Прескочи до съдържание

Помощ за едно изненадващо 3-дневно Бари


ven62

Препоръчани мнения

Необходима ми е помощ за програма за три дни около Бари.

 

След импулсивно закупени евтини билети София-Бари-София сега трябва спешно да спретна една бърза програма.

Към момента си представям нещо такова.

Ден 1

Кацане в късен следобед. Бари

Ден 2

Взимане на рент-а-кара около 9 часа сутринта и Бари-Матера

Спане в Матера

Ден 3

Матера – Алберобело – Локоротондо – Мартина Франка – (Остуни)

Спане в Мартина Франка или Остуни

Ден 4

Остуни – Монополи – Полиняно а Маре – Летището Бари

И около полунощ полет Бари-София

 

Имам съмнения за правилното „оразмеряване“ на времето по градчетата. Да не би за някои да е малко, а за други много. Много, малко – относителни понятия, в случая се съотнасят към цялостната продължителност от трите дни.

Бих могъл и на обратно да завъртя, но тогава Полиняно, Монополи и плажовете ще се паднат в неделя и вероятно ще има много повече хора.

Мислех си и за Лече, но няма да имаме време. Дори съм склонен да „задраскам“ и някое от планираните градчета, естествено без Матера и Алберобело.

Хубави и непретенциозни места за спане (като за по 1 нощувка) също ще са ми от полза. Както и добри места за панорамни изгледи, снимки и др. За ресторантчета … няма какво да ви подсещам.

 

Мерси предварително.

 

п.с. Докато чета какво съм написал ми хрумна, че можем и на едно място да се позиционираме и всеки ден да правим "лъчове" - не ми пречи, разстоянията не са големи. Стига мястото за настаняване да си струва.

Връзка към мнение

Здравей! Не съм ходил в Пулия, но ще се опитам да помогна 🙂. Според мен програмата е добре. Втория ден си мисля, че няма да имаш време за Остуни, ако искаш Мартина Франка. Според мен, ако трябва да избираш между тези 2 града, избери Остуни. Ако искаш да видиш Лече, според мен ще трябва да се откажеш от Остуни, Локоротондо и Мартина Франка. Тоест ще стане така: 

1. Полет и Бари

2. Бари - Матера и нощувка в Матера

3. Матера - Алберобело - Лече със следобедна разходка в града.

4. Лече - Монополи - Полиляно а Маре - летище Бари. 

За гледки в Матера вижте от скулптурата на Kengiro Azuma, която е близо до ,,La Goccia".

Каквото и да направиш, все ще ти е хубаво 🙂! Успех, Пулия е прекрасна!

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Понеже сме в района тези дни, ще си позволя да дам мнение:

1. Погледни Алтамура и/или Градина ин Пулия по пътя за Матера.

2. Определено Остуни:

IMG_20210913_172458.jpg.347826bbab1c523d50978c5ec26f969e.jpg

 

Повече конкретика мога да дам след няколко дни, че от телефона е трудно ...

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , Kristian Desev каза:

Здравей! Не съм ходил в Пулия, но ще се опитам да помогна 🙂. Според мен програмата е добре. Втория ден си мисля, че няма да имаш време за Остуни, ако искаш Мартина Франка. Според мен, ако трябва да избираш между тези 2 града, избери Остуни. Ако искаш да видиш Лече, според мен ще трябва да се откажеш от Остуни, Локоротондо и Мартина Франка. Тоест ще стане така: 

1. Полет и Бари

2. Бари - Матера и нощувка в Матера

3. Матера - Алберобело - Лече със следобедна разходка в града.

4. Лече - Монополи - Полиляно а Маре - летище Бари. 

За гледки в Матера вижте от скулптурата на Kengiro Azuma, която е близо до ,,La Goccia".

Каквото и да направиш, все ще ти е хубаво 🙂! Успех, Пулия е прекрасна!

 

 

Благодаря Кристияне.

Не може да е вярно да си само на 15 години. 

Любопитно ми е за тази склуптура на Kengiro Azuma и ,,La Goccia" (което не знам какво е) сега, за да ми отговориш ли го научи или си го знаеше.

Всъщност не ми отговаряй, че съвсем ще се подтисна. :biggrin:

 

 

преди 2 минути , jorocontrola каза:

Понеже сме в района тези дни, ще си позволя да дам мнение:

1. Погледни Алтамура и/или Градина ин Пулия по пътя за Матера.

