Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2021


Препоръчани мнения

Стоп на времето в 17 часа, 55 минути и 50 секунди.

@ДиянаВ, изчакахме си чаклото цели 5 часа, 58 минути и 30 секунди.

 

Ще измислим какво наказание за "такса престой" да ти измислим. Пфууу, Един подарък не може да разопаковаш и познаеш близо 6 часа :laugh::girl_haha:

Ааа и @zvezda9001 има вина та ще я мислим и нея .:scratch_one-s_head:

 

преди 2 минути , ДиянаВ каза:

Ром от Доменикана, стига сте ме тормозили! Обещавам, че няма да го използвам нито за киселото зеле, нито за готвене 😜😄😄😄. @funny не ща да готвя, хич! Нямам ли поне малко връзки пред теб и часовника ти?😂

Пред часовника никой не е с връзки !!!

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар

Искам да обявя тържествено, че можете да започнете да ми завиждате официално. Сега! 
Подаръкът ми беше поднесен лично от Снежанка при съвсем случайно състояла се среща. И е най- големият, най-красивият и най- най евър! А аз всяка година получавам  много хубави магелански подаръци. Думите не ми стигат, за да опиша, за това ще покажа нескопосаните ми развълнувани снимки:

Първо - огромна кошница с красива панделка

3A6903EC-08D9-4F80-8242-6193C23DA0D0.jpeg.0b21f26736cc47bebce23fd1e0eb321d.jpeg

А вътреееее: картина за рисуване по номера “Париж”(за да има и някакъв творчески елемент и за мен),

DCA0CD59-33FF-4A2F-B2CC-BC77DD848947.jpeg.1082d37d771ed3818e55cc9becaeb059.jpeg

аржентинско чудно вино, бурканче с мед от Пчелина на Дядо Коледа, кристален мини глобус, лимонов сапун от Амалфи, керамична статуетка на иельен и компания, пирамидата е пълна с боМбони фереро роше(любими),

959B6F15-81CD-40E5-BD68-8CE7A362C612.jpeg.fec2f747438c58a57a55c2c23f9eda1f.jpeg

две страхотни кутийки от фин порцелан, Ах!,

76B5E494-3CEB-419F-913D-22D7DF11BADF.jpeg.5929c0649468bb55dcda2ca3778bbdec.jpeg

лично изработени късметчета за новогодишната баница( пожелах си ги преди няколко дни, когато @Mary ги показа

593C4CCA-407C-4A0F-A602-EA312283FAB1.jpeg.3b9d3b1e89e9341c1e5a0a4d2cf425d3.jpeg

и внимание! Огромен буркан с много коледни сладки , само за мен! 

8A3BA177-365C-42A8-9394-6378F5F37FDE.jpeg.a4d72449ac077d00ac7453943fd821ea.jpeg
   CBDD9451-9303-4194-A3DE-65AEEA51704F.jpeg.f7c0590c0a886f1e07efb9aec81dbbb6.jpeg

Щастлива съм много, много!

 

Мила ми Снежанке, любима приятелко, благодаря отново! Благодаря за огромната работа всяка година за създаване на Коледния дух на Магеланци!

Както знаеш отдавна: обичам те!

  • Харесвам 17
  • Благодаря 1
  • Браво 27
Връзка към коментар
преди 15 минути , Цвете каза:

Искам да обявя тържествено, че можете да започнете да ми завиждате официално. Сега! 

Ами, желанието е изпълнено. Завиждаме ти! Много ти завиждаме!

Еле пък аз за тоя буркан със сладки .... ( @Mary точно днес ме отряза, че сладките били за сбирката, ала-бала , само за да не и отида на гости за да и ги открадна) :girl_cray2:

  • Смея се 12
Връзка към коментар

@Цвете, за мен винаги е било огромно удоволствие да подарявам.

Затова и подхождам отдалеко с коледния подарък.

Първото нещо, което купих, беше златната пирамида, пълна с Фереро Роше - днес се смях, като се сетих, че се отваря откъм дъното и може да се приеме за закачка - не е такава, признах си къде са бонбоните.

След това бяха двете порцеланови бурканчета - такива купих и за себе си - фен съм на марката и с годините все нещо си купувам. Тогава още не знаех на кого ще подарявам. Пълни са с бонбони в момента, но ти можеш да избереш с какво ще ги пълниш в бъдеще.

След като ми се падна ти, купих и картината, която знам, че ще нарисуваш.

