Прескочи до съдържание

дневник Още една щастлива Коледа! в Колумбия


Lindt

Препоръчани мнения

преди 13 минути , ivailo_radev каза:

Много хубаво ми я представи тази Колумбия. Направо я слагам в списъка за възможно най-скорошни посещения. 🙂

Ако пък знаеш как хубаво ще представя Еквадор, стига поне един сайт да ми продаде билети, вместо да ми пробутва това съобщение: 

 

image.png.b3d4e5769067bd8e571950ca3cf13db3.png

  • Харесвам 3
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Изключително много благодаря на @Lindt за разказа и многото снимки, както и за темата на @Alexander отново за Колубмия. Наистина всичко звучи много интересно и лека по-лека съм започнал да планирам, макар да нямам много време и макар, след написаното @settler да започнаха да се появяват леки колебания.

 

Ние обмисляме да отидем двама човека, като програмата ни да не бъде много динамична, макар че аз искам да разгледам повечко неща. :) 

Към момента си представям нещо като 1-2 дена Богота, повече дни на Картахена, и вече възниква въпроса как ви звучи - 1-2-3 дни за Кали и 1-2-3 дни за Монтерей? Като всичко това трябва да го сместим в 14 дни. Ще пътуваме изцяло със самолети между градовете, поне така мислим за момента.

 

Прочетеното от @settler няма да го разказвам вкъщи, четем и разни блогове и разкази на хора чужденци посетили страната и горещи за всичко, включително и за безопасността, все пак човек винаги трябва да има обеца на ухото, че не се намира на много безопасно място.

 

Благодаря на всички Ви за съветите и предложенията предварително! :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Според всички класации Кали е най-опасния град в Колумбия. Има между 2 и 3 пъти повече случаи-убити на 100 000 души  спрямо другите големи градове.

 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Alexander каза:

Това не е ли Джакфрут, на английски? На мен на такова ми прилича, ядохме в Колумбия, от еднин човек на пътя, най-малките бяха 4-5кг, взех половин плод и изядохме под половината от него, огромни са. Папаите също са като дини, по 4-5кг

Не, различни плодове са. Soursop е на английски, guanábana на испански.

 

Тихоокеанското крайбрежие също е много далеч от понятието "безопастност"....

Връзка към мнение
преди 9 минути , Alexander каза:

Според всички класации Кали е най-опасния град в Колумбия. Има между 2 и 3 пъти повече случаи-убити на 100 000 души  спрямо другите големи градове.

 

И аз си мислех, че ще отпадне Кали, но и след потвърждението от твоя страна ще го махнем от програмата, а за Тихоокеанското крайбрежие няма как да махнем Картахена, там ще сме внимателни и ще следваме съветите за ходене на определени места, няма да се разхождаме безцелно из града.

 

Дано не се окаже, че като споделям вкъщи тези леки подробности да не започне пак да се разколебава половинката. 🙂

Връзка към мнение
преди 18 минути , DaBo каза:

Не, различни плодове са. Soursop е на английски, guanábana на испански.

 

Тихоокеанското крайбрежие също е много далеч от понятието "безопасност"....

На мен един колумбиец, който от години живее във Франция, а сега имаше ангажименти да снима филми в различни райони на Колумбия, ми каза, че много ще ни хареса този район и само трябва да сме прецизни в избора си на местен водач /може би трябва водач, който знае къде да ни води и къде не / . Иначе според неговите разбирания вече не е това, което е било, колумбийците са извървели много дълъг път и просто не могат да го видят ясно отстрани. Каза само по възможност да не тръгвам сама из страната, защото още не е изличена една характерна колумбийска "мачо" тъпотия и ще ми е по-трудно. 

Понеже аз сама и пеша, в София, а и доста европейски градове, се чувствам абсолютно неспокойна по тъмно и считам поне половината околни за потенциално опасни за мен, не усетих Колумбия като по-страшна. Но може би ако тук се чувствах супер спокойна по някакви причини, там набиващото се на очи "не съм от тук" щеше да ми докарва много повече стрес и параноя. 

