Прескочи до съдържание

Идеи за 3 дни в Малага-Андалусия


Дани Магелани

Препоръчани мнения

3 дни в Андалусия! Чудесно! Нека обаче се има предвид, че юли ще е убийствена жега и разходките след 11 часа вече ще са тежки. Не искам да хвърлям облак на хубавия план, но това трябва да се има предвид от сега, за да няма изненади там. 

А иначе за 3 дни може да се видят различни неща и зависи с какъв интензитет искаш да ти е пътуването - 

- с висок интензитет: Севиля, Ронда, Марбея, Малага; или Малага, Кордоба, Севиля, Ронда; или Малага, Гранада, Кордоба.

- по-лежерно: Малага, Севиля (+Ронда евентуално).

По мое мнение и с две думи - Задължително е да видиш Севиля. Аз съм влюбен в Севиля и всичко там ми е на сърцето. Истинска любов! Ронда е прекрасна и ти дава картината за целия регион с белите селища в Андалусия. Много хора подценяват Малага, но явно не са ходили в Алказара (арабския дворец) на височината в града, а и по уличките в центъра. Дворецът е много красив и си заслужава не по-малко от Алхамбра. Поне на мен много ми хареса. Ако се намерят удобни връзки, може да се пътува и до Гранада, защото наред със Севиля, това е една от перлите на Андалусия. 

А иначе аз бях преди месец в онзи регион, защото и моето пътуване до Португалия се провали. 😪 При интерес бих ти препоръчал някое хотелче в Севиля, Кордоба, а и в Ронда.

Приятно пътуване!  

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 38 минути , Pantelej Putnik каза:

3 дни в Андалусия! Чудесно! Нека обаче се има предвид, че юли ще е убийствена жега и разходките след 11 часа вече ще са тежки. Не искам да хвърлям облак на хубавия план, но това трябва да се има предвид от сега, за да няма изненади там. 

А иначе за 3 дни може да се видят различни неща и зависи с какъв интензитет искаш да ти е пътуването - 

- с висок интензитет: Севиля, Ронда, Марбея, Малага; или Малага, Кордоба, Севиля, Ронда; или Малага, Гранада, Кордоба.

- по-лежерно: Малага, Севиля (+Ронда евентуално).

По мое мнение и с две думи - Задължително е да видиш Севиля. Аз съм влюбен в Севиля и всичко там ми е на сърцето. Истинска любов! Ронда е прекрасна и ти дава картината за целия регион с белите селища в Андалусия. Много хора подценяват Малага, но явно не са ходили в Алказара (арабския дворец) на височината в града, а и по уличките в центъра. Дворецът е много красив и си заслужава не по-малко от Алхамбра. Поне на мен много ми хареса. Ако се намерят удобни връзки, може да се пътува и до Гранада, защото наред със Севиля, това е една от перлите на Андалусия. 

А иначе аз бях преди месец в онзи регион, защото и моето пътуване до Португалия се провали. 😪 При интерес бих ти препоръчал някое хотелче в Севиля, Кордоба, а и в Ронда.

Приятно пътуване!  

На Севиля ще отделя няколко дни при друго пътуване. А това го преместих в края на октомври, защото беше импулсивна покупка и не съобразих жегите. Има опознавателен характер, че съм била само в Гибралтар и Ла Линея в този район. Ако ми хареса като други части на Испания, както се надявам, ще има и следващи пътувания.

Връзка към коментар
преди 48 минути , Дани Магелани каза:

На Севиля ще отделя няколко дни при друго пътуване. А това го преместих в края на октомври, защото беше импулсивна покупка и не съобразих жегите. Има опознавателен характер, че съм била само в Гибралтар и Ла Линея в този район. Ако ми хареса като други части на Испания, както се надявам, ще има и следващи пътувания.

Андалусия на мен лично най ми хареса от другите части на Испания, поне където съм бил. Сякаш е напоена с култура, чувство, страст... Обикновено не сравнявам страни и региони, защото всяко място си има своята душа, но пък аз съм влюбен в Андалусия и съм пристрастен. Мога иначе да ти препоръчам страхотен хотел за Севиля (когато решиш да ходиш), защото той е от онези хотели, които са сами за себе си дестинация. 🙂 Октомври е добре. Добре е, че си преместила тогава пътуването. Ще е по-спокойно откъм туристи, а и времето мисля ще е супер. Ако времето ти го позволява, отдели на Андалусия специално време и поне 6-7 дни. Има много какво да се види, а и там не бива да се бърза. Няма как да се "потопиш" в Андалусия и да усетиш духа на мястото, ако прелиташ от град на град и отмяташ забележителности. Това съм сигурен, че го знаеш. 🙂 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, Pantelej Putnik каза:

3 дни в Андалусия! Чудесно! Нека обаче се има предвид, че юли ще е убийствена жега и разходките след 11 часа вече ще са тежки. Не искам да хвърлям облак на хубавия план, но това трябва да се има предвид от сега, за да няма изненади там. 

