Прескочи до съдържание

Трансферна зона на летище Бергамо


Препоръчани мнения

преди 16 минути , MladenSavov каза:

Здравейте! 

Предстои ни прекачване на летището Милано-Бергамо само със 60 мин време между двата полета на Раянер. Само с ръчен багаж сме. Искам да попитам някой правил ли е трансфер там наскоро и дали тази магическа транзитна зона отново работи след Ковида. Възможно ли е да се избегнат проверките и директно да се стигне до втория полет?

Ако се идва извън Шенген сигурно ще проверят документи.

В София гледах преди 2 седмици транзитната зона на Т2 и там се слиза по едни стълби от стерилната зона към едни заключени врати и оттам се отива на паспортен контрол заедно с пристигащите от автобусите,после може и багаж да се вземе,и вътрешен полет.

Връзка към коментар
преди 59 минути , MladenSavov каза:

Здравейте! 

Предстои ни прекачване на летището Милано-Бергамо само със 60 мин време между двата полета на Раянер. Само с ръчен багаж сме. Искам да попитам някой правил ли е трансфер там наскоро и дали тази магическа транзитна зона отново работи след Ковида. Възможно ли е да се избегнат проверките и директно да се стигне до втория полет?

Не разчитайте! Не работи, затворена е.

Връзка към коментар
преди 2 часа, kakadu каза:

Не разчитайте! Не работи, затворена е.

Тя и да работи трансфер за час е мега рисков на отделни билети. Това само Киви може да ти го продаде ...

Връзка към коментар
преди 17 часа, jorocontrola каза:

Това само Киви може да ти го продаде ...

Не е само Киви.  Продавачи има всякакви, но всеки сам си преценя не само от кой, но и какво да си купи.  Както спомена @dimitrov6, ако полетът до Бергамо е извън Шенген, то дори и да работи транзитната зона, пак се минава паспортна проверка, дори тя да бъде на отделно място, извън общия пътникопоток.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 10.03.2023 г. в 18:22, MladenSavov каза:

Здравейте! 

Предстои ни прекачване на летището Милано-Бергамо само със 60 мин време между двата полета на Раянер. Само с ръчен багаж сме. Искам да попитам някой правил ли е трансфер там наскоро и дали тази магическа транзитна зона отново работи след Ковида. Възможно ли е да се избегнат проверките и директно да се стигне до втория полет?

Здравейте, група,

 

Благодаря за всички коментари, повечето бяха много полезни. В крайна сметка си взехме друг полет с Уизер, който пристигна доста по-рано в Бергамо и висяхме там 6 часа. Фактите са:

 

1. От самолета до летището се стига с автобус. Слизането от самолета и превоза отнеха около 15-20 мин

2. Трансферната зона е напълно затворена

3. Паспортната проверка е веднага след пристигане в летището. Със задграничен паспорт се минава по-бързо през автоматични гишета. С лична карта отнема около 10 мин

4. Върви се още около 10 мин след паспортната проверка през зоната за получаване на багаж до изхода

5. За трансфер се влиза наново в летището и се минава секюрити, което ни отне 15-ина минути

6. За достигане на гейтовете се извървява дълга зона с магазини и ресторанти, поне 10 мин

 

Бъдете здрави и дано някога влезем в Шенген!  

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 22 минути , MladenSavov каза:

За достигане на гейтовете се извървява дълга зона с магазини и ресторанти, поне 10 мин

Но,ако полетите  са извън Шенген има пряка отбивка вляво след като се изкачиш с ескалатора от проверката за сигурност.  Всички  такива полети са на гейтове В,и се минава паспортен контрол. Не се минава  през магазините.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, от недоглеждане се поставих в крива ситуация. Утре трябва да върна кола под наем в  офиса на centauro(за пръв път ми е) в Бергамо който отваря в 7:00 а полета ми е 8:15 има ли вариант да успея и някакви идеи как да забързам нещата 😞

Връзка към коментар
преди 3 часа, haizenberg каза:

Здравейте, от недоглеждане се поставих в крива ситуация. Утре трябва да върна кола под наем в  офиса на centauro(за пръв път ми е) в Бергамо който отваря в 7:00 а полета ми е 8:15 има ли вариант да успея и някакви идеи как да забързам нещата 😞

Повечето офиси имат нещо като кутия за оставяне на ключове в извънработно време. Ако сте с пълна застраховка, проблем няма. Иначе има лек риск да зашият нещо от себе си, но ...

Връзка към коментар
преди 4 часа, haizenberg каза:

Здравейте, от недоглеждане се поставих в крива ситуация. Утре трябва да върна кола под наем в  офиса на centauro(за пръв път ми е) в Бергамо който отваря в 7:00 а полета ми е 8:15 има ли вариант да успея и някакви идеи как да забързам нещата 😞

Точно с тези имах голяма драма преди няколко години. Имаха кутия за връщане някъде,не помня къде . НО! Снимай колата от всички страни и ключалките, къде я паркираш и каквото можеш друго, което да доказва къде и как си я върнал. Опитаха се да минат с номер за разбита ключалка и дръпнаха 100€ някъде, оспорвах пред някаква асоциация и ми ги върнаха, това се повтори няколко пъти.Накрая си блокирах ,картата и я върнах

Връзка към коментар

За съжаление няма да спим в Бергамо, взех я през rentalcars там доплатих за допълнитена застраховка ама дали е пълна... И какво значи това не знам. Ще идем в 6:00 дано да има кутия за ключове. Ако не единия остава другите летят. Или ги чакаме до седем и бягаме ама пак не знам дали ще ни стигне времето. Пробвах да купя фаст трак от уиз но не става

Връзка към коментар
преди 12 часа, haizenberg каза:

 Пробвах да купя фаст трак от уиз но не става

 

преди 11 часа, yordanov каза:

Фаст трак може да се купи от сайта на летището: https://www.milanbergamoairport.it/en/fast-track/

Скоро не съм го ползвал, но на летище Бергамо има Landside VIP Lounge  преди проверката по сигурността, през който директно през една врата може да минете на отделна лента за проверката за сигурност, т.е. бърза лента (освен ако нещо не се е променило). Достъпен е с карта Diners, за който ползва такава.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Всичко мина добре, оставих другите пътници на летището. И чаках пред офиса на рентакара, отвори едно момче малко преди 7:00 и го примолих да провери бързо, че е спешна ситуация. За една минута огледа провери резервоара и бях на таксито за летището. За късмет нямаше много хора и проверката мина за няма 5 минути. Като се прибрах в България вече бяха освободили депозита. Благодаря за помощта!

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.