Прескочи до съдържание

Пътувайте с мен из България 1555 км.


Иван Попов

Препоръчани мнения

Докато си в Кърджали ти препоръчвам да хапнеш в ресторант Емона на язовира (за вечеря може да трябва резервация) - правят страхотен пържен шаран и е приятно място като цяло.

 

AFBD3D1A-DA7B-45DD-8B47-7913367E6B6F.jpeg.b6efd8de1ba8a602ee6ae04db2f70ba1.jpeg

 

B8A4490F-9F71-4772-B5FB-87FC2AB97DA0.jpeg.f6dab2caaec092dcb4cc54f9ebaf09f2.jpeg

 

EAAA0484-E296-45A8-B089-233FF6F66C0E.jpeg.1eccf0af00b7e1af3dc88711bd3b62fe.jpeg

 

Регионалният исторически музей в центъра на града също е интересен: https://www.rim-kardzhali.bg/ Сградата и градината са красиви, но не знам дали ги поддържат добре. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Svetulche каза:

Проверено в момента

Благодаря за информацията! 😊

 

преди 1 час, Svetulche каза:

Не съм съвсем сигурна, но все пак…. Да не загубиш много време излишно

Ще го премахна от списъка.  

 

преди 1 час, Lyubina каза:

Безистена, Ямбол. На центъра. 

Благодаря ти! 

 

 

Преди 1 час, DenitsaS каза:

ресторант Емона на язовира (за вечеря може да трябва резервация) - правят страхотен пържен шаран и е приятно място като цяло

Еха 🙂 Задължително ще ханпа един шаран! 

Редактирано от Иван Попов
добавяне
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Направих малко корекции: 

 

08.08.2021 - 1-ви ден: Сандански – Гоце Делчев – Борино

Ø  Тръгване 17:00 часа от Сандански;

Ø  Нощувка в Борино, Family Hotel Daisy Borino.

 

09.08.2021 - 2-ри ден: Борино – Кърджали

Ø  Село Гела;

Ø  Национална астрономическа обсерватория Рожен;

Ø  Дяволският мост;

Ø  Тракийски скален култов комплекс Орлови скали“;

Ø  Боровица, към Стар Читак и Рибарци; (зависи от времето)

Ø  Ресторант Емона на язовира - ще ханпа един пържен шаран;

Ø  Нощувка в Кърджали, Hotel Arpezos Kŭrdzhali, BG.

 

10.08.2021 - 3-ти ден: Кърджали – Хасково

Ø  Тракийски Скално-култов комплекс (Татул);

Ø  Лисиците;

Ø  Каменна сватба;

Ø  Перперикон;

Ø  Каменни гъби;

Ø  Монумент на "Св. Богородица" – Хасково;

Ø  Нощувка в Хасково, Retro Hotel Haskovo, BG.

 

11.08.2021 - 4-ти ден: Хасково – Бургас – Несебър – Слънчев бряг

Ø  Безистена Ямбол;

Ø  Разглеждане на стария град Несебър;

Ø  Църква Св. Арг. Михаил и Гавраил – Несебър;

Ø  Църквата Иисус Христос Пантократор(Вседържител) – Несебър;

Ø  Лунапарк - Слънчев бряг;

Ø  Нощувка в Слънчев бряг, Smartline Meridian Hotel.

 

12.08.2021 - 5-ти ден: Слънчев бряг – Варна

Ø  Панорамна площадка Галата“;

Ø  Аспарухов мост;

Ø  Морската градина;

   - Делфинариум Варна;

   - Планетариум Варна;

   - Мост на желанията;

   - Римските терми;

   - Църквата Свети Атанасий“;

Ø  Нощувка във Варна, Rosslyn Dimyat Hotel Varna.

 

13.08.2021 - 6-ти ден: Варна – Белослав – Плиска – Сливен 

Ø  Белослав + музей на стъклото;

Ø  Плиска - Голяма базилика в Плиска;

Ø  Мадарският конник + Скален параклис "Св. Пантелеймон" (на юг около 200 метра);

Ø  Велики Преслав;

Ø  Котел;

Ø  Жеравна;

Ø  Нощука в Сливен (на гости).

