Прескочи до съдържание

Коста Брава или Коста дел Сол за почивка


Асен

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

следя ви отдавна, но за първи път пиша.

Обикновено организирам сам екскурзиите ни, доставя ми голямо удоволствие.

Но сега съм решил, тъй като в края на май се женим, да пробваме туристическа агенция за сватбеното ни пътешествие. Искам всичко да бъде уредено, и да не го мисля :)

Вариантите на които сме се спрели, са два: курорта Санта Сузана до Барселона (Коста Брава) или някой от курортите (не е известно кой) в Коста дел Сол, до Малага.

Идеята е за пълен релакс, без да се счупваме да обикаляме както обикновено правим.

Много се колебаем кое да изберем, тъй като Барселона ни е мечта отдавна, но пък почивката до Малага има възможност за екскурзия до Танжер в Мароко, и някак си ни звучи по-екзотично.

 

Ако някой от вас е ходил на някое от местата, моля споделете вашите отзиви, препоръки и т.н.

Слагам линкове и към двете оферти:

 

 

Благодаря предварително!

 

П.С. Надявам се не нарушавам някое правило, слагайки линкове към сайт на агенция.

Редактирано от Георги
премахнати линкове към агенция
Връзка към коментар

Здравей.Относно споменаването и линковете към тур.агенции имаме нарушение на правилата написани от Основателя.За повече инфо ето и темата:http://magelanci.com/topic/1383-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%82%D1%83%D1%80-%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%B2-%D1%84/

 

Относно въпроса ти:и двете места са супер но има малко противоречие в това което искаш.Нали не искаш да обикаляш,за какво ти е тогава да ходиш до Танжер.Или пък да обикаляш из Андалусия?Ама в този ред на мисли то и Каталуния е за обикаляне и не виждам как ще устоиш на предизвикателството-пълен релакс!?!

 

П.П. Хубаво е да решиш точно какъв тип почивка предпочиташ,за да можем евентуално със съвети да помогнем.

Връзка към коментар

Аз бих те посъветвала да се замислиш за почивка на Costa Azahar и по конкретно Пенискола /Peniscola/. Тъй като пишеш за сватбено пътешествие ми се струва, че това е едно добро място. В нета можеш да намериш предложения за почивки до там, но напълно е възможно и сам да си го организираш.

Не познавам Коста Брава, но пък там ходят на почивка всички от организираните от българските агенции почивки и едва ли е най-романтичното място, подходящо за сватбено пътешествие. Коста дел Сол е красива, но пък морето е малко бурно според мен.

Предложеното ти от мен място Пенискола е малко градче с папска крепост. Плажът е чудесен, а крепостта му придава романтика. 

Това е един от плажовете с крепостта в далечината:

post-514-0-73048900-1390641064_thumb.jpg

post-514-0-36748000-1390641164_thumb.jpgpost-514-0-22519800-1390641203_thumb.jpgpost-514-0-37027200-1390641255_thumb.jpg

А това е другият плаж

post-514-0-11921300-1390641336_thumb.jpg

Крепостта се намира на високо на нещо като нос или полуостров в морето, а това е гледка от нея към плажовете и градчето:

post-514-0-23444700-1390641481_thumb.jpg

Старият град

post-514-0-03965200-1390641555_thumb.jpgpost-514-0-03334000-1390641654_thumb.jpgpost-514-0-77568000-1390641695_thumb.jpg

Мога да ти препоръчам и добър хотел.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Aко имаш предвид  Танжер като day trip по-добре се откажи навреме  , защото може да се окаже голямото ти разочарование.

Общо взето и на двете места има много за гледане , като Барселона е по-лесна , но пък ако устоите на изкушението ще си стоите в курорта.

За мен Коста Дел Сол е испанският вариант на Слънчев Бряг с безкрайна върволица от хиляди хотели и хиляди празни ваканционни имоти за продан  :)

Само дето за разлика от нас има повече зелени площи и атракции.  Торемолинос , Беналмадена , Фуенхориола  ... това е бетонна джунгла.

 

П.С. Аха сега прочетох програмата на агенцията - каква почивка то си е диво препускане  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

П.С. Аха сега прочетох програмата на агенцията - каква почивка то си е диво препускане  :lol:

 

Ти пък, защо четеш подобни програми? Аз лично ги ползвам само по едно предназначение. На ранен етап от планиране на определена дестинация, поглеждам някоя от програмите, за да се ориентирам от логистична гледна точка относно поредността и самите забележителности...

 

По темата. Хем романтика, хем гмеж от народ в бетонен комплекс. Може би проблемът е в мен, но аз нещо не схващам идеята...

 

Направете си разходка до амалфийското крайбрежие и оставете испанските курорти за старини. Една нощ в Соренто и разходка в околността бих определил като романтично сватбено пътешествие, но това е лично мое мнение, разбира се...

