Прескочи до съдържание

Помощ за едно изненадващо 3-дневно Бари


ven62

Препоръчани мнения

Венчо, в това трули спахме: Agriturismo Grotta Di Figazzano

20210904_104743.jpg.889ef629ec1d84c21640779719f0f4d2.jpg

 

20210904_104243.jpg.eecf899dbad6a1c734ac63760dc54249.jpg

 

20210904_104041.jpg.19b204f986962921035dc24f123ce81c.jpg

 

20210904_104119.jpg.0f6e6f4da4aa95c9633477cb0b14dc84.jpg

 

20210904_104006.jpg.63dcf2c7bb953061f8d218490c5db409.jpg

 

20210904_103758.jpg.b330f1d2bfff3c6d61b627756c8224ec.jpg

 

20210904_104006.jpg.63dcf2c7bb953061f8d218490c5db409.jpg

 

За ресторант - много ни хареса пълнения картоф в Sottofondo в Матера. Картофите са специалитет на заведението. Букнах го с 20% отстъпка  от The Fork.

20210903_142808.jpg.5b0698b6de89d967764fae6e9b9beac3.jpg

За паркингите много ни беше удобно да плащаме през app-a EasyPark. Ще забравиш за досадните автомати с монети, а и с него може от разстояние да намаляваш/увеличаваш времето на престой в паркинга.

Полиняно а Маре е чудно, плажът също. Остуни не ни впечатли особено, там сякаш повече да разцъка човек барчетабарчетат за няколко часа, имат хубава отмосфера. 

 

  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, ven62 каза:

Остават конкретните забележителности и ресторантчета - пасти и морски деликатеси.

В Локоротондо препоръчвам Il Picco. Страхотно малко ресторантче, с чудесни пици и антипасти. Бутилка хубаво Primitivo беше 10€ през 2019, но работят само вечер след 19:30 и понеже имат само 4 маси, е добре да си там по това време.

OyF61_Lbz-AE_WQDmwWLjACpLxq87J6JQzdnx-ik

 

Второто заведение, което ти препоръчвам в Локоротондо, е Gran Cafe. Обстановката не е нещо особено, но правеха уникални пици неаполитански стил, с големи въздушни бордове - изключително пухкави, а апетайзерът им A la casa е нещо огромно... Много се смяхме, а и сервитьорите с нас... Минимумът за поръчка беше две порции, при което ние поръчахме двете порции + две пици и сервитьорът ни пита "Ще можете ли да ги изядете...? Много храна е!", при което малко се зачудихме, но казахме "Носи". Донесоха две чинийки, които изядохме за нула време... След малко носят още две и ние се споглеждаме и казваме на сервитьора "Ама и това ли и е за нас?" "И това!" - отговаря с усмивка до ушите. После носи още две, и още две, и още две... :laugh1: При което вече и ние, и сервитьорите се заливаме от смях, защото се оказва наистина огромно количество храна - ще те излъжа дали 5 или 6 пъти носиха по 2 чинии... :laugh1: Накрая не можехме да дишаме и помолихме ако не са пуснали и двете пици, да откажем едната. Казаха, че няма проблем и донесоха само едната, като двамата с мъжа ми бяхме толкова преяли, че едва успяхме да изядем половината от нея. И до днес с носталгия си спомняме за невероятните пици, на които не успяхме да се насладим заради апетайзерите.... :girl_crazy:

hvYgdYE_AtHkeXotPrK62EL_h4MaV8XGi0R5VQNN

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Яничка каза:

Венчо, в това трули спахме: Agriturismo Grotta Di Figazzano

20210904_104743.jpg.889ef629ec1d84c21640779719f0f4d2.jpg

 

20210904_104243.jpg.eecf899dbad6a1c734ac63760dc54249.jpg

 

20210904_104041.jpg.19b204f986962921035dc24f123ce81c.jpg

 

20210904_104119.jpg.0f6e6f4da4aa95c9633477cb0b14dc84.jpg

 

20210904_104006.jpg.63dcf2c7bb953061f8d218490c5db409.jpg

 

20210904_103758.jpg.b330f1d2bfff3c6d61b627756c8224ec.jpg

 

20210904_104006.jpg.63dcf2c7bb953061f8d218490c5db409.jpg

 

За ресторант - много ни хареса пълнения картоф в Sottofondo в Матера. Картофите са специалитет на заведението. Букнах го с 20% отстъпка  от The Fork.

