Прескочи до съдържание

Размяна на коледни подаръци - сезон 2021


Препоръчани мнения

На 3.12.2021 г. в 19:54, Marusinka каза:

Получих ставащи снимки и бързам да се похваля и аз с прекрасния подарък от @antony2001 😍

Още непрочетена книга от любим автор, шоколадови трюфели от Украйна, сигурно за да се сложат в красивата купичка, която също е част от подаръка (едва ли ще останат 😋), картичка и буркан, който е бил напълнен с гирляндата и от който е изскочил шоколадов Дядо Коледа!!

 

@antony2001 , благодаря ти изключително много за внимателно подбраните подаръци, страшно се зарадвах и си спомних как като дете винаги като ме питаха какво искам за Коледа или рождения ми ден, казвах “шоколад и книжка”.

 

 

7BFC3E92-74D6-4B1A-A870-1FB98EDE7EA9.jpeg

44727209-D87C-4732-92A9-4AD49C8FFCB4.jpeg

68C5F04D-0BA0-435F-A459-4D6895820A90.jpeg

Радвам се, @Marusinka! Благодаря за хубавите думи!

Като се знам какъв съм Цар на "странните" подаръци, тази 10-ка ще ме топли дълго, хахх. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Чета, че мине ли Никулден и вече се украсявала елхата ( официално) ...

Та мисля вече е време за пращане на подаръка а ?

 

Че моя нали тази година беше готов рано-рано и чакахме "съспенс-а"... пък междувременно добавях по нещо към него... и викам да го пращам утре докато не съм се развихрила пак :scratch_one-s_head:

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 8 минути , funny каза:

Чета, че мине ли Никулден и вече се украсявала елхата ( официално) ...

Та мисля вече е време за пращане на подаръка а ?

 

Че моя нали тази година беше готов рано-рано и чакахме "съспенс-а"... пък междувременно добавях по нещо към него... и викам да го пращам утре докато не съм се развихрила пак :scratch_one-s_head:

Аз днес свърших тази приятна работа🙂

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Тополска каза:

книга за любимата Африка (да е живот и здраве, пролетната ваканция пак сме там)  Ще очакваме много снимки !  

Скъпа @Илиана може би си се надявала да ми хареса. Не само, че ми харесва. Мноооого ми харесва. Безкрайно ми харесва. Радвам се като дете. Повече даже. Благодаря ти от сърце! Пожелавам ти здраве и винаги да успяваш да радваш хората по този начин, както зарадва мен.

 

 

viber_image_2021-12-06_10-17-08-034.jpg

Много се радвам, че ти е харесал подаръка Дани! Желая ти светли празници ! Благодаря за емоциите @Mary

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

И аз получих своя подарък! ☃️🎄Моето магеланско джудже ме изненада днес и дори лично ми го донесе!

Много искам да благодаря на Петър @peterpup за прекрасните неща, които е избрал за мен и също така да му се извиня, че не съобразих да се видим в друг ден, за да имам повече време да си поприказваме (на работа е лудница). Ще се реванширам на някоя магеланска сбирка. ☺️

Петър, пожелавам ти много здраве, щастие, сбъднати мечти и незабравима нова година!

 

Ето и какво си имам - картичка с мили пожелания, късметче, което ми вещае любов, книга "Опитай това", изглежда много интересна, бутилка вино, бонбони и супер сладки чорапи!

Още веднъж благодаря за изненадата на Петър и за организацията на @Mary!

 

IMG_20211206_183710.jpg.6a5dd39599706a21d296ea53a0884f45.jpg

 

IMG_20211206_182435.jpg.27d55ba3a54ee0e129d3df92588ca847.jpg

 

Весели празници на всички! Честит имен ден и на празнуващите днес!

 

 

  • Харесвам 28
  • Браво 5
Връзка към коментар
преди 5 минути , Моника каза:

И аз получих своя подарък! ☃️🎄Моето магеланско джудже ме изненада днес и дори лично ми го донесе!

