Прескочи до съдържание

Как и дали да продължим с темата "COVID-19 - обща дискусия"


Как и дали да продължим с темата "COVID-19 - обща дискусия"?  

136 магеланци са гласували

  1. 1. Как и дали да продължим с темата "COVID-19 - обща дискусия"

    • Темата ми е полезна. Нека остане отворена за мнения.
      17
    • Следя я, не желая да се затваря възможността да се пише в нея.
      36
    • Темата ми беше полезна, но вече е само спам. Нека остане в архива.
      19
    • Темата отдавна изгуби смисъл и значение все пак сме форум за туризъм. Нека остане в архива.
      32
    • Нищо от изброените, но следва лято. Да паузираме писането в темата до 1.9.2021.
      19

Тази анкета е затворена за гласуване


Препоръчани мнения

И аз мисля, че темата няма смисъл да се затваря, въпреки да не дава много информация, защото ще се разпилее по другите теми във форума, а това не е добре за никого.

Да наистина някои хора стават несимпатични с изказванията си, но пък аз за себе си ги приемам като такива само в тази тема и не ми пречи да ги питам за пътувания по другите теми. 

Освен това, хората които не искат да я виждат и четат, просто могат да не влизат в нея, а спирането на следването е на два клика разстояние 🙂

image.png.d8de6ebcf25e5b154d8e62d03005d0d7.png

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз гласувах. Как гласувах, ще видите. Защо така гласувах? Защото така искам.  А дали темата ще остане във форума? - Глас народен, глас Божи! 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 5 часа, luba_rizova каза:

+1, както викаме в бг мама. 

Люба, тъкмо мислех да ви пращам с мъжа ти на семейна ковид-кризисна терапия и заключиха темата 🙃

 

Чакам Европейското по футбол :)) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не, не е въпросът, дали да се закрие темата или, да не се закрие. Въпросът е, да можем да се владеем и да не оскърбяваме тези, които не мислят като нас. Големи хора сме, не сме в детската градина, че да бъдем управлявани със забрани.

От една страна, темата е полезна, с многото информация. От друга обаче,  е вредна, с медицинските съвети и напътствия, от хора, без медицинско  образование. Не може да прочетеш десет статии и да станеш корифей, в медицинската наука.

Казвам наука, с всичкото уважение, на което съм способна и с всичкото желание да я изучавам, вече, 50 и кусур години:( 

Да, пандемията оказа влияние на психиката на много хора и това си пролича и при нас. Изненадана съм от съфорумци, които видях в друга светлина. За това и не пишех много в темата. 

Гласувах темата да остане - смятам, че е по-добре, да не се разводняват другите теми, а “изпускането на парата” да си продължи тук.

 

П.П. Благодаря ти @cck, както винаги, си много толерантен:)

 

  • Харесвам 22
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към мнение

Отдавна не следя темата. Просто стила на комуникация не е точно моя. Но може би е по-добре да си остане. Ще има някакво място за изпускане на парата. Иначе някакви крайни мнения ще ни заливат в много по-толерантни теми. Ще вземат да се прехвърлят в много полезната тема за Ограниченията при пътуване. А  вече, макар и ограничено, може да се пътува и ще поспадне малко напрежението.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , Костов каза:

Аз гласувах. Как гласувах, ще видите. Защо така гласувах? Защото така искам.  А дали темата ще остане във форума? - Глас народен, глас Божи! 

@Костов да гласувам ли и аз? От едно двайсетина години все гласувам за губещите😄😉

В темата, особено по начина, по който се разви днес, си извадих поука защо се  задава въпрос, на който питащият вече си е отговорил🙂 и се почва.

Не знам все още как и дали да гласувам.

........

