Прескочи до съдържание

Идеи за 3 дни в Малага-Андалусия


Дани Магелани

Препоръчани мнения

Да си дам отговор на въпросите, че може на някой да свърши работа. Експресният автобус А се хваща от Paseo del Parque, а после има няколко спирки, включително на автогарата /отделна стоянка, на която пише А/ и отстрани на ЖП гарата Мария Замбрано /от ляво, ако се гледа срещу централния вход/. Странно, че не излиза в гугъл мапс този автобус. 

Cabify не пробвахме, защото до последно бяхме на плажа и на минути от спирката на Paseo del Parque. На туристическата информация потвърдиха, че е съвсем ок да се ползва. 

От вчера в Севиля започна да става горещо, навреме се изнесохме. За сметка на това в Малага беше приятната температура от 29 градуса. В деня на пристигането ни пък е било супер горещо в Малага, някакви въздушни маси от Сахара. Явно е въпрос на късмет, а не че просто си е топло в Испания. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ами юли-август се ходи само покрай морето и аз се чудя как отивате тогава на вътре в страната на тази жега- Севиля, Ронда и.т.н. там се ходи октомври и да се разглежда. Аз на 30.07 летя за Малага там имам 5 нощувки и мисля там да обикалям ама само покрай морето с влак примерно до Марбеля и...И след това от Малага отивам към Аликанте за още 4 нощувки с автобус, взех билети на промото им от 50% и излезнаха по 24 евро, като мисля да отскоча до Бенидорм, но аз ме влекат плажовете на Испания и сега отивам повече за това, а не толкова да разглеждам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Аз съм за 1 ден в Малага, задължително гледката отгоре е невероятна  с автобусните турове - Малага е топ.

Гранада - също задължително невероятно много ми хареса, бих останал там повече просто атмосферата е страхотна и различна на мач ходих също запознах се с Тайванка, Италианка и Ирландка и ме черпиха обед 😄 от Алхамбра тура и какво ли още не, изгубих се по едно време падна ми батерията.

Кордоба и Севиля по-не си заслужават, че са и по-далеко. За Ронда може и половин ден да стигне, там също си заслужава.

Аз пътувах с автобус, влак и споделено пътуване основно преди пандемията, сега не знам как ще са нямах кола за 7 дена обиколих Андалусия всеки ден в различен град.

Преди имаше постоянно коли и дори намерих от Гранада до Гибралтар БлаБлаКар испанците пътуват доста така и е популярно поне преди беше 🙂

 

Ако остане време може да се помисли за Гибралтар, това е от мен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 35 минути , Ivko каза:

Някой с препоръка за местен ресторант в Малага, където може да се хапне испанска храна?

За съжаление това, което харесахме най-много, е затворено за постоянно /или поне така пише в мапса/.

Това е добро, но за маса вън трябва да се запази място предварително /беше пълно и сега през юли, и миналия път през март/ - El Pimpi frente a la Alcazaba y el Teatro Romano - Calle Postigo San Agustín, 8, 29015 Málaga, Spain 

Ако си падаш като нас да ядеш по пазари - с 2 ръце препоръчвам 2 места - 

както и другото /близо до жп/автогара/ -

И на двата пазара се хранят само местни, всичко е супер прясно. Недостатък - едният работи до 15, а другия до 16ч. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 20.06.2021 г. в 13:12, Jorro каза:

Аз в момента организирам дълъг уикенд там с първите им полети. Към момента няма удобни транспорти опции затова ще букна кола. Ще спим в Малага и ще обикаляме. 

Намерих няколко местни компании, които предлагат кола + пълна застраховка и без депозити за около 35-40 евро на ден и ще ходим 1 ден до Гранада и на връщане ще минем през 

Nerja - Europe's balcony
Cueva de Nerja 

Frigiliana

За втория ден : 

RONDA
SETENIL DE LAS BODEGAS
El caminito del rey - (това ще го пропуснем, че половинката я е страх, но ми изглежда много яко) 

Мijas

Третия ден сме си в Малага и вечерта обратно към София. 

Може ли да драснеш кои рент а кар компании намери без депозит и пълна застраховка? 

Връзка към коментар
преди 1 час, Capitan Morgan каза:

Може ли да драснеш кои рент а кар компании намери без депозит и пълна застраховка? 

За Испания и Португалия препоръчвам Record Go. Цените са доста ниски. Може да видиш и за други алтернативи.