 

преди 7 минути , agenta каза:

И аз си мислех, че ще отпадне Кали, но и след потвърждението от твоя страна ще го махнем от програмата, а за Тихоокеанското крайбрежие няма как да махнем Картахена, там ще сме внимателни и ще следваме съветите за ходене на определени места, няма да се разхождаме безцелно из града.

 

Дано не се окаже, че като споделям вкъщи тези леки подробности да не започне пак да се разколебава половинката. 🙂

Картахена е на Карибите. Старият град е чудесен. Най-много да ти предложат 40 пъти кокаин. 

 

 

П.П. Друга причина постоянно да предупреждават туристите да внимават, е, че не искат нещо да им се случи и районът да започне да се избягва от туристи. Все пак основно от това се препитават. 

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 4 минути , agenta каза:

И аз си мислех, че ще отпадне Кали, но и след потвърждението от твоя страна ще го махнем от програмата, а за Тихоокеанското крайбрежие няма как да махнем Картахена, там ще сме внимателни и ще следваме съветите за ходене на определени места, няма да се разхождаме безцелно из града.

 

Дано не се окаже, че като споделям вкъщи тези леки подробности да не започне пак да се разколебава половинката. 🙂

В Картахена в старата част не мога да кажа, че има и помен от опасност-пълно е с хора и туристи. Три дни се разхождахме безцелно дори на плажовете зад летището, не знам какво точно имаш предвид под опасност там. Никой не ме е поглеждал или приближавал или заговарял.

Виж за кварталите не знам, не сме били там.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 17 минути , Alexander каза:

В Картахена в старата част не мога да кажа, че има и помен от опасност-пълно е с хора и туристи. Три дни се разхождахме безцелно дори на плажовете зад летището, не знам какво точно имаш предвид под опасност там. Никой не ме е поглеждал или приближавал или заговарял.

Виж за кварталите не знам, не сме били там.

И аз мисля да ходя из старата част на града и до плажовете. Иначе под опасност, защото сутринта четох поста на @settler та затова реших да питам.

 

Нашият испански е колкото да си поръчаме нещо в ресторант и да си поискаме сметката, както и да поздравим някой 🙂 много ли ще ни е трудно из Колумбия ? Постоянно ли трябва да сме с Гугъл преводача?

Връзка към мнение
преди 10 минути , agenta каза:

И аз мисля да ходя из старата част на града и до плажовете. Иначе под опасност, защото сутринта четох поста на @settler та затова реших да питам.

 

Нашият испански е колкото да си поръчаме нещо в ресторант и да си поискаме сметката, както и да поздравим някой 🙂 много ли ще ни е трудно из Колумбия ? Постоянно ли трябва да сме с Гугъл преводача?

Не знам, не съм се пробвал на английски, @Lindt ще каже. Ако има място където да знаят повече е точно Картахена, понеже там имаше доста повече туристи и най-вече американци и канадци. Вероятно в по-лъскавите кръчми и най-вече в баровете знаят, ей тук знаят всички и повечето клиенти бяха англоговорящи. 

В малки и автентични кръчми няма да стане, дори аз се озорих в една само с черен персонал-в Картахена 50% са с черни деди-но са си колумбийци, бяха леко намръщени, а повечето думи ги няма в стандартния Испански и не им се обясняваше особено кое какво е. На повечето места обясняват подробно и няма проблеми, но не знам колко ще стане с преводача, особено за локални храни и думи.

 

 

 Не се надявай много много- за малките населени места е абсурд, все едно да искаш в Девин някой да ти говори английски, ама пак е по-възможно, защото никой не разбира български, нито се изучва, за разлика от испанския.

 

На дневният тур  от Картахена до един от островите, никой не знаеше английски нито дума. Имаше две канадки-майка и дъщеря и няколко пъти им превеждахме. Местните ги питат нещо и като не отговорят ги подминаваха, та ние превеждахме 3-4 пъти

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз първия път в Картахена и на испански не ми разбирах много-много. 😂 Имат един специфичен диалект costeño и ако попаднеш на някой, който само така си говори, трябва си време да си настроиш слуха.

