Прескочи до съдържание

Гората на Магеланци - трети етап - подготовка за презимуване 30-ти октомври (събота), 10:00


Препоръчани мнения

Мили Магеланци - лесовъди, трябва да продължим с нашето дело - грижата за горичката ни. Това, което трябва да направим сега е да "загърлим" фиданките. Какво е това, ще попитате? Отговарям, до колкото съм наясно - с мотика/лопата се натрупва пръст над стъблото до някаква височина, която ще ни посочат горските. По този начин се защитават нежните все още фиданки от студа и се предотвратява изтласкването на горе на растението при замръзване на почвата.

За тази дейност предлагам да изберем един от дните  16 или 17 октомври. Моля да се включат активно в инициативата, както досегашните участници, така и всички, които искат да споделят щастието от работа, красиви гледки и вкусно хапване в хижа Тинтява в шарената и винаги весела компания на Магеланци.

Очаквам да се запишете и благодаря!

  • Харесвам 8
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Записвам се веднага. Това си е магеланска сбирка сред природата с еко и кулинарен нюанс 🙂 ! За сега съм свободна и на двете дати!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Записвам се и аз. Също към момента съм свободна и на двете дати. Вчера се чудих какво става с дръвчетата и дали да не намина да видя как се развива минигоричката ни.  🙂 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 9 минути , Брани каза:

Записвам се и аз със самото си мегавеличие, при това с цялото ...

Можеше и само с половината, все пак няма да е истинско копаене...

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, Elena каза:

Можеше и само с половината, все пак няма да е истинско копаене...

Аз винаги давам между 200 и 300% от себе си - така съм сглобен.

  • Смея се 4
Връзка към мнение

Записвам се, макар и да съществува малка вероятност точно тогава да отсъствам от България.
Скоро минах покрай горичката - положението ми се видя "олеле-мале" - доста е обрасло и според мен има сериозна работа да се свърши 🙂

Но както практиката е показала миналите пъти - когато има желание и ентусиазиран екип - петилетката се изпълнява за три години :)))

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И ние с Иво ще дойдем, ако не мине котка път, без претенции за датата. Само условието е да успеем да се качим до горе с колата, че аз оперирах коляното и не трябва да се зоря, ама Ивчо ще работи за двама, а аз ще кръжа с дрона да наблюдавам и документирам 😁

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Е, таз гора докато си дойда ще е станала за пикник както е тръгнало...Ами пак няма съм в София, ако беше ноември...но...оо

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Като гледам прогнозата в събота ще вали. Имаме ли инфо от горските как за ситуацията? Неделята май засега няма да вали.

Връзка към мнение
преди 5 минути , MayaS каза:

Като гледам прогнозата в събота ще вали. Имаме ли инфо от горските как за ситуацията? Неделята май засега няма да вали.

Тъкмо говорих с горските. Можем да сменим за неделя, за това моля бързо да ми потвърдите възможно ри ще е за вас, за да потвърдя.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.