А иначе за 3 дни може да се видят различни неща и зависи с какъв интензитет искаш да ти е пътуването - 

- с висок интензитет: Севиля, Ронда, Марбея, Малага; или Малага, Кордоба, Севиля, Ронда; или Малага, Гранада, Кордоба.

- по-лежерно: Малага, Севиля (+Ронда евентуално).

По мое мнение и с две думи - Задължително е да видиш Севиля. Аз съм влюбен в Севиля и всичко там ми е на сърцето. Истинска любов! Ронда е прекрасна и ти дава картината за целия регион с белите селища в Андалусия. Много хора подценяват Малага, но явно не са ходили в Алказара (арабския дворец) на височината в града, а и по уличките в центъра. Дворецът е много красив и си заслужава не по-малко от Алхамбра. Поне на мен много ми хареса. Ако се намерят удобни връзки, може да се пътува и до Гранада, защото наред със Севиля, това е една от перлите на Андалусия. 

А иначе аз бях преди месец в онзи регион, защото и моето пътуване до Португалия се провали. 😪 При интерес бих ти препоръчал някое хотелче в Севиля, Кордоба, а и в Ронда.

Приятно пътуване!  

И аз мисля като теб. Дворецът в Малага е прекрасен. Има комбиниран билет с Гибралфаро, гледките са страхотни, а цената е в пъти по-ниска от входа в Алхамбра.  Уличките в стария град са магия.

 А Севиля за мен е царицата на Андалусия.

Редактирано от Asya Assenova
  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

И аз мисля, че за 3 дни с кацане и излитане от Малага - по един ден за Малага, Гранада и Ронда е оптимално. За Севиля според мен е добре да се отдели повече време. Иначе и на мен от Андалусия, Севиля най-ми легна на сърцето, макар че цялата Андалусия е прекрасна. Ние бяхме за 10-на дни в края на април. Температурите бяха чудесни за разходки, но и на няколко пъти се изля много дъжд. В Кордоба сигурно почти целия следобед мина в гръмотевична буря. Но времето няма как са се предвиди. Сигурна съм, че при всички положения ще е прекрасно прекарване на три дни. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Бръмбар каза:

И аз мисля, че за 3 дни с кацане и излитане от Малага - по един ден за Малага, Гранада и Ронда е оптимално.

Нека обаче се има предвид, че трите града са на разстояние и ако се ползва обществен транспорт, може да се окаже, че голяма част от дните ще премине в чакане по гари/ автогари, пътуване и т.н. Само трябва предварително да се оптимизира всичко, като се видят разписания, продължителност на пътуване и т.н., за да се оптимизира времето и да не се губи напразно. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз не знам какво се плашите от някакви си 35 градуса 😄 аз пък напук на това взех 5 дена през август за Малага и още толкова за Аликанте и на двете места не съм бил. Бил съм във Валенсия август, Барселона няма да я споменавам, но да зависи пак за какво се ходи, лично аз отивам за плаж сега повече, лято е искаме жега, топла вода, че на есен не се знае дали ще може да се иде някъде пак, че в днешно време да си вземеш билети за есента е като да си купиш за догодина 😄

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Да се плашим - колко да се плашим? Те днес в Пловдив дават 35 градуса, а от утре и повече 😎 Ако ще тече пот, по-добре да възстановяваме баланса със сервеса и сангрия 🤪

  • Харесвам 4
  • Смея се 4
Връзка към коментар

На мен ми се провали едно кратко пътуване до Малага, преди година и половина, но бях планирал малко неща наблизо, сред които El Caminito del Rey или "Пътят на краля" - името дължи на факта, че кралят на Испания Алфонсо XIII използва тези пешеходни мостове през 1921. Пътеката е построена, за да осигури на работниците във водноелектрическите централи при водопадите Чорро и водопада Гайтанехо средства за преминаване между тях, за осигуряване на транспорт на материали и за улесняване на инспекцията и поддръжката на канала. Строителството започва през 1901 г. и е завършено през 1905 г. Крал Алфонсо XIII пресича пешеходната пътека през 1921 г. за откриването на язовира Conde del Guadalhorce и става известен със сегашното си име.