Много искам да благодаря на Петър @peterpup за прекрасните неща, които е избрал за мен и също така да му се извиня, че не съобразих да се видим в друг ден, за да имам повече време да си поприказваме (на работа е лудница). Ще се реванширам на някоя магеланска сбирка. ☺️

Петър, пожелавам ти много здраве, щастие, сбъднати мечти и незабравима нова година!

 

Ето и какво си имам - картичка с мили пожелания, късметче, което ми вещае любов, книга "Опитай това", изглежда много интересна, бутилка вино, бонбони и супер сладки чорапи!

Още веднъж благодаря за изненадата на Петър и за организацията на @Mary!

 

IMG_20211206_183710.jpg.6a5dd39599706a21d296ea53a0884f45.jpg

 

IMG_20211206_182435.jpg.27d55ba3a54ee0e129d3df92588ca847.jpg

 

Весели празници на всички! Честит имен ден и на празнуващите днес!

 

 

Благодаря Моника! За мен беше удоволствие да се запознаем! Пожелавам ти весели празници и следващата година да е пълна с интересни предизвикателства за теб които да те зареждат и вдъхновяват. И най-вече много пътешествия в непознати земи.

Весели празници 🎆🎄

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Я да видим кой е слушал най-много. Познахте- аз 🙂

Днес моят дядо Коледа ме посети лично не с подарък, а с пълна шейна красиво опаковани подаръци :santa2:Наложи се да ми помогне да ги пренеса до колата.

Едва изчаках да се прибера в къщи, за да видя какво има във всички пакети и кутии. Няма да ви мъча, ще си кажа какво:) -картичка с най-милите и поетични пожелания, зимна Венеция, сладка жабка-магнитче в стил Гауди, ароматна свещ (обожавам лавандула!) и весел коледен салфетник. А, пропуснах белгийските бонбони:) Благодаря ти, @muchachote за вниманието, за хубавите пожелания (дай Боже да се сбъднат), за внимателно подбраните подаръци и най-вече за емоцията, която ми подари! ¡Muchas gracias! Беше ми приятно да се запознаем. 

Светли празници и щастлива Нова година!

 

20211206_193042.jpg.c92a5e6adb4fbc1138a5472748d78a54.jpg

 

20211206_194724.jpg.2928238cb47846fb559281f1069126eb.jpg

 

  • Харесвам 29
  • Браво 7
Връзка към коментар

Да се похваля, че и аз си получих подаръка днес 🙂

Благодаря много на адаша @Bozhidar1978, улучил ме е какво обичам (може би случайно, може би не) 😉

Още на обяд си го взех от офиса на еконт, но нямах възможност да го отворя тогава. Обаче докато си го нося чувам аз, че нещо "бълбука" от кашончето и си викам екстра....сигурно е минерлна вода от "незнаен остров в Гърция". :lol: :lol::lol::lol: 

Шегувам се разбира се, не си помислих това, досетих се, че ще е нещо алкохолно и ще ми хареса и цял ден ми се въртя в главата какво може да е, та не съм свършил за една стотинка работа, ноооо сега като го отворих и съвсем ми грейна физиономийката ХИХИ

Има и лакомства и картичка, абе всички екстри! Още веднъж благодаря.

Ето и снимка:

 

IMG_20211206_120157.jpg.7cb92e6daa4f80e3ffd608bbd1f2a4cc.jpg

И много благодарности за снежанката @Mary, която с труда си прави празника на всички ни по-хубав.

  • Харесвам 23
  • Браво 5
Връзка към коментар

След като в събота получих смс, че имам пратка в съседния квартал, днес се обадиха да ми напомнят, че имам пратка ... в нашия квартал...

Та вместо да чакам до сряда, бързо бързо излязох да си взема подаръка. 

