Прескочи до съдържание

Къде на плаж в централна Америка?


Alexander

Препоръчани мнения

Бях питал тук-там в разни налични теми, но реших да пусна отделна.

Понеже ще съм в Колумбия август месец и местните плажове  не ми харесаха особено търся съседна държава за целта.  Отказах се от  Сан Андрес, а съседния Провиденсия  е затворен все още заради разрушенията от урагана преди 2 години. 

 

От всичко изчетено и разгледано отсях няколко места, като в последствие Еквадор отпадна, понеже е много скъп-визирам Галапагос. Отхвърлих Аруба и Кюрасао, пак ценово за това което предлагат, иначе се стига бързо и евтино от Колумбия. Общо взето разни къщи са на цените на хотели и се отказах.

 

Остават Мексико-Канкун или Плая дел кармен, Пунта Кана и Коста Рика. Панама също не съм я отхвърлил напълно.

В Мексико-Плая дел Кармен  е почти с 50% по-скъпо спрямо Пунта Кана за подобни хотели и май е на път да отпадне.

В Коста рика, макар да се води скъпо, не видях нещо фрапиращо, нито колата, нито самите нощувки са особено скъпи. Примерно колата под наем е  50% по-евтина  спрямо най-евтината в Майорка за август за същият период!

 

Да, по кръчми и магазини ще е по-скъпо, ама за 5-6-7 дни няма да го мисля толкова.

Проблема е, че в Коста Рика нещо не ме грабват плажовете, които разгледах, не са като мексиканските и доминиканските и затова се чудя все още коя държава да избера.

 

А и вероятността да вали в Коста Рика  е доста голяма.

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако изборът е м/у Канкун и ПДК - Плая дел Кармен е по-добре. Има много airbnb настанявания, много заведения от всякакъв ценови клас, големи хранителни магазини, има свободен плаж. Феритата за Козумел тръгват оттам. Тулум е наблизо за еднодневна екскурзия, както и разните му увеселителни паркове - Ешкарет беше единият.

Многократно съм давала нашето airbnb по темите, то е за двама, но по локацията му може да се ориентираш къде да търсиш. В затворен и охраняван комплекс на буквално една пресечка от плажа и на 7-8 минути пеша от прословутата авенида 5 на ПДК със собствен басейн и много удобства.

https://www.airbnb.com/rooms/23000212?guests=1&adults=1

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз мисля, че можеш да инвестираш тази 1 седмица за плаж в проучване на Мексико. Голяма държава  с характерна кухня е, а ако ви харесва, ще се върнете. 

Вие не сте някакви претенции на тема плаж, почти нямате тропически опит и не виждам какво може да се обърка, ако наемете кола и пообиколите Юкатан. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Първо да избера държавата, после мястото. До Мексико е и най-скъпо самото ходене като билети. Странно, но билетите до Мексико, Доминиканска република  и др са на цени грешка или голяма оферта  от Европа, което не е особено евтино.

До Панама и Коста Рика са по-евтини. 

Куба я няма, иначе бих я избрал веднага.

преди 4 минути , Lindt каза:

Аз мисля, че можеш да инвестираш тази 1 седмица за плаж в проучване на Мексико. Голяма държава  с характерна кухня е, а ако ви харесва, ще се върнете. 

Вие не сте някакви претенции на тема плаж, почти нямате тропически опит и не виждам какво може да се обърка, ако наемете кола и пообиколите Юкатан. 

 

Ако сложа кола към не евтините билети за Мексико и съвсем отива на кино работата. 

 

Кола мисля да взема, то и няма друг начин де, само за Коста Рика, е там си трябва обикаляне.

При избор Плая Кармен, Канкун, Пунта Кана, няма да има кола.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
В момента, Alexander каза:

Първо да избера държавата, после мястото. До Мексико е и най-скъпо самото ходене като билети. Странно, но билетите до Мексико, Доминиканска република  и др са на цени грешка или голяма оферта  от Европа, което не е особено евтино.

До Панама и Коста Рика са по-евтини. 

Куба я няма, иначе бих я избрал веднага.

Е, тогава Мексико го остави за полет от Европа, ако ще ти струва същото. 

А какво искаш да правиш на това място за плаж и колко дни? 