 

14.08.2021 - 7-ти ден: Сливен – Стара Загора – Владо Тричков – Сандански 

Ø  Язовир Жребчево;

Ø  Язовир Копринка (на гости);

Ø  Хисаря;

Ø  Владо Тричков (на гости);

Ø  Пътуване за Сандански. Край на пътуването!

 

 

Може би така е по-добре? 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Иван Попов каза:

Хем си знаех, че някои от форума това ще го догледа и че ще ми пишеше.... защото имам малко връщане назад (около 5 км.). 

Искам да съм първи в Рожен, но освен да отида първо до мостовете и после да отида на обсерваторията около 12:00 часа и тъкмо ще съм на сянка през деня. Тоест ще направя една ротация. Все още планът е плаващ и не е окончателен. 

Аз дори не съм знаел за село Гела. А за завоя на Кърджали го видях, но пътят ме притеснява там. А и колко време ще загубя докато направя завоя, да не стане така дяволският мост да го пропусна, защото няма да смогна с времето.

Явно ще има доста промени във втория ден. Благодаря! 

 

Малко допълнителна информация.

По спомен в Рожен се влизаше на кръгъл час. Има малко вървене от паркинга, така че гледай да си поне едно 15 минути по-рано там, иначе може да се наложи да чакаш повечко.

Аз съм с две ръце за завоя/подковата. За мен е по-интересна забележителност от Дяволския мост, но това си е лично мнение де.

Иначе, по принцип, идвайки от запад, Дяволският мост е преди гледката към меандрите, така че ако Дяволският мост ти е приоритет, може да решиш в движение имаш ли време за подковата.

За Дяволския мост паркирането е на половин час от моста, на моста събират такса 2 лв...

За подковата е малко трудно с паркирането, но поне ще си в делничен ден. Там, между другото, ако после продължиш с колата към с. Сухово, може да идеш на друг въжен мост, но си имаш малко слизане по камънак надолу (и после качване) и ако помня добре, нямаше много сянка (но аз ходих есента де). Иначе имаше хубави гледки, може и да не слизаш най-долу за част от тях.

 

 

И вземи я махни тая Стара Загора от последния ден. 😄

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 31 минути , Иван Попов каза:

   - Планетариум Варна;

При положение, че ше влизаш на Рожен, какво очакваш от Планетариума във Варна? Посетих звездната зала в събота и  не бях впечатлена, беседата я водеше жена с глух глас и маска, от която беше още по-зле, не знам климатик работеше ли, но беше душно в залата. 
 

За сметка на това, посещението на подводница Слава препоръчвам горещо.  
 

виж Аладжа манастир край Варна дали представлява интерес за теб

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Victoria каза:

По спомен в Рожен се влизаше на кръгъл час. Има малко вървене от паркинга, така че гледай да си поне едно 15 минути по-рано там, иначе може да се наложи да чакаш повечко

Да, така е. На всеки час са посещенията.

http://www.nao-rozhen.org/visit/fr4.html

 

Преди 1 час, Victoria каза:

Иначе, по принцип, идвайки от запад, Дяволският мост е преди гледката към меандрите, така че ако Дяволският мост ти е приоритет, може да решиш в движение имаш ли време за подковат

Първо ще видя Дяволския мост и ако имам време ще тръгна за меандрите. 

 

Преди 1 час, Victoria каза:

За подковата е малко трудно с паркирането, но поне ще си в делничен ден. Там, между другото, ако после продължиш с колата към с. Сухово, може да идеш на друг въжен мост, но си имаш малко слизане по камънак надолу (и после качване) и ако помня добре, нямаше много сянка (но аз ходих есента де).

Аз се притеснявам, че ще има много хора, защото все пак е август и всичко почива. 

До с. Сухово, едва ли ще стигна. 

 

Преди 1 час, Victoria каза:

И вземи я махни тая Стара Загора от последния ден.

 Ама тя така си е писана в плана (просто ориентиране), аз изобщо дори няма да спирам на нея. 😃

А само - Жребчево (около 30 мин.), Копринка (max 2 часа), Хисаря (около час) и Владо Тричков (около час). 

 

 

преди 26 минути , Svetulche каза:

Планетариума във Варна

Все си мисля, че ще е по-различно от Рожен. 

