Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2021


Препоръчани мнения

преди 1 минута , Ивайла каза:

Не си човек... 

Другите, които си оставят подаръците под елхата до Коледа, също не си знаят подаръците. 

Ама ти го знаеш.

 

А ние - не.... )

Още само 8 часа и 30 мин 😄  Отивам в офиса по-рано, за да направя фотосесията

  • Харесвам 4
  • Шок 2
  • Смея се 3
Връзка към коментар

Аз получих подаръка си във вторник. Моят Дядо Коледа е @ДиянаВ. На която благодаря за главоблъсканицата, на която подложи мен и още няколко човека.

Това е моят подарък.  IMG_2508.jpg.7daef0de524f014a15e38cbc9adcbc40.jpgПод хубавата опаковка има кутия опакована в пукащи балончета и много, много старателно увито тиксо. След 5 минутно отлепване на тиксото, успях да разопаковам и пред мен се откри тази кутия от бонбони, пълна със сладки. IMG_2510.jpg.b9aafb8ab0b72bd713f5514450c231df.jpg

В неделя бях видяла снимка на сладките, която Дияна беше публикувала в темата “Коледа 2021”. Тогава ги оприличих на бисквитите с рикота на @Mary, които и аз бях правила предния ден. Малко ми докривя, защото моите не станаха топчести, каквито ни ги показа Мари преди година, пък на Дияна са й като на Мари :(. Съответно, като видях пликчето, в първия момент помислих, че ми ги е изпратила, за да се пошегува със сладкарските ми умения. В следващия се усетих, че Дияна не ме познава и няма как да знае какво съм си мислила около 24 часа преди да ги прати към мен. Тогава осъзнах, че това всъщност е подаръка ми. Развързах червената връзка и отхапах една от бисквитите, с надежда, като са топчести, поне да не са вкусни :))).  Много са сладки!

Както се вижда на снимката, към пликчето с бисквити има прикрепен син свитък. В него Дияна ми е задала гатанка, с която, разбира се, много ме обърка. За това набързо снимах текста и я пратих на приятелки магеланки, те да разгадават, да ми помогнат. От гатанката разбрах само държавата, която трябва да посетя, но нищо повече. Помощничките ми се поинтересуваха каква е историята зад тази гатанка. Казах им, че си получих подаръка от размяната, гатанката е част от него, и трябва да я разгадая.  Попитаха какъв подарък съм получила, казах-сладки. Те настояха, че в такъв случай това не са обикновенни сладки, а аз да се стегна и  да преровя кутията, опаковката, ако трябва да нахапя всички сладки и да открия отговора на гатанката! Признавам си, ако не бяха толкова убедителни, че това не може да са просто сладки, хич нямаше да се усъмня и да “тараша” бонбонената кутия. Щото сладките са си сладки, нали изядох 3! Кутията е прозрачна от всички страни, с картичка на нея с мили пожелания. А гатанката ще си я разгадавам по-натам във времето. Но, както казах, събудиха в мен съмнение и се наложи да изследвам дъното на кутията, после капакът й…Където,  под марката на бонбоните IMG_25161.jpg.c47a7174bd441d0c8b09a106aaf551e8.jpg,

старателно запечатана с тиксоIMG_2517123.jpg.1bdb5bb9de3508f3f9a23207c0c25264.jpg

намерих подаръчна карта.  IMG_2536.JPG.a97399ff0467766db21c9e17130cdb39.JPG

След проведен разговор с Дияна, всичко ми се изясни и си дойде на мястото. Сега обмислям в коя област точно да го ползвам! Благодаря ти, Дияна! За изобретателността и духовитостта по направата на изненадата за мен! Определено ме затрудни и ме накара да проверявам всяка сладка, за да открия на кое не му се кротува в Ботуша!

Светли коледни празници на семейството ти, бъдете здрави!

 

Благодаря и на @Mary за възможността и тази година да участвам в това доста интересно преживяване! Както и на двете с @Ивайла, че ме насърчиха да търся :))).

