Прескочи до съдържание

Планиране на седмица в Андалусия с обществен транспорт


Lindt

Препоръчани мнения

Пътуването ни застрашително наближава и усещаме, че е време са започнем да си го подреждаме. Повечето градове и основните им забележителности ни звучат познато, но досега не сме опитвали да си представим къде колко време ще прекараме и как ще се придвижваме между отделните места. Имам ужасно много базови въпроси 🙂

Датите ни а 18-25. 10, полети до Малага с wizzair за крупната сума от 20 евро.

1/ Малага 

Кацаме в понеделник вечерта в Малага и предпочитаме да нощуваме там. Какво можем да очакваме от вечерната разходка в централните части, има ли район с красиви светлини, жива музика и през октомври ще бъде ли оживено? Има ли много интересни дневни трипове от Малага, осъществими с обществен транспорт? За една нощувка ли да останем? 

2/ Ронда 

Забелязвам, че много хора се отказват от дневно посещение заради неудобен транспорт. Ако останем там една нощувка, ще има ли какво да правим? Споменават се селца наоколо, но кои са те? Достъпни ли са с автобус и има ли смисъл да се мъчим? 

3/ Ел Каминито дел Рей 

доколкото разбирам има еднопосочно движение и ако пътуваме от Малага с влак до El Chorro, ще си платим и шатъл за 1,5 евро до входа. Има ли какво друго да посетим наблизо? Като гледам дължината на отсечката, имаме сили за още 3-4 такива в този ден 😀.

Трябва ни и предварителна резервация за определен час. После обаче трябва ли да се върнем в Малага? Можем ли да продължим към Ронда? 

4/ Севиля 

Катедралата изглежда прекрасно, но тези турове по покрива колко време продължават и с колко голяма група се движим? Не съм разгледала нищо още, моля за препоръки за вечерни разходки в града. Има ли удобни с обществен транспорт дневни разходки? 

5/ Селца и паланки

Предвид липсата на кола, какво извън Малага, Кордоба, Гранада и Севиля е добре да не пропускаме и можем лесно да видим? Природни забележителности също ни интересуват. 

6/ бонус въпроси:

- Ако се налага да изберем между Кордоба и Гранада кой град е по-приятен за разходка и различен като атмосфера от задължителните Малага и Севиля, ако се абстрахираме от Алхамбра и Мескита де Кордоба?

- Ако пък посетим всичките - Малага, Ронда, Севиля, Кордоба, Гранада, как е най-добре да ги подредим? 

- Автобусите движат ли се по разписание или закъсняват? 

Благодаря предварително за всякакви идеи, съвети и разговори за района 🤗

 

Връзка към коментар
преди 31 минути , Lindt каза:

Пътуването ни застрашително наближава и усещаме, че е време са започнем да си го подреждаме. Повечето градове и основните им забележителности ни звучат познато, но досега не сме опитвали да си представим къде колко време ще прекараме и как ще се придвижваме между отделните места. Имам ужасно много базови въпроси 🙂

Датите ни а 18-25. 10, полети до Малага с wizzair за крупната сума от 20 евро.

1/ Малага 

Кацаме в понеделник вечерта в Малага и предпочитаме да нощуваме там. Какво можем да очакваме от вечерната разходка в централните части, има ли район с красиви светлини, жива музика и през октомври ще бъде ли оживено? Има ли много интересни дневни трипове от Малага, осъществими с обществен транспорт? За една нощувка ли да останем? 

2/ Ронда 

Забелязвам, че много хора се отказват от дневно посещение заради неудобен транспорт. Ако останем там една нощувка, ще има ли какво да правим? Споменават се селца наоколо, но кои са те? Достъпни ли са с автобус и има ли смисъл да се мъчим? 

3/ Ел Каминито дел Рей 

доколкото разбирам има еднопосочно движение и ако пътуваме от Малага с влак до El Chorro, ще си платим и шатъл за 1,5 евро до входа. Има ли какво друго да посетим наблизо? Като гледам дължината на отсечката, имаме сили за още 3-4 такива в този ден 😀.