Любопитен съм да чуя какво ще кажат на: "Космическото пътешествие", което е от 17 часа.

Но ако видя, че не ми харесва 😇 направо си излизам. 

 

 

преди 26 минути , Svetulche каза:

За сметка на това, посещението на подводница Слава препоръчвам горещо.  

За там поне 2 часа съм отделил.

Запален съм по самолетите, корабите и подводниците. Имам желание дори да се гмурна с подводница, но не знам как ще стане това. 🙃

 

преди 26 минути , Svetulche каза:

виж Аладжа манастир край Варна дали представлява интерес за теб

Интересно ми е, но времето ще ми е малко във Варна и може би ще го оставя със Златните пясъци за 2022 година! Благодаря ти! 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В ден 7, какво ще гледаш на двата язовира? За Жребчево предполагам, че искаш да видиш потопената църква. Но Копринка? Да, има прекрасни места около Копринка, но аз, ако за пръв път посещавам този край бих обърнал повече внимание на Тракийските гробници. И за района на Ямбол, аз съм повече за Кабиле. На магистралата е и поне на мен ми хареса много. 

И когато някой ден посетиш и Стара Загора, задължително посети тези две места: https://www.lilyanauzunova.com/travels/bogorodichna-stupka-i-mestnostta-kazaneto

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Костов каза:

В ден 7, какво ще гледаш на двата язовира? За Жребчево предполагам, че искаш да видиш потопената църква. Но Копринка? Да, има прекрасни места около Копринка, но аз, ако за пръв път посещавам този край бих обърнал повече внимание на Тракийските гробници. И за района на Ямбол, аз съм повече за Кабиле. На магистралата е и поне на мен ми хареса много. 

И когато някой ден посетиш и Стара Загора, задължително посети тези две места: https://www.lilyanauzunova.com/travels/bogorodichna-stupka-i-mestnostta-kazaneto

 

На Жребчево искам да видя църквата. 

На Копринка ще ме закарат братовчедите (дано само да са по това време в тях), защото те живеят в село Копринка. 

А ако не се засечем с тях, мисля да видя Казанлъшка Тракийска гробница. 

А по принцип от гробниците, коя най си заслужава? Казанлъшка Тракийска гробница или.... 

image.png.4b83dcfd57e63021868e283e4ed388ba.png

 

преди 3 часа, Костов каза:

И когато някой ден посетиш и Стара Загора, задължително посети тези две места: https://www.lilyanauzunova.com/travels/bogorodichna-stupka-i-mestnostta-kazaneto

Еха, супер места 😊 Това ще е next time. 😉 

Благодаря ти! 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Втория и третия ден са доста доста амбициозни - Родопа планина не обича бързането, а и пътищата не го предполагат. 

 

Пътят за Дявослкия мост е счупен в долната си част и се спира на 2 км преди моста - там отива час и половина без много мотаене, с пътя от/до Ардино - 2. Ако решиш да пиеш бира/кола изстудена на течаща вода от чичката дето прибира по левче такса вход (кара го на око - официалната тарифа е 2) и да  се насладиш на спокойствието, може и повече.

Орлови скали - 30 минути в двете посоки от паркинга (ако решиш да идеш през дългия път на поезията и да се върнеш по краткия), с отиването и връщането до Ардино го пиши час.

От Ардино до Кърджали нищо, че е 35км и пътя е хубав в по-голямата си част е с много завои и изкачвания и също отива към час. Особено ако попаднеш на някой родопчанин с Жигула и ремарке.

За Подковата - тръгваш към Кърджали и на на Кобиляне завиваш наляво - това е "официалният" път. Пролетните наводнения обаче отноесоха част от пътя и сега не знам в какво състояние е. Има и друг път - през Млечино и Горно Прахово, ама той е получерен, с елементи на асфалт. Питай в центъра на Ардино, ама питай няколко човека за по-сигурно.

Ако си къс с времето - меандъра е доста по-впечатялващ от Орлови скали, особено късно следобед и привечер. Или пък обратното - остави меандрите за друг път, и ги обиколи всичките, като имаш повече време. Арпезос е хубав хотел, реновират го от  миналата година до 7 етаж бяха стигнали, кофтито е, че гледката не е към огледалото, щото стаите са разположени перпендикулярно. Остави си време преди залез или на другата сутрин за разходка покрай парка и водното гледало.