20210903_142808.jpg.5b0698b6de89d967764fae6e9b9beac3.jpg

За паркингите много ни беше удобно да плащаме през app-a EasyPark. Ще забравиш за досадните автомати с монети, а и с него може от разстояние да намаляваш/увеличаваш времето на престой в паркинга.

Полиняно а Маре е чудно, плажът също. Остуни не ни впечатли особено, там сякаш повече да разцъка човек барчетабарчетат за няколко часа, имат хубава отмосфера. 

 

Басейна от първата снимка предполагам е пълен с водка! 🤭

  • Шок 2
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 56 минути , chandni каза:

В Локоротондо препоръчвам Il Picco. Страхотно малко ресторантче, с чудесни пици и антипасти. Бутилка хубаво Primitivo беше 10€ през 2019, но работят само вечер след 19:30 и понеже имат само 4 маси, е добре да си там по това време.

OyF61_Lbz-AE_WQDmwWLjACpLxq87J6JQzdnx-ik

 

Второто заведение, което ти препоръчвам в Локоротондо, е Gran Cafe. Обстановката не е нещо особено, но правеха уникални пици неаполитански стил, с големи въздушни бордове - изключително пухкави, а апетайзерът им A la casa е нещо огромно... Много се смяхме, а и сервитьорите с нас... Минимумът за поръчка беше две порции, при което ние поръчахме двете порции + две пици и сервитьорът ни пита "Ще можете ли да ги изядете...? Много храна е!", при което малко се зачудихме, но казахме "Носи". Донесоха две чинийки, които изядохме за нула време... След малко носят още две и ние се споглеждаме и казваме на сервитьора "Ама и това ли и е за нас?" "И това!" - отговаря с усмивка до ушите. После носи още две, и още две, и още две... :laugh1: При което вече и ние, и сервитьорите се заливаме от смях, защото се оказва наистина огромно количество храна - ще те излъжа дали 5 или 6 пъти носиха по 2 чинии... :laugh1: Накрая не можехме да дишаме и помолихме ако не са пуснали и двете пици, да откажем едната. Казаха, че няма проблем и донесоха само едната, като двамата с мъжа ми бяхме толкова преяли, че едва успяхме да изядем половината от нея. И до днес с носталгия си спомняме за невероятните пици, на които не успяхме да се насладим заради апетайзерите.... :girl_crazy:

hvYgdYE_AtHkeXotPrK62EL_h4MaV8XGi0R5VQNN

Супер. Давайте в този дух...

 

преди 25 минути , crazyhorse каза:

Басейна от първата снимка предполагам е пълен с водка! 🤭

Няма да го ползвам. Не пия. :biggrin:

Но, ако е така, ще пратя линк на @Георги Матеев. Стига ми е подсмърчал за този басейн. :biggrin:

А и вие ( @crazyhorse , @oli_mali ) пияници такива, какво все ми го напомняте. Да не мислите, че Матейко ще ви покани заедно да се плицикате в басейна.

:biggrin:

  • Смея се 5
Връзка към мнение
Георги Матеев
Преди 1 час, ven62 каза:

Няма да го ползвам. Не пия. :biggrin:

Но, ако е така, ще пратя линк на @Георги Матеев. Стига ми е подсмърчал за този басейн. :biggrin:

А и вие ( @crazyhorse , @oli_mali ) пияници такива, какво все ми го напомняте. Да не мислите, че Матейко ще ви покани заедно да се плицикате в басейна.

:biggrin:

Ще се изненадаш колко ларж бих могъл да бъда с подарен водкасейн... Стига да ми подарят някой ден де, което като гледам не се очертава в тази петилетка 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 13
Връзка към мнение

Абе, Венчо @ven62, какво си засъбирал идеи… за 3 денЯ:(((Разбирам, да са 10, ми то -3:(

Кацате, вземате си колицата и     отивате, където си искате. 
Каквото на някого му е харесало, на вас може да не ви хареса. 
Задължителното е Матера, другото е пълнеж. Да не разправям пък, че кръчми - под път и над път и навсякъде се хапва вкусно.

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

За храна горещо препоръчвам Чистернино.Заслужава си да се отиде само за техните бомбети.Това за месоядните любители е рай. Различни видове и вкусове.В града е пълно с ресторантчета.Ние направихме хиляда врътки за да стигнем ,но си заслужаваше.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, AlexandraKo каза:

Абе, Венчо @ven62, какво си засъбирал идеи… за 3 денЯ:(((Разбирам, да са 10, ми то -3:(

Кацате, вземате си колицата и     отивате, където си искате. 
Каквото на някого му е харесало, на вас може да не ви хареса. 
Задължителното е Матера, другото е пълнеж. Да не разправям пък, че кръчми - под път и над път и навсякъде се хапва вкусно.