2. Определено Остуни:

IMG_20210913_172458.jpg.347826bbab1c523d50978c5ec26f969e.jpg

 

Повече конкретика мога да дам след няколко дни, че от телефона е трудно ...

Мерси.

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , ven62 каза:

Благодаря Кристияне.

Не може да е вярно да си само на 15 години. 

Любопитно ми е за тази склуптура на Kengiro Azuma и ,,La Goccia" (което не знам какво е) сега, за да ми отговориш ли го научи или си го знаеше.

Всъщност не ми отговаряй, че съвсем ще се подтисна. :biggrin:

Хаха, всъщност съм на 14 😁. Всъщност за скулптурата се разтърсих в интернет, но другото си го знам 🙂. Много обичам да се информирам за местата по света и се надявам някога да имам възможност да им се насладя на живо 😊

  • Харесвам 8
  • Браво 18
Връзка към мнение

Току що прочетох - ,,La Goccia" е всъщност скулптурата на Kengiro Azuma и представлява това: 

goccia_kenjiro_azuma_mu_765_g_wikimatera_matera_00010-1.jpg.28a0d26f1dee9f0a8480dc1c18c78db6.jpg

Гледката е от Piazza Pascoli, който се намира на няколко крачки от скулптурата, и се вижда Sasso Caveoso, където почти всички къщи са изсечени в скалите. 

Редактирано от Kristian Desev
Допълнение
  • Харесвам 11
Връзка към мнение
преди 7 минути , Kristian Desev каза:

Хаха, всъщност съм на 14 😁. Всъщност за скулптурата се разтърсих в интернет, но другото си го знам 🙂. Много обичам да се информирам за местата по света и се надявам някога да имам възможност да им се насладя на живо 😊

А-а-а, ти даже си на 14. Ей, нали ти казах да не ми отговаряш. 

Слушай възрастните хора! :biggrin:

 

---

Пишем едновременно и тъкмо мислех да напиша, че зарязвам всичко друго и почвам да се информирам за тези La Goccia"  и Kengiro Azuma.

Благодаря!:clapping:

  • Смея се 10
Връзка към мнение
Преди 1 час, Kristian Desev каза:

Хаха, всъщност съм на 14 😁. Всъщност за скулптурата се разтърсих в интернет, но другото си го знам 🙂. Много обичам да се информирам за местата по света и се надявам някога да имам възможност да им се насладя на живо 😊

Крис, а 3,5 дни в Малта разигравал ли си като план?

 Аз изобщо няма да се потисна, каквото и да ми кажеш 🙃

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към мнение
преди 2 минути , Lindt каза:

Крис, а 3,5 дни в Малта разигравал ли си като план?

 Аз изобщо няма да се потисна, каквото и да ми кажеш 🙃

 

Разигравал съм го! Ще ти помогна с удоволствие! Само кажи къде, че да не спамим тази тема 😉

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , Kristian Desev каза:

Разигравал съм го! Ще ти помогна с удоволствие! Само кажи къде, че да не спамим тази тема 😉

В моите теми никой не иска нито да коментира, нито да спами, дори Вен и Чандни. Сакън да не ми се прекъсне монологът 🙃

Тук по-добре да си попишем и да откраднем аудитория, пък може после да ни преместят в:

 

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към мнение

Ние спахме в Бари и оттам обикаляхме. Атмосферата и купона вечер в Бари, в Стария град, беше чудна. Иначе  Алберобело – Локоротондо – Мартина Франка ми се вижда съвсем постижимо, особено с кола, ние направихме Алберобело-Локоротондо с влак и даже ни остана време следобеда.

 

На мен сърцето ми грабнаха Полиляно а Маре и Монополи, ама аз съм си по морските неща.

 

Мога да препоръчам La Tana del Polpo в Бари; https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187874-d6717339-Reviews-La_Tana_Del_Polpo-Bari_Province_of_Bari_Puglia.html, невероятни ястия с октопод. Още тъгувам за пастата им с риба тон.monopoli.jpg.4d8b206ea39fdeadab70320b24b3f5fc.jpg

409166505_poligniano2.jpg.c5dee55994aadd5a45e51539b7c15de0.jpg

 

 

 

pasta.jpg.001c199eef6fcc5e52ee3921349a0b7e.jpg

 

  • Харесвам 14
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , Ninkata17 каза:

Ние спахме в Бари и оттам обикаляхме. Атмосферата и купона вечер в Бари, в Стария град, беше чудна. Иначе  Алберобело – Локоротондо – Мартина Франка ми се вижда съвсем постижимо, особено с кола, ние направихме Алберобело-Локоротондо с влак и даже ни остана време следобеда.