Трябва ни и предварителна резервация за определен час. После обаче трябва ли да се върнем в Малага? Можем ли да продължим към Ронда? 

4/ Севиля 

Катедралата изглежда прекрасно, но тези турове по покрива колко време продължават и с колко голяма група се движим? Не съм разгледала нищо още, моля за препоръки за вечерни разходки в града. Има ли удобни с обществен транспорт дневни разходки? 

5/ Селца и паланки

Предвид липсата на кола, какво извън Малага, Кордоба, Гранада и Севиля е добре да не пропускаме и можем лесно да видим? Природни забележителности също ни интересуват. 

6/ бонус въпроси:

- Ако се налага да изберем между Кордоба и Гранада кой град е по-приятен за разходка и различен като атмосфера от задължителните Малага и Севиля, ако се абстрахираме от Алхамбра и Мескита де Кордоба?

- Ако пък посетим всичките - Малага, Ронда, Севиля, Кордоба, Гранада, как е най-добре да ги подредим? 

- Автобусите движат ли се по разписание или закъсняват? 

Благодаря предварително за всякакви идеи, съвети и разговори за района 🤗

 

My 2 cents: 4

 

4/ Севиля 

Катедралата изглежда прекрасно, но тези турове по покрива колко време продължават и с колко голяма група се движим? Не съм разгледала нищо още, моля за препоръки за вечерни разходки в града. Има ли удобни с обществен транспорт дневни разходки?

 

Вечерно време Севиля е очарователна. Историческия център, Санта Крус, Пласа д'Еспаня, Алкасар, някой мост на реката, по реката, Триана. Не мисля, че чак толкова е нужен обществен транспорт. Историческата част на града е доста компактна.

Горещо препоръчвам фламенко театър!

 

6/ бонус въпроси:

- Ако се налага да изберем между Кордоба и Гранада кой град е по-приятен за разходка и различен като атмосфера от задължителните Малага и Севиля, ако се абстрахираме от Алхамбра и Мескита де Кордоба?

 

Извън Алхамбра, според мен Гранада не предлага кой знае какво. Алкайсейрия си е циганийка. Малките улички на Кордоба според мен си заслужават повече. Аз така го усетих.

 

- Ако пък посетим всичките - Малага, Ронда, Севиля, Кордоба, Гранада, как е най-добре да ги подредим? 

 

Севиля е черешката на тортата. Всичкo друго според времето, с което разполагате.

 

Ако сте гледали "Синьо лято", Нерха е приятно място за разходка. Не знам как е с обществен транспорт.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря, @Zaro! И аз се съмнявам да ни трябва транспорт в градовете, питах по-скоро за интересни места в района /примерно в радиус от 50 км/, които можем да видим без кола.

Фламенко конкретно някъде в Севиля ли препоръчваш? Аз някак останах с впечатлението, че Гранада е мястото, но не съм задълбавала изобщо. 

Връзка към коментар
преди 3 часа, Lindt каза:

Пътуването ни застрашително наближава и усещаме, че е време са започнем да си го подреждаме. Повечето градове и основните им забележителности ни звучат познато, но досега не сме опитвали да си представим къде колко време ще прекараме и как ще се придвижваме между отделните места. Имам ужасно много базови въпроси 🙂

Датите ни а 18-25. 10, полети до Малага с wizzair за крупната сума от 20 евро.

1/ Малага 

Кацаме в понеделник вечерта в Малага и предпочитаме да нощуваме там. Какво можем да очакваме от вечерната разходка в централните части, има ли район с красиви светлини, жива музика и през октомври ще бъде ли оживено? Има ли много интересни дневни трипове от Малага, осъществими с обществен транспорт? За една нощувка ли да останем? 

2/ Ронда 

Забелязвам, че много хора се отказват от дневно посещение заради неудобен транспорт. Ако останем там една нощувка, ще има ли какво да правим? Споменават се селца наоколо, но кои са те? Достъпни ли са с автобус и има ли смисъл да се мъчим? 

