Прескочи до съдържание

Как и дали да продължим с темата "COVID-19 - обща дискусия"


Как и дали да продължим с темата "COVID-19 - обща дискусия"?  

136 магеланци са гласували

  1. 1. Как и дали да продължим с темата "COVID-19 - обща дискусия"

    • Темата ми е полезна. Нека остане отворена за мнения.
      17
    • Следя я, не желая да се затваря възможността да се пише в нея.
      36
    • Темата ми беше полезна, но вече е само спам. Нека остане в архива.
      19
    • Темата отдавна изгуби смисъл и значение все пак сме форум за туризъм. Нека остане в архива.
      32
    • Нищо от изброените, но следва лято. Да паузираме писането в темата до 1.9.2021.
      19

Тази анкета е затворена за гласуване


Препоръчани мнения

Първо, благодаря, че най-накрая организирахте т.нар референдум, за който апелирам от няколко месеца. 

Не искам да засегна никого, но форумът magelanci.com е един прекрасен пример за изтрещяването на обществото (разбира се, не само нашето) и поляризирането му в две крайности, а както знаете, крайностите не водят до нищо хубаво. Темата за Covid-19 отдавна е лишена от смисъл: от една страна, тя е основната причина за изострянето на тона във форума. От друга страна, е развъдник на конспиративни теории и политически залитания, които уж са забранени тук. Не проумявам споровете, които се водят там: както вие не бихте отстъпили от гледната си точка, същото важи и за съседния "лагер". Защо изобщо се водят подобни дрязги? За да се кажат тежки думи и след това да не можем да се гледаме на сбирките. За да обобщя: смятам, че тази тема е абсолютно излишна и не допринася с нищо за нас самите, за обществото, за интернет пространството и най-вече за форума. 

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
  • Браво 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Аз все си мисля, че ако точно тази тема я няма, ще се премести в една или друга степен дискусията в съседни теми.

Та май по-добре да я има, да се знае че там е "осарника" и да не се мести кошера в още 2-3-5 теми.

  • Харесвам 10
  • Благодаря 2
  • Браво 3
Връзка към мнение

Доста хора споделят там интересна информация, която на мен лично не ми се занимава да търся иначе.

 

И аз също смятам, че темата е своеобразен отдушник на ковид-напрежението по принцип за да може в другите теми да не прехвърчат искри.

 

  • Харесвам 20
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

И аз мисля, че е добре да концентрираме тези общи разговори само в една тема защото иначе ще се разпилеят малко или много по всички останали. Или пък  ще се прехвърлят в другата Ковид тема, която е много полезна във връзка с ограниченията при пътуване.

 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Винаги съм бил противник на принудителните административни мерки и в този смисъл, моля темата да остане отворена. Въпрос на възпитание е да не се прекрачват границите, но за съжаление понякога липсата на аргументи води до употреба на обидни квалификации. Има и група от хора, които очевидно имат нисък праг на търпение и са тънко обидчиви. Според мен, решението да участват или да не участват в тема предизвикваща единствено отрицателни емоции у тях е лично тяхно, но моля свободата на словото да не страда заради тях. И накрая, първите два отговора се припокриват и според мен резултатите от анкетата ще бъдат леко изкривени...

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Според мене колкото повече се отдалечаваме от основната тема на форума и допирните ни точки свързани с пътешествията,

толкова повече разлики между нас ще "откриваме" и толкова повече ще опитваме да доказваме/показваме нечия "правота"

 

Модераторите вложиха труд, време и емоции, за да разделят първата тема на две нови, а после да подържат двете във вид, който не противоречи на форума, но някак си усилията им не бяха оценени, добрата воля остана незабелязана.

Темата сякаш донесе полъх от много страхове и подигравки с чужди страхове ... , а страхът е лош съветник и където го има не е добре.

 

 

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 30 минути , funny каза:

Аз все си мисля, че ако точно тази тема я няма, ще се премести в една или друга степен дискусията в съседни теми.

Та май по-добре да я има, да се знае че там е "осарника" и да не се мести кошера в още 2-3-5 теми.

+1, както викаме в бг мама. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Лято е, днес 🇨🇦Канада🇨🇦 играе 1/4 финал срещу руснаците по хокей на лед, скоро започва и европейското по футбол. Като бонус скоро отиваме в България, където коронните мерки не се забелязват толкова и не са така дразнещи като в Испания. В резултат на всичко това, не мога да се концентрирам върху коронни дискусии.