@funny и аз я харесвам😄

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Най-добре да отиде в архива . Последните няколко месеца темата трябва да се прекръсти "за или против ваксините". Някои се забавляват и изпускат парата , някои откровено спамят и се заяждат , някои си показват знанията и уменията в сфера която им е непонятна. Все пак това е форум за пътуване и когато пандемията и ваксинацията приключват не е лошо да се съсредоточим върху пътуванията. 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Европа се отвори за пътувания, към момента нашата страна е сред тези с най-малка заболеваемост, т.е. повечето държави ни дават зелена светлина без карантина и скъпи PCR тестове, така че форума може да започне отново да действа по предназначението си. Да се насладим на лятото - предлагам да закрием темата до октомври, пък после ще видим на къде ще ни избият чивиите. 🙂

 

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , ДиянаВ каза:

@Костов да гласувам ли и аз? От едно двайсетина години все гласувам за губещите😄😉

 

@ДиянаВ, моето мнение е гласувай. По-добре е да гласуваш и да си от загубилите, отколкото да не гласуваш и да съжаляваш, че точно твоя глас е можел да обърне нещата. 😉

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Травеолани

И аз съм на мнение, че темата е за архива. Твърде негативна стана, въпреки полезната информация има и много дезинформация и интерпретации с цел манипулация. 

Нека наистина се насладим на лятото, вече година и половина слушаме за ковид. Освен това има конкретна тема за изисквания при пътуване по време на пандемия - там може да се обсъжда конкретната полезна и практична информация.
 

Имаме и други теми във форума, несвързани с пътувания, но всички те са позитивни, а тази обща ковид тема наистина промени облика на форума към по-лошо за съжаление. И не виждам как тази тема ще затихне от самосебе си...

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Личното ми мнение е, че решението за евентуално затваряне на тема трябва да се вземе по принципа на демокрацията: 

"Един човек - един глас!"

...

 

@cck е човекът!... Гласът е негов! 😉 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

По въпроса за коронавируса мога да кажа следното:

@Duke, съжалявам за Чехите, но съм изключително щастлив, че нашите елиминираха руснаците. Андрю Манджапане накара руснаците да ядат хляб в продължението! Канада е на полуфинал!!!

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Crazy Horse каза:

По въпроса за коронавируса мога да кажа следното:

@Duke, съжалявам за Чехите, но съм изключително щастлив, че нашите елиминираха руснаците. Андрю Манджапане накара руснаците да ядат хляб в продължението! Канада е на полуфинал!!!

Да, страхотен успех, тъкмо изгледах хайлайтс и продължението. Изключителен гол, направо разплакаха руснаците! Сега ни очаква интересен полуфинал...

 

Чехите играха първите десет и последните пет минути. Така не се печели четвъртфинал и финландците ни излъгаха, най-вече тактически. Явно чакането след 2010 г. ще продължи...

 

Относно темата, отново да подскажа, че първите два въпроса от анкетата се припокриват и ще разделят вота на искащите темата да остане, а това въобще няма да бъде честно...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 минути , Duke каза:

Да, страхотен успех, тъкмо изгледах хайлайтс и продължението. Изключителен гол, направо разплакаха руснаците! Сега ни очаква интересен полуфинал...

 

Чехите играха първите десет и последните пет минути. Така не се печели четвъртфинал и финландците ни излъгаха, най-вече тактически. Явно чакането след 2010 г. ще продължи...

 

Относно темата, отново да подскажа, че първите два въпроса от анкетата се припокриват и ще разделят вота на искащите темата да остане, а това въобще няма да бъде честно...

Трети и четвърти не са ли в същото положение - да отиде в архива. Петият е по-скоро неутрален. Според мен се търсят нюанси, а не разводняване. Всеки да се разпознае някъде.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз гласувах да се махне, точно защото полезната информация стана много малко, а разделението на всякакви (в повечето случаи същестуващи само в главата на разделящия) групи, започна да преобладава. Ама и да остане, аз съм направил точно както е посочено горе - спрял съм следването. Имам един чисто технически въпрос обаче - ако се махне, къде могат да се задават въпроси от рода на "Коя лаборатория прави тестове в неделя?", понеже си е въпрос, който е свързан с пътуването, ама не е точно за ограниченията при пътуване май .