Връзка към мнение
преди 13 минути , DaBo каза:

Аз първия път в Картахена и на испански не ми разбирах много-много. 😂 Имат един специфичен диалект costeño и ако попаднеш на някой, който само така си говори, трябва си време да си настроиш слуха.

Мен не ме бърка това, само да няма локални думи, ама ги научих, даже дъщеря ми се прави на важна, какво съм вкарвал локални думи като chevere и разни други.

След като свикнах един път на канарците, нямам проблем никъде.

Иначе кубинците са от най-трудните също.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Alexander каза:

Мен не ме бърка това, само да няма локални думи, ама ги научих, даже дъщеря ми се прави на важна, какво съм вкарвал локални думи като chevere и разни други.

След като свикнах един път на канарците, нямам проблем никъде.

Иначе кубинците са от най-трудните също.

Ха, аз пък с кубинците нямах проблем. Моят испански е от езиковата гимназия и Колумбия си беше бойното кръщене 20 години след завършването. 😂

Връзка към мнение
Преди 1 час, DaBo каза:

Ха, аз пък с кубинците нямах проблем. Моят испански е от езиковата гимназия и Колумбия си беше бойното кръщене 20 години след завършването. 😂

Моят испански е от нелегални гледания на испанската Ла Лига, както и от регетон песни + 5-6 ходения в испаноговорящи страни и в Куба нямах никакви проблеми. На втория ден почнах да махам последната буква на половината думи и си се разбрахме чудно. 😄

  • Смея се 8
Връзка към мнение
преди 5 часа, agenta каза:

И аз мисля да ходя из старата част на града и до плажовете. Иначе под опасност, защото сутринта четох поста на @settler та затова реших да питам.

 

Нашият испански е колкото да си поръчаме нещо в ресторант и да си поискаме сметката, както и да поздравим някой 🙂 много ли ще ни е трудно из Колумбия ? Постоянно ли трябва да сме с Гугъл преводача?

Понеже владея испански, не ми се е налагало да говоря на английски тук, но като цяло доколкото виждам доста по-рядко някой говори въобще някакъв английски (за разлика от например Мексико), така че според ще си ви трябва Гугъл преводач, но съм сигурен, че ще се оправите, не се притеснявай. 

 

Плажовете на Bocagrande са най-охраняваните. Като цяло плажовете в Картахена стават, пясъкът е много фин и мек, но не са нещо особено, например водата не е чиста и на доста места стават мъртви течения. По-скоро разочароващото за мен беше, че малко преди самия залез т.е в 18ч ги затварят и трябва да напуснеш плажа, първоначално ми казаха заради пандемията, но в последствие се оказа, че винаги е било така и това е като предпазна мярка, защото вечер е опасно. Според мен тези на островите са по-добри и не съм сигурен дали и тях ги затварят, но не съм нощувал там. 

 

Утре съм на Playa Blanca в Baru, изглежда готина, но казват, че е пренаселена от туристи 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 22 минути , settler каза:

Утре съм на Playa Blanca в Baru, изглежда готина, но казват, че е пренаселена от туристи 🙂

Точно такива са, но да не ти пука. Наслаждавай се! 👍

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 32 минути , settler каза:

Понеже владея испански, не ми се е налагало да говоря на английски тук, но като цяло доколкото виждам доста по-рядко някой говори въобще някакъв английски (за разлика от например Мексико), така че според ще си ви трябва Гугъл преводач, но съм сигурен, че ще се оправите, не се притеснявай. 

 

Плажовете на Bocagrande са най-охраняваните. Като цяло плажовете в Картахена стават, пясъкът е много фин и мек, но не са нещо особено, например водата не е чиста и на доста места стават мъртви течения. По-скоро разочароващото за мен беше, че малко преди самия залез т.е в 18ч ги затварят и трябва да напуснеш плажа, първоначално ми казаха заради пандемията, но в последствие се оказа, че винаги е било така и това е като предпазна мярка, защото вечер е опасно. Според мен тези на островите са по-добри и не съм сигурен дали и тях ги затварят, но не съм нощувал там. 