3/ Ел Каминито дел Рей 

доколкото разбирам има еднопосочно движение и ако пътуваме от Малага с влак до El Chorro, ще си платим и шатъл за 1,5 евро до входа. Има ли какво друго да посетим наблизо? Като гледам дължината на отсечката, имаме сили за още 3-4 такива в този ден 😀.

Трябва ни и предварителна резервация за определен час. После обаче трябва ли да се върнем в Малага? Можем ли да продължим към Ронда? 

4/ Севиля 

Катедралата изглежда прекрасно, но тези турове по покрива колко време продължават и с колко голяма група се движим? Не съм разгледала нищо още, моля за препоръки за вечерни разходки в града. Има ли удобни с обществен транспорт дневни разходки? 

5/ Селца и паланки

Предвид липсата на кола, какво извън Малага, Кордоба, Гранада и Севиля е добре да не пропускаме и можем лесно да видим? Природни забележителности също ни интересуват. 

6/ бонус въпроси:

- Ако се налага да изберем между Кордоба и Гранада кой град е по-приятен за разходка и различен като атмосфера от задължителните Малага и Севиля, ако се абстрахираме от Алхамбра и Мескита де Кордоба?

- Ако пък посетим всичките - Малага, Ронда, Севиля, Кордоба, Гранада, как е най-добре да ги подредим? 

- Автобусите движат ли се по разписание или закъсняват? 

Благодаря предварително за всякакви идеи, съвети и разговори за района 🤗

 

Ще започна отзад напред - за мен задължителни биха били Кордоба и Гранада, а не Малага и Севиля, НО ако се наложи да избирате - не го правете заради препоръка, че Х > Y, или защото според мен или някой друг, в единия град атмосферата или храната или забележителностите са по-интересни, а го направете по логистичните предимства. Няма да сгрешите в който и от градовете отидете и да му се насладите за повече време. 

Ронда е страхотно, ама според мен, ако останете за повече от ден няма много какво да правите. Там отивате като точка по пътя от А до Б или отивате и се връщате за дневно пътешествие, освен ако има как да го направите с Ел Каминито Дел Рей, тогава може, примерно на път между Малага и Севиля, в едната посока да отидете да направите едното, да спите (някъде) там и да направите другото, но пак - не мога да кажа как стоят нещата с обществен транспорт. Разбира се, за Ел Каминито Дел Рей зависите и от метеорологичната ситуация.

Центъра на Малага вечер определено оживява, супер е за разходки, пълно е с народ (или поне беше преди Ковид). Освен катедралата, в Малага също има стара мавританска крепост (Alcazaba) с гледка към града и морето. Може би най-малко впечатляващата в сравнение с другите такива в големите градове в района, ама все пак не е никак лоша, особено ако започнете от нея, а не я оставите за след Кордоба, Севиля и най-вече Алхамбра. 
Крайбрежния район (марината) е приятно за разходки, особено с питие за финал, и "задължителното" кифленско селфи на надписа malagueta, на входа на плажа. 
 
Антекера е от "селата и паланките", които по принцип представляват интерес. По-конкретно El Torcal de Antequera, ама нямам представа как се стига без кола. 

За Севиля не ви трябва транспорт, всичко е на пешеходно разстояние, стига да спите в (или в непосредствена близост до) центъра.
 
По принцип препоръчвам предварителна подготовка за мавританските места в района. И без да знаете много са изключително впечатляващи, но със сигурност гледане на "When the Moors ruled in Europe" и The Moorish South епизода на "BBC - Art Of Spain" помагат да се видят нещата в съвсем друга светлина. 
 

Лично за мен Alhambra е най-важното нещо от едно ходене до Андалусия, всичко друго е бонус, но както казах и в началото, няма да сгрешите и с Кордоба, и със Севиля, и с Гранада, но със сигурност ще пропуснете нещо, което си заслужава и самостоятелно ходене до там. 

Исках да си обогатя мнението със снимки, ама нямам линкове под ръка, обаче в развитието на темата ще гледам да сложа това - онова, за да съм и визуален, не само обяснителен 

 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Ето едни архивни разписания на автобуси от Ронда, може да видиш актуални разписанията от сайтовете на компаниите. Ронда за ден се обикаля, ако останете може да отидете до някое селце, аз ходих до Сетенил. Но това ще ви изяде от времето за по-големите градове. 