Примерни цени за 3дни:

IMG_20210731_145021.jpg.aff81a7a87e7b778ba0473f06d410762.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 31.07.2021 г. в 11:16, Capitan Morgan каза:

Може ли да драснеш кои рент а кар компании намери без депозит и пълна застраховка? 

Съжалявам, късно виждам. Ползвахме allincarhire.com. На фейсбук страницата им има и код за допълнителна отстъпка. Друга опция беше една компания, на която офиса й беше на 2 спирки с влака от лвтището на La Colina, но не се сещам в момента за името и не съм вкъщи да проверя. Ако тези първите, от които съм доволен (имат безплатен шътъл от летището (на 5 мин са от там) са скъпи за твоите дати пиши щв ги потърся другите, те държат твърди цени и не са скъпи около 25 евро по спомвн бяха на ден със всичко включено. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...
На 21.06.2021 г. в 12:10, Pantelej Putnik каза:

 Мога иначе да ти препоръчам страхотен хотел за Севиля (когато решиш да ходиш), защото той е от онези хотели, които са сами за себе си дестинация. 🙂 

Може ли да споделите кой е този хотел? След две седмици летя до Севиля и си търся някакво по-интересно място за нощуване. 🙂

Връзка към коментар
преди 9 минути , Sinka каза:

Може ли да споделите кой е този хотел? След две седмици летя до Севиля и си търся някакво по-интересно място за нощуване. 🙂

Аз не препоръчвам хотели по принцип, но това не е просто хотел, а преживяване. Hotel Casa Imperial. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, скъпи пътешественици!

 

Отново се обръщам към вашата опитност за добри съветия, за което Ви благодаря в аванс!

 

1. Видях, че от летището на Малага има влак и автобус, които стигат до ЖП-гара Мария Самбрано. Кое препоръчвате, на какви цени е и откъде се купуват билети? Валидират ли се на перона/вътре в превозното средство?

2. Стигам до Мария Самбрано и оттам трябва да се придвижа до апартамента, който съм си наела. В тази връзка, откъде се купуват билети за транспорта? Няма как да е пеша с куфар, имам травма на кръста.

3. Има ли карти едноседмични за транспорт или някакви бройки билети с намаление за Малага?

4. Плажовете, които са в Малага, платени или безплатни са? Има ли някой спомен горе-долу колко е?

5. Бих искала да посетя Кордоба. До там с автобус или влак? Ако е с автобус, разбрах, че автогарата е до ЖП-гарата, но билети откъде да си купя или това се прави онлайн предварително?

6. В Кордоба забележителностите са с вход - билет в аванс онлайн ли трябва да си купя? Кое препоръчвате (някои неща съм си отбелязала) и как е добре да се движа из града? Да взимам ли транспорт или са групирани сравнително близо едно до друго? Нямам да съм с багаж (куфар) в Кордоба, понеже отивам за ден и ще си спя само в Малага.

7. От прочетеното разбрах, че е трудно да посетя Ронда. Наистина ли е толкова комплицирано да се направи еднодневна екскурзия? Как да се организирам, за да разгледам това градче?

8. Ходила съм в Севиля и Гранада и съм посетила забележителностите. Ако ми втръсне да седя в Малага, мога пак да отида, просто да зяпам, защото ще бъда цяла седмица там. В тази връзка, за тези градове влак ли препоръчвате или автобус?

9. Къде другаде да се разходя? В Гибралтар и Марбея съм била. 

10. Голямо благодаря пак и каквото друго се сетите е добре дошло.

 

Бъдете здрави! 🙂

 

Връзка към коментар

Привет 🙂 Отговарям на някои от въпросите-

 

1. От летището на Малага сме ползвали и двата пъти автобус А, който спира на пристигащи спирка А /точно срещу изхода/ и пътува към 15-20 минути до жп гарата. През юли билета беше 4 евро, купува се от шофьора, като качването е само от първа врата с тази цел. По спомен само в брой.

2. За транспорт в града не знам, всеки път резервирам на пешеходно разстояние. Въпросният автобус А има още спирки след жп/автогарата, проверете дали някоя не ви е близо.

3. Плажът на самия град е 1, La Malagetta, през юли сет от чадър и 2 шезлонга беше 10-14 евро. Има обаче и палми с трева под тях, където хората лежат, четат....

4. В Кордоба не ходихме, но за междуградски превоз всеки път ползваме https://www.alsa.com/ - билети купувам онлайн. Вероятно има и влак, но понеже едната ни посока от или до Малага обикновено е директно летището, ни е по-удобно с автобуса /директно до терминала/.