 

P.S. Признавам,че не съобразих, че на някои темата може да им е единствената пътеводна светлина в момента и да се опитват да я прехвърлят по други теми. Ама и там си имам решение - просто ще ги блокирам такива хора тогава, колкото и да са полезни по други теми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , ivailo_radev каза:

къде могат да се задават въпроси от рода на "Коя лаборатория прави тестове в неделя?"

Това ще го приемем, че е свързано с пътуването и може да е в другата тема.

Всичко останало като информация, което не е свързано с пътуване, а само с Ковид, няма да има тема(ако изберете да се затвори темата от анкетата).

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Паузата не е лош вариант. 

Гласувах за нея.

Ето, например, вече загубих 15-20 минути да чета "безсмислици", вместо да следвам съвета на бай Дончо - да пия белина! Отивам на плуване!

Весело лято! 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз пък не разбирам щом темата не е интересна за някои, защо просто не я подминават, не влизат в нея, не четат...а трябва да се заключва или изтрива? Не стигаме ли пак до момент да се съобразим с хора, на които темата им носи някакъв дискомфорт, но явно не могат да се въздържат да не влизат в нея и четат, че чак да я махаме! 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Защото от любопитство може да влезеш в темата, да се ядосаш на нечие мнение, да му пляснеш един-два виртуални шамара, той да те прати на психолог, ти да го пратиш на ваксинация, той да ти пише, че си мизантроп, ти да му пишеш "ти па си много убав", другите участници да тръгнат да защитават единият или другият, да се изпокарат всички, модераторите да вдигнат ръце и да напуснат форума демонстративно.....

 

.... и в един момент да се сетиш, че ти всъщност си влязъл във форума, за да търсиш информация за мечтаното си пътуване до Таджикистан и търсейки из темите да осъзнаеш, че този с който си се изпокарал брутално е със значка "Експерт Таджикистан".

 

Иначе няма проблем! :dirol:

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
  • Смея се 22
Връзка към мнение
преди 21 минути , iMari каза:

Защото от любопитство може да влезеш в темата, да се ядосаш на нечие мнение, да му пляснеш един-два виртуални шамара, той да те прати на психолог, ти да го пратиш на ваксинация, той да ти пише, че си мизантроп, ти да му пишеш "ти па си много убав", другите участници да тръгнат да защитават единият или другият, да се изпокарат всички, модераторите да вдигнат ръце и да напуснат форума демонстративно.....

 

.... и в един момент да се сетиш, че ти всъщност си влязъл във форума, за да търсиш информация за мечтаното си пътуване до Таджикистан и търсейки из темите да осъзнаеш, че този с който си се изпокарал брутално е със значка "Експерт Таджикистан".

 

Иначе няма проблем! :dirol:

Добре го каза, но Таджикистан май още е затворен. Ако го следиш и забележиш промяна, свиркай 😄

  • Смея се 8
Връзка към мнение
преди 4 минути , Lindt каза:

Добре го каза, но Таджикистан май още е затворен. Ако го следиш и забележиш промяна, свиркай 😄

А, нямам идея, избрах го като нещо далечно, не особено туристическо и защото не съм срещала във форума някой със значка "Експерт" за там, че да има риск да се засегне. 🙂

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

Докато темата беше само информативна, беше много полезна. Получавахме необходимата информация за развитието на пандемията, лечение, ваксини, реакции на организмите. Но!

Когато започна дискусията за и против - ваксини, маски, лечения и лекарства, отговорност към обществото, права и свободи и т.н. , започна и многократното повтаряне и зацикляне в едни и същи позиции, НЕказване на нищо ново, както от ваксърите, така и от антиваксърите. Сега чета по диагонал, за да открия нова и ценна информация, ако има такава. 

Не искам да правя квалификации. Но имам усещането, че доста хора са се оплели в страховете си и няма измъкване. Страх от Ковид, страх от постковид, страх от ваксини, страх от последствия от ваксиниране, ...

Това е разрушително за собствената психика.

Приятели мили,

Вземете мълчаливо своето решение и го следвайте до край! Това е вашето решение и за вас само то е правилно. Това е вашата истина и тя ви дава спокойствие! 