  • Харесвам 10
  • Благодаря 3
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Crazy Horse каза:

Лято е, днес 🇨🇦Канада🇨🇦 играе 1/4 финал срещу руснаците по хокей на лед, скоро започва и европейското по футбол. Като бонус скоро отиваме в България, където коронните мерки не се забелязват толкова и не са така дразнещи като в Испания. В резултат на всичко това, не мога да се концентрирам върху коронни дискусии.

Стискам палци, че след по-малко от час започва 1/4 финала. Все пак, макар и с клизма, успяхте да се класирате, но не и без помощта на глупостта на казахстанците. Ако успеете, май следва нова среща с американците на полуфинал. Моите хора заиграха добре, дано довечера направим чудото срещу финландците...

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

предпочитам темата да остане отворена - най-малкото механичните забрани не работят особено успешно никъде и никога, така че да се мисли "няма тема - няма проблем" според мен е погрешно

 

форумът не е и кулинарен, но другата най-популярна тема е с такава насока и често ми излиза като първа - когато имам време и желание прочитам по нещо от нея, нито ми пречи, нито ме дразни, че няма връзка с основния топик тук, нито се намесвам да кажа, че някой грешно си бърка брашното, така смятам, че е редно да се подхожда и с "оная" тема - ако някой иска и има какво да каже, със съответните аргументи, защо не?

 

линкове към научни публикации и други интересни факти почти не пускам в последно време - не че няма, напротив, с всеки ден се научава все повече и за вируса, и за лечение, и за справяне с последици, а главно заради присмехулните емотикони от хора, които не ги отварят, за да прочетат как напредва науката; въздържам се, съобразявайки, че това явно дразни

 

от друга страна, не мога и не желая да подмина откровено неверни твърдения, които освен това са и лесно проверими - така че ако и това е неприемливо за повечето хора, съм длъжна да кажа, че аз лично не мога да обещая, че няма да възникват пак остри спорове с мое участие, в случай че остане отворена

  • Харесвам 14
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Аз пък предлагам темата да се раздели на две подтеми - "Ултрас ваксъри" и "Ултрас антиваксъри", които да си се самомодерират и при появата на някой навлек от другия лагер да го линчуват.....🤣

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 12
Връзка към мнение

Темата в този ѝ вид е напълно безполезна. Конспирации, откровени лъжи и заяждания са 80 процента от мненията. На мен преди години са ми правили забележка, че ще ми премахнат правото да оставям емотикони под мнения, защото със "смеха" съм си бил ироничен и съм обиждал. Гореописаното в тая тема е най-малкото, което човек вижда на дневна база. 

В настоящия си вид е пълна загуба на време и за пишещи, и за модериращи, и за четящи.

  • Харесвам 15
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Аз бих шкартирал темата на секундата. Писна ми от глупости в двете посоки. Но ... понеже хората я искат, а и да не слагаме катинар на място, където 1 на 100 мнения е смислено, нека да остане. С една молба от техническо естество - ако може да не излиза в списъка на актуалните теми. Който иска да я чете или да пише в нея, да си я намери, да прави каквото прави и да си я остави там, където я е намерил. Твърде ми е психиатрично да вляза в Магеланци и вместо теми за пътуване най-отгоре да се мъдри темата за ковид.

  • Харесвам 11
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към мнение

Мислех, че само ще гласуваме, без дебати и агитации. Но пък @Doctor Who е предал изненадващо добре мнението ми, благодаря за което!

Убедена съм, че ще е в пъти по-лесно да се противодейства на съскането, разговорите за политика и личните нападки, ако те си нямат удобен, легализиран дом във форума. 

И ако случайно тази тема остане тук, ще бъде добре наистина да не се вижда, както предложи @Zaro 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Малко усмивки: тази тема искрено ме забавлява и като няма за какво друго да си пишем, си е разнообразие. 

Никога не съм я приемала особено сериозно, освен ако не трябва да кажа нещо конкретно, на конкретен въпрос. Всичките ми други мнения са били в сферата на шегата (е, може и ирония да е било, или в лека форма на сарказъм). За съжаление, доста хора не ги приеха по този начин, за което съжалявам. 

Обещавам повече да не пиша там, за да не предизвиквам неприятни емоции у четящите (и пишещи) братя и сестри. 