 

Третия ден - Татул е едно от най-високо енергийните места, на които съм бил (въпрос на усещане е де), но на мен не ми се тръгваше, а и гледката е прекрасна.

Каменната сватба може да я смениш с Моняк, предвид, че така или иначе ще минеш за въжения мост  през с. Широко поле (това обаче ще добави поне час и половина). Гледката от хълма към язовир Студен кладенец, въжения мост, и Кърждали е феноменална, ако минеш през шубраците (още 5 минути) до самия връх Моняк пък се вижда още по-добре язовира, селото и долината. На Перперикон си вземи гид, ако искаш да разбереш мястото - иначе е просто катерене по каманяк.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към мнение

След Хасково минаваш през Димитровград точно до парк Пеньо Пенев.Има паркинг на входа,а парка е уникален,правен е от унгарски строители и такъв парк съм виждал в Будапеща на хълма Гелерт.

https://www.google.com/search?q=димитровград+парк+пеньо+пенев&tbm=isch&ved=2ahUKEwjjhObm9JPyAhWQHuwKHVN5DVwQ2-cCegQIABAA&oq=димитровград+пар&gs_lcp=CgNpbWcQARgAMgUIABCABDIFCAAQgAQyBQgAEIAEMgYIABAIEB4yBggAEAgQHjIGCAAQCBAeMgYIABAIEB4yBggAEAgQHjIGCAAQCBAeMgQIABAYOgQIABBDOgYIABAFEB5QoaMCWIa6AmD80AJoAHAAeACAAZgBiAGsBJIBAzAuNJgBAKABAaoBC2d3cy13aXotaW1nwAEB&sclient=img&ei=NrgIYeORDpC9sAfT8rXgBQ&bih=590&biw=1350&client=firefox-b-d

 

Screenshot 2021-08-03 at 06-33-40 Google Карти.png

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ей, ще го побъркаме момчето от идеи 😀

Иване, в България има толкова прекрасни места, че 2 седмици няма да ти стигнат и за 1/10 от тях. Не пречи да повтаря отделни елементи от маршрута си и по късно. Пътищата са такива, че километри те почти никога не отговарят на предвиденото време за пътуване. 

Затова моето предложение е да избереш по 1-2 от предварително набелязаните места. 

 

Иначе един месец няма да ти стигне 😊

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 44 минути , Lyubina каза:

Ей, ще го побъркаме момчето от идеи 😀

Иване, в България има толкова прекрасни места, че 2 седмици няма да ти стигнат и за 1/10 от тях. Не пречи да повтаря отделни елементи от маршрута си и по късно. Пътищата са такива, че километри те почти никога не отговарят на предвиденото време за пътуване. 

Затова моето предложение е да избереш по 1-2 от предварително набелязаните места. 

 

Иначе един месец няма да ти стигне 😊

И на мен ми се струва неосъществимо всичко да се види, но нека Иван да има идеи, да прочете предварително за всяко предложено място, а после, според времето и личните предпочитания, ще избере по път какво да види, като се придържа към опорните точки. 

Много се радвам на млади хора, които искат да видят, да научат, да направят нещо. А България може да даде много на всеки, който не се задоволява с това, което е бил до вчера.

@Иван Попов, да имаш прекрасна ваканция!

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, adreno каза:

.

Каменната сватба може да я смениш с Моняк, предвид, че така или иначе ще минеш за въжения мост  през с. Широко поле (това обаче ще добави поне час и половина). Гледката от хълма към язовир Студен кладенец, въжения мост, и Кърждали е феноменална, ако минеш през шубраците (още 5 минути) до самия връх Моняк пък се вижда още по-добре язовира, селото и долината..

Гледката от Моняк наистина е феноменална, но само качването е час и половина, отделно, че в пек не е никак приятно.

  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Иван Попов каза:

На Жребчево искам да видя църквата. 

На Копринка ще ме закарат братовчедите (дано само да са по това време в тях), защото те живеят в село Копринка. 