 

Утре съм на Playa Blanca в Baru, изглежда готина, но казват, че е пренаселена от туристи 🙂

Аз ходих до PLAYA LINDA  на острова tierra bomba, имаше хора само в единият му край, в другия на 200-300м от нас  нямаше никой-това между коледа и нова година

65122582-4379-433B-9F95-47388FC29FAB.jpeg

4B2115B5-CFCF-4B0A-BC48-80B5947609BD.jpeg

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
преди 8 часа, Lindt каза:

Благодаря ти 🙂

Можеш ли да споделиш маршрута си в Колумбия? Оставам с впечатление, че може да се окажеш единственият напоследък, стигнал до тихоокеанското крайбрежие и ако е така, ще искам да поразпитам 😉  А дори да не си ходил там, малко отзиви за района на Картахена ще се полезни за @randi, @agenta и @ruwenzogy

Маршутът ми е ... 4 седмици в Картахена с 1 и 2 дни отпред и отзад в Богота 😂

 

За тихоокенското крайбрежие само мога да спомена това което чух, доста красиво и различно от това тук, както и доста по-опасно, там били много по-бедни от тук. 

 

Относно настаняването кварталите се делят по категории от 1 до 6. Където 1 е най-лошият, а 6 е най-добрият. Сградата, в която съм отседнал, е нова и е в квартал от категория 3. Това означава, че е квартал от среден клас, но това едва ли говори много. Ще видите сгради от в категория 6 само на 2 пресечки, само защото са с изглед към морето. Намирането на хубав апартмент за по-дълъг престой си беше постижение, за разлика от Меделин, където има огромен избор, но за по-кратки престои не би трябвало да има проблеми, като цяло препоръчвам района на Bocagrande или историческия център от гледна точка на по-хубав, чист и по-безопасен квартал. Извън тези райони може да е доста мръсно, а на места направо си е сметище. 

 

Ето иначе гледката от терасата от 23-тия етаж, от всички страни е море, като най-близкият плаж е на 400 метра:

 

20220115_175543.jpg.43bfcdb9f378bbe1fce0452d9d5b39df.jpg

 

20220107_154611.jpg.9ea7ca2320c09b12d9f106b3afa870cc.jpg

 

20220124_110234.jpg.2652c3f7d1d19f8a6595b5c807dd45b9.jpg

 

Придвижване: Виж 

 

Храна: Препоръчвам следния ресторант, освен хубавата гледка на 3-тия етаж от терасата, храната много ми допада: 

 

Crepes & Waffles, Pl. de San Pedro Claver #4 #31-24, Cartagena de Indias, Cartagena, Provincia de Cartagena, Bolívar

 

За феновете на морската кухня: Buena Vida Marisquería - Cartagena Centro histórico, Cl. del Porvenir #Esquina, Cartagena de Indias, Bolívar - много вкусно каквото и да съм опитал

 

Местни неща, които трябва да се опитат освен разнообразието от плодове, разбира се, Patacón, Arepa-та и има едно нещо което е микс от меса, наричат го Picada, ама аз лично си бях избрал такава с по-ситно нарязани меса и доста ми хареса. От храната съм супер доволен, където и да съм опитал каквото и да е, супер вкусно.

 

Единият от дните бях на Tierra bomba - Playa Linda, друг ден бях в замъка Castillo de San Felipe de Barajas, една вечер се качих Chiva и историческия център, който може да се види за няколко часа. Като цяло най-много ми хареса замъкът и историческият център е доста приятен, въпреки че не ми допадат непрекъснатите опити да ми продадат нещо, в крайна сметка с това се прехранват, просто тук са в повече - на всеки 2 метра и на моменти буквално не те оставят за 1 минута спокойствие. Останалите неща от списъка, които видях са ми доста прехвалени по мое мнение, въпреки че конкретно на Tierra bomba бях само на 1 място и само за 2 часа, така че впечателнията са ми повърхностни. 

 

Утре съм си резервирал целия ден за Aviario + Playa Blanca в Baru от следната агенция:

 

https://restagenciaturistica.com/aviario-nacional-de-colombia/

 

Ще пиша отзиви.  