Обичам да съм подготвен. Ще взема да пропусна някоя църква, паметник или гледка, та после да се скъсам от яд. 😄

Освен Матера - плажовете са ми важни и бяло-сивите покриви - конуси. Тях жена ми много си ги е харесала. 

И за кръчмите се подготвям старателно. От вчера не ям ... до литването ни в събота. :wink:

  • Харесвам 1
  • Смея се 9
Връзка към мнение
преди 16 часа, ven62 каза:

Обичам да съм подготвен. Ще взема да пропусна някоя църква, паметник или гледка, та после да се скъсам от яд. 😄

Освен Матера - плажовете са ми важни и бяло-сивите покриви - конуси. Тях жена ми много си ги е харесала. 

И за кръчмите се подготвям старателно. От вчера не ям ... до литването ни в събота. :wink:

Хич не тръгвайте с голямата кошница:((( Пулия е най- бедната част от Италия, там туризмът живна малко, в последните години. Като пуснаха полети до Бари и организирани почивки. И няма нищо общо, с красотата на Северна Италия.

А трулите са толкова прясно натъкмени, че не ме впечатлиха изобщо.

@Kabiпреди мен, ти е дала добър съвет - пица и паста има навсякъде, но Bombetti Pugliese - не. Тях опитайте.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@ven62, а за Мартина Франка и Полиняно а маре, ще имате ли време, на нас много ни харесаха, освен, самият град Бари и Матера.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, AlexandraKo каза:

@ven62, а за Мартина Франка и Полиняно а маре, ще имате ли време, на нас много ни харесаха, освен, самият град Бари и Матера.

Ама и ти сега.

Матера, та Матера - другото е пълнеж

Сега ново 20 - "виж там Мартина Франка и Полянино."

Довечера да не се присетиш да ми напишеш

"Ей, Венчо, ония, кръглия град да не го пропуснете."

:grin:

 

Предпоследно програмата е:

Ден 1. Кацане в Бари, Бари, шматкане, вечеря, спане

Ден 2. Взимане на колата и Матера, спане между Алберобело и Локоротондо в ония, каменните конуси

Ден 3. Алберобело, Локоротондо, Мартина Франка, Остуни. Този път съм се зарекал да не си строша краката от бързане, та може и Остуни да отпадне или евентуално на следващия ден сутринта.

Ден 4 Монополи и Полиняно а Маре, плажове около тях, макар че доста от плажчетата са ги направили на практика частни (beach club).  Летим за София чак късно вечерта (23:30)

Може ден 2 и 3 да ги разменя - както дойде.

 

---

Мерси @AlexandraKo

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 5 минути , ven62 каза:

Предпоследно програмата е:

Ден 1. Кацане в Бари, Бари, шматкане, вечеря, спане

Ден 2. Взимане на колата и Матера, спане между Алберобело и Локоротондо в ония, каменните конуси

Ден 3. Алберобело, Локоротондо, Мартина Франка, Остуни. Този път съм се зарекал да не си строша краката от бързане, та може и Остуни да отпадне или евентуално на следващия ден сутринта.

Ден 4 Монополи и Полиняно а Маре, плажове около тях, макар че доста от плажчетата са ги направили на практика частни (beach club).  Летим за София чак късно вечерта (23:30)

Може ден 2 и 3 да ги разменя - както дойде.

Ама и ти сега.

Матера, та Матера - другото е пълнеж

Сега ново 20 - виж там Мартина Франка и Полянино.

Довечера да не се присетиш да ми напишеш

"Ей, Венчо, ония, кръглия град да не го пропуснете."

:grin:

 

 

Ей ти едно мини-пътеводителче:

https://pateshestvia.net/бари-и-област-пулия-морска-синева-с/?fbclid=IwAR3JhI81TpdB7JiQ2v7uwawoLk_O1Katu4h5FTMN2rWThgbtRcJsdHe23y8

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , AlexandraKo каза:

Мерси.

Точно него го изчетох цялото. Вкарал съм по начина на @chandni всички споменати забележителсти в google maps (и не само тях).

Направил съм го на едно файлче с махнато всичко излишно, малко дообогатил съм файлчето с това-онова и цветно съм го отпечатил.

