Прескочи до съдържание

Помощ за едно изненадващо 3-дневно Бари


ven62

Препоръчани мнения

 

На 24.09.2021 г. в 11:30, jorocontrola каза:

Може би не е точно за тази тема, но за мен поне е доста полезно (ако трябва да се премести в друга тема):

767267274_boosterryanair.png.073d4b5ca8921e909b5a693184153d02.png

@atrencheva като имаш отговор и от Уиз го добави да се знае.

Малко позакъснял отговор, т.к. Wizz не отговориха на имейла ми, питах директно в самолета. МОЖЕ да се вземе столче (booster seats) седалка в самолета, на която детето да седи. Безплатно е.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Сигурно е коментирано вече, но да напомня, че в неделя влаковете към Матера и Алберобело не вървят. Има автобуси, но са по-бавни и на рядко. В неделя само по линията на Трениталия има влакове. За да се стигне от Матера до Алберобело се пътуда през Бари. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 21.09.2021 г. в 8:46, wiliko каза:

провири тези дали те устройват - LEASYS

Като наемате коли от тази фирма, какво посочвате в полето   FISCAL CODE *.     Резервацията с тях има ли безплатна анулация или нещо удържат?                           

 

Връзка към мнение
преди 34 минути , DGTG каза:

Като наемате коли от тази фирма, какво посочвате в полето   FISCAL CODE *.     Резервацията с тях има ли безплатна анулация или нещо удържат?                           

 

вече не си спомням, но май го оставих празно това поле... а иначе може да се откаже безплатно 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ако е на италиански codice fiscale e това е нещо като ЕГН (само за живеещи в Италия, вие го нямате вероятно)

Връзка към мнение
преди 1 час, neuromancer каза:

Ако е на италиански codice fiscale e това е нещо като ЕГН (само за живеещи в Италия, вие го нямате вероятно)

И аз това си помислих, но като се опитах да си направя регистрация, въпреки, че съм отбелязала, че съм от България не ме допуска да продължа без него. Отбелязано е със звездичка - задължително поле.

Връзка към мнение
На 17.09.2021 г. в 12:43, ven62 каза:

Мерси.

Точно него го изчетох цялото. Вкарал съм по начина на @chandni всички споменати забележителсти в google maps (и не само тях).

Направил съм го на едно файлче с махнато всичко излишно, малко дообогатил съм файлчето с това-онова и цветно съм го отпечатил.

Планът, както винаги досега, е жена ми да ми чете за съответното градче, докато караме към него и слушайки предварително приготвената музика, по възможност типична за района.

Това е плана - пък да видим.

 

 

Вен, може ли да споделиш Файлчето, че и аз с приятелки по твоите стъпки от снощи сме с билети до Бари 26-29. 11. 21 г.

Интересуваме се от панорамните площадки. Как е с паркирането в региона?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 21.09.2021 г. в 8:46, wiliko каза:

провири тези дали те устройват - LEASYS

Какво ще кажеш за тази търсачка? Може ли да им се има доверие?

https://www.economybookings.com/en/cars/results?age=35&cr=34&crcy=EUR&lang=en&dd=29&dm=11&dt=0530&dy=2021&pd=26&pm=11&pt=0830&py=2021&plc=1917&dlc=1917&btag=google&reload=1

 

 

Връзка към мнение
На 15.11.2021 г. в 22:10, Вероника каза:

Какво ще кажеш за тази търсачка? Може ли да им се има доверие?

https://www.economybookings.com/en/cars/results?age=35&cr=34&crcy=EUR&lang=en&dd=29&dm=11&dt=0530&dy=2021&pd=26&pm=11&pt=0830&py=2021&plc=1917&dlc=1917&btag=google&reload=1

 

 

Не си спомням дали съм ги ползвала, но мисля че са ок, винаги може да проверяваш и директно от сайта на рент фирмата за да свериш цената и да не използваш посредник

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 15.11.2021 г. в 22:10, Вероника каза:

Какво ще кажеш за тази търсачка? Може ли да им се има доверие?

https://www.economybookings.com/en/cars/results?age=35&cr=34&crcy=EUR&lang=en&dd=29&dm=11&dt=0530&dy=2021&pd=26&pm=11&pt=0830&py=2021&plc=1917&dlc=1917&btag=google&reload=1

 

 

Наемали сме през тях в Агадир. Всичко си беше нормално.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 21.09.2021 г. в 22:51, ven62 каза:

@wiliko, още веднъж, благодаря.

Току що върнах колата на летището

120 за 3 дни с пълна застраховка. 

Никакви проблеми. 

Не ми се вярва да измислят нещо в последствие. Подписаха че всичко е ок

 

Пълната застраховка на leasys, за кола в Бари, дали покрива всичко? Писах им с питане тяхната "Super cover" дали покрива всичко и има ли някакво самоучастие, но до момента нещо не ме отразяват 😉.

А чуденето ми се породи защото като си писах с друга компания ми отговориха, че дори и да си доплатя за пълна застраховка по 25 евро на ден пак ще имам самоучастие 500 евро в случай на кражба, пък аз не искам самоучастия...

Връзка към мнение
преди 11 часа, DGTG каза:

Ще ходя до Бари и Матера с рент-а-кар. Моля за информация има ли ZTL-зони там, за които да внимавам та да нямам после неприятни изненади 😃?

В Матера паркирахме тук:

 

40.665485, 16.600663

 

На 5-10 мин от Palazzo dell Annunziata и Belvedere Luigi Guerricchio.

Цената беше символична. 

Не забравяй приложението easypark.  Много е удобно. Отчита точно толкова колкото колата стои на паркинг. Назад в темата се споменава (стр.2 )  Плащай с paypal. С карти нещо не става.

 

 

 
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@DGTG, редактирах си поста, тъй като директното copy/paste на линка от google maps някакси премества точното местоположение и дава друг паркинг.

Тези GPS координати ги слагаш директно в полето за търсене в google maps и готово. Паркинга е до гарата (Stazione di Matera Centrale)

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 11 минути , Marisha каза:

Искам да благодаря на @ven62, @chandni, @Яничка и всички други, които са давали информация за района🍹.  

И аз им благодаря!

  • Благодаря 3
Връзка към мнение
преди 7 часа, DGTG каза:

И аз им благодаря!

Айде стига, че се изчервих, :wink: а и ще взема много да се възгордея и да отговоря в една друга тема, където ме "разнищиха" с "дебелашкия" ми хумор. :biggrin:

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Момичета и момчета, приемат ли мобилни бордни карти в Бари? Ще ми се да нямам нищо принтирано, всичко да е мобилно. 

 

Връзка към мнение
преди 10 минути , luba_rizova каза:

Момичета и момчета, приемат ли мобилни бордни карти в Бари? Ще ми се да нямам нищо принтирано, всичко да е мобилно. 

 

Приемат, информация от преди 3 дни.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

С изненадващи билетчета по 1.99е за Бари за НГ, къде ще е най-удачно да се позиционираме? С обществен транспорт ще се движим, ако изобщо го има де. 3 дни. Идеи, нямам никаква подготовка. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.