Точно днес, на Никулден, ден с особено значение за мен, получих първия коледен подарък за тази година:)

Ето го, голям и прекрасно опакован!IMG_20211206_202526__01.jpg.98c8b98965f12cb4f59a9901459de246.jpg

 

 

Слагам го под елхата и чакам Коледната нощ!...:)

  • Харесвам 16
  • Шок 2
  • Браво 3
  • Смея се 5
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Ивайла каза:

 

Ето го, голям и прекрасно опакован!IMG_20211206_202526__01.jpg.98c8b98965f12cb4f59a9901459de246.jpg

 

 

Слагам го под елхата и чакам Коледната нощ!...:)

Е наистина е прекрасно опакован. На мен днес тази част ми закуца нещо. И вътре сигурно има прекрасно нещо ... 😉🙃

преди 5 минути , Моника каза:

Ето ги моите ☺️

IMG_20211206_212517.jpg.02e5a9bf95056fbe20f02bbb43e76749.jpg

Май не са само твоите. Я да видим и размерите😄

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ох, ама какви ги говоря, аз още нямам елха! 

Ами то като няма къде да го държа този подарък, реших да го отворя....

 

Първото, което видях беше "Регулиране силата на звука"IMG_20211206_202959__01.jpg.2824fcc6ec379f56935763d9d1c4aebe.jpg

 

 

Аз по професия съм тонрежисьор и подскочих от изненада какви гадателски способности има човека, от когото е подаръка.

 След този  жокер"регулиране на звука", нямаше много опции какво ще последва:IMG_20211206_203014__01.jpg.168eb3db3451909f029442287d83767a.jpg

 

След караокето през почивните дни, направо си е намек да се поупражнявам, това си помислих. Супер,че е червен, ама възрастовата група съвсем не мога да я докарам ...

Извадих съдържанието внимателно - все пак е техника, с която си изкарвам хляба по принцип.

Леко се зачудих как ще сглобя микрофон от съдържанието в кутията:IMG_20211206_204219__01.jpg.044b1fb25f16684feb015f2bb52a6d14.jpg

 

 

Но, както повелява традицията, и като един магеланец, следил внимателно предишните сезони на Коледната размяна на подаръци, веднага заподозрях, че това, което виждам, не е това, което си мисля,че виждам.

 

Разопаковането продължи дълго, тъй като ми свърши батерията на телефона и трябваше да поизчакам да се позареди... 

 

Частите на "Микрофона" се оказаха  много и прекрасно си пасваха една с друга.

 

Първо отворих картичката - с пожелания, за които искрено благодаря и съм сигурна,че ще се сбъднат.

IMG_20211206_204132__01.jpg.96d1b4e929859272b8bcc2e65fc5f63a.jpg

След това  видях бисквити и застанах нащрек. И то с право - оказаха се чудни късметчета:

IMG_20211206_204525__01.jpg.b0320081cdeff653fcc9b17258ab204d.jpg

 

След това отворих червената част от подаръка и съответното подходящо допълнение:IMG_20211206_211053__01__01.jpg.cb258dab34b2cba26506ab2012bc7d10.jpg

 

И накрая дойде ред на това, което първоначално помислих за поставка за микрофон - прекрасна чиния с поставка:IMG_20211206_204810__01.jpg.ccd94432760d684b766d23fcab3f5401.jpg

 

Не се вижда хубаво на снимката, но има блестящи частици - ако има нещо да блести, винаги го избирам.

IMG_20211206_204435__01.jpg.7fc5c95ed917e301d7e924de349e6a05.jpg

 

@marycap,искрено ти  благодаря за чудните подаръци, прекрасните пожелания и за емоцията! Много, много ми харесва всичко! 


IMG_20211206_210134__01.jpg.3270e2aeaef53269cd7bf5bf5fd8a523.jpg

 

 

Благодаря и на Мари, че се грижи чудесата по Коледа да се случват!

 

 

Светли празници и много нови пътища през Новата година!

