Прескочи до съдържание

Идеи за 3 дни в Малага-Андалусия


Дани Магелани

Препоръчани мнения

Дани Магелани

Провали ми се Португалия и бързо букнах Малага от 16 до 19 юли с флекс. Ако ситуацията в момента е добра, ще направя разширен уикенд.

Освен Малага, какво бихте ми препоръчали да видя наоколо?

Иска ми се директно от летището да отпътувам до Ронда,  но само ако има добре организиран обществен  транспорт.

Приемам съвети и указания с благодарност!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако летиш с Уиз според мен е късно кацането за директно до Ронда. Ние не отидохме до там миналата година, защото нещо не ми харесаха транспортните опции за отиване и връщане в 1 ден. В самата Малага спокойно има 1 ден какво да се разглежда, че и повече, ако се гледат музеи.За толкова малко време, бих останала 1 нощувка в Малага и 2 в Гранада. Освен ако не търсиш плаж 🏖️

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 37 минути , Дани Магелани каза:

Провали ми се Португалия и бързо букнах Малага от 16 до 19 юли с флекс. Ако ситуацията в момента е добра, ще направя разширен уикенд.

Освен Малага, какво бихте ми препоръчали да видя наоколо?

Иска ми се директно от летището да отпътувам до Ронда,  но само ако има добре организиран обществен  транспорт.

Приемам съвети и указания с благодарност!

Аз в момента организирам дълъг уикенд там с първите им полети. Към момента няма удобни транспорти опции затова ще букна кола. Ще спим в Малага и ще обикаляме. 

Намерих няколко местни компании, които предлагат кола + пълна застраховка и без депозити за около 35-40 евро на ден и ще ходим 1 ден до Гранада и на връщане ще минем през 

Nerja - Europe's balcony
Cueva de Nerja 

Frigiliana

За втория ден : 

RONDA
SETENIL DE LAS BODEGAS
El caminito del rey - (това ще го пропуснем, че половинката я е страх, но ми изглежда много яко) 

Мijas

Третия ден сме си в Малага и вечерта обратно към София. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 55 минути , Дани Магелани каза:

Провали ми се Португалия и бързо букнах Малага от 16 до 19 юли с флекс. Ако ситуацията в момента е добра, ще направя разширен уикенд.

Освен Малага, какво бихте ми препоръчали да видя наоколо?

Иска ми се директно от летището да отпътувам до Ронда,  но само ако има добре организиран обществен  транспорт.

Приемам съвети и указания с благодарност!

Може да вземете метрото до града спирка Maria Zambrano и от автогарата на Alsa.es до Ронда.

От Ронда има автобуси също до различни бели селца, аз ходих до Сетенил само.

Не знам как са разписанията в момента.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, Jorro каза:

Намерих няколко местни компании, които предлагат кола + пълна застраховка и без депозити за около 35-40 евро на ден

Погледни и 

https://www.recordrentacar.com/

Сподели и опциите си, че да знам като дойде времето. Благодаря!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Дани Магелани, тук сме обсъждали миналата година - 

Едно от малкото пътувания, които сме правили без кола и не бих променила това. 

За Ронда изобщо не ми бяха ок разписанията и даже го мислих с организираните еднодневни трипове. Но вместо това заложихме на повече тапаси и лежерно шматкане 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 2 часа, bad kid каза:

Може да вземете метрото до града спирка Maria Zambrano и от автогарата на Alsa.es до Ронда.

От Ронда има автобуси също до различни бели селца, аз ходих до Сетенил само.

Не знам как са разписанията в момента.

Не виждам метростанция на летището. С какво може за се стигне до автогарата или до центъра?

Връзка към коментар
преди 23 минути , Дани Магелани каза:

Не виждам метростанция на летището. С какво може за се стигне до автогарата или до центъра?

https://www.airport-malaga.com/train.php

https://www.renfe.com/es/en/suburban/suburban-malaga/maps

Влак май се води, излизаш от терминала и се влиза в станцията.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Ние правихме точно преди пандемията три дни Малага с wizz. Първата нощувка в Малага и после две в Севиля. От летището до Малага с автобус, редовни са, билети от шофьора. Малага  -  Севиля с Alsa, на връщане хванахме билети по 6 евро на посока. В Малага препоръчвам катедралата, стария град, Гибралфаро и крепостта  чудни гледки, Севиля цялата е прекрасна. Залезите край Гуадалкивир са много красиви.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Дани Магелани

Не мога да бъда максималист. Ще разгледам Гранада и Малага. Пристигам в 20,25 на 16 юли.