  • Харесвам 20
  • Благодаря 1
  • Браво 18
Връзка към коментар
преди 24 минути , Граф Вронски каза:

Още само 8 часа и 30 мин 😄  Отивам в офиса по-рано, за да направя фотосесията

А днес ще спиш ли? ...за един прЕятел питам 🙂 а ние трепнем за снимки.

  • Смея се 14
Връзка към коментар
преди 23 минути , Ellena каза:

Аз получих подаръка си във вторник. Моят Дядо Коледа е @ДиянаВ. На която благодаря за главоблъсканицата, на която подложи мен и още няколко човека.

Това е моят подарък.  IMG_2508.jpg.7daef0de524f014a15e38cbc9adcbc40.jpgПод хубавата опаковка има кутия опакована в пукащи балончета и много, много старателно увито тиксо. След 5 минутно отлепване на тиксото, успях да разопаковам и пред мен се откри тази кутия от бонбони, пълна със сладки. IMG_2510.jpg.b9aafb8ab0b72bd713f5514450c231df.jpg

В неделя бях видяла снимка на сладките, която Дияна беше публикувала в темата “Коледа 2021”. Тогава ги оприличих на бисквитите с рикота на @Mary, които и аз бях правила предния ден. Малко ми докривя, защото моите не станаха топчести, каквито ни ги показа Мари преди година, пък на Дияна са й като на Мари :(. Съответно, като видях пликчето, в първия момент помислих, че ми ги е изпратила, за да се пошегува със сладкарските ми умения. В следващия се усетих, че Дияна не ме познава и няма как да знае какво съм си мислила около 24 часа преди да ги прати към мен. Тогава осъзнах, че това всъщност е подаръка ми. Развързах червената връзка и отхапах една от бисквитите, с надежда, като са топчести, поне да не са вкусни :))).  Много са сладки!

Както се вижда на снимката, към пликчето с бисквити има прикрепен син свитък. В него Дияна ми е задала гатанка, с която, разбира се, много ме обърка. За това набързо снимах текста и я пратих на приятелки магеланки, те да разгадават, да ми помогнат. От гатанката разбрах само държавата, която трябва да посетя, но нищо повече. Помощничките ми се поинтересуваха каква е историята зад тази гатанка. Казах им, че си получих подаръка от размяната, гатанката е част от него, и трябва да я разгадая.  Попитаха какъв подарък съм получила, казах-сладки. Те настояха, че в такъв случай това не са обикновенни сладки, а аз да се стегна и  да преровя кутията, опаковката, ако трябва да нахапя всички сладки и да открия отговора на гатанката! Признавам си, ако не бяха толкова убедителни, че това не може да са просто сладки, хич нямаше да се усъмня и да “тараша” бонбонената кутия. Щото сладките са си сладки, нали изядох 3! Кутията е прозрачна от всички страни, с картичка на нея с мили пожелания. А гатанката ще си я разгадавам по-натам във времето. Но, както казах, събудиха в мен съмнение и се наложи да изследвам дъното на кутията, после капакът й…Където,  под марката на бонбоните IMG_25161.jpg.c47a7174bd441d0c8b09a106aaf551e8.jpg,

старателно запечатана с тиксоIMG_2517123.jpg.1bdb5bb9de3508f3f9a23207c0c25264.jpg

намерих подаръчна карта.  IMG_2536.JPG.a97399ff0467766db21c9e17130cdb39.JPG

След проведен разговор с Дияна, всичко ми се изясни и си дойде на мястото. Сега обмислям в коя област точно да го ползвам! Благодаря ти, Дияна! За изобретателността и духовитостта по направата на изненадата за мен! Определено ме затрудни и ме накара да проверявам всяка сладка, за да открия на кое не му се кротува в Ботуша!

Светли коледни празници на семейството ти, бъдете здрави!

 

Благодаря и на @Mary за възможността и тази година да участвам в това доста интересно преживяване! Както и на двете с @Ивайла, че ме насърчиха да търся :))).