 

PXL_20210922_124910460-01.jpeg

PXL_20210922_124924783-01.jpeg

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря, @stormbringer, не се бях сетила да гледаме филми 🙂  Мислех да поразгледаме писмено и после да си взимаме free walking tours в градовете, но идеята ти е просто страхотна! 

Малага ни е задължителна, защото полетът е вечер и аз не искам да запазвам другаде. А и са ми обещали, че атмосферата ще наподобява Валета вечер и ще има много музика, та няма защо да се безпокоим кога ще кацнем и как ще се настаним. А Севиля... ами аз от години точно там най-много искам да отида. 

За Гранада и най-вече Алхамбра наскоро ни закле един французин да не я изпускаме и беше доста пламенен, не искам да го разгневяваме 🤣 А Кордоба... мислех, че ще я посетим някоя пролет по време на фестивала с цветята и украсите, но арките в Мескита ме привличат и не знам дали мога да я оставя за друг път. В общи линии се очертава твърде градско пътуване за нашите обичайни планове и се надявам да не ни се слее. 

Връзка към коментар

 

@bad kid, благодаря 🙂  Мисля, че се интересуваме от Сетенил де лас Бодегас. Ти как пътува до него? Май точно това е оградено с химикал, но форумът смачква снимките с текст и те са абсолютно нечетими. 

Връзка към коментар

https://www.youtube.com/results?search_query=canal+sur+turismo+andalucia

 

Доста места обиколих, след като бях си ги харесала от клипчетата на местната телевизия в youtube. Преди 5-6 години ги открих и много ми помогнаха да разбера, дали мястото, което се канех а посетя е "моето", или не.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

От големите градове за мен класацията е

1. Севия

2. Гранада

 

След това останалите, но явно Малага ви е задължителна заради полета.

Да, Ла Аламбра е много впечатляваща и си е част от Гранада.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Присетих се, че през годините съм писал за 2 от пътуванията из Андалусия, на места е по-обяснително и с по-малко използваеми детайли, ама все пак, ако имате интерес:
Андалусия + Мадрид 2015  и 
Андалусия + Гибралтар 2019 ,
не знам защо някои от снимките в първата тема не зареждат, вероятно при някой ъпдейт на форума нещо се е объркало с тях  

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , stormbringer каза:

Присетих се, че през годините съм писал за 2 от пътуванията из Андалусия, на места е по-обяснително и с по-малко използваеми детайли, ама все пак, ако имате интерес:
Андалусия + Мадрид 2015  и 
Андалусия + Гибралтар 2019 ,
не знам защо някои от снимките в първата тема не зареждат, вероятно при някой ъпдейт на форума нещо се е объркало с тях  

Аз сега преглеждам на @Георги темата и забелязах, че си активно помагащ от 2016 насам, браво! Мислех си, че на мен ми омръзва, но ти си ходил втори път и явно си опреснил спомените си 🤗

Ще прочета, разбира се, а за Гибралтар ще ми дойде много удобно да прочета впечатления. 

Връзка към коментар

Имаш едва седмица , а правиш планове поне за две.

 

Най-впечатляващ град за мен е Севиля. Минимум два пълни дни за там ,или най-добре три  !

Малага - Каминито Дел Рей и вечерта отново в Малага. Приятен морски град е за ден , но нищо особено  впечатляващо според мен. 

 

Лесен дей трип от Малага може да се направи до Марбея.

 

Ронда може да се разгледа като междинна спирка  от Малага към Севиля.  Повече от 3-4 часа там едва ли ще има с какво да уплътните.

 

Гранада и Кордоба по за ден.

 

За мен Севиля е градът,  който олицетворява най-добре представата за Испания. 

 

За автобуси тук :

https://www.movelia.es/en/index.html

и тук

https://www.alsa.com/en/web/bus/bus-schedules

 

И разбира се , Ренфе за влаковете :

https://www.renfe.com/es/es

 

Друг транспорт извън тези едва ли ще ви трябва.

