Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2022: Правила, участие, срокове и коментари


Препоръчани мнения

Бих искал и аз да се присъединя към традиционното пост-календарно мрънкане:

 

Мен лично не ме интересува нито разнообразието на снимките, нито дестинациите, нито това дали има повече от България или чужбина.

 

Най-важното е мои снимки да печелят. А понеже това не става, смятам, че трябва или да има някаква промяна в правилата или на хората да бъде обяснено да гласуват за правилните снимки (моите), за да могат те да се класират. Има много варианти и не знам кой от тях е най-правилният. Но просто нещо трябва да се направи за да се реши този проблем!

  • Харесвам 5
  • Браво 3
  • Смея се 13
Връзка към коментар
преди 1 час, Masmiya каза:

 И на мен ми показва, че нямам право да гласувам и да видя резултатите. Логната съм, но не съм гласувала, защото не бях влизала във форума няколко дни. Предполагам, че резултатите са видими само за тези, които са гласували.

Вече са видими резултатите за всички. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 44 минути , Брани каза:

Най-важното е мои снимки да печелят. 

Точно така! И аз така мисля 🙂 Но, понеже мои снимки влизат всяка година в календара ми е все тая какви са правилата 😄 Затова и си мълча 🙂 Дали ще е Доминикана или Рила, няма значение ... важното е да е моята Доминикана или Рила 😄 

  • Харесвам 4
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 20 часа, Роми каза:

Намирам, че начина на определяне е много добър. @Mary e напълно права, че така влизат по-добри снимки в календара, а и авторите са доволни, че е оценена най-добрата им снимка.. 

Провокацията за мен беше твърде големия брой снимки от България. За мен е по-лесно да направиш добра снимка в България, защото имаш възможност да пробваш всеки ден почти. Най-просто ще го обясня с мен самата- аз съм доста слаб фотограф, но често ходя в Риу Правец и от там имам много добри снимки на езерото и околностите. Просто съм правила многооо опити. А обикновено на други дестинации имаш възможност да пробваш 1-2 пъти само, процентно шанса е доста по-малък за добра снимка.

Не е проблем за тази година, много хора не са пътували колкото обикновено, но за следващата година това може да се задълбочи като проблем.  Не е трудно да се намери начин да се ограничат - например гарантирано се разрешават 2 снимки от България (по една на календар), които се борят помежду си. Дори ако трябва да се разреши на тези фотографи да представят по 4 снимки - 3 за общата класация + 1 от БГ дестинация.

Знам, че ще си навлека гнева на доста от хората във форума, но честния подход изисква малко критичност понякога. И отново да кажа - моя снимка нямаше да влезе в календара, така че играя и срещу себе си. Просто ми се иска календара да си остане магелански по дух, а не само пейзажен.  

Благодаря @Роми, напълно споделям това мнение.

 

 

Връзка към коментар
преди 19 часа, Lindt каза:

...Пробвах заради @ven62, но хората не я харесват тази Венеция 🙂 Така природата по естествен начин завладява календара ни. 

...

:biggrin:

Нямам нищо против природата. Имам против снимки на животни (само на животни) и то, ако става въпрос за календарите. За мен е важно като погледна календара да ми се прииска да хвана самолета и да отида на конкретното място. Гледането на снимка на лъв, лалугер, жираф, ..., мравка в едър план не ми носи това усещане. 

Всеки си има своя вкус, предпочитания, особености. И моите "особености" не са някаква драма дори за мен, камо ли за околните.

 

преди 17 часа, Дани Магелани каза:

Миналата година страдахме за перуанската баба, ...

Говори ми, говори ми ...

Някакво мазохистично блаженство ме обзема. 

:grin:

  • Харесвам 12
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 53 минути , ven62 каза:

като погледна календара да ми се прииска да хвана самолета и да отида на конкретното място.

Точно това ми се иска да направя, като гледам лодката на @savagejo в Занзибар 🙂 Много ми допадна и тази снимка, ама...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Да се изкажа и аз 😛 Тази година конкуренцията беше жестока, което ме направи много щастлива! Имаше невероятни снимки и се чудих кои 24 точно искам да гледам, защото исках  почти всичките 🙂  За мен беше важно да ми харесаха кадъра не толкова дестинацията! Самата аз качих повече от България отколкото от други страни и не, не е заради това че не съм пътувала, напротив - просто тези снимки ми допаднаха много повече. И не подкрепят това, че може по всяко време и всеки ден да го снимаш за да стане снимката, почти никога не повтарям и местата в България, камо ли нарочно да ходя да правя снимки само и само да вляза в календара!

@Mary благодаря ти за организацията за календара! Липсваха ми твоите пингвински кадри! П.С. очакваме коледната темааа 😛

Ахх тази перуанска баба язък!

 

Еххх тези мърмотиии влюбена съм в тях!

  • Харесвам 3
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 5 минути , ven62 каза:

O-o-oxxxx!