Аз пак не разбрах за какво е тази gift карта? 😄 От Дияна очаквай неочакваното 😛

  • Смея се 5
Връзка към коментар

@Граф Вронски, жесток си ей, графе! Сега всички ще чакат снимки утре. 🙂 Но, се радвам ако съм успял да те изненадам приятно или по-скоро успели, че жена ми се включи много активно и този път. Забавно е и че съм те объркал с имената. Това е, защото ползвах сложна схема. Пратих ти подарък през един от българските магазини в Мадрид до Видин, от където Митко ги разпределя в страната. Между другото дали заради почерка ми, но като предавах подаръка и ме попитаха в магазина дали подаръка е за професор Вронски. Аз казах, че не знам да е професор, а граф. 🙂

Накратко, графе, искрени пожелания още веднъж за една вълшебна Коледа честита и успешна Нова 2022 г. изпълнена с по-малко скриптове и много повече пътешествия! 🙂

  • Харесвам 12
  • Браво 4
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 7 часа, Граф Вронски каза:

Днес аз работя, работя, колегите ме викат за обяд, аз им казвам да ми дадат още 1 мин, за да пусна един скрипт, който да върви 1 час . Телефонът ми започна да звъни ... Олелел непознат номер. Няма асансьор , чакай пари да взема ... (не знам какво е , дали трябва да се плати), аз нямам пари в мен (книжни ...) оф, искам от колегите, тичам по стълбите от 7мия етаж. Кутия, добре опакована. С коледна опаковка. Средна тежест. И виждам пише "Митко от Видин" (ако не ме бърка паметта), кой ли е това. Не се сещам. Но виждам, че на хартията пише и "Граф Вронски". Ах, вие! 😄  Само Спиди и Еконт. Оказа се фирмата Интерлогистика. Предполагам кой е. Нооооо трябва първо да се хапне. Хоп, хоп, всичко си изядох. Тичай да разкъсваш подаръка. Тичам по етажа.

Колегите вчера сложиха до мен една елха, украсиха и викам, ей, чакай за снимка за форума (с кабелите, оф ама и аз и моят фън шуй за снимки). Добре, ето я:
20211208_134735.jpg.422560c2ff8de5047f71e422bd10d5ac.jpg

 

(на елхата има една червена топка, защото аз предпочитам червения цвят пред синия 😄 - няма нищо с футбола, не гледам футбол). Разопаковах и има една красива, чудна коледна кутия. Мега фантастична:

20211208_135108.jpg.d89f4e4491ab7c8f46b775a0c9d947c9.jpg

Съжалявам ... спирам до тук. Не ми се сърдете. Влязох в среща, пусках скриптове, оправях сумите други проблеми и после директно изхвърчах от офиса (бях на гости при едни приятели и трябваше да  бъда там възможно най-рано, че имат малко дете и да не заспи) без него. Не успях да направя снимки на вътрешността на кутията. Утре ще направя. Няма да забравя.

Но мога да ви кажа е, че страхотна! Мега-гига-ултра як подарък. Аз останах без думи. Моите колеги и те така. Бяха много учудени, че получам такъв подарък от реално непознат човек за мен. И аз съм учуден. 
@Crazy Horse, хиляди благодарности на теб и на твоето семейство. Още не мога да повярвам, че имам тези прекрасни подаръци. Най-сърдечни поздрави и весело изкарване на празниците. ❤️

Утре снимките ще дойдат.

Не знаех дали да рева от смях, да харесвам коментара или въобще как да реагирам на описанието, защото толкова реалистично си го представих, че първо ме обзе паника заради парите в брой - и аз от години не нося в мен, после OCD душата ми ме принуди да си изгризя един нокът от неспокойствие, че на елхата има излишна червена топка, нали всички останали са сини?? Защо слагаш само една червена и то не на на отличаващо се с нещо място, ами встрани?? Докато си гризях нокъта, бутнах без да искам чаша с вода, два пъти 🤯, после почнах да се чудя пък това дете в колко си ляга - в 18ч. ли, в 19ч. ли, Граф Вронски до колко е на работа, че чак и подаръка забравил и снимки не направил, но имал време да се фука на колегите…Въобще, толкова питанки имам, че  няма да мога да заспя спокойно, а с тая часова разлика направо ще гръмна от вълнение!!!