 

На мен сърцето ми грабнаха Полиляно а Маре и Монополи, ама аз съм си по морските неща.

 

Мога да препоръчам La Tana del Polpo в Бари; https://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g187874-d6717339-Reviews-La_Tana_Del_Polpo-Bari_Province_of_Bari_Puglia.html, невероятни ястия с октопод. Още тъгувам за пастата им с риба тон.monopoli.jpg.4d8b206ea39fdeadab70320b24b3f5fc.jpg

409166505_poligniano2.jpg.c5dee55994aadd5a45e51539b7c15de0.jpg

 

 

Ако имаш време, мога ли да те помоля да драснеш няколко реда с подробности, особено за морските градчета. Плажовете са ми от особено значение... и каквото се сетиш. Нямам никакво време да ресърчвам и това ме влудява. Не си спомням да съм бил така неподготвен за дадена екскурзия, пък била тя и 3 дни... А и всякакви идиоти сега се сетиха да ме занимават с работа...

 

Връзка към мнение

Полиняно не е за изпускане и се разглежда бързо, но времето в Матера ми се вижда малко, при условие, че има и други неща планирани там 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 55 минути , ven62 каза:

Ако имаш време, мога ли да те помоля да драснеш няколко реда с подробности, особено за морските градчета. Плажовете са ми от особено значение... и каквото се сетиш. Нямам никакво време да ресърчвам и това ме влудява. Не си спомням да съм бил така неподготвен за дадена екскурзия, пък била тя и 3 дни... А и всякакви идиоти сега се сетиха да ме занимават с работа...

 

Аз бях през Октомври и времето беше сравнително студено, така че за плаж не ставаше, но беше перфектно за разходки 🙂 И Монополи, и Полиняно са малки градчета, чара им е да се изгубиш по уличките в старата част и да се шляеш. В Монополи според мен не е за изпускаме катедралата Cattedrale Maria Santissima della Madia-https://www.cattedralemonopoli.net/cattedralemonopoli/; много е красива, двореца на Карл 5  https://goo.gl/maps/zTGP9Y3zu5AwrHCh7 , пристанището също е много живописно https://goo.gl/maps/zTGP9Y3zu5AwrHCh7

 

В Полиняно май най-голямата атракция е плажа Плаж Монашеско острие, за мен по-скоро гледките към него 🙂 Има няколко панорамни площадки в стария град. 

 

Иначе навсякъде си поръчвахме антипасти и беше голяма забава, имаше  изненади като сурови морски дарове, обаче си беше вкусно 🙂 също фокачите с Стария град на Бари не са за изпускане, и ликьора от шамфъстък. Нещо се отплеснах, време за обяд 🙂

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 35 минути , Ninkata17 каза:

Аз бях през Октомври и времето беше сравнително студено, така че за плаж не ставаше, но беше перфектно за разходки 🙂 И Монополи, и Полиняно са малки градчета, чара им е да се изгубиш по уличките в старата част и да се шляеш. В Монополи според мен не е за изпускаме катедралата Cattedrale Maria Santissima della Madia-https://www.cattedralemonopoli.net/cattedralemonopoli/; много е красива, двореца на Карл 5  https://goo.gl/maps/zTGP9Y3zu5AwrHCh7 , пристанището също е много живописно https://goo.gl/maps/zTGP9Y3zu5AwrHCh7

 

В Полиняно май най-голямата атракция е плажа Плаж Монашеско острие, за мен по-скоро гледките към него 🙂 Има няколко панорамни площадки в стария град. 

 

Иначе навсякъде си поръчвахме антипасти и беше голяма забава, имаше  изненади като сурови морски дарове, обаче си беше вкусно 🙂 също фокачите с Стария град на Бари не са за изпускане, и ликьора от шамфъстък. Нещо се отплеснах, време за обяд 🙂

 

Много благодаря.

----------------

Все повече се навивам двете нощувки (първата заради колата трябва да е в Бари) да бъдат в някое Trulli в района на Ночи, Алберобело, Локоротондо,.. 

Така ще съм най-много на час от всичко, което засега сме планирали. По този начин няма да съм ограничен в кой ден кое точно ще трябва да посетим.

 

@Kristian Desev, Кристи, ти зашо не се сети да ми предложиш този вариант, ами аз трябваше да се напъвам да мисля. :wink:

( Има още един такъв сладур тука ( @Ники Петров ) ама той порасна. )

Всъщност ти не си толкова малък. Аз на 15 вече свалях жена ми. Но да не се отклоняваме и да се учиш на "лоши" работи.