5. До Ронда пак не отидохме, но като съм разглеждала, установих, че най-удобно като часове и времетраене е да се вземе рентакар или организирана дневна екскурзия. 

6. До Севиля и Гранада сме ходили също с Алса, като за Севиля автогарата беше близо центъра и настаняването ни пеша, а за Гранада хванахме автобус /плаща се също на шофьора, също май само в брой/.

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, jul каза:

Привет 🙂 Отговарям на някои от въпросите-

 

1. От летището на Малага сме ползвали и двата пъти автобус А, който спира на пристигащи спирка А /точно срещу изхода/ и пътува към 15-20 минути до жп гарата. През юли билета беше 4 евро, купува се от шофьора, като качването е само от първа врата с тази цел. По спомен само в брой.

2. За транспорт в града не знам, всеки път резервирам на пешеходно разстояние. Въпросният автобус А има още спирки след жп/автогарата, проверете дали някоя не ви е близо.

3. Плажът на самия град е 1, La Malagetta, през юли сет от чадър и 2 шезлонга беше 10-14 евро. Има обаче и палми с трева под тях, където хората лежат, четат....

4. В Кордоба не ходихме, но за междуградски превоз всеки път ползваме https://www.alsa.com/ - билети купувам онлайн. Вероятно има и влак, но понеже едната ни посока от или до Малага обикновено е директно летището, ни е по-удобно с автобуса /директно до терминала/.

5. До Ронда пак не отидохме, но като съм разглеждала, установих, че най-удобно като часове и времетраене е да се вземе рентакар или организирана дневна екскурзия. 

6. До Севиля и Гранада сме ходили също с Алса, като за Севиля автогарата беше близо центъра и настаняването ни пеша, а за Гранада хванахме автобус /плаща се също на шофьора, също май само в брой/.

 

 

Благодаря Ви много! Явно и аз ще се насоча за Ронда с агенция, защото не ми се друска с болен кръст по няколко автобуса. Вие лесно ли намерихте такава из интернет? Мисля на място да си намеря - нали ще стоя цяла седмица. Горе-долу, ако си спомняте, колко евро би струвала? 

Връзка към коментар

Преди години имаше много приятни споделени пътувания БлаБлаКар благодарение на които обиколих цяла Андалусия , сега не знам как е положението, но до Кордоба има автобуси на Алса, може и на място билета преди пътуването, тук там има и влакове от Ронда до Алхесирас примерно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Balkanka каза:

Здравейте, скъпи пътешественици!

 

Отново се обръщам към вашата опитност за добри съветия, за което Ви благодаря в аванс!

Напълно споделям отговорите на @jul. Обикаляла съм Андалусия само с автобуси. За Ронда- не успях. "Бивакът" ми беше в Малага и Алхесирас.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, vinidj каза:

Преди години имаше много приятни споделени пътувания БлаБлаКар благодарение на които обиколих цяла Андалусия , сега не знам как е положението, но до Кордоба има автобуси на Алса, може и на място билета преди пътуването, тук там има и влакове от Ронда до Алхесирас примерно.

Преди имаше, сега бла-бла нямаше или поне аз не открих. 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Привет, пътешественици!

Да знаете, ако сте в Малага и планувате трипове до съседни градове, ходете на място да проверите какво се случва предния ден. Снощи ходих до ЖП-гарага, за да си купя билети за Ронда с влака и добре, че отидох, а не направо сутринта. На гишето служителката ми каза, че можела само за отиване да ми продаде билет,  но за връщане не, защото щяло да има стачка....Насмалко щях да заседна. Купих билет за автобуса от автобуснате гара отсреща. Струва двупосочен 20 Евро и се пътува 1 час и 45 мин. Има на ден доста автобуси, не знам защо тук хората са имали проблеми с воаяжи до това градче...Отидох и се върнах днес . Всичко е наред . Мисля, че за 3 часа и половина почти всичко видях. 

 

Може ли помощ? В Малага минава ли се с електронна бордна карта или трябва да я разпечатам? С прайорити съм, т.е. само ръчен куфар, нямам да чекирам....Благодяря! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 30.09.2021 г. в 21:50, jul каза:

Електронна, няма нужда от разпечатване. С ръчен багаж не се минава и през гише, направо на контролите. 

Благодаря много! Всичко мина безпроблемно....Само където е много късен този полет. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.