Планът, както винаги досега, е жена ми да ми чете за съответното градче, докато караме към него и слушайки предварително приготвената музика, по възможност типична за района.

Това е плана - пък да видим.

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 10 минути , Diana Doncheva каза:

Във втория ден бих включила Локаротондо за да си освободя време във третия ден.

И аз имам нещо такова предвид, но Матера е гвоздея на програмата, та ... както дойде.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 3 минути , ven62 каза:

И аз имам нещо такова предвид, но Матера е гвоздея на програмата, та ... както дойде.

Ама много стръмен гвоздей! 😆 Има едно плато извън Матера от което стават много добри панорамни снимки.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Diana Doncheva каза:

Ама много стръмен гвоздей! 😆 Има едно плато извън Матера от което стават много добри панорамни снимки.

 

Диди, Belvedere Murgia Titone ли имаш предвид. Забил съм му една кърфица:

1.jpg.1cea0c05a49739dd3fc96dbcbfab1648.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди 2 седмици се върнахме от там със същите полети събота-вторник, само че се придвижвахме с влакове/автобуси. Аз много държах да спя в Матера в сасите и да я видя и нощем. И мога да кажа, че беше страхотно, защото атмосферата по залез и нощем е неописуема. Иначе за тези 3 дни и малко успяхме да обиколим 1-вия ден вечерта стария град на Бари, 2-ри ден Алберобело и Локоротондо, вечерта пак в Бари /стария град/, 3-ти ден Монополи, Полиняно и следобед към Матера, 4-ти ден Матера лежерно цял ден и вечерта към летището. Тоест първите 2 нощувки в Бари и третата в Матера. Май късничко се включвам, но все пак може за други да е полезно.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 6 часа, ven62 каза:

 

Диди, Belvedere Murgia Titone ли имаш предвид. Забил съм му една кърфица:

1.jpg.1cea0c05a49739dd3fc96dbcbfab1648.jpg

Има 2 варианта да отидете там - от самия град да се спуснете в каньона и да минете по въжения мост - Ponte Tibetano, после да се качите до горе до платото. Има си към час и половина ходене, ако сте с добро темпо. Друг вариант е да стигнете с кола до Jazzo Gatini visitors center (Centro Visite Jazzo Gattini
+39 0835 332262
https://goo.gl/maps/kNWhJakcw22W5EXz8) и от там пеша за 20-Тина Мин. Не влизайте с кола до края на пътя, имаше предупреждения, че се влиза само с пропуск, а този посетителски център не работеше, когато аз бях там. Много хора стигаха до там и паркираха пред центъра.

Заслужава си абсолютно, там е най-красивата гледка към Матера и има също няколко скални църкви с малко останали стенописи.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , mary_shery каза:

Има 2 варианта да отидете там - от самия град да се спуснете в каньона и да минете по въжения мост - Ponte Tibetano, после да се качите до горе до платото. Има си към час и половина ходене, ако сте с добро темпо. Друг вариант е да стигнете с кола до Jazzo Gatini visitors center (Centro Visite Jazzo Gattini
+39 0835 332262

https://goo.gl/maps/kNWhJakcw22W5EXz8) и от там пеша за 20-Тина Мин. Не влизайте с кола до края на пътя, имаше предупреждения, че се влиза само с пропуск, а този посетителски център не работеше, когато аз бях там. Много хора стигаха до там и паркираха пред центъра.

Заслужава си абсолютно, там е най-красивата гледка към Матера и има също няколко скални църкви с малко останали стенописи.

:good::clapping:

:biggrin:

 

преди 9 минути , marycap каза:

С две ръце гласувам за ресторанта, препоръчан от @Ninkata17 - " La Tana Del Polpo" в Бари!

Закърфичен е отдавна. Мерси.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 17.09.2021 г. в 16:33, ven62 каза:

 

Диди, Belvedere Murgia Titone ли имаш предвид. Забил съм му една кърфица:

1.jpg.1cea0c05a49739dd3fc96dbcbfab1648.jpg

Мисля, че да. Ето какво се вижда от там.

 

DSC06193-001.JPG

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, tanil1965 каза:

Да си кажа и аз, резервация задължително, особено за събота и неделя. 

Не можех да го пропусна този  La Tana Del Polpo - след толкова препоръки. 

Стана и без резервация.

Раздават едни номерца (за Ven62 - №1 :wink: ) и ти казват ориентировачно кога ще се е освободила маса та да дойдеш т.е. още 30 мин до час разходка из Бари и - готово.

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.