, което да се съобрази с такава ситуация?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.