Прескочи до съдържание

Лова на по-ниски цени, психопатия или?


Препоръчани мнения

Ужасно много от пътуванията ми са определени от намирането на евтин самолетен билет. Но то е по причина, че и в момента в главата ми ми се ходи на 20 места, които явно просто изчакват подходящия самолетен билет :)

 

Идеален пример за разликата между самостоятелен пътешественик и обвързан пътешественик. Докато човек е млад и необвързан е склонен да поема по-големи рискове (не само финансови), като разчита на основното правило, че сам е господар на себе си. В това няма нищо лошо разбира се, напротив, това е възможно най-подходящото време за предприемане на рискови начинания, в това число и рискови пътешествия. Трайното обвързване, последвано от появата на семейство, изведнъж променят мисленето на хората и те започват да съобразяват желанията си с тези на партньора. Появата на дете пък води след себе си нова отговорност, което още повече затруднява спонтанните пътувания и постепенно ги превръща в предварително планирани. Изведнъж преследването на най-ниската цена за пътуване до която и да е точка на земята, се превръща в преследване на най-добрите условия за конкретна дестинация, в конкретен период от време. Това е в общия случай, изключения винаги има и ще има. Съжалявам за лекото отклонение, но ми се стори важно от гледна точка на темата...

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Същата работа като Жоро. На много места ми се ходи и съответно като излезе евтин билет много не го мисля. Така или иначе щом ме блазни като дестинация дали сега или след година какво значение има. Хубавото е, че имам възможност донякъде да взимам почивни дни когато аз си искам, да тръгвам импулсивно и така. Планирането на нещо с месеци за мен убива доста голяма част от очарованието, разбира се, като става въпрос за дълги пътувания няма начин.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Не си спомням да съм купувал билет за някъде, само защото съм видял ниска цена. Винаги имам няколко места, където ми се ходи и ако излезе нещо евтино действам. Дори като живеех сам в Англия и уцелвах промоции на Райънеър за никакви пари за уикенда, пак не ми се е налагало да се самоубеждавам, че искам да отида някъде, винаги се е случвало наистина да искам  :)

Всъщност редовните промоции винаги са за много дестинации, не само за една-две, и позволяват избор. А на грешки от рода на $100 за Милано-Ню Йорк никога не съм попадал така или иначе.

Връзка към коментар

При мен пътуванията обикновено са планирани от далече, но си имам и "импулсивни" /пак са премерени/.

 

Например, мъжът ми ми казва през септември "последния ден на октомври мога да го освободя, преди това е уикенд, дай да отидем някъде".

Дава ми три града и аз давам три, уточняваме от тези 6/5 или 4 предложени града, кои са ни в топ три - на първо място, второ и трето.

Аз започвам да им следя цените на самолетните билети, на хотелите цени и наличност /но там е по-лесно, стига да не се улучи някъкво събитие и да няма свободни места и/или високи цени/.

Той има изискване да не са само нискотарифни компании за да не стане някой гаф например с връщането /отменен полет/ и заради отдалечеността на летището, и често неудобните часове на полет.

И сме буквали билети с ниски или съвсем прилични цени и удобни полети за да използваме времето оптимално.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Уфф, този лов на ниски цени е на път да ми излезе през носа. Тъй като взех 2 билета с мили и два с пари, те са отделни. Дългите полети са с чувствителни намаления за деца, затова децата са отделно с кешовите билети, възрастните с мили. На времето бях много доволен от себе си с тоя трик, но сега започнаха проблемите. Оказва се, че сами за сами деца онлайн чекина не работи, и не мога да добавям хора от друг билет. Т.е. мога да направя чекина чак на летището преди полета, когато местата са почти заети и е чудо ако се намерят две заедно, какво остава за две двойки или 4. А въпреки, че се бях обадил да запазя места заедно, на летището се оказа че пак сме разместени и трябвашеда се моля, за да ни намерят места заедно, не знам изхвърляха ли хора от избраните места, но по начало не даваше да има свободни места заедно.

Та сега съм раздвоен, на връщане дали да платя за избор предварително, което хич не е малко за четирима или пак да се подложа на руската рулетка...

Връзка към коментар

Уфф, този лов на ниски цени е на път да ми излезе през носа. Тъй като взех 2 билета с мили и два с пари, те са отделни. Дългите полети са с чувствителни намаления за деца, затова децата са отделно с кешовите билети, възрастните с мили. На времето бях много доволен от себе си с тоя трик, но сега започнаха проблемите. Оказва се, че сами за сами деца онлайн чекина не работи, и не мога да добавям хора от друг билет. Т.е. мога да направя чекина чак на летището преди полета, когато местата са почти заети и е чудо ако се намерят две заедно, какво остава за две двойки или 4. А въпреки, че се бях обадил да запазя места заедно, на летището се оказа че пак сме разместени и трябвашеда се моля, за да ни намерят места заедно, не знам изхвърляха ли хора от избраните места, но по начало не даваше да има свободни места заедно.

Та сега съм раздвоен, на връщане дали да платя за избор предварително, което хич не е малко за четирима или пак да се подложа на руската рулетка...

 

Мисля, че те все някак пак ще те нагласят, въпроса е дали би си заслужавало разправията. Може да погледнеш какво е затоварването на полета на връщане, ако има много свободни места може и да не е проблем, ако самолета е пълен може да очакваш ядове?

Връзка към коментар

Не мисля, че ще имаш проблеми. Доколкото разбирам децата ти са малки. Едва ли някой би се противопоставил да си отстъпи мястото, за да сте заедно. Ако пък не, остави децата да му реват :) и той сам ще те помоли за това + подкрепата, която ще получиш от всички останали пътници в близост.

Но сигурно ще ти е доста нервно до последния момент.

Връзка към коментар

Както се казва присъстващите са изключение , но аз бих се подразнил ако  ме молят да се сменя с някое зачукано място по такава причина.

Всъщност  индиец се опита да ме прецака , щото не можел да стои на 10 метра от гаджето си за 6-7 часа.

Като видях мястото се върнах и му казах , че съжалявам ама да се оправя.

Тук става дума все пак за малки деца , но пак може да е неприятно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.