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Следобед в Хардин

 

Докато ние слезем в Хардин, Дидо вече е направил няколко кръгчета из центъра, посетил катедралата и седнал да пие кафе. Ние пък бяхме изгладнели, а никак не обичам да избирам места за хранене, така че с удоволствие прехвърлях тази задача на @Dian, винаги, когато е наоколо. Не за друго, ами защото и той като мен почти никога не казва, че му е все тая, така че имаме все някакви параметри при избирането и става по-бързо и лесно.

Докато той се чувства полезен и изборът му е завършил с ометени чинии и доволни физиономии, аз пробвам да прокарам в общата програма каквото на мен ми се прави. Едната е да пием ром с гледка на терасата на къщичката ни, към която може би си спомняте, съм доста привързана и бих гледала залеза с удоволствие. Изненадващо успявам да продам идеята за мирадора и тръгваме натам. 

 

_C281184.jpg.8f507613a9b3039a2c61b0ef246dd243.jpg

 

Заложила съм допълнителна уловка - резерватът на Gallito de Roca ни е буквално на пътя, а мястото може да се посещава само от 15-17:00.  Тоест или отиваме всички там, или оставаме без Жижо за ромопиенето, защото няма никакъв шанс той да пропусне петелчетата. На разклона обаче манипулацията ми се оказва несполучлива или инатът на Диан непробиваем, защото той избира да ни изчака на мостчето, а ние да отидем да видим птиците. Трудно ми е да призная поражението си, така че правя последен опит да изкуша черната овца в групата със запис от телефона на крясъците на птиците, но се провалям. 

 

Пуснете си звука, ако ще гледате: 

 

Обвинявам @Alexander за това. Той след като вече е видял птичките, може да твърди, че не са страшно интересни, ама поне ги е видял. Препоръчвам да не се консултирате с него за животни😜 Предполагам е бил разсеян заради кучето, ама не бива така да обезглавява атракции, особено толкова евтини, достъпни и невиждани преди. 

 

Ето така започва градината, дори и да не обичаш птици, може да се разходиш там между цветята: 

_C281187.jpg.b842ff64c7bae33baeb0ebff3e1fbf6f.jpg

_C281251.jpg.36f2c334c7a44ac58b6cf3a9cf446a71.jpg_C281241.jpg.52184f1ce2281abe8f6fc1dfbba7f5d3.jpg_C281278.jpg.10206c5a6306ece1f74612352753ff35.jpg_C281193.jpg.2591977656157eecbd92c4cf33166515.jpg

_C281206.jpg.08b7f19469f8eb5586efca15d5dc575b.jpg

 

Така де, обаче една жена трябва да може да губи, така че щом съм казала, че излизам след 10 минути, излизам и това е. Междувременно ентусиазмът за качване на хълма е избледнял. Aз по-скоро съм разочарована, че не съм споделила нещо толкова яко, отколкото че няма да пием ром. Докато Жижо заснеме 300 пъти скалните петли, ние правим още няколко тигела из центъра. Аз се заемам да направя много снимки на шаренийката наоколо и пращам на майка ми. Понеже почти не ползвам телефон, тя рядко получава репортажи и вече се е затъжила за мен. Така че това безцелно обикаляне ми доставя повече положителни емоции, отколкото съм очаквала. 

Неусетно е станало време Жижо да излиза от резервата, сбогуваме се с другарчетата, тръгващи към Меделин и отиваме да наблюдаваме залеза от хамака с Colombia Negra. Притеснявам се, че ще изпуснем people and horse watching-а на площада и последната вечер в града, а атмосферата на площада се рекламира като неповторима, но и тази на терасата ни става, та постепенно заглушавам алчното и противно гласче, повтарящо, че "трябва, задължително, със сигурност, да не пропуснем нещо"

 

Една от любимите ми фантазии, гледайки през балкончето ни, беше че отивам да се търкалям под това жълто дърво: 

 

_C281329.jpg.3737566d510cb58a630c7213d0462f90.jpg

_C291373.jpg.ad47d1861b1c8a90f11b9e7c43bd9da8.jpg_C280975.jpg.32d93f53da97e07a3e15db7226f659c9.jpg

 

 