 

Връзка към мнение
преди 16 минути , DaBo каза:

Ако изборът е м/у Канкун и ПДК - Плая дел Кармен е по-добре. Има много airbnb настанявания, много заведения от всякакъв ценови клас, големи хранителни магазини, има свободен плаж. Феритата за Козумел тръгват оттам. Тулум е наблизо за еднодневна екскурзия, както и разните му увеселителни паркове - Ешкарет беше единият.

Многократно съм давала нашето airbnb по темите, то е за двама, но по локацията му може да се ориентираш къде да търсиш. В затворен и охраняван комплекс на буквално една пресечка от плажа и на 7-8 минути пеша от прословутата авенида 5 на ПДК със собствен басейн и много удобства.

https://www.airbnb.com/rooms/23000212?guests=1&adults=1

Ако ще е силно плажно като Канкун, Плая Кармен или Пунта Кана предпочитам хубав  хотел.

Това от линка дава само до 2-двама човека, а ние сме трима 

преди 2 минути , Lindt каза:

Е, тогава Мексико го остави за полет от Европа, ако ще ти струва същото. 

А какво искаш да правиш на това място за плаж и колко дни? 

 

Да ходЯТ на плаж искат-5-6 нощи.

Връзка към мнение
преди 8 минути , Alexander каза:

Първо да избера държавата, после мястото. До Мексико е и най-скъпо самото ходене като билети. Странно, но билетите до Мексико, Доминиканска република  и др са на цени грешка или голяма оферта  от Европа, което не е особено евтино.

До Панама и Коста Рика са по-евтини. 

Куба я няма, иначе бих я избрал веднага.

Дали правилно съм разбрала - искате едноседмична почивка на плаж? Ако е така, Панама и Коста Рика трябва да отпаднат. Плажовете не са силната им страна.

 

Между Мексико и Доминикана - хммм. Доминикана (Пунта Кана) са големите хотели, докато в ПДК ще намериш много хубави airbnb. Мексико си е типична американска дестинация, докато в Пунта Кана са повече европейско ориентирани. Като плажове - и двете са напълно ок. Въпросът освен бюджета е и какво още искате да правите?

 

Ако искате основно хубав плаж, добър хотел и приличен бюджет - Пунта Кана.

В ПДК също им много хубави хотели, страхотен плаж, но казваш, че ценово е доста по-скъпо. Просто там има много повече какво да се види и разгледа извън хотела, ако това би ви харесало.

Връзка към мнение

Да, плаж се търси, другото ще го правим в Колумбия, започвам с Переира, Саленто, Кокора и т.н. около 7-8-9 дни.

 

И аз не намерих хубави плажове в Панама и Коста Рика и затова се чудя какво да правим.

В Доминикана е доста по-евтино като хотели спрямо Мексико. Да, Мексико е по-добре, ама както каза и Мартина, май по-добре да е отделно пътуване, понеже е много голяма държава и има  какво да се гледа.

Връзка към мнение

Да, Мексико си заслужава отделно пътуване. Там не са само плажове, има много история, която не бива да се пропуска. 
Ако Доминикана ти се връзва бюджетно - не го мисли много! Откъм плажове няма да сбъркаш. 👍

Връзка към мнение
преди 25 минути , DaBo каза:

Да, Мексико си заслужава отделно пътуване. Там не са само плажове, има много история, която не бива да се пропуска. 
Ако Доминикана ти се връзва бюджетно - не го мисли много! Откъм плажове няма да сбъркаш. 👍

Ценово е най-добре, ама сега ново 20, зачетох се из испанските форуми.

Масово вечер няма нищо какво да се прави, явно заради ковида. Трябва да се яде и да се ляга.. което не ми се нрави.

Отделно са пропищели от руснаците, едно че е пълно с тях и почти никой   не слагал маска и имало постоянни скандали ...

Връзка към мнение
преди 1 минута , Alexander каза:

Ценово е най-добре, ама сега ново 20, зачетох се из испанските форуми.

Масово вечер няма нищо какво да се прави, явно заради ковида. Трябва да се яде и да се ляга.. което не ми се нрави.

Отделно са пропищели от руснаците, едно че е пълно с тях и почти никой   не слагал маска и имало постоянни скандали ...

Е, ти планираш след 6 месеца. Дотогава могат да се случат стотици неща. Аз даже не бих купувала билети, а само бих запазила някакъв хотел, който ме кефи, ей така, за настроение 

Връзка към мнение
преди 17 минути , Alexander каза:

Ценово е най-добре, ама сега ново 20, зачетох се из испанските форуми.