А ако не се засечем с тях, мисля да видя Казанлъшка Тракийска гробница. 

А по принцип от гробниците, коя най си заслужава? Казанлъшка Тракийска гробница или.... 

image.png.4b83dcfd57e63021868e283e4ed388ba.png

 

Еха, супер места 😊 Това ще е next time. 😉 

Благодаря ти! 🙂

Село Копринка е разклон по подбалканския път за София, Долината на тракийските царе е по другия път от Казанлък за Шипка (извинявай обясних го много по женски 😊) Не, че е далеч, но предвид ужасно натоварения ти ден единия час, който предвиждаш няма въобще да ти стигне. Казанлъшката гробница е в Тюлбето (малко ходене), разглежда се копие на гробницата, много е интересно. Другата известа гробница е Голямата косматка, която пази реплика на бронзовата глава на Севт III. В останалите отворени (напр. http://kalinapalace.com/razhodka-ot-tryavna-do-dolinata-na-trakiiiskite-care/ ) също има какво да се види.


Ако се впечатляваш от мегалити, близо до Казанлък в село Бузовград се намира впечатляващия "Вратата на богинята", но си е 40мин ходене.

 

 

За Хисаря и около него също мисля час за изключително недостатъчен - освен близките гробници в Старосел и винарната, разбира се, в самия град има римска семейна гробница, двата им изключително красиви парка, Термите на Диоклецианопол са интересни и многото им горещи извори. 

 

А да, да не забравя и рисуваните къщи в с. Старо Железаре.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

@Иван Попов направил си план като за някой чужденец, който има преброени дни у нас :grin:

Знам, че жегата не те плаши, пък и си доброволствал на едни велики, за мен, камъняци по твоя край, ама Перперикон ще е изпитание за духа и тялото ти август месец. Ти си знаеш.

Без значение кога стигнеш в Хасково, се разходи покрай реката и си попей - Край реката редят се, редят се тополитеее... ( преди да са им видяли сметката ) и в центъра обърни внимание на сградата на читалище "Зора " , която е най - голямата такава у нас. Пред нея е паметника на загиналите във войните от началото на миналия век. Той не е грамаден, но е единствения у нас, който има фасада от всички страни. От там по стъргалото ще стигнеш до сградата на театър "Иван Димов ", която е умалено копие на сградата на Народния театър, без позлатата . Каквото пропуснеш, ще ти го покажа като се пенсионирам един ден :grin: И малеби ще хапнем:girl_in_love:

Питаш за гробниците . Съвсем на път ти е Александровската - на 20 км от Хасково. Трябва си отбиване от пътя Хасково - Бургас, но е една от най - красивите и ценни в България.

Само казвам, че в България има няколко планетариума :wink:. Нямаш грижи да си направиш една обиколка само на тях.

Да се потопиш в подводница у нас няма да стане, ама да я разгледаш съм сигурна, че ако си послушен ще се сбъдне. 

 

Личното ми мнение е да си караш и видиш каквото успееш, а в годините да концентрираш свободното си време около малък регион и да видиш всичко там.

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 13 часа, Иван Попов каза:

А по принцип от гробниците, коя най си заслужава? Казанлъшка Тракийска гробница или.... 

 

преди 1 час, patilana каза:

Съвсем на път ти е Александровската - на 20 км от Хасково.

Подкрепям с две ръце това предложение, пак разглеждаш копие, но е много по-добре направена Александровската, вярно че пък Казанлъшката е обект на Юнеско

 

Ползвам едно приложение, с което като сканираш qr кода на обекта ти дава информация за дадения обект - https://ilovebulgaria.eu/ мисля, че имахме тема за него.

Много хубави предложения има в темата 🙂

 

Едно инстаграмско място до Варна са побитите камъни  (те са отбивка на пътя, но на другия път от горната страна на Белославското езеро) Музеят на стъклото е отдолната страна, какво обяснение направих, а виж в някоя навигация какво имам предвид 🙂

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Светославов

За Белослав провери разписанието на ферибота, ако се наложи да го ползваш. При условие, че от Варна пътуваш за Белослав по северния крайезерен път, а не по южния. Всъщност може и да не го ползваш, ако се движиш само по южния път. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 

На 3.08.2021 г. в 2:14, adreno каза:

Жигула и ремарке

Еха 😇 

 

На 3.08.2021 г. в 2:14, adreno каза:

За Подковата - тръгваш към Кърджали и на на Кобиляне завиваш наляво - това е "официалният" път. Пролетните наводнения обаче отноесоха част от пътя и сега не знам в какво състояние е. Има и друг път - през Млечино и Горно Прахово, ама той е получерен, с елементи на асфалт. Питай в центъра на Ардино, ама питай няколко човека за по-сигурно.