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 14 минути , stanimir каза:

Имаш едва седмица , а правиш планове поне за две.

 

Най-впечатляващ град за мен е Севиля. Минимум два пълни дни за там !

Малага - Каминито Дел Рей и вечерта отново в Малага. Приятен град е за ден иначе ,нищо  впечатляващо според мен. 

 

Лесен дей трип от Малага може да се направи до Марбея.

 

Ронда може да се разгледа като междинна спирка  от Малага към Севиля.  Повече от 3-4 часа там едва ли ще има с какво да уплътните.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

В Гранада и Кордоба по ден 

Ах, те 4-те града почти правят ромб. Ако по отсечка Малага и Севиля се натрупа достатъчно, просто разделяме пътуването и е по-балансирано спрямо нашите интереси. И в година 3 от апокалипсиса без китайци, се връщаме за пролетен цветоцъфтеж, вътрешни дворчета и градини. 

В някакъв гайд мернах, че от Каминито можем с влак да продължим към Ронда, но не съм го потвърдила, а и при тъпо време, ще се наложи да отпадне. Тоест няколко часа първия ни ден от Малага за разходката, после към Ронда за няколко часа. Нощувка, следва Сетенил и към Севиля.

 

Другият фактор да опитам да прегледам всичко е, че може пък някой с кола да се озове по това време там и да има различни идеи, които евентуално да приемем като свои, ако ни покани 😄 

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, Lindt каза:

Катедралата

Здравей, ще се пробвам да помогна! Не съм голям фен на Испания, но Андалусия ми е стара мечта 🙂

 

преди 6 часа, Lindt каза:

1/Малага

Кацаме в понеделник вечерта в Малага и предпочитаме да нощуваме там. Какво можем да очакваме от вечерната разходка в централните части, има ли район с красиви светлини, жива музика и през октомври ще бъде ли оживено? Има ли много интересни дневни трипове от Малага, осъществими с обществен транспорт? За една нощувка ли да останем? 

 Главната улица на Малага се нарича Larios и винаги е оживена 🙂. Това е най-живата част на града. Лесни екскурзии са Марбея и Mijas - цветни градчета, до които се ходи с автобуси, пътуващи често

 

преди 6 часа, Lindt каза:

2/ Ронда 

Забелязвам, че много хора се отказват от дневно посещение заради неудобен транспорт. Ако останем там една нощувка, ще има ли какво да правим? Споменават се селца наоколо, но кои са те? Достъпни ли са с автобус и има ли смисъл да се мъчим? 

 

Според мен си заслужава да останете за една нощувка, като така ще усетите атмосферата на града и през нощта. Около Ронда има много красиви селца - Arcos de la Frontera, Grazalema, Zahara de la Sierra, Setenil de las Bodegas. Най-известното е последното, защото част от къщите са разположени в скалите. До градчето може да стигнеш от Ронда с автобус на тази компания, който пътува 40 минути: https://www.movelia.es/es/. През Omio цената беше 2€ и автобусите бяха чести. Така програмата ти ще стане първи ден пристигане в Ронда от Малага и разгледаме на града и втори ден посещение на Setenil de las Bodegas и от Ронда може да продължиш към Севиля.

 

преди 6 часа, Lindt каза:

Ако се налага да изберем между Кордоба и Гранада кой град е по-приятен за разходка и различен като атмосфера от задължителните Малага и Севиля, ако се абстрахираме от Алхамбра и Мескита де Кордоба?

Алхамбра в Гранада е еблема на Андалусия, но ако не се интересуваш от дворци, а от места с атмосфера и разходки, избери Кордоба. Ако се откажеш от Гранада, може да посетиш за един ден от Севиля Jeres и Кадиз с автобуси, които са много приятни градчета. 