Масово вечер няма нищо какво да се прави, явно заради ковида. Трябва да се яде и да се ляга.. което не ми се нрави.

Отделно са пропищели от руснаците, едно че е пълно с тях и почти никой   не слагал маска и имало постоянни скандали ...

Това е абсолютно така. Сложи в сметката и украинците. Въпреки че не се обичат със северните си съседи, имат абсолютно същото поведение. 
В общи линии в този тип хотели вечерите са тихи. Някое друго шоу за масовата публика демек нищо особено и това е! 
Ако избереш хотел в непосредствена близост до ПДК (Тулум също е опция) или airbnb настаняване, вечер със сигурност има какво да правиш. В ПДК виж хотелите в Playacar, ако държиш на хотел. 
 

Тотално различно преживяване са, затова те питах какво точно ви се прави? 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Сносни плажове има навсякъде в региона , от споменатите тук в темата, като че ли най-зле са в Мексико и ДР. Мексико обаче си има други прелести - безкрайно вкусна кухня, може би най-добрата бира в света или втората такава след белгийската , забележителности …

Пунта Кана е по-скоро зле, ако ДР ти е опция, за твоя стил на пътуване виж района от Пуерто Плата през Кабарете, Кабрера до Лас Теренас ( Самана). 
 

Белиз, Никарагуа , Коста Рика , Куба са по-добри плажни дестинации от Мексико и ДР. 

 

преди 9 часа, Alexander каза:

В Коста рика, макар да се води скъпо, не видях нещо фрапиращо, нито колата, нито самите нощувки са особено скъпи. Примерно колата под наем е  50% по-евтина  спрямо най-евтината в Майорка за август за същият период!


Всъщност е точно обратното, в Коста Рика са най-скъпите автомобили под наем в света в стандартна обстановка и еднакъв сезон, изключваме нелепите цени в САЩ заради недостига на коли. Подобно на Мексико, цените в търсачките излизат без задължителната застраховка , която в Коста Рика всъщност е от две части и на обща сума минимум 40-45$ на ден +10-15$ за самият наем. Абсолютният минимум  е в рамките на 55-60$ за ден наем. На някои места ще видите по-ниска цена с включена застраховка , но в този случай липсва втората задължителна такава, която ще трябва да сключите на място с подобаващо завишение. И двете задължителни застраховки са от типа на нашата ГО и отиват в държавен фонд, тоест няма опция за покритие от външна такава.Звучи объркано, подробно ще пиша, когато стигна до тема за Коста Рика.

 

Ако ми позволиш съвет, ако нямаш специфично желание за някоя страна както разбирам, тръгни в другата посока . Избери си мястото/плажа/настаняването/района/кътчето, което на теб харесва - и нека това да избере дестинацията! 
Самолетните билети варират ежедневно / седмично, добра цена за твоят избор ще се появи непременно рано или късно ..

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Проблемът е в самолетните връзки от Колумбия, които са доста ограничени в момента, времето, с което разполага Александър, както и бюджета. 
Като ги сложим тези три неизвестни от едната страна на уравнението, то от другата му не остават много възможности. Основната цел на това пътуване е Колумбия и искат допълнително няколко дни хубав плаж с директна връзка от Колумбия и определен бюджет. 
На мен лично Вирджинските острови (Сейнт Томас в частност) и Барбадос са ми в сърцето, ама от Колумбия в момента е мисия невъзможна. 
Преди имаше по два директни самолета на Авианка до Хавана на ден, сега нито веднъж. Визата я продаваха за 18 долара на гейта, а ние не знаехме и ходихме до посолството за визи и служителят там беше безкрайно изненадан, защото при тях беше 25 долара. Авианка имаха и директен полет до Барбадос, сега не. 
А Коста Рика си заслужава отвсякъде поне две седмици в отделно пътуване и още ме е яд, че не ни остана време за там.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, stanislavpp каза:

Сносни плажове има навсякъде в региона , от споменатите тук в темата, като че ли най-зле са в Мексико и ДР. Мексико обаче си има други прелести - безкрайно вкусна кухня, може би най-добрата бира в света или втората такава след белгийската , забележителности …

Пунта Кана е по-скоро зле, ако ДР ти е опция, за твоя стил на пътуване виж района от Пуерто Плата през Кабарете, Кабрера до Лас Теренас ( Самана). 
 

