Прескочи до съдържание

Обсъждане - размяна на пощенски картички


Препоръчани мнения

Искам да подложа на обсъждане една идея, доста хора се радват да пращат картички, доста хора се радват да получават. Разходът в доста от случаите е символичен, а удовлетворението на получилия е голямо. Не изисква кой знае какво усилие, след като предполагам повечето така и така пращат за роднини. 

 

Така както го мисля аз. 

 

  1. Размяната се провежда ежемесечно, където всеки който иска да изпрати картичка и ще пътува някъде идния месец публикува колко картички ще пусне. 
  2. Тези, които искат да получат също заявяват желание. 
  3. Накрая тегля жребий кой чия картичка ще получи, да се надяваме желаещите да не са много повече от кандидатите за да няма пренебрегнати!

Единствения проблем, който се сещам е естествено личната информация. Едва ли всеки иска да сподели домашен или служебен адрес. Мислех си, че ще е най-добре аз да тегля жребия на случаен принцип и никой, който чака картичка да не знае откъде ще дойде...но така може да се получи доста разпръскване на адреса след като трябва да мине през мен, и през всеки изпращач. Чудя се дали не е възможно някой да се пробва и да злоупотреби с информацията, може би разни изисквания за брой постове преди да имаш право да пращаш картичка...

 

Или пък да го караме малко на хаос, аз пиша че ще пратя 5 картички, първите петима отговорили ги получават и така...

 

Някакви идеи?

Връзка към коментар

Може да откриеш един Post Box  на Магеланци и всеки да си праща картичката там, а ти ще я публикуваш У нет-О! Ама със снимков материал - как отваряш пощата и т.н., а след време ще открием изложба на форума!

 

 

За хонорара - по-късно!

Редактирано от но нейм
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чудесна идея бих казала :) Току виж и аз спечеля :D Идеята за срещи на форума е мноого добра, обаче както разбирам сме доста пръснати - ти си в Холандия, Мрън в Италия, сигурна съм, че има и доста други хора, които живеят извън България.

Връзка към коментар

Чудесна идея бих казала :) Току виж и аз спечеля :D Идеята за срещи на форума е мноого добра, обаче както разбирам сме доста пръснати - ти си в Холандия, Мрън в Италия, сигурна съм, че има и доста други хора, които живеят извън България.

 

Срещата отдавна я предложих, след като Георги спомена, че ще идва тъдява (БГ) за Великден. Предлагам да пуснем нова тема и да обсъдим :)

 

Мрън не е в Италия :), даже сега е в БГ в градска отпуска. За който иска да знае къде по принцип се подвизава има ЛС, ползвайте :)

Връзка към коментар

Еми тва е алтернатива, пощенска кутия, всичко се получава там, и евентуално като си правим срещи на форума се разпределят картичките на ръка! :)

 

И двете! Който иска - да праща директно, който иска - да праща към теб. Екстра е идеята! Хората могат да разменят адресите си помежду си на лични съобщения, за да ти спестят евентуални проблеми, от друга страна, аз на Елена и на Мрън не бих се доверил, щото консумират алкохол!!!

 

:)

Връзка към коментар

И двете! Който иска - да праща директно, който иска - да праща към теб. Екстра е идеята! Хората могат да разменят адресите си помежду си на лични съобщения, за да ти спестят евентуални проблеми, от друга страна, аз на Елена и на Мрън не бих се доверил, щото консумират алкохол!!!

 

:)

 

Да, могат да си разменят адресите, което донякъде ще намали риска. Но мен лично много ме блазни идеята да не знам дали картичка ще дойде от Ботсвана или Куба примерно :)

 

Но е доста неприятно, да речем някой си е харесал Мрън и Елена за това, че пият алкохол и предлага да прати 30 картички, защото знае, че те са от заинтересованите...това означава да им получи адресите и да се получи тегаво. Та мисля, че ще трябва да развъртим пощенската кутия, проверих годишната такса, не е болка за умиране, 1/4 от самолетния ми билет до САЩ :)

Връзка към коментар

На теория: имаме човек, който ще ходи в Куба и иска да прати пет картички, имаме и такъв в Ботсвана - още пет. Имаме и 10 желаещи получатели. Жребия е на случаен принцип и не се знае кой на кой ще се падне. 

 

Но това означава получателите да са съгласни да си дадат адреса и на двамата, без да броим мен...и ако порасне инициативата си е опасно какво може да се случи, а както споменах може и да се злоупотреби от някой с цел да събере адреси. Да не говорим, че цялата работа е на доброволни начала и някой може да влезне, да каже че ще прати 30 картички, да събере адресите и да си тръгне...на какви ли не форумни истории съм се нагледал...