1. Ако има автобус от самото летище, което не разбрах, тръгвам директно за Гранада. Нощувки на 16,17 и 18, че не обичам да се местя, като съм без кола. Тръгване на 19 сутринта за Малага. Разглеждане. Вечерта излитане за София.

2. Ако няма автобус от летището /къде да проверя?/ , нощувка в Малага и на 17 юли след обяд отпътуване за Грамада. Нощувки на 17 и 18 и на 19 юли , късния следобяд , отпътуване за летището. Надявам се за Малага да е достатъчен 1 ден и 2 дни за Гранада, или не?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Jorro каза:

El caminito del rey - (това ще го пропуснем, че половинката я е страх, но ми изглежда много яко) 

Не го пропускайте! Отзивите из нета твърде вероятно да са попресилени, особено ако са стари, т.е. преди голямото реновиране. Толкова сигурно е направено вече, че чак е скучно 😉 И аз се бях притеснила преди разходката, но всъщност въобще нямаше за какво (освен моста накрая, който някои хора обичат да разлюляват, но се минава набързичко)...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , Дани Магелани каза:

Не мога да бъда максималист. Ще разгледам Гранада и Малага. Пристигам в 20,25 на 16 юли.

1. Ако има автобус от самото летище, което не разбрах, тръгвам директно за Гранада. Нощувки на 16,17 и 18, че не обичам да се местя, като съм без кола. Тръгване на 19 сутринта за Малага. Разглеждане. Вечерта излитане за София.

2. Ако няма автобус от летището /къде да проверя?/ , нощувка в Малага и на 17 юли след обяд отпътуване за Грамада. Нощувки на 17 и 18 и на 19 юли , късния следобяд , отпътуване за летището. Надявам се за Малага да е достатъчен 1 ден и 2 дни за Гранада, или не?

Ок ти е времето за разглеждане според мен.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Дани Магелани каза:

Не мога да бъда максималист. Ще разгледам Гранада и Малага. Пристигам в 20,25 на 16 юли.

1. Ако има автобус от самото летище, което не разбрах, тръгвам директно за Гранада. Нощувки на 16,17 и 18, че не обичам да се местя, като съм без кола. Тръгване на 19 сутринта за Малага. Разглеждане. Вечерта излитане за София.

2. Ако няма автобус от летището /къде да проверя?/ , нощувка в Малага и на 17 юли след обяд отпътуване за Грамада. Нощувки на 17 и 18 и на 19 юли , късния следобяд , отпътуване за летището. Надявам се за Малага да е достатъчен 1 ден и 2 дни за Гранада, или не?

Лично мен Гранада не ме грабна, извън Алхамбра. Аз бих отпрашил към Севиля с влак, какъвто със сигурност ще има вечерта.

Връзка към коментар

Въпрос на вкус. Освен Алхамбра, на мен много ми хареса разнообразието в различините части на града - цигански квартал, Медина.... Може пък и да съм пристрастна, че още сънувам едни тапаси от Гранада, както и хамонджийницата, която беше точно до нашето настаняване 😄

Но миналия път беше март, сега една голяма част от времето ще трябва да го прекараме в криене на климатик.

Дани Магелани, ако бях на твое място, щях да спя първата вечер в Малага. Тъкмо вечерта ще е хладничко и приятно за разходка. На другия ден до обяд разглеждаш, кавото разглеждаш, а после се мяташ на автобус/влак до Гранада /тъкмо да изкараш най-горещото време на климатик/. На връщане ние хванахме автобус Гранада-летище Малага и беше добър избор.

И да предупредя, ако имаш проблем с нощния шум като нас, внимателно да избираш настаняването. Много са шумни тези испанци 🙃

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 32 минути , Zaro каза:

Лично мен Гранада не ме грабна, извън Алхамбра. Аз бих отпрашил към Севиля с влак, какъвто със сигурност ще има вечерта.