Късметчетата вече ги показах, когато ги направих - за подарък и за мен - с еднакви пожелания.

Еленът с цялото семейство на гърба го купих след като пусна снимка на елхата ти - някак ми заприлича не теб - носиш цялото семейство на гърба си и го правиш с удоволствие и радост.

За букана дали да кажа, че купих два - ха ха - само, че в момента само твоят е пълен, а сладките се резултат от последната седмица. Надявам се поне някои от тях да ти допаднат.

Виното го купих последно - вчера. Нарочно избрах аржентински Малбек с наричането за тази дестинация! :wub:

 

ПП На фона на тайните опаковки от днес, аз реших всичко да се вижда, че да има разнообразие в тамата ни, затова в кошница.

  • Харесвам 10
  • Благодаря 1
  • Браво 18
Връзка към коментар
преди 55 минути , ДиянаВ каза:

Ром от Доменикана, стига сте ме тормозили! Обещавам, че няма да го използвам нито за киселото зеле, нито за готвене 😜😄😄😄. @funny не ща да готвя, хич! Нямам ли поне малко връзки пред теб и часовника ти?😂

Добре добре деее, няма да те мъча повече, стига ти толкова 😄

Рома е от Куба от фабриката на Хавана клуб, 7 годишен(затова си мислиш че е ракия, много е силен). Истинския Хавана клуб няма нищо общо с българския на вкус, затова се и заблуди.

П.С. Екскурзоводката във фабриката ми каза следното "ако този ром го сложите в коктейл, ще ви намеря където и да сте по света и ще ви обезглавя" Край на цитата 😄

П.С. не знам брои ли се обезглавяването, ако го сложа в друга бутилка хахахах

 Иии сега съвсем сериозно, доколкото е възможно от мен 😛 Да поднесеш така разглобен подарък крие огромен риск! Риск да засегнеш лицето отсреща, да не му хареса, да го обидиш и да ти се разсърди. Аз поех този риск, защото усетих, че имаш едно прекрасно чувство за хумор и си от моята партия, ей така го усетих без да се познаваме на живо (а вече много ми се иска да се запознаем)! Интересен е живота как намираш сродни души без дори да си ги виждал! 

Още миналата година започнах да кроя какво мога да ти подаря, не знам дали си спомняш, но ти се заканих 😄 е когато го написах това вече бях готова с идеята и потривах доволно ръчички 😛 И Снежанка ей така без да иска ми избра теб! За което многооо и благодаря!

Ей хора не може да си представите каква емоция, какъв кеф и удоволствие ми донесе направата на този подарък, трепета да го видиш - неописуемо! Благодаря ти @Mary за всичко, което правиш за нас! Ти ни доставяш невероятно удоволствие и коледен дух!

О три седмици в офиса обсъждаме подаръка и се радваме като малки деца вярващия в добрия старец!

П.С. @ДиянаВ Знаеш ли колко старателно отворих кутията с бисквити и махнах бандерола от шишето за да не си личи и сега виждам че при транспорта се е намачкала кутията хахах и бандерола се е отлепил ( да му се невидим тоя пистолет за силикон не е хванал както трябва ) 😄

П.С. Аххх тези варненски чорапиии, направили са ги много дебели, а аз купих средна кутия с пурички(че да не преяждаме със сладко)  и опитвам се да вкарам чорапите и не става, викам на мъжа ми оооо не ще трябва да ядем още пурички, ще купувам голямата кутия 😄 а той аааа стига с това сладко ей сега ще ги натикам 😄

П.С. наложи се да ядат бисквити и в офиса, че ми трябват кутиите, горките ние!

 

Пожелавам ти да посетиш тези две дестинации, че и още многооо по толкова!

 

Иии не на последно място, нямаше да се справя с това опаковане без моята помощничка : Кайра 😛 (Която отлепяше тиксото 😄 )

 

ХМММ какво ли ще измисля за другата година 😄

Весели празници на всички! А аз си чакам послушно моя подарък!

 

 

IMG-349fbf147110a253f8958c469a29d189-V.jpg

  • Харесвам 18
  • Благодаря 1
  • Браво 13
Връзка към коментар
преди 4 часа, Ивайла каза:

Мисля, че @Ellena може да се чувства отмъстена. 

 

Така да се каже - каквото повикало, това се обадило...)