Ако искаш Гранада, ще се получи нещо такова: 

18.10: Вечерна разходка в Малага
19.10: Посещение на Caminito del Rey
20.10: Разходка в Малага - пристанището, Катедралата, Старият град, пътуване до Ронда и разглеждане
21.10: сутрешна разходка в Родна, посещение на Setenil de las Bodegas и вечерна разходка в Севиля
22.10: Разглеждане на Севиля - площад Испания, катедралата и часовниковата кула Миралда. 
23.10: Посещение на двореца Алказар, пътуване до Кордоба и разглеждане - историческият център, Римският мост, кулата Калахора. 

24.10: Посещение на Мескита де Кордоба, пътуване до Гранада и разгледаме на Катедралата
25.10: Посещение на двореца Алхамбра, автобус за Малага и вечерен полет за София. 

Ако махнеш единия град измежду Гранада и Кордоба за сметка на Jeres и Кадиз ще стане така: 

18.10: вечерна Малага

19.10: Малага - Ронда

20.10: Ронда - Setenil de las Bodegas - Севиля

21.10: Севиля

22.10: Севиля - Jeres (крепостта и катедралата) - Кадиз (катедралата, Старият град и пристанището) - Севиля

23.10: Севиля и следобеден автобус за Кордоба/Гранада

24.10: Кордоба/Гранада

25.10: Кордоба/Гранада - летище Малага

Каквото и да избереш, ще ти е хубаво 😊! Не се опитвай да видиш всичко - Андалусия е страст, Андалусия е емоция, Андалусия е любов, Андалусия се чувства! Успех, гарантирам, че ще ти хареса много 🙂

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Lindt каза:

Фламенко конкретно някъде в Севиля ли препоръчваш?

Ние бяхме тук -  https://www.teatroflamencotriana.com/, C. Pureza, 76. Още ме тресе треската. Това, което усетих там, е неизмеримо. Андалусийски ... оргазъм.

 

Тук е краткият ми разказ за нашето пътуване.

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Благодаря ти, Крис 🤗

Нямаме интерес към Кадиз, Херес, Марбея, Нерха и тн. Освен ако наистина се насочим към Гибралтар и пътят ни минава от там, което ще се случи заради английското влияние, маймунките и скалата, а и за да си удвоим новите държави за годината 🙃 Но само ако наистина не сме сами. 

От белите селца бих се спряла на едно - Сетенил. Дори и с кола, ми се струва излишно губене на време да се паркира и търси валидиращо събитие във всяко, след като са подобни. Е, ако има кой знае какъв интересен празник, може пък да размисля. 

 

Гледам първия ти план, но разглеждането на Малага или ще е след Каминито, или в деня преди полета. Ние сме с малък багаж, така че ако след Каминито можем да продължим в някаква посока, ще го направим. Това El Torcal de Antequera влиза в списъка ми с проучване и съчетаване. 

В Севиля ще се постарая да сме 3 вечери. Доста ме интересува Алхамбра, но гледам картата и усещам, че ще отпадне, за да ни остави въздух в планирането. Бих отложила по-безболезнено Кордоба, но логистично изглежда невъзможно. 

 

преди 36 минути , Zaro каза:

Ние бяхме тук -  https://www.teatroflamencotriana.com/, C. Pureza, 76. Още ме тресе треската. Това, което усетих там, е неизмеримо. Андалусийски ... оргазъм.

 

Тук е краткият ми разказ за нашето пътуване.

 

 

 

Благодаря, Заро, ще го имам предвид мястото 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не видях споменато (но може да съм пропуснала) El Torcal de Antequera (само ако обичате камънак), докато сте около El Chorro (да, много бързо се минава тази пътечка), само не ме питай как се стига до там с обществен транспорт 🤣

 

п.п. еми да, последния пост, че и преди това, ама кой да гледа... 😄

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , searus каза:

Не видях споменато (но може да съм пропуснала) El Torcal de Antequera (само ако обичате камънак), докато сте около El Chorro (да, много бързо се минава тази пътечка), само не ме питай как се стига до там с обществен транспорт 🤣

 

п.п. еми да, последния пост... 😄

Ти кажи за супите в Ронда, че пише, че са специални 🤣 

А ако ходиш към Малта, в никакъв случай не си поръчвай рибена супа. Аз пробвах два пъти, за да съм категорична в съветите си към теб. По принцип по 3 пъти опитвам, ама поредни 7-10 евро за такава бездарност ми досвидяха 🙃

  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Сетих се и за Guadix, но е малко встрани от Гранада и по-скоро ако се засилите в посока Сиера Невада, което не изглежда да ви е цел при това пътуване 🙂 Аз обаче не стигнах до това село, и не мога да кажа дали си струва наистина...