Мисля да тръга по официалния път, но ще попитам все пак. 

 

На 3.08.2021 г. в 2:14, adreno каза:

водното гледало

Вечерта след 20 часа ще е.

 

На 3.08.2021 г. в 2:14, adreno каза:

Третия ден - Татул е едно от най-високо енергийните места, на които съм бил (въпрос на усещане е де), но на мен не ми се тръгваше, а и гледката е прекрасна.

Каменната сватба може да я смениш с Моняк, предвид, че така или иначе ще минеш за въжения мост  през с. Широко поле (това обаче ще добави поне час и половина). Гледката от хълма към язовир Студен кладенец, въжения мост, и Кърждали е феноменална, ако минеш през шубраците (още 5 минути) до самия връх Моняк пък се вижда още по-добре язовира, селото и долината. На Перперикон си вземи гид, ако искаш да разбереш мястото - иначе е просто катерене по каманяк.

Ще я махна Каменната сватба и ще я заменя с Моняк.

Имам едно питането, за да стигна до с. Лисиците аз трябва да дойда до бар Вълните и после пеш? Нали така....

image.png.49d63e43822636a466dfd51fa328fa11.png

 

 

На 3.08.2021 г. в 2:14, adreno каза:

На Перперикон си вземи гид

На място може ли? Или от нета да видя предварително за гид. 

 

 

На 3.08.2021 г. в 6:38, dimitrov6 каза:

След Хасково минаваш през Димитровград точно до парк Пеньо Пенев.Има паркинг на входа,а парка е уникален,правен е от унгарски строители и такъв парк съм виждал в Будапеща на хълма Гелерт.

Мисля да мина по долния път. 

image.png.545e1b763bfb7033ed149c24203f119f.png

Но ще го имам в предвид. 

 

На 3.08.2021 г. в 7:07, Lyubina каза:

Ей, ще го побъркаме момчето от идеи

Нека да има идеи 😉

 

На 3.08.2021 г. в 7:07, Lyubina каза:

Иване, в България има толкова прекрасни места, че 2 седмици няма да ти стигнат и за 1/10 от тях. Не пречи да повтаря отделни елементи от маршрута си и по късно. Пътищата са такива, че километри те почти никога не отговарят на предвиденото време за пътуване. 

Затова моето предложение е да избереш по 1-2 от предварително набелязаните места. 

Ами така е, но надявам се максимално да видя нещата по които ще мина.

Поне 2 седмици ми трябват за Б-я, за да видя основните неща. 

 

На 3.08.2021 г. в 8:05, Zara каза:

И на мен ми се струва неосъществимо всичко да се види, но нека Иван да има идеи, да прочете предварително за всяко предложено място, а после, според времето и личните предпочитания, ще избере по път какво да види, като се придържа към опорните точки. 

Да, точно така, нека да имам някакви опорни точни и като мина един обект, тръгвам за друг и така едно по едно да имам някакъв алгоритъм. 😊

 

На 3.08.2021 г. в 8:05, Zara каза:

да имаш прекрасна ваканция!

Благодаря ти! 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 3.08.2021 г. в 8:59, Jane* каза:

Село Копринка е разклон по подбалканския път за София, Долината на тракийските царе е по другия път от Казанлък за Шипка (извинявай обясних го много по женски 😊) Не, че е далеч, но предвид ужасно натоварения ти ден единия час, който предвиждаш няма въобще да ти стигне. Казанлъшката гробница е в Тюлбето (малко ходене), разглежда се копие на гробницата, много е интересно. Другата известа гробница е Голямата косматка, която пази реплика на бронзовата глава на Севт III. В останалите отворени (напр. http://kalinapalace.com/razhodka-ot-tryavna-do-dolinata-na-trakiiiskite-care/ ) също има какво да се види.