 

:angry2::fuk:

 

:wink::biggrin:

Значи само още едно ядосано личице ти отпускам за визитната картичка на Алпите, караща поколения българи веднага да хапнат шоколад 😄

Заради тях и да не се дублирам като дестинация с козирога, се отказах от любимата си снимка. Ще си я пазя за догодина, ако правилата останат такива и мога да участвам със стара: 

received_386730056503215.jpeg.88c125a365310a8c59335c4463c80ff0.jpeg

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
преди 5 минути , Lindt каза:

Значи само още едно ядосано личице ти отпускам за визитната картичка на Алпите, караща поколения българи веднага да хапнат шоколад 😄

Заради тях и да не се дублирам като дестинация с козирога, се отказах от любимата си снимка. Ще си я пазя за догодина, ако правилата останат такива и мога да участвам със стара: 

received_386730056503215.jpeg.88c125a365310a8c59335c4463c80ff0.jpeg

Мир!

 

Редактирах си ядосаните личица. Вече са два пъти по-малко.

 

:biggrin:

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

:biggrin:

Нямам нищо против природата. Имам против снимки на животни (само на животни) и то, ако става въпрос за календарите. За мен е важно като погледна календара да ми се прииска да хвана самолета и да отида на конкретното място. Гледането на снимка на лъв, лалугер, жираф, ..., мравка в едър план не ми носи това усещане. 

Всеки си има своя вкус, предпочитания, особености. И моите "особености" не са някаква драма дори за мен, камо ли за околните.

 

Съгласна съм с теб, казал си го чудесно. На мен също ми е много по-приятно цял месец да гледам някое красиво място и да си мечтая за него. 

 

Иначе много ми харесват като цяло снимките за календара, с малки изключения, но вкус другар няма. Радвам се, че място са намерили тези, които наистина ме вдъхновиха и размечтаха.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 38 минути , zvezda9001 каза:

...

 

Еххх тези мърмотиии влюбена съм в тях!

 

преди 10 минути , Marisha каза:

И аз, и аз😀!

Хммм ...

Дори @Lindt не е влюбена в някакъв си гризач, а в ... gentleman.

  • Смея се 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, ven62 каза:

:biggrin:

Нямам нищо против природата. Имам против снимки на животни (само на животни) и то, ако става въпрос за календарите. За мен е важно като погледна календара да ми се прииска да хвана самолета и да отида на конкретното място. Гледането на снимка на лъв, лалугер, жираф, ..., мравка в едър план не ми носи това усещане. 

Всеки си има своя вкус, предпочитания, особености. И моите "особености" не са някаква драма дори за мен, камо ли за околните.

Вен, нека приемем, че всеки си има усещане за света и нещата в него и се съобразим с това, като не налагаме излишно допълнителни ограничения.

 

Аз лично повече харесвах снимката на торфената църква Хоф в Исландия, която е нещо супер традиционно за там -  една от само 6 останали в цялата страна торфени църкви - всички защитени като исторически паметници. Тази е и единствената останала действаща, обаче гласът народен реши, че водопадът Скогафос е по-традиционен и се хареса много повече (4 пъти повече хора гласуваха за него, спрямо торфената църква), така че това е... Календарът е такъв, какъвто си го направим. Разнообразието на дестинациите се определя както от предложените снимки, така и от гласовете за тях. Същото се отнася и за съдържанието на снимките. Един иска баири и чукари, друг иска животни и хора, трети иска къщи и небостъргачи... И тъй като няма как да отпечатаме 15 вида календари, снимките се подлагат на гласуване и календарът е такъв, какъвто реши мнозинството.

  • Харесвам 14
Връзка към коментар
преди 1 минута , ven62 каза:

 

Хммм ...

Дори @Lindt не е влюбена в някакъв си гризач, а в ... gentleman.

Вероятно защото, за разлика от сладурчовците мърмоти, Жижо не обича шоколад.

 

  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , chandni каза:

Вен, нека приемем, че всеки си има усещане за света и нещата в него и се съобразим с това, като не налагаме излишно допълнителни ограничения.

...

Искам изрично да напиша, че съм напълно съгласен.

 

По-скоро търпя критика, че доста повече от един път съм изказал мнението си по повод присъствието на животни в календарите.

 

  • Харесвам 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, ven62 каза:

:biggrin:

Нямам нищо против природата. Имам против снимки на животни (само на животни) и то, ако става въпрос за календарите. За мен е важно като погледна календара да ми се прииска да хвана самолета и да отида на конкретното място. Гледането на снимка на лъв, лалугер, жираф, ..., мравка в едър план не ми носи това усещане. 

Всеки си има своя вкус, предпочитания, особености. И моите "особености" не са някаква драма дори за мен, камо ли за околните.

 

Аз бях на твоето мнение докато не видях "Перуанската баба" и след нея приех  всичко свързано с различните персонажи в календарите.

Някак си тя промени разбирането ми за календар и ... все пак - твоята снимка все още е едно, единствено изключение.  🙂 

Така мисля и споделям.