 

  • Харесвам 25
  • Благодаря 1
  • Браво 12
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, lyusi каза:

Я да видим кой е слушал най-много. Познахте- аз 🙂

Днес моят дядо Коледа ме посети лично не с подарък, а с пълна шейна красиво опаковани подаръци :santa2:Наложи се да ми помогне да ги пренеса до колата.

Едва изчаках да се прибера в къщи, за да видя какво има във всички пакети и кутии. Няма да ви мъча, ще си кажа какво:) -картичка с най-милите и поетични пожелания, зимна Венеция, сладка жабка-магнитче в стил Гауди, ароматна свещ (обожавам лавандула!) и весел коледен салфетник. А, пропуснах белгийските бонбони:) Благодаря ти, @muchachote за вниманието, за хубавите пожелания (дай Боже да се сбъднат), за внимателно подбраните подаръци и най-вече за емоцията, която ми подари! ¡Muchas gracias! Беше ми приятно да се запознаем. 

Светли празници и щастлива Нова година!

 

20211206_193042.jpg.c92a5e6adb4fbc1138a5472748d78a54.jpg

 

20211206_194724.jpg.2928238cb47846fb559281f1069126eb.jpg

 

Doña Lyusi, siempre es un enorme placer para mí escoger un hermoso regalo para una extraordinaria mujer. За мен винаги голямата емоция е  била в това да избереш уникален подарък за уважаван човек. Подаръкът, колкото и да е скромен,  е човешки жест. Когато подаряваш, ти мислиш за този човек, отделяш време и внимание, разсъждаваш това или онова, дали ще му върши работа, дали ще му хареса, дали ще го зарадва. Дори самото опаковане е внимание към човека. Аз се старая да избирам практични подаръци, които да напомнят за мен. Когато в хола, например, някой те попита... Оооо, тази прекрасна "Зимна Венеция" от къде я имаш? Ти казваш, един "колега ми я подари". Охо, много мило.   Много ще се радвам тези скромни подаръчета да намерят място и упортеба у вас. Aprovecho para desearte unas muy felices y brillantes Fiestas de Fin de Año и ще се видим пак на 11.12. ¿Vale?

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , muchachote каза:

Doña Lyusi, siempre es un enorme placer para mí escoger un hermoso regalo para una extraordinaria mujer. За мен винаги голямата емоция е  била в това да избереш уникален подарък за уважаван човек. Подаръкът, колкото и да е скромен,  е човешки жест. Когато подаряваш, ти мислиш за този човек, отделяш време и внимание, разсъждаваш това или онова, дали ще му върши работа, дали ще му хареса, дали ще го зарадва. Дори самото опаковане е внимание към човека. Аз се старая да избирам практични подаръци, които да напомнят за мен. Когато в хола, например, някой те попита... Оооо, тази прекрасна "Зимна Венеция" от къде я имаш? Ти казваш, един "колега ми я подари". Охо, много мило.   Много ще се радвам тези скромни подаръчета да намерят място и упортеба у вас. Aprovecho para desearte unas muy felices y brillantes Fiestas de Fin de Año и ще се видим пак на 11.12. ¿Vale?

Vale 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 57 минути , Ивайла каза:

...

 

Слагам го под елхата и чакам Коледната нощ!...:)

 

преди 25 минути , Ивайла каза:

Ох, ама какви ги говоря, аз още нямам елха! 

Ами то като няма къде да го държа този подарък, реших да го отворя....

 

Ох, Иве, умрях от смях. И чак сълзи от смях тръгнаха 😄 😄 😄 
Много оригинална опаковка. 😍 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 27 минути , Ивайла каза:

 

Дааа, усещането преди да отвориш подаръка...)

Абе знаех си, че не си толкова корава да чакаш до Коледа😃

Подаръкът е страхотен!

И да попееш!😉

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 15 часа, lyusi каза:

Я да видим кой е слушал най-много. Познахте- аз 🙂

Днес моят дядо Коледа ме посети лично не с подарък, а с пълна шейна красиво опаковани подаръци :santa2:Наложи се да ми помогне да ги пренеса до колата.