преди 7 часа, Ellena каза:

Аз получих подаръка си във вторник. Моят Дядо Коледа е @ДиянаВ. На която благодаря за главоблъсканицата, на която подложи мен и още няколко човека.

Това е моят подарък.  IMG_2508.jpg.7daef0de524f014a15e38cbc9adcbc40.jpgПод хубавата опаковка има кутия опакована в пукащи балончета и много, много старателно увито тиксо. След 5 минутно отлепване на тиксото, успях да разопаковам и пред мен се откри тази кутия от бонбони, пълна със сладки. IMG_2510.jpg.b9aafb8ab0b72bd713f5514450c231df.jpg

В неделя бях видяла снимка на сладките, която Дияна беше публикувала в темата “Коледа 2021”. Тогава ги оприличих на бисквитите с рикота на @Mary, които и аз бях правила предния ден. Малко ми докривя, защото моите не станаха топчести, каквито ни ги показа Мари преди година, пък на Дияна са й като на Мари :(. Съответно, като видях пликчето, в първия момент помислих, че ми ги е изпратила, за да се пошегува със сладкарските ми умения. В следващия се усетих, че Дияна не ме познава и няма как да знае какво съм си мислила около 24 часа преди да ги прати към мен. Тогава осъзнах, че това всъщност е подаръка ми. Развързах червената връзка и отхапах една от бисквитите, с надежда, като са топчести, поне да не са вкусни :))).  Много са сладки!

Както се вижда на снимката, към пликчето с бисквити има прикрепен син свитък. В него Дияна ми е задала гатанка, с която, разбира се, много ме обърка. За това набързо снимах текста и я пратих на приятелки магеланки, те да разгадават, да ми помогнат. От гатанката разбрах само държавата, която трябва да посетя, но нищо повече. Помощничките ми се поинтересуваха каква е историята зад тази гатанка. Казах им, че си получих подаръка от размяната, гатанката е част от него, и трябва да я разгадая.  Попитаха какъв подарък съм получила, казах-сладки. Те настояха, че в такъв случай това не са обикновенни сладки, а аз да се стегна и  да преровя кутията, опаковката, ако трябва да нахапя всички сладки и да открия отговора на гатанката! Признавам си, ако не бяха толкова убедителни, че това не може да са просто сладки, хич нямаше да се усъмня и да “тараша” бонбонената кутия. Щото сладките са си сладки, нали изядох 3! Кутията е прозрачна от всички страни, с картичка на нея с мили пожелания. А гатанката ще си я разгадавам по-натам във времето. Но, както казах, събудиха в мен съмнение и се наложи да изследвам дъното на кутията, после капакът й…Където,  под марката на бонбоните IMG_25161.jpg.c47a7174bd441d0c8b09a106aaf551e8.jpg,

старателно запечатана с тиксоIMG_2517123.jpg.1bdb5bb9de3508f3f9a23207c0c25264.jpg

намерих подаръчна карта.  IMG_2536.JPG.a97399ff0467766db21c9e17130cdb39.JPG

След проведен разговор с Дияна, всичко ми се изясни и си дойде на мястото. Сега обмислям в коя област точно да го ползвам! Благодаря ти, Дияна! За изобретателността и духовитостта по направата на изненадата за мен! Определено ме затрудни и ме накара да проверявам всяка сладка, за да открия на кое не му се кротува в Ботуша!

Светли коледни празници на семейството ти, бъдете здрави!

 

Благодаря и на @Mary за възможността и тази година да участвам в това доста интересно преживяване! Както и на двете с @Ивайла, че ме насърчиха да търся :))).