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Моето предложение е малко извън темата и донякъде изключва пътуване с агенция, но щом искате романтика и почивка, защо не заложите на някой остров с хубави плажове от сорта на Корсика или Сардиния?

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За мен Коста Дел Сол е испанският вариант на Слънчев Бряг с безкрайна върволица от хиляди хотели и хиляди празни ваканционни имоти за продан  :)

Само дето за разлика от нас има повече зелени площи и атракции.  Торемолинос , Беналмадена , Фуенхориола  ... това е бетонна джунгла.

+1

Връзка към коментар

Благодаря ви за отговорите!

Относно програмата за Коста дел Сол - офертата включва екскурзии всеки ден, но всяка една от тях е по желание. Най-голям интерес представлява Танжер, затова бихме се включили единствено за нея. Останалите ще пропуснем, като си стоим в хотела.

Специално благодаря на mililia за изчерпателното предложение, ще проуча варианта.

Нещо, което забравих да кажа, и което може би е определящо, това е бюджета. Максимума ни е към 2500 лв за двамата. Полета с агенцията е чартър, иначе редовен билет би бил скъп, заради сезона, така си мисля.

Връзка към коментар

Какво представлява т.нар. екскурзия до Танжер: ставаш рано, пътуваш доста с автобус до Тарифа, там ферибот, автобусна екскурзия, малка разходка пеша до ресторанта, обяд - ако обичаш кус-кус - може да ти хареса, много малко свободно време и обратно.

Ако толкова държиш да ходиш с агенция, което другите също не ти препоръчват, използвай ги за трансфера. И това, ако ти излиза например по-евтино отколкото сам да си намериш самолетни билети и хотел. Излиза ти по-евтино, ако се лети с чартър и тръгваш в последния момент, когато билетите до Малага са скъпи. Провери си хотела не само от сайта, който виждаш в туристическата агенция, но и напр. от booking.com. И виж колко е удобно местоположението му за градския транспорт, който може да използваш, за да разгледаш някои от градовете в Андалусия. Във всички случаи ще не е само по-евтино, но много вероятно и по-приятно, отколкото в група с автобус с други туристи и гид на руски. Но ти си знаеш.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Моят съвет си е за Барселона и то без никакви "брави". Аз не съм ги посещавала въпросните, но плаж има и в Барселона. Сигурно другите ще ме оплюят, но аз неведнъж съм казвала, че не ходя на плаж. Та там ми се видя дълга и широка плажната ивица. Дори и да не ходите никъде другаде, има достатъчно забавления и забележителности в града. Полетите обикновено до Барселона са по-евтини от тези до Малага. Недостатъци: не знам по кое време ще ходите, след 1.7 става голяама блъсканица и има доста африканци по тротоарите. Номерът е да избереш място за нощувка, което е едновременно приятно за почивка и не много скъпо.

Връзка към коментар

Childish, първоначалната ни идея беше такава. Но цената на лилавите за нашите дати е 790 лв на човек без багаж (при все че съм член на Exclusive Club) - безумна за мене. Сега гледам БГ еър - явно са паднали от последния път в който гледах - за 850 лв може да вземем 2 двупосочни. Въпроса е дали може да се вместим в нашия бюджет.

btw, датите ни са от 2ри или 3ти Юни - до след 7 дена.

Връзка към коментар

Ако можеше да изчакате 3 седмици, когато тръгват сезонните полети на Vueling, София - Барселона е по 120 евро двупосочно (без куфари), примерно за 24 юни - 2 юли. Но ако държите точно на посочените вече дати, няма как, защото линията е сезонна, и само за лятото. Цената миналата година даже падна като наближиха датите, но трябва да се дебне и проверява.

Връзка към коментар

Ако някой има предложения за хотел в Барселона, но да включва поне закуска и вечеря, съм отворен към предложения. В booking.com не намирам нищо изгодно, изглежда само с туристическата агенция се вписваме в бюджета :(

Връзка към коментар

А другите идеи за Сардиния и Корсика, които ти дадоха съфорумците? Провери и  Крит с евтините полети от Солун. Не за друго, а за мен да отидеш в Коста дел Сол без да видиш нищо освен плажа е като да отидеш на Слънчев бряг (дори името е същото) и да не видиш нищо от България. Но понякога пък човек има нужда само от плаж, сигурно.

Другото, което ми хрумва, е да пробваш да си платиш само билета с туристическата агенция. Виж и т. нар. круизи.

Дори и да се решиш на пакетна почивка това - както писах по-нагоре, огледай хотелите, непременно провери за sea view - може да се доплаща. В крайна сметка как ще си изкарате си зависи само от вас. Пожелавам ви да е отлично!