  • Харесвам 34
  • Браво 2
  • Смея се 2
Връзка към мнение

@Lindt, снимките ви са прекрасни! И благодарение на тях много спомени оживяват. Благодаря! 🤗

 

И много лека корекция за следващия път, когато отидете там. Колумбия се пише с две "о" - Colombia. Иначе се сърдят. 😉

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 минути , DaBo каза:

@Lindt, снимките ви са прекрасни! И благодарение на тях много спомени оживяват. Благодаря! 🤗

 

И много лека корекция за следващия път, когато отидете там. Колумбия се пише с две "о" - Colombia. Иначе се сърдят. 😉

 

Ауч, аз уж внимавам как пиша страната, ама хич не помислих за бирата.

В Богота взех за подарък една ръчно рисувана тениска (според Жижо от хора с увреждания), която чак тук забелязах, че е дамски, а не мъжки L. И кършейки пръсти, че нямам подарък за тате, отидохме да се поправяме в софийски МОЛ. Там ни посрещна една тениска " Mount Columbia", но не се осмелихме за този блъф 😄

 

 

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 16 часа, Lindt каза:

че нямам подарък за тате

Поръчай му тениска в някоя агенция. Давам идея само:

 

Спойлер

Its-Colombia-Not-Columbia-Colombia-Shirt.jpg.c1a44d3c0fb3ae8862c612124ceab268.jpg

 

😉

 

Всъщност на първото или второто ми прибиране за лятото оттам празнувахме 20 години от завършването на гимназията. Поръчах на всички присъстващи магнити с моя снимка от Картахена (да не се чете автопортрет 😂) за подарък. Вашите снимки са страхотни и винаги може да се използват за подаръци - магнити, тениски, пъзели, чаши и т.н.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 24.01.2022 г. в 18:33, settler каза:

Утре съм си резервирал целия ден за Aviario + Playa Blanca в Baru от следната агенция:

 

https://restagenciaturistica.com/aviario-nacional-de-colombia/

 

Ще пиша отзиви.  

Нали обещах. 

 

Значи въпросната агенция се изложи доста стабилно с едно готино начално закъснение от час и половина. Мдам... беше ми казано да ги чакам на централния кей в 7.45, но екскурзоводът или по-точно транспортьорът дойде точно в 9.15.

 

На няколко пъти им писах в недоумение да ме актуализират с последна информация:

 

"Точно успях да хвана автобуса, ами идваме след малко, аз като дойда ще ти се обадя"

 

И така всеки път идваха все след малко 😄 като междудругото през цялото време инициативата за контакт беше изцяло моя, да ги питам какво става. По едно време даже ми мина не съвсем нелогичната мисъл, дали пък просто няма да пия една ... с преведеното вече капаро. Е, дойде в крайна сметка момчето, гледайки ме сърдито, тъй като имах неблагоразумието да се оплача на шефа на агенцията, че това най-малкото е непрофесионално 😄 Но то аз и от шефа им получих следното полуизвинение/обяснение, че то това никога уж не им се било случвало, автобусът бил закъснял, не било при тях вината и т.н. Може и така да е, но когато все пак в крайна сметка момчето се появи, не само че не беше смутен и притеснен, ами дори ме гледаше накриво, за извинение да не говорим, така че имам чувството, че си работят така. И тук е моментът да споделя лично мнение, не че ми е драма, но свикнах на меко казано лош сървис в Картахена като цяло, но разбрах от местните, че това важало само за тук, иначе били любезни и мили колумбийците, странно при положение, че би следвало точно тук, където има толкова туристи да са се научили. Ще се радвам някой да ме опровергае, но ще вметна, че когато при статистически достатъчно голямо голямо от поръчки и ползване на услуги от какъвто и да е тип на всекидневна база в 95% от случаите на какъвто и да било сървис хората са нелюбезни, а на места дори леко груби, то тогава си е направо статистическа извадка. И като пример, за да не си помисли някой че съм хейтър почти навсякъде където съм бил са били супер мили. Или може би, защото точно идвам от Мексико и разликата с тамощния сървис се набива доста в случая, като според мен там са на светлинни години по-добре. 