 

Ако мина транзит през яз. Копринка ще отида до някоя от гробниците, „Грифоните“/„Тюлбето“.  

 

На 3.08.2021 г. в 8:59, Jane* каза:

Ако се впечатляваш от мегалити, близо до Казанлък в село Бузовград се намира впечатляващия "Вратата на богинята", но си е 40мин ходене.

За тук просто забравям за това място с моето време. Щом е 40 мин. пеш и после пътуване още поне 30 и то ще стане поне 2 часа. Мегалита ще е в плана за северна Б-я. Но ще видя как ще се развият нещата. 

 

Но дори и гробниците да не видя, ще си отделя време за Хисаря, никога не съм ходил и ще ми е интересно. 

Диоклецианопол - това ще ми е основната забележителност в града.

 

На 3.08.2021 г. в 8:59, Jane* каза:

А да, да не забравя и рисуваните къщи в с. Старо Железаре.

Това също ще ми е интересно да го видя 😉 

 

преди 23 часа, patilana каза:

 направил си план като за някой чужденец, който има преброени дни у нас

И ти като баща ми, той ми казва, че съм все едно на квартира у дома 😇😃

Нямам време, то е кът за мен вече. 

 

преди 23 часа, patilana каза:

Каквото пропуснеш, ще ти го покажа като се пенсионирам един ден :grin: И малеби ще хапнем

Обещала си! 😉

 

преди 23 часа, patilana каза:

Само казвам, че в България има няколко планетариума :wink:. Нямаш грижи да си направиш една обиколка само на тях.

Една обиколка на планетариумите, една обиколка по върховете и една обиколка по Черноморието 😃 А сега при мен ще е 3 в 1 😂

 

 

преди 23 часа, patilana каза:

че ако си послушен ще се сбъдне

То зависи от настроението и от компанията 😃 

 

 

преди 23 часа, patilana каза:

Личното ми мнение е да си караш и видиш каквото успееш, а в годините да концентрираш свободното си време около малък регион и да видиш всичко там.

Така може би ще направя, когато правя обиколка на северната ни част от страната. 🙂 

 

 

преди 21 часа, bulpa каза:

Ползвам едно приложение, с което като сканираш qr кода на обекта ти дава информация за дадения обект - https://ilovebulgaria.eu/ мисля, че имахме тема за него.

Ще го разгледам добре и това приложение. 

 

преди 21 часа, bulpa каза:

Едно инстаграмско място до Варна са побитите камъни  (те са отбивка на пътя, но на другия път от горната страна на Белославското езеро) Музеят на стъклото е отдолната страна, какво обяснение направих, а виж в някоя навигация какво имам предвид

 Побитите камъни го имах най в началото на списъка веднага след мозеят на стъклото, но много голяма обиколка се получава и го махнах, за да имам повече време в Плиска и по другите обекти.

 

 

преди 18 часа, Светославов каза:

За Белослав провери разписанието на ферибота, ако се наложи да го ползваш. При условие, че от Варна пътуваш за Белослав по северния крайезерен път, а не по южния. Всъщност може и да не го ползваш, ако се движиш само по южния път. 

По южния мисля да се движа. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Цитат

Мисля да мина по долния път. 

Не ти трябва, лично мнение. 

 

Освен ако не бързаш и имаш здрави нерви 🙂 

 

Или някой роднина от мъжки пол не е изкарал част от годините си из казармите на онзи край (Грудово (сега Средец), Елхово, Болярово, Звездец 😉 ) и не те е насочил натам на принципа "Хорошо спомнить". 

Преди две години ходих до Стефан Караджово, че имаше някакъв местен фестивал... телефоните нямат покритие там. И по-скоро ще хванеш радиостанции на турски, отколкото на български. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 16 минути , Иван Попов каза:

По южния мисля да се движа. 

Учил съм година в Харманли,откъдето се минава и може да се види Гърбавият мост само на 150 метра е от пътя по който минаваш

 

ооо.png

х.jpg

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Иван Попов каза:

Имам едно питането, за да стигна до с. Лисиците аз трябва да дойда до бар Вълните и после пеш? Нали така....

image.png.49d63e43822636a466dfd51fa328fa11.png

 

 

Ние ходихме оттам.