Белиз, Никарагуа , Коста Рика , Куба са по-добри плажни дестинации от Мексико и ДР. 

 


Всъщност е точно обратното, в Коста Рика са най-скъпите автомобили под наем в света в стандартна обстановка и еднакъв сезон, изключваме нелепите цени в САЩ заради недостига на коли. Подобно на Мексико, цените в търсачките излизат без задължителната застраховка , която в Коста Рика всъщност е от две части и на обща сума минимум 40-45$ на ден +10-15$ за самият наем. Абсолютният минимум  е в рамките на 55-60$ за ден наем. На някои места ще видите по-ниска цена с включена застраховка , но в този случай липсва втората задължителна такава, която ще трябва да сключите на място с подобаващо завишение. И двете задължителни застраховки са от типа на нашата ГО и отиват в държавен фонд, тоест няма опция за покритие от външна такава.Звучи объркано, подробно ще пиша, когато стигна до тема за Коста Рика.

 

Ако ми позволиш съвет, ако нямаш специфично желание за някоя страна както разбирам, тръгни в другата посока . Избери си мястото/плажа/настаняването/района/кътчето, което на теб харесва - и нека това да избере дестинацията! 
Самолетните билети варират ежедневно / седмично, добра цена за твоят избор ще се появи непременно рано или късно ..

 

ти взе ли си кола вече, аз намерих няколко локални фирми от испанския форум. 

 

За след поне 3 месеца цените са приемливи за мен, ярис седан с 5 вррати е 7 дни е 180 евро басик и 280 ewro най-високото премиум + с 0 

Връзка към мнение

Имам резервация с Долар Коста Рика с включените две въпросни застраховки за 456$, за 9дни, Nissan Versa, auto. Повече от това май няма изпилване , и то в пика на пика на сезона .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За плаж винаги бих избрала Аруба, за прекрасно море-Бонер. Там и най.малко вали през лятото. А що се отнася до Панама - няколко дни на островите Сан Блас ми се струва прекрасна възможност. Е, хотели лъскави там няма, но пък какво море само! Изобщо културата Куна яла си заслужава. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, stanislavpp каза:

Повече от това май няма изпилване , и то в пика на пика на сезона .

Доста често ползваме ето този сайт за застраховка на  кола под наем което е значително по-евтино. Разликата е че ако има щета си я плащаш и после пускаш фактури и документи към сайта за възстановяване на сумата 

Доколкото съм запознат  застрахователите избягват да застраховат фирмите за коли под наем и всеки се оправя сам т.е. в тези премии са включени средностатистическите разходи за ремонти на целия парк включително и амортизации

Връзка към мнение
преди 21 часа, Alexander каза:

А и вероятността да вали в Коста Рика  е доста голяма.

в КР хубавото е че вали или на едното , или на другото крайбрежие т.е. имаш избор

преди 21 часа, Alexander каза:

Галапагос

Не го пропускай !!!!  Там е нещо уникално и плажуването ще е последното ти удоволствие

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 52 минути , stefanrusev каза:

в КР хубавото е че вали или на едното , или на другото крайбрежие т.е. имаш избор

Не го пропускай !!!!  Там е нещо уникално и плажуването ще е последното ти удоволствие

Как ще имам избор, ако вече съм там и вали?

Връзка към мнение
Преди 1 час, stefanrusev каза:

Доста често ползваме ето този сайт за застраховка на  кола под наем което е значително по-евтино. Разликата е че ако има щета си я плащаш и после пускаш фактури и документи към сайта за възстановяване на сумата 

Доколкото съм запознат  застрахователите избягват да застраховат фирмите за коли под наем и всеки се оправя сам т.е. в тези премии са включени средностатистическите разходи за ремонти на целия парк включително и амортизации

@stanislavpp го писа, но повечето не признават външни застраховки и го пише. Вчера попаднах на такива.

Иначе има и признаващи, ама пък са по-скъпи и пак е същото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 54 минути , Alexander каза:

Как ще имам избор, ако вече съм там и вали?