 

Въпросното пътуване до Малага така и не се осъществи, тъй като точно тогава спряха всякакви полети.

 

Понеже не видях някой да го е споменал, реших да споделя. Подходящо е за кратки престои, понеже се организират кратки полу-дневни екскурзии от Малага. 

 

С кола се стига за около 50 минути от Малага. Екскурзиите включват пътешествие от десетина километра през пътеки и мостове, където се откриват невероятни пейзажи, флората и фауната на околната среда. Много участъци от маршрута се извършват от пътеки, окачени на височина над 100 метра и в края на маршрута се преминава по висящ мост. Повечето започват от въпросния язовир Conde del Guadalhorce, като се прекосява долината. Ходи се по ръба на скали, пресичат се тунели, върви се по скали. Има спиращи дъха гледни от каньона и проломите. Не се препоръчва за хора с трудности на придвижване или със световъртеж.

c537d941-8a62-49f4-8dfe-42327a50090b.jpeg

91a48448-6898-49d1-a823-94a65613910e.jpeg

6e00c184-7c43-4a97-9f93-ad1d8a9fb7a1.jpeg

8d623271-3240-446a-a0c9-8f8803ae3f4b.jpeg

32f782b8-f290-4e44-98d8-e860cbea9863.jpeg

1def1703-459a-4c16-b368-d87dadec6ec7.jpeg

8f7a7445-87a4-4f40-a608-c5179f4da3c1.jpeg

c57d4975-fc9d-4b2e-8bd5-de003d758538.jpeg

3893d4a7-cb1e-4cd4-8546-2a30232f24ca.jpeg

cf792347-64d6-4aef-8a82-ea81863859e8.jpeg

  • Харесвам 17
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 1 час, jul каза:

Да се плашим - колко да се плашим? Те днес в Пловдив дават 35 градуса, а от утре и повече 😎 Ако ще тече пот, по-добре да възстановяваме баланса със сервеса и сангрия 🤪

Когато аз обикалях Андалусия, в Севиля и Кордоба чукна 45 градуса и Сан Мигел ми беше пръв приятел, но аз обичам жега. Беше в началото на юни 2016 г. Край морето не е така.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 4 часа, lamerz1912 каза:

И аз имам билети за същите дати.

Да се кооперираме с вас и с Александър и да си вземем бусче, с което да обикаляме. Ще минимизираме разходите и ще бъде весело.

Връзка към коментар

На мен ми се ходи другия месец, чудя се дали да не взема 3 дни за началото на юли, особено като отпаднаха маски и тестове, защото никой не знае какво ще бъде след 4 месеца..

Лошото е, че цените за хотели и коли са сериозни

 

Началото на юли е 30-33 дори в Севия и не е по-топло от София. Вече края на юли/август е друго.

Отделно, че Малага не е Севия като температура, както казах, това е област с площта на България и не може да се обобщава.

Връзка към коментар

И аз имам билети за 3 дни полет до и от Малага, дати 02-05.07.2021.Искаше ми се повече,но нямаше как да съчетаем.Също умувам как да планирам дните-спане на едно или различни места, като съм наясно,че за Севиля времето е малко,но основно нея искам да посетим.Да включа ли Кордоба, Малага набързо или да оставя  всичко само за Севиля? Ще пътуваме с влак/автобус, не с рентакар и трябва добре да се пштимизира.

Връзка към коментар
преди 7 минути , aneliqterzieva каза:

И аз имам билети за 3 дни полет до и от Малага, дати 02-05.07.2021.Искаше ми се повече,но нямаше как да съчетаем.Също умувам как да планирам дните-спане на едно или различни места, като съм наясно,че за Севиля времето е малко,но основно нея искам да посетим.Да включа ли Кордоба, Малага набързо или да оставя  всичко само за Севиля? Ще пътуваме с влак/автобус, не с рентакар и трябва добре да се пштимизира.

Щом искате Севиля, отдайте и се. Няма да съжалявате. След като пътуването няма да е с кола, трябва да е минимално, за да има максимално време за обикаляне. При това положение Кордоба отпада, а за Малага отделете времето след пристигане и преди заминаване.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И аз подкрепям предното мнение, дори Севия и Малга е много, какво остава за друго..

Кацате на 2-ри вечерта или няма да се види нищо, ако не броя някое питие и тапас.

На 3-ти ще стигнете преди обяд в Севия да кажем и ще имате 48 часа до  5-ти сутринта/обяда, след това няколко часа в Малага и всичко свършва.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Докато се туткахме с нови правила за пътуване, билетите на Алса се вдигнаха над двойно. В същото време не мога да купя за Ренфе /които в момента са с по-добра цена за двупосочен/ - непрекъснато дава, че не може да калкулира цената правилно. Свалих приложението, не става и от там /не може да зареди локациите не знам защо/.