@Ellena, ти който и друг магеланец да беше питала за съвет, всички щяхме да ти кажем, че само бисквити, в кутия от бонбони от @ДиянаВ няма как да си получила 😂😂😂

  • Харесвам 1
  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 7 часа, zvezda9001 каза:

Аз пак не разбрах за какво е тази gift карта? 😄 От Дияна очаквай неочакваното 😛

Я да видим кой ще отгатне пръв? Ето гатанката, не виждам нещо трудно в нея 😉

 

Дядо Коледа реши,

гатанка да ти дари.

Дестинация или просто посока,

духът магелански дава насока.

Хайде, куфарите стягай

и гарите не подминавай!

Подаръкът чака да пътува,

в Ботуш не иска да кротува 😀

 

Що е то?

 

  • Харесвам 4
  • Браво 2
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 28 минути , ДиянаВ каза:

Я да видим кой ще отгатне пръв? Ето гатанката, не виждам нещо трудно в нея 😉

 

Дядо Коледа реши,

гатанка да ти дари.

Дестинация или просто посока,

духът магелански дава насока.

Хайде, куфарите стягай

и гарите не подминавай!

Подаръкът чака да пътува,

в Ботуш не иска да кротува 😀

 

Що е то?

 

Абе жено билет за ЖП-то от Русе ли и подари хахахайахах чак до Италия ли ще се друса с него 😄

  • Браво 1
  • Смея се 11
Връзка към коментар
преди 9 часа, oli_mali каза:

А днес ще спиш ли? ...за един прЕятел питам 🙂 а ние трепнем за снимки.

Да, да, спах, спах, та се успах! Закъснявам вече с 30 мин 😄 😄 😄 Снимките са направени.
 

преди 8 часа, Crazy Horse каза:

@Граф Вронски, жесток си ей, графе! Сега всички ще чакат снимки утре. 🙂 Но, се радвам ако съм успял да те изненадам приятно или по-скоро успели, че жена ми се включи много активно и този път. Забавно е и че съм те объркал с имената. Това е, защото ползвах сложна схема. Пратих ти подарък през един от българските магазини в Мадрид до Видин, от където Митко ги разпределя в страната. Между другото дали заради почерка ми, но като предавах подаръка и ме попитаха в магазина дали подаръка е за професор Вронски. Аз казах, че не знам да е професор, а граф. 🙂

Накратко, графе, искрени пожелания още веднъж за една вълшебна Коледа честита и успешна Нова 2022 г. изпълнена с по-малко скриптове и много повече пътешествия! 🙂

Благодаря много, @Crazy Horse

преди 2 часа, Marusinka каза:

Не знаех дали да рева от смях, да харесвам коментара или въобще как да реагирам на описанието, защото толкова реалистично си го представих, че първо ме обзе паника заради парите в брой - и аз от години не нося в мен, после OCD душата ми ме принуди да си изгризя един нокът от неспокойствие, че на елхата има излишна червена топка, нали всички останали са сини?? Защо слагаш само една червена и то не на на отличаващо се с нещо място, ами встрани?? Докато си гризях нокъта, бутнах без да искам чаша с вода, два пъти 🤯, после почнах да се чудя пък това дете в колко си ляга - в 18ч. ли, в 19ч. ли, Граф Вронски до колко е на работа, че чак и подаръка забравил и снимки не направил, но имал време да се фука на колегите…Въобще, толкова питанки имам, че  няма да мога да заспя спокойно, а с тая часова разлика направо ще гръмна от вълнение!!!

@Marusinka, аз рева от смях сега 😄 Нека да отговоря, че да съм спокоен , че ти си спокойна.