 

P.S. Като се прибера във Варна за празниците, предполагам,че ще се усеща липсата на кашони в града.😂

Оххх тези кашони, знаеш ли колко трудно се откриват кашони които да се оплътнят добре един в друг, ама да има и малко място за следващата щуротия 😛

П.С. ако ти трябват кашони аз съм човека 😄

преди 9 минути , Еmilia каза:

Утре май ще ми е ред да се хваля 🙂

Получих мейл от еконт, че пратка за мен е приета днес. Леле, леле, леле... как ще спя, не знам... 🙃

Внимателно отваряй, че не се знае какво има вътре 😛

  • Браво 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 7 часа, Mary каза:

Ако може за другата година някой да си отбележи да помогне на Дияна с преговорите по математика и да вмъкне в подаръчето загадка с нещо подобно:

 

learn-5466947_960_720.jpg

 

Сигурна съм, че @Ellena ще се забавлява най-много гледайки отстрани. :laugh:

Шегуваш се....

преди 7 часа, funny каза:

Викаш подаръка да е с катинар, на който кода е решението на някое диофантово уравнение цък  :laugh:

Тази идея не е funny...

  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 3 часа, stormbringer каза:

Планирах да не го отварям до Коледа, до когато да си стои под елхата

Само напомням, че с показаните снимки не ги броим за отворен подарък. :laugh:

В моя списък фигурираш с получен подарък, но не показан. Когато и да решиш да го отвориш напълно, то ще очакваме снимки тук.

Нещо като на седянка сме и не си падаме само по хартията. :ph34r:

  • Харесвам 2
  • Смея се 11
Връзка към коментар
преди 9 минути , Mary каза:

Само напомням, че показаните снимки не го броим за отворен подарък. :laugh:

В моя списък фигурираш с получен подарък, но не показан. Когато и да решиш да го отвориш напълно, то ще очакваме снимки тук.

Нещо като на седянка сме и не си падаме само по хартията. :ph34r:

@Mary, а така, кажи им, че дружинката на нетърпеливковците е голяма 😄 

 

 

Ух, @Цвете подаръкът ти е уникален, носи стилът на @Mary! Завиждам благородно! Особено за семейството на бурканчетата и късметчетата 😝 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 3 минути , D_Ivanova каза:

Ух, @Цвете подаръкът ти е уникален, носи стилът на @Mary! Завиждам благородно!

Нали, нали! Аз още си подскачам около масата, където съм поставила кошницата и ѝ се радвам като дете😍😃

  • Харесвам 8
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 20 минути , Цвете каза:

Нали, нали! Аз още си подскачам около масата, където съм поставила кошницата и ѝ се радвам като дете😍😃

Даааа, а ама то и ние и се радваме още, макар и виртуално 😊 скролвам си тука няколко пъти твоя пост, пак да ги гледам тези красотички 😝

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 30 минути , zvezda9001 каза:

Оххх тези кашони, знаеш ли колко трудно се откриват кашони които да се оплътнят добре един в друг, ама да има и малко място за следващата щуротия 😛

П.С. ако ти трябват кашони аз съм човека 😄

Внимателно отваряй, че не се знае какво има вътре 😛

Да ви кажа с тази техника кашон в кашона, а до него друго нещо и после пак и пак, по едно време свят ми се зави и почнах да се оплитам кое от къде е, колко са, всичко ли намерих😄. Можех да се ориентирам само от последователността на снимките, броя на кашоните и десена на хартията от всеки етап🙂 Грижливо подготвен подарък, подарен с желание и обич и получен с още по-голяма доза от същите чувства🤗. За кубинския ром, ще му отделя специално внимание и наслада. Няма да допусна да бъда обезглавена🙃

 

С кашони и аз разполагам ... вече😂. Всичко от опаковъчния материал отстъпвам без трофеите, които ще пазя за мил спомен - кутия за шишенце бейлиз, шишенце бейлиз за кубински ром, кутия за пурички и чорапи вместо пурички, кутия за сладолед и лично отгледани плодове вместо сладолед /и него ли изядохте посред зима?😆/ Да знаете, че по Коледа се пренасям към Куба, с чаша ром, пура под формата на чорапи и две круши и три кивита в джоба за изпът❤️😁

  • Харесвам 3
  • Браво 2
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 21 минути , Граф Вронски каза:

Вече използвам част от подаръка си. 😎 Казвам ви наздраве!