 

И така, като изключа горното, денят беше повече от прекрасен, то нямаше според мен и много друго да объркат, защото буквално услугата в случая включва транспортиране до съответно Aviario и в последствие Baru и връщането. Обядът и билетът за Aviario също са включени в цената, но за мое щастие не зависеха от въпросната агенция. 

 

За националната волиера на Колумбия мога да я препоръчам само, беше супер, много ми хареса, предлага огромно разбообразие от птици и си заслужава да се посети според мен, аз имах там 2 часа, като има половин часова шоу програма. Това време според мен е малко и аз лично трябваше да бързам през цялото време, за да видя всичко, като ми се искаше да отделя повече време.

 

След това имаше свободна програма до близък плаж от Baru, Playa tranquilla (тиха), която е всичко друго но не и тиха 😄 В единия й край обаче, където бяхме беше доста приятно и по-празно, супер съм доволен и отново ми се искаше много повече време. Плажът е с доста фин бял пясък, водата чиста в тюркоазен цвят, много приятно топла, общо взето цял ден може да си стои човек без да излиза. 

 

Обядът също ми хареса, вкусно беше всичко - риба, patacón, салата и лимонада, до тук всичко което съм опитал в Колумбия е супер вкусно. 

 

Като цяло съм много доволен от прекарания ден, цената за агенцията също е много добра, предвид, че същата програма в AirBnb при някои цената е в пъти повече. Убеден съм, че качеството с AirBnb ще е по-добро (най-малкото защото може да се остави оценка, от която им зависи бизнесът.), тъй като съм ги ползвал множество пъти, но в случая за тази програма ми се стори висока цена, предвид какво съдържа. Така че като извод/съвет - търсете агенция, на която може да се остави ревю или може би по-идейно е дор със собствен транспорт и съответно свободна програма. Друг е въпросът, че тук малко ми се струва, че червената светлина на светофара я нямат за нищо, а клаксонът си се ползва в не само като допълнение, а дори повече отколкото светлинният сигнал. 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

@Lindt, понеже като гледам май ти харесват птичките, реших да ти наспамя още малко темата с тези от днес. Предполагам, че ти и четящите темата ти няма да имате против 😄

 

 

20220125_104055.jpg

20220125_105837.jpg

20220125_110103.jpg

20220125_110818.jpg

20220125_110937.jpg

20220125_111506.jpg

20220125_111511.jpg

20220125_111607.jpg

20220125_111618.jpg

20220125_112023.jpg

20220125_112154.jpg

20220125_112221.jpg

20220125_112235.jpg

20220125_115519.jpg

20220125_120542.jpg

20220125_120615.jpg

20220125_120828.jpg

20220125_120838.jpg

20220125_121001.jpg

20220125_121427.jpg

  • Харесвам 13
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@settler, първо видях само коментара със снимките и предположих, че си ходил във волиерата.

 

https://www.aviarionacional.co/

 

 

Аз й се почудих доста, но се тревожех, че ще прилича на онази гадост в Куала Лумпур и всъщност няма да ни бъде никак приятно посещението. 

Такива места по-скоро не са за нас, но научаваш много за птиците, виждаш ги много хубаво и в някои се грижат добре за животните. На видеото това до Картахена изглеждаше приятно, но се виждат и мрежите, а ако има шоу с животни, Жижо съвсем ще да се вкисне.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Моето мнение също е, че в Картахена са най-криви и нелюбезни и има най-много тормоз към туриста, а същевременно има най-много туристи.

За Сан Андрес четох на много места, че е същата работа или по-зле дори.

 

За разходакта ми до бендита бийч, закъсняха точно с 1 час и при мен. Явно е масово, който го викат в 7:45-8:00 тръгва към 9, а другите към 10.

При мен, тръгнаха в 10, обаче останаха няколко човека, понеже нямаше място за всички и им казаха, че ей сега ще намерят друга лодка, предполагам поне 1 час са откарали още във висене.

Затова втория път до тиерра бомба си ходих самостоятелно, макар там пък трябва да се пазариш и внимаваш с цените, но пак е по-добрия вариант.

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.