  • Важно е, да отбележа, че върнах парите на колежката, че за една бройка щях да си вървя с едни 50лв в джоба 😄 
  • Червената топка е от страни, защото реално моето бюро е от тази страна на елхата. Така моята топка е бунтарска сред този син нюанс. A, повече топки (червени) нямаше в кашона. Цветът на фирмата, в която работя, е син. 😄 Сега заобикалям бюрото си, за да изляза.
  • Приключвам в 17:30. В 95% от случаите се изтрилвам като совалка навреме. На колегите се фуках и сега, и миналата година. Ама то, дори и да не искам да се изфукам, няма как да стане този номер. Аз преминам през всички, за да си достигна бюрото, с голям кашон в коледна опаковка. (минава, големият кораб минава). Те ме нападат с въпроси. Голям проблем беше, че на бюрото ми и са парчетата от моят подарък, който почти съм сгобил, и се объркаха нещата с тези от Crazy Horse и с тези за ... (няма да се издам , хахаха)

След тези пояснения: ето и снимките:

  1. чудесни кухни пособия: ръкавица от Мадрид, нож за рязане на пъпеш,  разливник за вино (ако така се казва?), вилички за морски дарове
  2. 4 различни вида turrón (никога не съм ял такова нещо), умирам от любопитство да разбера какво представлява, и един бял шоколад 
  3. Книгата Separatism and Regionalism in Modern Europe by @Crazy Horse с автограф от него. 😍

Всичко това в една прекрасна кутия.

20211209_084818.jpg.4ae9649f247a9794886cbd0a6676dca3.jpg

 

20211209_084822.jpg.53c0f877e8c7c334fd9d31c903fb2f92.jpg

 

20211209_085049.jpg.7e8d756afb1e55011300f1cdcc3af119.jpg

 

П.с. Голям късметлия съм.

  • Харесвам 24
  • Благодаря 1
  • Браво 13
Връзка към коментар

Мила, @Ellena, може външно да се радваш, но вътрешно трябва да се замислиш защо на теб се падна такъв подарък и каква е поуката от неговата история :ded_snegurochka:

Лапландският сюжет започва така: Дядо Коледа разбра, че миналата година Елена не участва в размяната на подаръци, за което през тази съжалява и е поправила грешката си, но стореното остава. Затова добрият старец, чрез асистентката си Снежанка и нейния наместник в България Мари, реши да настрои джуркащата програма така, че късметчено на Елена да съм аз. Подшушна ми да дам урок на полупослушния магеланец, кривнал леко от пътя, със:

- стара кутия без бонбони Фереро Роше, пазена грижливо една година за специален случай :girl_haha:

- калорични бисквитки, забъркани от бели съставки, захаросани портокалови корички и млечен шоколад 😋

- главоблъсканица къде е подаръкът и каква е тази гатанка :dash1:

Скъпа, Елена, още ли се радваш? 🙃😉

Поуката е: Не пропускайте магеланската размяна на подаръци, за да не разсърдите Дядо Коледа! :wink:

 

Имах подозрения, оказаха се основателни, че нашата Снежанка ще играе двойна игра, скришом от шефа си и ще удари едно рамо в разгадаването, но чак и @Ивайла да се включи, не очаквах :secret: Какво да се прави, ще трябва да вдигам нивото с този следотърсачески нюх на някои хора. Обаче няма да се отказвам, докато не отметна всички приятели на @Mary тук /а вече и @Ивайла съм нарочила :dwarf:/. Момичета, един съвет за следващия път - вземете си истинска кутия с истинско съдържание и докато го ядете, търсете къде е разликата :girl_blum:

 

Епилог:

@Ellena, пожелавам ти топла и изпълнена с приятни емоции Коледа сред семейство и приятели, а през Новата година при първа възможност да употребиш картата регало на италианското БДЖ😀 с кеф и настроение. Buon viaggio! Надявам се изненадата да не е клонила към разочарование, защото е малко в стил копче към балтон. Сметнах, че щом си тук във форума няма начин да не желаеш да пътуваш, а подаръкът ще е като запалваща искрица 🤩

 

@Eti*, рапортувам, мисията е успешна, изпълних своя магелански дълг към кутиите Фереро Роше :thank_you:

IMG_0646.jpg.9c3ab7eb442b6fff7c9cc8f5c21d7b57.jpg

IMG_0647.jpg.73640ff3e468bebfabeae2c576520c3c.jpg

 