Не занимавайте другите с правотата си. Те си имат своята правота и не е нужно взаимно да си ги натрапвате.

А, пази Боже!, за някого да е и "просветителска" мисия!

Няма абсолютна истина! Няма абсолютно право! 

  • Харесвам 14
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, iMari каза:

Защото от любопитство може да влезеш в темата, да се ядосаш на нечие мнение, да му пляснеш един-два виртуални шамара, той да те прати на психолог, ти да го пратиш на ваксинация, той да ти пише, че си мизантроп, ти да му пишеш "ти па си много убав", другите участници да тръгнат да защитават единият или другият, да се изпокарат всички, модераторите да вдигнат ръце и да напуснат форума демонстративно.....

 

.

 

със същия потенциал обаче могат да са и още няколко други теми за разговор - тип "про- и анти-" крипто, недвижими имоти като инвестиция, подтип Обеля срещу Център, хибридни тойоти срещу дизел audi .... и какво ли още не 🙂

 

така или иначе, поне на мен, прочитайки тук нагласите на хората как темата им досажда по неприятен начин, почти тотално ми се отщя изобщо да се обаждам повече по нея, а вероятно и на други ще е подействало така, тъй че дори да остане отворена, подозирам, че ще си отмре естествено

Връзка към мнение
преди 55 минути , antea каза:

със същия потенциал обаче могат да са и още няколко други теми за разговор - тип "про- и анти-" крипто

А не, темата за крипто повече ни обединява, защото там всички печелим и губим почти едновременно. 🙂

А на теб с удоволствие бих ти досаждала и на лични, знаеш, че ценя информацията, която даваш. Ако можеше темата да се направи само за смислена информация за Ковид, но и това е строго субективно. Ако до сега имахме нужда да изпускаме парата, вече имаме възможността да пътуваме и това няма да е толкова необходимо, така си мисля. Иначе съвсем се отдалечаваме от идеята на форума.

 

 

Ама както искате сега! Всъщност с горното си мнение ви предупреждавам да не ми се сърдите, ако оставите темата и започна да ви пращам на психолог/иатър и за да мога ви викам "Аз казах ли ви, че така ще стане!"😜

 

П.п. @antea, точно преглеждам темата за о.Корфу и попадам на твое мнение, в което с такова вдъхновение описваш красотите на този остров и си сложила такива хубави снимки. И на мен ми става хубаво от настроението, което струи. Забравихме колко по-приятно е да общуваме в такива теми и по такъв начин. 🤩

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, iMari каза:

Защото от любопитство може да влезеш в темата, да се ядосаш на нечие мнение, да му пляснеш един-два виртуални шамара, той да те прати на психолог, ти да го пратиш на ваксинация, той да ти пише, че си мизантроп, ти да му пишеш "ти па си много убав", другите участници да тръгнат да защитават единият или другият, да се изпокарат всички, модераторите да вдигнат ръце и да напуснат форума демонстративно.....

 

.... и в един момент да се сетиш, че ти всъщност си влязъл във форума, за да търсиш информация за мечтаното си пътуване до Таджикистан и търсейки из темите да осъзнаеш, че този с който си се изпокарал брутално е със значка "Експерт Таджикистан".

 

Иначе няма проблем! :dirol:

Много правилно казано. Не се бях замислил за тази гледна точка, а си гледах от моята "камбанария".

Аз лично не бих отказал помощ на никой в този форум, (не че не съм забелязал хора в "темата", които са ме иронизирали и подигравали по "тънкия начин"). Обаче сега четейки мнението ти, съм сигурен, че не всички са като мен и това е напълно нормално.

Явно е, че има хора които се засягат и може да откажат да помогнат или да им бъде помогнато за пътувания, а целта на този форум е точно това...помощ при пътувания.

Ако е възможно администраторите да ми променят гласа, предпочитам темата да отива в архива. Нека дразгите по коронавируса да се правят по другите форуми, а тук да си говорим за пътувания.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.