 

Ма ще го помисля, трябва да има начин да не ни спъне, това за пощенската кутия има трески за дялане също, но като че ли е най-реалистично на тоя етап.

Връзка към коментар

А как ще стане това?

 

Ами малко

 

Да, могат да си разменят адресите, което донякъде ще намали риска. Но мен лично много ме блазни идеята да не знам дали картичка ще дойде от Ботсвана или Куба примерно :)

 

Но е доста неприятно, да речем някой си е харесал Мрън и Елена за това, че пият алкохол и предлага да прати 30 картички, защото знае, че те са от заинтересованите...това означава да им получи адресите и да се получи тегаво. Та мисля, че ще трябва да развъртим пощенската кутия, проверих годишната такса, не е болка за умиране, 1/4 от самолетния ми билет до САЩ :)

 

Аз затова предложих и двата варианта да вървят. В единия случай Елена и Мрън ще кажат - уважаеми, прати картичките на Георги, ний на него му вярваме, щото той пие от същото. В другия случай аз например ще кажа - на ти си адреса, дай си ми картичката! :) Има и трети вариант - всички картички да отиват при Мейджъра, после да му звъним по телефона и той да ни ги чете :)

Няма ли световен опит, да видиш някой друг как го е организирал...? Ако си нямат хората доверие помежду си, няма как да стане лесно и удобно, за съжаление.

Връзка към коментар

Не че нещо, но съществува ли идея след време да бъдат разпращани ваучери за самолетни билети или пък хотелски резервации? :D

 

Нямам нищо против картичките, но в интерес на истината ако зависеше от мен бих ги заменил с магнитчета... ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И двете! Който иска - да праща директно, който иска - да праща към теб. Екстра е идеята! Хората могат да разменят адресите си помежду си на лични съобщения, за да ти спестят евентуални проблеми, от друга страна, аз на Елена и на Мрън не бих се доверил, щото консумират алкохол!!!

 

:)

 

Аааа, както писа Елена, точно обратното е: не се доверявай на хора, които НЕ пият.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И двете! Който иска - да праща директно, който иска - да праща към теб. Екстра е идеята! Хората могат да разменят адресите си помежду си на лични съобщения, за да ти спестят евентуални проблеми, от друга страна, аз на Елена и на Мрън не бих се доверил, щото консумират алкохол!!!

 

:)

Капитане нещо се притесни да не би да ти вземем адреса, да те издебнем когато те няма и да дойде да ти изпием домашната ракийка?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Шегата настрана, ама мен не ме кефи идеята да си раздавам адреса наляво и надясно :) Пощенската кутия при Георги повече ми допада или да кажем праща се картичка в клон на пощата по населено място и късметлията отива да си вземе от там.

Връзка към коментар

Не че нещо, но съществува ли идея след време да бъдат разпращани ваучери за самолетни билети или пък хотелски резервации? :D

 

Нямам нищо против картичките, но в интерес на истината ако зависеше от мен бих ги заменил с магнитчета... ;)

 

Е ти си груб материалист, откъде да се вземат тия ваучери? :) А за магнитчета не отваряй приказка, че са болна тема тук :)

 

Шегата настрана, ама мен не ме кефи идеята да си раздавам адреса наляво и надясно :) Пощенската кутия при Георги повече ми допада или да кажем праща се картичка в клон на пощата по населено място и късметлията отива да си вземе от там.

 

Хм, да, това с пощенски клон по населено място може и да проработи!

Връзка към коментар

"До поискване" е добра идея. И ходенето до пощата си е тръпка, освен самата картичка :)

 

Само че няма как да се получи изненадата, защото трябва да знаеш от коя държава чакаш писмо, за да ти го дадат, поне мен ме питаха.

Връзка към коментар

"До поискване" е добра идея. И ходенето до пощата си е тръпка, освен самата картичка :)

 

Само че няма как да се получи изненадата, защото трябва да знаеш от коя държава чакаш писмо, за да ти го дадат, поне мен ме питаха.

 

Еми изненадата може и да я пожертваме, в името на запазването на някаква анонимност...

Връзка към коментар

Мойта идея беше малко по-друга: картичките да са адресирани до семейство Магеланови, на пощенската кутия на семейството и да се събират, пък след време... ще видим. Който иска, да я пусне в плик и да сложи и едно магнитче вътре!

 

Това не пречи на индивидуалната размяна на картички.

Редактирано от но нейм
Връзка към коментар

Мойта идея беше малко по-друга: картичките да са адресирани до семейство Магеланови, на пощенската кутия на семейството и да се събират, пък след време... ще видим. Който иска, да я пусне в плик и да сложи и едно магнитче вътре!

 

Това не пречи на индивидуалната размяна на картички.

 

Започнах да се повтарям ! :D

Редактирано от но нейм
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.