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Според мен темата е абсолютно безполезна. Рядко в нея се среща нещо смислено, мотивирано и научно обосновано, подкрепено с официална документация и факти. Опитах се да си изясня някои въпроси, които лично мен ме вълнуват, но не успях. Явно няма и как да се случи. Видно е, че болшинството от нас не са компетентни да водят такива разговори, а друга част - нямат необходимото търпение и възпитание 🙂  На никого не се сърдя, но наистина на моменти много грубости се изписаха. Нямаше нужда. Дайте да си гледаме пътуванията и тортите 🙂 Там ни е силата 😄 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Георги Матеев

Спрях да чета темата отдавна - в огромна степен е безсмислена и доближава форума с няколко идеи повече до бгмама концепцията.

 

Вече дори не е забавно и също така мисля, че в този си вид темата е направо вредна в някои отношения, особено за цялостния дух на форума. Представям си колко хора блокнаха други хора или си развалиха мнението само заради писаниците тук. Гласувам с 2 ръце за кофата.

 

Пътуванията постепенно стават все по-възможни - предлагам да се фокусираме повече над тях, както и върху евентуалните ограничения и тн. Повече практичност, по-малко конспирации 🙂

  • Харесвам 20
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Мисля, че трябва да се добави и още 1 опция - "Задава се страхотно-чудесна финансова криза в глобален мащаб, от която на много хора свят ще им се завие и ще им изтръпнат табаните! Като следствие тия много хора ще си спомнят за Ковид, мовид, кромид и пътувания с умиление и носталгия!''
п.с. Някой да иска доказателства за задаващата се финансова криза?
Много лесно - ходете се разходете из разни складове за строителни материали и питайте какви са цените сега и какви бяха пред 2-3 месеца; отидете и в складове за метали и направете същото; цената на горивата нещо подскача, и то все нагоре... имам и още наблюдения, но ще ги систематизирам тия дни, спокойно!

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Замислям се 2
Връзка към мнение

Щем - не щем, отвсякъде ни облъчват с това, нека да си има една тема и за спекулации. Из чуждите форуми навсякъде има такава тема оставена, точно заради това, което писаха няколко човека по-нагоре - да се пише на воля в нея, иначе плъзването из други теми е неизбежно.

 

Аз даже съм голям фен  на теми от типа "реалистично кога мислите, че ще посетите страната х"  и след време си четеш глупостите, какво си мислил, какво е станало. 🙂

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 33 минути , KrumKrumov каза:

Мисля, че трябва да се добави и още 1 опция - "Задава се страхотно-чудесна финансова криза в глобален мащаб, от която на много хора свят ще им се завие и ще им изтръпнат табаните! Като следствие тия много хора ще си спомнят за Ковид, мовид, кромид и пътувания с умиление и носталгия!''
п.с. Някой да иска доказателства за задаващата се финансова криза?
Много лесно - ходете се разходете из разни складове за строителни материали и питайте какви са цените сега и какви бяха пред 2-3 месеца; отидете и в складове за метали и направете същото; цената на горивата нещо подскача, и то все нагоре... имам и още наблюдения, но ще ги систематизирам тия дни, спокойно!

Към това бих добавила и поскъпването на самолетни билети,  хотели и коли под наем.  И аз стигнах до извода,  че пътуванията вече няма да са не само толкова лесни,  но и толкова чести.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Аз съм темата да остане. Темата е за всичко свързано с ковида и ми е помагала да се ориентирам накъде духа вятъра много пъти.

Ако я махнете, рано или късно дискусията за-против маските/ваксините/сертификатите/тъпотията на здравните и други институции по света и у нас ще се прехвърли в Ограниченията за пътуване, пък там сега си е добре с нещата по същество - който иска да пътува към дадения момент да проверява там

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 33 минути , T.E.Lawrence каза:

Щем - не щем, отвсякъде ни облъчват с това, нека да си има една тема и за спекулации. Из чуждите форуми навсякъде има такава тема оставена, точно заради това, което писаха няколко човека по-нагоре - да се пише на воля в нея, иначе плъзването из други теми е неизбежно.

 

Аз даже съм голям фен  на теми от типа "реалистично кога мислите, че ще посетите страната х"  и след време си четеш глупостите, какво си мислил, какво е станало. 🙂

Реалистично бях изпуснал нишката в "Бързи въпроси за Италия", и преди 2-3 дни попаднах на мненията от март 2020 - "е, дано до 2 месеца да се приключи" 😉 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не виждам какво пречи темата, през цялото време от както съществува съм писал 2-3 пъти, не повече и не, че нямам мнение, но е почти невъзможно и безсмислено да убеждаваш някой в нещо в което не вярва.

Има доста хора на които им е скучно и си "драскат" тук...а тя темата с времето сама ще си "затихне"...

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.