Само се молех да не ми се падне другарче, което си отваря подаръка точно на Коледа. Иначе трябваше да включа тежката артилерия на @Marusinka със заплахата: "Помниш ли какво си говорихме миналата година по същото време" 😆

IMG_0645.jpg.595ef14916edc0b2b2e07e43f28f3b44.jpg

 

@Mary, отново не намирам точните думи, с които да ти благодаря. Да знаеш, че те обичам :wub: Имаш важно място в живота ми. Помогна ми да преоткрия себе си в зряла възраст, да осъзная какво всъщност искам да правя. В този ред на мисли, ако някой чуе, че Дядо Коледа е обявил свободна позиция за работа при него, да свирка, отивам :laugh::sarcastic_blum:

 

Магеланци, весели празници за всички вас!

Гответе се, догодина следва Транссибирската железница :girl_crazy:

  • Харесвам 8
  • Браво 10
  • Смея се 14
Връзка към коментар
преди 13 минути , ДиянаВ каза:

Да знаеш, че те обичам :wub: Имаш важно място в живота ми.

Всички Вие, участващи в размяната, имате много, много важно място в моя живот поне за месец!

Понякога този месец държи усещането като за година! :wub:

 

Обаче от два дни си мисля ... какъв ли подарък я чака самата @ДиянаВ, щом тя така старателно е обмисляла цяла година какво ще подари, дали няма и други такива?!  :sarcastic_blum: 

Тепърва предстои да разберем!

  • Харесвам 9
  • Браво 4
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 17 минути , ДиянаВ каза:

Поуката е: Не пропускайте магеланската размяна на подаръци, за да не разсърдите Дядо Коледа!

И аз така си мисля.

Магеланци,в предишни години участваха много хора,които тази година са пропуснали това удоволствие.Може би имат основателни причини.Но пък какво по-хубаво от това да доставиш радост на непознат човек?Или по-скоро познат от форума като никнейм,споделящ еднакво хоби-пътешествията.

В крайна сметка всеки от нас се е погрижил да избере подарък.И това е достатъчно.

А нашата Снежанка @Mary всяка година отделя от личното си време,за да внесе усмивки и топлина във всеки магелански дом!

преди 12 минути , Mary каза:

Всички Вие, участващи в размяната, имате много, много важно място в моя живот поне за месец!

Понякога този месец държи усещането като за година! :wub:

Благодаря ти много!

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

То тази история много дълга и завъртяна се оказа! Признавам си, че не съм чела внимателно миналогодишната размяна на подаръци, защото не участвах в нея, както се разбра. Единствено на @Eti*историята знам от по-миналата и миналата година, но това е само защото ми е скъпа приятелка и нейните преживявания следя с интерес.

Относно гатанката- нямах много време да чета с разбиране, тъй като се налагаше да заминавам в командировка и си приготвях бумагите за път. Впечатление ми направи изписването на Ботуш-а. Частта с "гарите" съм я прочела като "горите"...., изобщо.... Но това, че @Maryе участвала в заговора го разбирам чак сега! Всъщност сега се замислям, че миналата седмица, помолих Мари да ми каже някоя елементарна рецепта за коледни сладки, че да взема и аз да се почувствам способна да приготвя нещо различно от таратор. И ако тя ти е дала идеята точно тези сладки да приготвиш, Дияна, разбирам, че любимата ми приятелка всъщност е един скрит зъл гений!  :))))@Ивайластана помощник неволно, така че моля да не бъде превръщана в  жертва на подобна конспирация! 😉

Кутията от Ферерото не приех за странна, защото ми се струва нормално изпращача да иска подаръка да стигне невредим при получателя си, а не раздробен на трохи. Пък и кутията е напълно прозрачна, къде да се скрие нещо! Както казах, изпуснала съм миналогодишната закачка. 

 

Още веднъж, много благодаря за старанието, Дияна! 🌺

  • Харесвам 11
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 18 минути , Ellena каза:

Но това, че @Maryе участвала в заговора го разбирам чак сега!