При нас валежите бяха в източната част на страната заради лошото време в Атлантика ( направо ни удави на Аренал ) и променихме плановете като се преместихме по Западното и по-точно на Montezuma където пък изгорях от силното слънце.  Тези които бяха с коли от ферибота тръгнаха на север. ..  Страната е достатъчно голяма...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, stefanrusev каза:

в КР хубавото е че вали или на едното , или на другото крайбрежие т.е. имаш избор

Не го пропускай !!!!  Там е нещо уникално и плажуването ще е последното ти удоволствие

Не че имам нещо против Коста Рика, напротив прекрасна е за мен, но темата е за препоръка за прекрасни плажове. А аз познавам доста добре Коста Рика, но там плажовете не са супер. Дори и Гуанакасте, има някъде малко заливче, но по-скоро си е за природа. Е, поне за мен. А и добрите хотели са доста по-скъпи от Доминикана. Има си малки прекрасни бутикови хотели, но останах с впечетление, че се обсъжда пълен плажен релакс. Ако е да бъде в по-първични условия -то тогава Никарагуа по островите е достааа по-добра. А пък и Боко дел Торо е супер, а и водата е по- добра.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не съм по плажните дестинации и ако трябва да прекарам повече от 2 дни на плаж, ще ми дотегне. Но едни от най-красивите плажове, на които съм бил са на островите Сан Блас(Куна Яла). За мен, голямо предимство е, че няма тълпи туристи, на единия остров имаше няколко бунгала, единия плаж си беше целия за нас. Нямаше никакво течение по времето когато бяхме, а водата е страхотна. Обаче, условията на островите са спартански, поне преди 5-6 години бяха такива и не вярвам да са се променили. Мравки, комари, едва мъждукащи крушки, даже не можехме да си заредим телефоните. Но като плажове, природа, екзотиката на диви острови, мястото е супер. Храната също ми допадна, макар и еднообразна, основно прясно уловена риба с гарнитура ориз приготвен с кокосово мляко и patacones. На място има възможност, човек да си организира дори посещение на безлюден остров, където да прекара няколко дни, стига да си носи палатка и къмпинг оборудване. Нощен живот и забавлвления няма. Все пак, ако мога сега да избирам, бих предпочел седмица в Сан Блас, пред седмица в пет звезден хотел в някой от популярните курорти на карибите.

 

Друг уникален плаж на който бяхме е на остров Игуана, срещу град Педаси. Островът е ненаселен, защото е бил използван за учения от американската армия, но в един момент са спрели да го използват и сега е отворен за посещения. Mоже да се отиде от Педаси с лодка и да се прекара целия ден на острова, както подсказва името е пълен с игуани. Плажовете са много добри, хотели няма, трябва да се спи в Педаси. Плажуващите са предимно местни. Като цяло, тихоокеанското крайбрежие на Мексико и Централна Америка е с със силни течения и вълни. Там плажовете са по-скоро за сърфисти или поне голяма част от тях. За разлика от карибското крайбрежие.  Изкючение са островите, които са основно в Панама, освен споменатия остров Игуана има още няколко, вкл. островите на Перлите, там не съм бил, но от снимки и клипове онлайн, виждам, че също има добри плажове, но в континенталната част, тихоокеанското крайбрежие е със силни течения и вълни, по-силни отколкото в карибското крайбрежие на Колумбия.

 

 

Според мен, в Панама има уникални плажове,но условията за настаняване там са далеч от луксозни и е скъпо.

 

  • Харесвам 5
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
преди 11 часа, stefanrusev каза:

Доста често ползваме ето този сайт за застраховка на  кола под наем което е значително по-евтино. Разликата е че ако има щета си я плащаш и после пускаш фактури и документи към сайта за възстановяване на сумата 

Доколкото съм запознат  застрахователите избягват да застраховат фирмите за коли под наем и всеки се оправя сам т.е. в тези премии са включени средностатистическите разходи за ремонти на целия парк включително и амортизации

Не си ме разбрал, ти пишеш за опционална застраховка (каско, CDW, LDW ), аз говоря за задължителната ГО ( liability , TPL), която в Коста Рика по закон се плаща само в Коста Рика на място или сайтове с локален домейн ( има две изключения - корпоративните сайтове на Аламо и Sixt). Та въпросната ГО в Коста Рика се състои от две части : registration insurance и liability insurance . През агрегаторите излизат оферти без тях или в най-добрият случай само с едната от тях . 

п.с. опционално CDW не плащам, имам си външна такава.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.