Напълно сериозен съм и сега се сещам, че не съм те поздравил за нея. Браво! 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 9 минути , ven62 каза:

 

Хммм ...

Дори @Lindt не е влюбена в някакъв си гризач, а в ... gentleman.

Любовта ни се основава на единодушната покупка на билети при виждане на снимка на животно и/ или баир 🥰 

Което няма как да стане заради снимка на лодка примерно, защото не я усещам. 

Иначе аз не те критикувам, напротив, смятам, че си обяснил добре доводите си, споделят се и от други хора и гледам да предоставя избор и на вас когато участвам. 

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 10 минути , Lindt каза:

и гледам да предоставя избор и на вас когато участвам.

Това бяха и моите доводи при избора на кадри за календара. Аз си ги харесвам всички, затова съм ги и запазила. Но гледах да предложа избор от три различни традиционни за Исландия обекта - водопад, торфена църква и термален извор (a.k.a. гейзер) - за да има за всеки вкус и хората да решат кой от трите обекта им допада най-много и биха гледали 30 дни (или 31, или 28 :girl_blum:)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 минути , chandni каза:

Това бяха и моите доводи при избора на кадри за календара. Аз си ги харесвам всички, затова съм ги и запазила. Но гледах да предложа избор от три различни традиционни за Исландия обекта - водопад, торфена църква и термален извор (a.k.a. гейзер) - за да има за всеки вкус и хората да решат кой от трите обекта им допада най-много и биха гледали 30 дни (или 31, или 28 :girl_blum:)

Нещо със слайдшоу да се измисли за догодина🤪

  • Смея се 7
Връзка към коментар
В момента, Lindt каза:

Нещо със слайдшоу да се измисли за догодина🤪

Може... в дигитален формат. @cck да сяда да пише app-ове за Android и iPhone :girl_crazy:

  • Харесвам 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Тук някакви дискусии се вихрят, скролирам набързо и естествено няма да ги чета, защото не ги смятам за интересни ако не касаят мен или величието ми!

 

 

Но понеже започнахме пак да си фантазираме за всякакви видове календари, съвсем сериозно ще споделя една идея, която ме споходи докато гледах календар на Българска история, който дори си и поръчах! Техният се казва "На този ден" и се състои от 314 страници, на всяка от които има събитие от Българската история на тази дата (314, а не 365, защото уикендите са слети в един).

https://bulgarianhistory.shop/product/nastolen-kalendar-na-tozi-den/7/346

 

 

Та що не вземем да си направим един календар с 365 снимки от "В момента съм", където на всяка страница да има кадър, избран от тези от едноименната тема за този ден?

Предполагам технически ще е голямо предизвикателство, но ние възвишените умове се занимаваме основно с идеи, така че аз "моята си я свърших"!

🙂

  • Харесвам 12
  • Браво 2
  • Смея се 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 22 минути , Брани каза:

Тук някакви дискусии се вихрят, скролирам набързо и естествено няма да ги чета, защото не ги смятам за интересни ако не касаят мен или величието ми!

 

 

Но понеже започнахме пак да си фантазираме за всякакви видове календари, съвсем сериозно ще споделя една идея, която ме споходи докато гледах календар на Българска история, който дори си и поръчах! Техният се казва "На този ден" и се състои от 314 страници, на всяка от които има събитие от Българската история на тази дата (314, а не 365, защото уикендите са слети в един).

https://bulgarianhistory.shop/product/nastolen-kalendar-na-tozi-den/7/346

 

 

Та що не вземем да си направим един календар с 365 снимки от "В момента съм", където на всяка страница да има кадър, избран от тези от едноименната тема за този ден?

Предполагам технически ще е голямо предизвикателство, но ние възвишените умове се занимаваме основно с идеи, така че аз "моята си я свърших"!

🙂

Аз ще си купя такъв т.е. и аз "моята си я свърших".

:wink:

  • Смея се 2
Връзка към коментар
На 24.10.2021 г. в 16:59, Niceday каза:

Искам да благодаря на авторите на 2 снимки, които не влязоха в календара. Ще си ги гледам на екран 🙂 
1. @DenitsaS - за Вулкана в Исландия 

 

На 24.10.2021 г. в 16:59, Niceday каза:

2. @master_of_germs - за приказното дърво от Албания - много хубава снимка, извън пристрастията ми към Толкин

И аз благодаря на авторите на тези две  снимки.

За вулкана гласувах,защото много ми харесват мястото и разказите на Деничка.

За дървото не дадох ок,защото снимката ми е малко тъжна.Но Мастъра  е един от любимите ми магеланци и благодарение на него започнах да чета Толкин,за което му благодаря!!!

Давам гласа си за всичко,което ми харесва.И за любимите ми дестинации.В случая мога да споделя личното си мнение.Без да съм разбирач във фотографията,тази година съм приятно изненадана от факта,че снимките за календара са по-малко обработвани и това е чудесно.

Идеята за календар само със снимки от България много ми харесва.Смятам.че тогава ще има и повече участници ,които пътуват само в красивата ни родина.

 

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.