Връзка към коментар

Провери в сайтовете за апартаменти под наем:

https://www.airbnb.com/s/Barselona--Spain?checkin=06%2F02%2F2014&checkout=06%2F08%2F2014&guests=2&room_types%5B%5D=Entire+home%2Fapt&room_types%5B%5D=Private+room&sw_lat=41.35543409276307&sw_lng=2.1179583688297043&ne_lat=41.41875932487446&ne_lng=2.2048190255679856&zoom=13&search_by_map=true

http://www.wimdu.co.uk/barcelona?checkin_date=02%2F06%2F2014&checkout_date=09%2F06%2F2014

http://www.housetrip.com/en/search-holiday-apartments/barcelona?date_picker_property_search%5Bend_date_pretty%5D=&date_picker_property_search%5Bfrom_date_pretty%5D=&origin=dropdown&property_search%5Bdestination_id%5D=160435&property_search%5Bdestination_name%5D=Barcelona&property_search%5Bfrom_date%5D=&property_search%5Bnumber_of_guests%5D=2&property_search%5Bto_date%5D=

 

Мисля,че има доста добри попадения откъм цена и местоположение.

 

Е там закуска и вечеря трудно има включено...не са точните места апартаментите под наем за меден месец според мен, освен ако не е нещо на плажа :)

 

Ето го моето предложение за полетите, trip.bg:

 

2014-01-25_21-27-07.png

 

Специално отворих тоя полет, защото получавате почти цял ден разходка в Рим, което според мен пасва на духа на медения месец :) Ако сте били в Рим или не ви допада идеята има още четири възможни връзки с по-малко чакане. После нататък Барселона. Ако бюджета е 2500 за двама за спане+хотел, с този билет остават към 1800лв за хотел за 7 дни, по 120-130 евро на ден, според мен ще се вместите в нещо доста прилично :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря ви пак за отговорите!

Подред:

Childish: Жената (е, бъдещата де :) ) не е била в Испания, и държи да е там. В Италия сме били доста пъти (е не на островите разбира се), и за това предпочитаме да е в държава, където не е била.

Благодаря за пожеланието!

 

krasen_denev: Въпреки, че апартамента е вариант също, предпочитаме да е нещо с включено ядене, че ако тръгнем да ядем по заведения, къде ще му излезе края :) А пък супермаркета не е вариант за толкова много дни :)

 

Георги: Мерси за предложението, ще го обсъдим. Аз съм бил в Рим, жената - не, но нямам нищо против да се помотаем там за ден :) Ще се разтърся за остатъка от парите какво може да се намери в Барселона.

Връзка към коментар

 Браво на Георги.

 Ако харесате хотел (аз също не смятам, че апартамент под наем е подходящ за меден месец, освен, ако не върви заедно с чистачката и готвача), според мен не е необходимо да е със закуска и вечеря. В Барселона спокойно може да закуси човек (е не обилно), например кроасан и кафе, ако не е включена закуска, а вечер, според мен е ограничаващо да бързаш да се връщаш в хотела, а и ще може да пробваш дазлични места. Но го има моментът с финансите. Миналага година, като изключим нощувките, Испания ми се видя по-скъпа дестинация от Германия, колкото и да е странно. Гледам, че билетите за Саграда Фамилия са поскъпнали още...

Връзка към коментар

Човекът попита кое да избере за излежаване и мързел, а вие му спретнахте програма за три години напред!

 

Ами, тогава да си кажа и аз: на меден месец се ходи на Санторини! ;)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

 

E, но нейм, "Барселона ни е мечта отдавна" е казал човекът.

Можеш ли да си в Барселона и да не обикаляш? А хората отиват на меден месец и ясно e казано, че искат да го дават лежерно, а не да тичат от атракция на атракция.

Аз пак да си кажа: морето и на двете места не го бива, но Коста дел сол е по-релаксираща дестинация и плажовете са по-хубави, a брегът на север от Барселона лично аз намирам дори за грозен. Още един плюс - на юг водата ще е по-топла, а още няма да е неприятно горещо. И една Малага не е толкова емоционално натоварваща като Барселона - можеш да се разходиш без да изпитваш "вина", че си изпуснал някоя велика тур-забележителност. И не на последно място - на юг е по-евтино.

Очевидно не се търси екскурзия в Испания така, както ние я разбираме.

 

 

A, и още нещо: за Санторини изобщо не се шегувах!

Редактирано от но нейм
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Палма де Майорка? (250 EUR/двупосочно, 31.5 - 7.6, BGAir)

- ако ви се "изтрещява" - Ибиса е съвсем наблизо.

- ако ви се гледат интересни неща - Валенсия с ферибот, а там спокойна разходка по сухата река, Океанографския и т.н.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.