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, Kristian Desev каза:

Много обичам да се информирам за местата по света и се надявам някога да имам възможност да им се насладя на живо

Според мен, да си жив и здрав, ти ще си вторият Георги Матеев  🙂 (по пътуванията)

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , iaia_mama каза:

Според мен, да си жив и здрав, ти ще си вторият Георги Матеев  🙂 (по пътуванията)

По-скоро се надявам да си отглеждаме мъничък Домосед, който да съхрани желанието си да пише поне до бала 🙃

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 15 минути , ven62 каза:

----------------

Все повече се навивам двете нощувки (първата заради колата трябва да е в Бари) да бъдат в някое Trulli в района на Ночи, Алберобело, Локоротондо,.. 

Имам страхотни впечатления от едно, което е между Локоротондо и Алберобело. Виж ако харесаш и не те бърка че си леко настрани.

Trulli Caroli.

 http://www.booking.com/Share-hJ2YDe

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ах, как сам си спамвам темата.

 

преди 26 минути , iaia_mama каза:

Въх бе, ма ти си бил същински Ромео! (тя - Жулиета)

 

Тъкмо бях завършил 8-ми клас. Тя ме забелязала в чаовете по физическо възпитание. Нали съм си снажен и добресложен. Тя твърди, че по-флегматичен човек, играещ футбол и досега не била виждала. 

Обаче резултатът е важен. Не футболния. Флегма, флегма, ама "забих" най-красивото гадже в гимназията

преди 18 минути , Тони каза:

Имам страхотни впечатления от едно, което е между Локоротондо и Алберобело. Виж ако харесаш и не те бърка че си леко настрани.

Trulli Caroli.

 http://www.booking.com/Share-hJ2YDe

Мерси. Жалко, че за нашите дати е заето. Аз съм харесал 2-3 почти същите, но на двойна цена и се залетях веднага да го букна. 😃

  • Смея се 5
Връзка към мнение

Нищо, може да послужи на друг.

Няма да забравя и за закуската,която ни донесоха сутринта.

В страхотна кошница, топли кроасани, току що нарязани колбаси и бурата, както и димящи още напитки.

Не знам къде живееха собствениците, но явно някъде из района и услугите бяха невероятни. Дано не се е променило /2015/, но като гледам оценките все още не е.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, ven62 каза:

двете нощувки (първата заради колата трябва да е в Бари) да бъдат в някое Trulli в района на Ночи, Алберобело, Локоротондо,.. 

Ние бяхме в Trulli Donna Isabella в Locorotondo. Много стилно и кокетно, закуската беше много вкусна - тук опитахме най-вкусната mozarella burrata! Домакинята беше много любезна и ни пита какво искаме за закуска, макар че комуникацията беше малко жестомимична... :girl_crazy:

 

Exterior

 

Free daily buffet breakfast

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

Относно градовете в региона, на нас много ни харесаха Локоротондо, Алберобело, Остуни, Лече, Матера... Отранто спокойно може да се пропусне.

  • Харесвам 12
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, chandni каза:

Ние бяхме в Trulli Donna Isabella в Locorotondo. Много стилно и кокетно, закуската беше много вкусна - тук опитахме най-вкусната mozarella burrata! Домакинята беше много любезна и ни пита какво искаме за закуска, макар че комуникацията беше малко жестомимична... :girl_crazy:

 

Exterior

 

Free daily buffet breakfast

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

Относно градовете в региона, на нас много ни харесаха Локоротондо, Алберобело, Остуни, Лече, Матера... Отранто спокойно може да се пропусне.

Мерси, но пак ударих на камък - не е свободно за нашите дати.

И изобщо:

#Pak_Ven62_sled_Chandni

:grin:

  • Смея се 3
Връзка към мнение

Ами не знам кои са ти датите, но огледай и за някакви други трули в района... Локоротондо е само на 7 км от Алберобело, а цените му бяха доста далеч от цифроманията в последното...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Букнах в Бари една нощувка и две в едно трули - малко встрани от Алберобело.

Последния ден го оставям за морските градчета - Монополи и Полиняно а Маре

Единия ден Матера, другия Алберобело, Локоротондо, Мартина Франка и Остуни.

Почна да ми се избистря.

Остават конкретните забележителности и ресторантчета - пасти и морски деликатеси.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.