Да чакам ли, на място ли, или имате други съвети?

Връзка към коментар

Репортаж от Севиля. 

Изобщо не е толкова топло. Вечер, нощем, че и сутрин си е доста прохладно. В момента в Пловдив е по-топло и изобщо не е ужасната топлина, която си представях денонощно. 

Туристи има много малко и те са местни. 

Маски носят почти всички, нищо, че не са задължителни. Снощи обаче за мача се бяха скупчили около екраните и всички без маски. 

Виждаме лек проблем с менютата, защото навсякъде са с qr код и излизат на испански. Трудно четем тапасите на испански, но пък, каквото поръчаме на сляпо е много вкусно 😀

Настаняването ни е на крачки от Алказар и Катедралата, много удобно за пеша. Снощи беше пусто вечерта, ще видим довечера дали е било заради мача. 

 

Самодейци на площад Испания - китара, танц и пеене - добри бяха. 

 

IMG_20210707_123932.jpg

 

Снимките по новата мода са наопаки, да не се виждат маските 🙂

 

IMG_20210707_105227.jpg

 

IMG_20210706_220857.jpg

 

Хамоните са чудесни... 

 

IMG_20210706_203021.jpg

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Да продължа 🙂

Навсякъде в историческата част има чешми с питейна вода, което е приятна изненада в лятното време. 

Като че ли се попоявиха и чужденци - чува се френска, португалска и английска реч, но предполагам нищо общо с обичайния поток в Севиля. 

Днес се разходихме през моста Изабел в Триана. Не че е лошо, но след 3 дена обиколки продължавам да смятам, че по-доброто позициониране е в историческата част. 

Сравнено с Малага, тук определено имаме усложнения с английския, не че не се справяме ☺️

Местната бира - Крузкампо - много добра 👍 След 22ч.не може да си купиш бира от магазина /не че не ни продадоха да мушнем някоя в хладилника/. 

В момента текат разпродажби и смело заявявам, че е чудесна шопинг-дестинация. Щом тийнката остави телефона и се въодушеви... 😆

Снощи искахме да видим осветен фонтана на площад Испания, но до 22ч.беше светло, а в 22 спира да работи 😏

За пръв път виждам полиция в толкова разновидности - пеша, на големи мотори, на малки мотори, с бусове, на коне, че и хеликоптери летят 😏

 

Поглед от Жиралда и част от наистина огромната катедрала

 

IMG_20210708_110419.jpg

 

IMG_20210708_111812.jpg

 

IMG_20210708_111809.jpg

 

IMG_20210707_215224.jpg

  • Харесвам 12
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 58 минути , jul каза:

Сравнено с Малага, тук определено имаме усложнения с английския, не че не се справяме

Да поясня. Когато бяхме там специално говорих по въпроса с един сервитьор, който иначе говореше много добър английски. Та това с менютата си е политика. Не че не могат да ги пишат на английски. Могат, ама не искат. Откъде накъде ще правят евала на другите имперски нации :crazy:.

 

Любим град, от който имам страхотни спомени!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От утре ще става доста топло, като събота, неделя и понеделник предвиждат 44-45, дори 46 градуса на места из Андалусия и по-точно около реката Гуадалкивир, която минава през най-горещите градове, Кордоба и Севия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , Zaro каза:

Да поясня. Когато бяхме там специално говорих по въпроса с един сервитьор, който иначе говореше много добър английски. Та това с менютата си е политика. Не че не могат да ги пишат на английски. Могат, ама не искат. Откъде накъде ще правят евала на другите имперски нации :crazy:.

 

Любим град, от който имам страхотни спомени!

Ми на български да напишат 😜

Без значение причината, определено прави впечатление, сравнено с Гранада или Малага. Хем са млади хора повечето, в училище не учат ли? 

Севиля е страхотна! Определено се радвам, че й отделихме специално време, а не дойдохме за ден миналия път.  3 нощувки според мен са оптимални - нито кратко, нито дълго, а с по-малко от 2 изобщо няма как да се усети този прекрасен град. При това без много гледане на музеи. 

Тук вмятам, че Роял Алказар е много хубав, но бледнее доста пред Алхамбра. Май дори пред Гибралфаро в Малага. 

 

Я дайте жокер откъде се хваща експресния автобус в посока към летището? 

Гледам също, че вече има cabify - някой ползвал ли е в Малага? 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.