Едва изчаках да се прибера в къщи, за да видя какво има във всички пакети и кутии. Няма да ви мъча, ще си кажа какво:) -картичка с най-милите и поетични пожелания, зимна Венеция, сладка жабка-магнитче в стил Гауди, ароматна свещ (обожавам лавандула!) и весел коледен салфетник. А, пропуснах белгийските бонбони:) Благодаря ти, @muchachote за вниманието, за хубавите пожелания (дай Боже да се сбъднат), за внимателно подбраните подаръци и най-вече за емоцията, която ми подари! ¡Muchas gracias! Беше ми приятно да се запознаем. 

Светли празници и щастлива Нова година!

 

20211206_193042.jpg.c92a5e6adb4fbc1138a5472748d78a54.jpg

 

20211206_194724.jpg.2928238cb47846fb559281f1069126eb.jpg

 

Оооо подарък разкош обожавам картини от различни страни! Аз колекционирам и имам от всички страни които сме посетили, а тази е страхотна 😛

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 8 минути , zvezda9001 каза:

 

Чудя се дали е време вече и аз да изпратя моя подарък, който така старателно сглобявах 3  седмици 😄 вече съм на финалната права и последния щрих 😄

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 15 часа, Ивайла каза:

,искрено ти  благодаря за чудните подаръци, прекрасните пожелания и за емоцията! Много, много ми харесва всичко! 

Удоволствието е изцяло мое след това, което прочитам! Светли празници, смели мечти и предизвикателства, носещи радост и щастие!

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Иве, трябаше да ми видиш изражението, като прочетох, че слагаш подаръка под елхата и ще чакаш Коледа.😆 Не мога да си представя, че някой може хладнокръвно да подминава всеки ден свой подарък, вместо на часа да разкъса всички хартии 🙂 Добре, че имаше и прекрасен разказ след това от теб за подаръка, че обмислях да дойда до вас и да го отворя вместо теб 🙂😄

  • Браво 1
  • Смея се 11
Връзка към коментар
Преди 1 час, Monika_Koko каза:

Иве, трябаше да ми видиш изражението, като прочетох, че слагаш подаръка под елхата и ще чакаш Коледа. 

Абе на женя вяра да нямаш, едно се говори, друго се прави..) а "да разкъсам " е много точен глагол за т.н. отваряне на подаръци')

  • Браво 1
  • Смея се 9
Връзка към коментар

В днешния снежен ден получих известие за пратка.Викам си -Ей,хич и не съм от най-послушните,ама пак някое джудже от работилницата на Дядо Коледа се е сетило за мен.

Та тичам аз в Еконт,служителите там ми подават пакет,който веднага опипвам и гордо заявявам-Книга е!

Познах от раз!

И аз като @Marusinka,когато бях дете вечно исках книга и шоколад Кума Лиса.

Сега пак искам същото.

И го получавам!

С @alienadсе запознахме точно покрай Рамяната на коледни подаръци в магеланци.Преди няколко години тя ми беше джудже и ми подари много красива коледна купа за сладкиши или плодове(каквото си избера,еднакво ги обичам).И от тогава освен,че винаги си изпращаме подаръци,се сприятелихме.Нищо,че живеем в двете  столици 😊 не ни пречи да се чуваме и да обсъждаме както разни пътешествия, така и нещата от живота.По-рядко се виждаме,ама това море мноооого далече са го направили!

И макар,че @alienadтази година не участва в играта,показвам чудесния подарък,който получих от нея.

Благодаря за приятелството! 

Благодаря на @Maryзатова,че изпраща джуджета,които освен,че са пътешественици,са готини хора!

Книга и бонбони-любимо!

Малко бутилче Baileys.

И картичка за мечтатели с пътуващия по света Дядо Коледа, който носи надежда и радост!

Мила @alienad,сърдечно благодаря! 

 

 

20211207_171938.jpg

  • Харесвам 27
  • Браво 9
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.