Паркирах колата малко след бар Вълните и се върнахме назад. Реално трябва още малко връщане (т.е. ако спреш колата след бара като нас, връщаш се, подминаваш бара, стигаш до завоя и вървиш още съвсем малко) и се шмугваш в едно малко пространство между оградите в полето (оглеждай се за него, не се вижда съвсем директно). Оттам вървиш през полето до ЖП линията и хващаш наляво по нея и я следваш докато стигнеш синя пейка (спирката на влака). Другото характерно, освен синята пейка, е, че веднага след спирката става тясно - има красиви отвесни скали от двете страни на линията. Като стигнеш това място, се шмугваш наляво в горичката и след пет минути си на моста. На връщане трябва да внимаваш да не подминеш слизането от ЖП линията към бар Вълните, че е лесно да се объркаш. Ходенето в посока беше около половин час, ако не бъркам.

По линията си върви влак, така че внимавай. Може да провериш разписанието предварително, за да си по-спокоен.

Има алтернативни маршрути от село Широко поле, които изглеждаха да са през горичка и може би са по-подходящи (вероятно и по-дълги), но за тях не мога да ти дам акъл. Иначе в самото село имаше някакви табелки за с. Лисиците, които не последвахме (и не ползваха маршрута през ЖП  линията).

Още нещо, което е добре да имаш предвид - по самата линия е красиво, но в същото време е леко некомфортно да се ходи, тъй като са насипани камъчета.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , Lyubina каза:

Не ти трябва, лично мнение. 

 

Освен ако не бързаш и имаш здрави нерви 🙂 

 

Или някой роднина от мъжки пол не е изкарал част от годините си из казармите на онзи край (Грудово (сега Средец), Елхово, Болярово, Звездец 😉 ) и не те е насочил натам на принципа "Хорошо спомнить". 

Преди две години ходих до Стефан Караджово, че имаше някакъв местен фестивал... телефоните нямат покритие там. И по-скоро ще хванеш радиостанции на турски, отколкото на български. 

Ами освен да мина по горния път, ето така. Благодаря за мнението. 

image.png.e351cd4b632db4cba5a984b78e00117d.png

 

преди 57 минути , dimitrov6 каза:

Учил съм година в Харманли,откъдето се минава и може да се види Гърбавият мост само на 150 метра е от пътя по който минаваш

Може като тръгна от Хасково да мина през Харманли, за да видя моста и после обратно към Димитровград. 

А това време за моста ще го спечеля от пътят през Елхово. Благодаря!

 

преди 23 минути , Victoria каза:

Паркирах колата малко след бар Вълните

Там ще я паркирам колата, ако има място. 

 

преди 25 минути , Victoria каза:

Ходенето в посока беше около половин час, ако не бъркам

Е значи не е много голямо разстоянието. Браво 

преди 25 минути , Victoria каза:

По линията си върви влак, така че внимавай. Може да провериш разписанието предварително, за да си по-спокоен.

Аз съм израснал с БДЖ-то, така, че няма проблем. 

преди 26 минути , Victoria каза:

Има алтернативни маршрути от село Широко поле

Не мисля да рискувам от Широко поле. 

@VictoriaБлагодаря за информацията.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 минути , Иван Попов каза:

Може като тръгна от Хасково да мина през Харманли, за да видя моста и после обратно към Димитровград. 

Моста не е супер забележителност,че да се правят такива отклонения,Но ако минеш по този път може да видиш гробницата в Александрово.Аз живея на 15 км оттам,но никога не съм я посещавал,само отвън съм я виждал.

 

11.png

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Добре е отново да редактираш програмата,  наистина да не бързаш.

За Перперикон - задължително с гид. Относно препоръката за гробниците в Александрово и Старосел - не ги пропускай.

На път за Старосел ще видиш и селото с  рисуваните къщи.

Успех в изпълнението на програмата!!! Чакаме снимки и пътепис.

 

P.S. И на 11.08, като си в Несебър и Слънчев бряг, да се обадиш за по бира  🙂 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.