 

преди 1 минута , Lindt каза:

Ти кажи за супите в Ронда, че пише, че са специални 🤣 

А ако ходиш към Малта, в никакъв случай не си поръчвай рибена супа. Аз пробвах два пъти, за да съм категорична в съветите си към теб. По принцип по 3 пъти опитвам, ама поредни 7-10 евро за такава бездарност ми досвидяха 🙃

🤣 Официално разрешение имаш от мен да спреш с опитванията. Детето порасна. Супи не ще.

  • Шок 1
Връзка към коментар

За мен обиколката на Андалусия беше провокирана от мечтата ми за Алхамбра. Севиля ме влюби, Кордоба не чак, Ронда беше чудесно изживяване, както и пътят през Белите селца. Ако ходите в Ронда, ще трябва да ми купиш една чанта😉, щото старата се спомина вече. 
Тук ми е първият опит за разказ точно за тези места. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

@Lindt, гледам, че в The Fork има ресторанти в споменатите места с отстъпка. Аз обичам да отмятам такива, до сега все на хубави съм попадала.

Знае ли човек, може пък с други магеланци да вечеряш в шукаритетно испанско ресторантче...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Lindt каза:

Ти кажи за супите в Ронда, че пише, че са специални 🤣 

А ако ходиш към Малта, в никакъв случай не си поръчвай рибена супа. Аз пробвах два пъти, за да съм категорична в съветите си към теб. По принцип по 3 пъти опитвам, ама поредни 7-10 евро за такава бездарност ми досвидяха 🙃

Аз предупредих, че храната им е странна в Малта, ама то ако не опита човек .... 

По темата, понеже съм останал с впечатление, че сте по преходи, разходки и природа (или греша?) - Sierra Grazalema е от "другата страна" на Ронда (в сравнение с El Caminito del Rey) и предполагам, че би представлявала интерес.

 

И понеже спонахме Малага през нощта - 2 снимки от там (pre-covid, с извинение, че са семейна колекция) - атмосфера, народ, хапване, пийване, ама не знам какви са им есенните специалитети, че в Испания почти на 100% все на пролет ходим

AM-JKLVlY0loEfI3LI7SoubZ3-lW8W8w4KMKxnTN 
AM-JKLU2blT4ohsAnUnNgnUq0Z9pEpL0ZwlHvn1V

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

За градовете и местата няма да пиша, писала съм последно юли, като бяхме. И ние първия път тръгнахме с единствена цел Алхамбра /другото пълнеж/, ама толкова ни хареса, че пак се върнахме. И пак ще идем. Всеки си има различно усещане за местата, така че едва ли може да се каже кое е по-по-най. Подкрепям мненията да не сгъстявате твърде програмата - насладете се, така или иначе ще се върнете 😉

Нещото, което не направихме в Севиля - да видим фонтана на площада /спира в в 22, а юли беше още светло и нищо не се забелязваше/ - щом търсиш светлинки ☺️

Междуградско се придвижвахме с Алса - купувах билети предварително онлайн, винаги са били навреме, включително до летището /обратния курс примерно Гранада-летище Малага, което си е удобство/. Като странност мога да отбележа, че трябва да се прояви настоятелност, за да откриеш от коя стоянка на автогарата тръгват. В Малага влизаш вътре и има табло - пише си. В Гранада и Севиля обаче автобусите на Алса изобщо липсваха на таблото - та там трябва да се иде на информация да се пита. Че даже в Севиля не тръгна от този, дето ни казаха, ами примерно през един 😀 Но, както знаем, с питане до Цариград се стига 😀 Няма такъв филм, като в приложението да провериш къде ми е автобусът, пък локация, пък да излизат точни указания, както се случва при някои други линии в други държави.   

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.