 

20211209_202305.jpg.f4f68b7db6c3766e9493681aa6af35e5.jpg

 

И започвам да готвя. 😀😎

Само за протокола със слушали ли готвиш 😄

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 12
Връзка към коментар
На 8.12.2021 г. в 1:00, Marusinka каза:

И аз нямам думи, браво на @Valentina 19! Хора, ама как ви идват на ум такива страхотни идеи за подаръци и то за непознати? Аз на децата си не мога да се сетя какво да им подаря (освен книжка и бонбони 😂), а вие неща, които са толкова добре подбрани и обмислени! Евала!

Да и аз като теб нямах думи, но ето 😉

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , zvezda9001 каза:

Само за протокола със слушали ли готвиш 😄

Да, докато готвя, чистя, мия, простирам 😄 цялата домашна работа, докато тренирам също така. Слушам podcast-и (на френски), книги, видеоклипове, френско радио и музика. 😄 

  • Харесвам 10
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 9 часа, funny каза:

Викаш подаръка да е с катинар, на който кода е решението на някое диофантово уравнение цък  :laugh:

Ама ако може да е и нелинейно 😉

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 5
Връзка към коментар
В момента, funny каза:

Не разваляй изненадата сега. Тихо :girl_haha:

Добре добре, няма :girl_haha:

Ще пусна само две елементарни задачки от тях 😀

 

image.png.8abdfd20a51d2da6f85c97cc2e34a816.png

 

 

преди 47 минути , Граф Вронски каза:

Вече използвам част от подаръка си. 😎 Казвам ви наздраве!

 

А сега ще кажа наздаве на @Граф Вронски🍻

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
  • Браво 1
  • Смея се 7
Връзка към коментар
Преди 1 час, Граф Вронски каза:

Вече използвам част от подаръка си. 😎 Казвам ви наздраве!

 

20211209_202305.jpg.f4f68b7db6c3766e9493681aa6af35e5.jpg

 

И започвам да готвя. 😀😎

Гледайки снимката се сетих за приказката за Червената шапчица - "Бабо ( Графе), а защо са ти толкова големи ушите?" 🤪

  • Браво 1
  • Смея се 12
Връзка към коментар

Изтървала съм купона:yu:

Днес дядо Коледа е включил математически формули, графики и фокуси тук. При мен тоже...трябваше за тръгна от точка А, да взема пакета от точка В и в 11часа да съм в точка С.

Когато аз изпращах подарък тук, всъщност изпратих 2 по едно и също време, за единия получих съобщение че е получен, а другия се замота нейде по трасето. Еееее, на косъм бях да се саморазправям с коледните Йелени, ама нейсе, ответ имаше и мирясах. Та за това днес, като взех пратката се обадих, та моето коледно Джудже @kreoда не се тревожи.

 

Сипах си чаша вино...Наздраве!...и започваме

20211209_202534.jpg.18cef0e6de0ed8b7b0e7429817a4b1fd.jpg

 

20211209_202651.jpg.6c455d88f4b4ec6e5c4048f2fbc4e2e4.jpg

 

Толкова е топло да получиш лично отношение! Благодаря ти @kreo! Благодаря ти за парченцето слънчева Белла Италия, за милите пожелания и прекрасните подаръци!

20211209_210830.jpg.354c166101328bbaff68d50866cbfef1.jpg

 

20211209_214633.jpg.f2086e75d731bbb28fb30dc04c0e1b23.jpg

 

Имам си Шефска престилка, йееес

Паста 

А как обичам такива месалчета...имам сигурно 50, но точно такова нямам:dance3:

@kreoжелая ти здраве, това е първо във всичките ми класации за пожелания, много и мечтани дестинации, превърнати в незабравими спомени!

 

Благодаря и на @Mary, неуморната ни добра фея!

Вълшебна Коледа за всички!

 

 

 

  • Харесвам 20
  • Браво 16
Връзка към коментар
преди 3 часа, Цвете каза:

 

76B5E494-3CEB-419F-913D-22D7DF11BADF.jpeg.5929c0649468bb55dcda2ca3778bbdec.jpegлично изработени късметчета за новогодишната баница( пожелах си ги преди няколко дни, когато @Mary ги показа

593C4CCA-407C-4A0F-A602-EA312283FAB1.jpeg.3b9d3b1e89e9341c1e5a0a4d2cf425d3.jpeg

Ох, отдъхнах си. Бях се притеснила, че ще ми се паднат на мене и ще трябва да правя новогодишна баница.

🙂 

  • Харесвам 2
  • Смея се 20
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.