Аааа, моля, моля, аз в заговори не участвам! Всичко е чиста случайност. Даже и не съм се досетила какво ще ти скрои ДиянаВ. Аз в началото като завъртя хората, изобщо не поглеждам кой на кого - като започна да пиша писмата, за кратко отбелязвам нещо интересно, но със следващото писмо и това съм го оставила на заден план - важното е да не объркам адреси и имена, че тогава ще настане забава за всички и най-вече за мен. :ph34r:

А това, че Дияна уважава елементарните ми сладки, си е неин избор. :wub:

Мога да предложа за двете ви  и нещо по-завъртяно, ако искате - да си тренирате до другата година. :laugh:

 

ПП Сега до мен се мъдрят 80 двойни меденки и така миришат, че трудно ми тече мисълта...

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар

Спирам и изпращам депеша към моето джудже, което още не знам кое е:girl_wacko:

Получих кашонче със много стикери * Чупливо*, пазя го като 200годишенкристал

Но кашончето ще попътува, преди да го отворя.

20211209_105059.jpg.c028a8de1c85266d885eb9f84b12d1b6.jpg

Сняг нямаме, но вода и слънце в изобилие

  • Харесвам 11
  • Шок 5
  • Браво 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Аууу моля ви се с това после ще ви покажа, ще пътува, чакаме дядо ви коледаааа, аааааа взе да ми идва в повече 😄 Аз ли съм само толкова нетърпелива 😛

  • Смея се 12
Връзка към коментар

Мари е напълно чиста от моя страна 😄😄😄... този път. @Ellena, имах предвид, че е помогнала на теб, не на мен, но може и да не съм разбрала. Малко стана развален телефон 😆

 

Моля ви се спрете да ме разсмивате😂😂😂 Оставете ме да се съсредоточа, че имам голяяяяяма работа 🙉😍 Чудя се откъде да я подхвана и скоро не ме търсете😛

1F5DC11E-A218-43E7-9604-0EEFD0716732.jpeg.297125f2314e2e07090fe9ae2954e54b.jpeg

Звезде от Варна, ще те убия! Толкова да ме разсмя, а ако знаеш колко завистливи погледи срещнах по пътя. Обичам те😘😘😘🤗. Още не съм почнала с отварянето, че не мога да спра да се смея😄. Наслаждавам се на радостта 🎁

  • Харесвам 10
  • Шок 1
  • Браво 2
  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 16 минути , ДиянаВ каза:

Наслаждавам се на радостта

Ако може за другата година някой да си отбележи да помогне на Дияна с преговорите по математика и да вмъкне в подаръчето загадка с нещо подобно:

 

learn-5466947_960_720.jpg

 

Сигурна съм, че @Ellena ще се забавлява най-много гледайки отстрани. :laugh:

  • Харесвам 1
  • Шок 2
  • Браво 1
  • Смея се 17
Връзка към коментар
В момента, Mary каза:

Ако може за другата година някой да си отбележи да помогне на Дияна с преговорите по математика и да вмъкне в подаръчето загадка с нещо подобно:

 

Викаш подаръка да е с катинар, на който кода е решението на някое диофантово уравнение цък  :laugh:

  • Шок 2
  • Браво 3
  • Смея се 6
Връзка към коментар

@ДиянаВ заплесна се. 20 минути минаха. Почвам да ти калкулирам , като такситата, такса "престой" ( на работно място). Включвам секундарника, да знаеш !

Старт в 11:57:20 часа на 09.12.2021г.

  • Харесвам 2
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 8 минути , funny каза:

@ДиянаВ заплесна се. 20 минути минаха. Почвам да ти калкулирам , като такситата, такса "престой" ( на работно място). Включвам секундарника, да знаеш !

Старт в 11:57:20 часа на 09.12.2021г.

Затруднена е къде ѝ е подаръкът сигуно! :laugh:

  • Смея се 8
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.