Севиля ще бъде при друго посещение, като ще се кацне там директно. Сега само ще се ориентирам в региона на Малага и ще избера точки за следващи посещения.

преди 3 минути , jul каза:

 

Дани Магелани, ако бях на твое място, щях да спя първата вечер в Малага. Тъкмо вечерта ще е хладничко и приятно за разходка. На другия ден до обяд разглеждаш, кавото разглеждаш, а после се мяташ на автобус/влак до Гранада /тъкмо да изкараш най-горещото време на климатик/. На връщане ние хванахме автобус Гранада-летище Малага и беше добър избор.

И да предупредя, ако имаш проблем с нощния шум като нас, внимателно да избираш настаняването. Много са шумни тези испанци 🙃

Да. Очертава се такъв график.

Харесала съм хотел до Алхамбра. Автогарата е доста далеч. Вероятно с влак ще бъде по-удобно. Връщането директно към летището.

Връзка към коментар
Дани Магелани

Моя приятелка от Испания ме посъветва и аз смених датите на 29 октомври - 1 ноември. Не ме съветва в убийствената жега да съм там, а имало риск да останат маските.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Подозирам, че октомври-ноември ще е по-добре спрямо юли /щом имаш такава възможност/. Иначе за маските в другата испанска тема crazyhorse е публикувал, че и в Андалусия са решили все пак да спазят централното решение за незадължителност след 26 юни.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 25 минути , Дани Магелани каза:

Моя приятелка от Испания ме посъветва и аз смених датите на 29 октомври - 1 ноември. Не ме съветва в убийствената жега да съм там, а имало риск да останат маските.

Чудесно си го решила. През този период от годината няма да е толкова горещо и ще можеш да се насладиш спокойно на Андалусия. Ние бяхме средата на месец май и температурата в Севиля беше 35-36 градуса.Относно програмата ти -1 ден за Малага, 1 ден за Гранада и 1 Ронда. Ние имахме 3 нощувки в Малага, единия ден ходихме в Ронда,  другия в Марбея и третият ден бе посветен на Малага. Пътували сме само с обществен транспорт, почти винаги ползвахме автобусите на АЛСА и Лос Амарилос. Ползвахме влак само Севиля-Кадис. В Гранада имахме 2 нощувки и съжалявах, че сме останали 2 дни.От автогарата в Гранада има удобни автобуси /SN1 и SN5/ на всеки 10 минути и се пътува около 20-тина мин. до центъра.  Освен Алхамбра, нещо не ме грабна този град. Беше мръсно, навсякъде имаше просяци. Може така да се е случило, но другите градове в Андалусия ми харесаха повече, особен чар има Кордоба и разбира се Севиля. Но за там няма да ти стигнат 3-те почивни дни, трябва още веднъж да се върнеш и няма да съжаляваш 🙂

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, a6olq каза:

Чудесно си го решила. През този период от годината няма да е толкова горещо и ще можеш да се насладиш спокойно на Андалусия. Ние бяхме средата на месец май и температурата в Севиля беше 35-36 градуса.Относно програмата ти -1 ден за Малага, 1 ден за Гранада и 1 Ронда. Ние имахме 3 нощувки в Малага, единия ден ходихме в Ронда,  другия в Марбея и третият ден бе посветен на Малага. Пътували сме само с обществен транспорт, почти винаги ползвахме автобусите на АЛСА и Лос Амарилос. Ползвахме влак само Севиля-Кадис. В Гранада имахме 2 нощувки и съжалявах, че сме останали 2 дни.От автогарата в Гранада има удобни автобуси /SN1 и SN5/ на всеки 10 минути и се пътува около 20-тина мин. до центъра.  Освен Алхамбра, нещо не ме грабна този град. Беше мръсно, навсякъде имаше просяци. Може така да се е случило, но другите градове в Андалусия ми харесаха повече, особен чар има Кордоба и разбира се Севиля. Но за там няма да ти стигнат 3-те почивни дни, трябва още веднъж да се върнеш и няма да съжаляваш 🙂

Подкрепям!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 3 часа, Alexander каза:

И аз съм на цитираните дати с приятели, да ги водя да видят това-онова.

Още не съм решил къде и какво ще гледаме, все пак Андалусия е колкото България.

29 октомври-1 ноември?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.