Прескочи до съдържание

Кола под наем на о-в Мадейра


Препоръчани мнения

Търся да наема кола под наем на о-в Мадейра за 7 дни през април 2022 за 6 човека (4 възрастни + 2 деца). 

Може ли да споделите линкове към местни рентал компании, към които да се насоча?

Плащене с кредитна карта и блокаж на сума не са ми критерии, а ниската цена.

Връзка към мнение

В папката ми за Мадейра имам записано - bravacar.com.pt

Не съм ходил и не съм позлвал, но явно това съм намерил, когато съм търсил.

 

Ама като им гледам цените за април не е много оферта ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря! Bravacar ги намерих. Също попаднах и на едни други insularcar.com. Определено цените са се изстреляли нагоре, което не е изненадващо след 2 години суша.

Връзка към мнение

Цените за април са брадва не само там.

Като гледам за Италия и Испания и съм в шок. От утре за седмица ми искат 100Е. Април почват от 300Е ... 

Връзка към мнение

Тези дни падна голямо ровене из дебрите на Мадейра за търсене на местни рентал компании. Оставям лист с гореизброените компании + още намерени от мен. Предполагам, че ще е полезен в бъдеще на други магеланци. Списъкът не претендира за изчерпателност, затова се чувствайте свободни да допълвате:

 

Bravacar.com

Insularcar.com

7M Rent a Car

Madeiracarbooking.com

Madeirarentcar.com 

Madeirarent.pt

Rodavante.pt

Tropical rent madeira

Slice of atlantic

Funchal car hire

Rentcarmadeira

Expresscarrental.pt
Silhuetazul.com

Gocar-rentals.com
Madpoint.pt
Rentmemadeira.com
 

P.S. Madeiracarbooking.com - тези ми изкараха най-ниска цена за моите параметни на търсене. Вкл. пълна застраховка с 0 евро самоучасие. Не приемат дебитни карти, но приемат плащане в кеш при получаване на колата. Живот и здраве, ще напиша ревю как са се представили на място.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Лек ъпдейт: Madeiracarbooking.com ми отказаха резервацията поради липса на това, което търся. Още 3 компании след тях ми отмениха направените резервации. Така че накрая и аз пристанах на 7М.

Връзка към мнение
преди 7 часа, vorbis каза:

Лек ъпдейт: Madeiracarbooking.com ми отказаха резервацията поради липса на това, което търся. Още 3 компании след тях ми отмениха направените резервации. Така че накрая и аз пристанах на 7М.

5+2? Какво точно искаше, че го нямат?

Връзка към мнение

Цените за април са откачени и за Майорка и за Канарски о-ви, явно и за Мадейра. И аз се ослушвам за почивка тогава и респективно - кола, обаче при тези цени обмислям и къде мога да отида, където няма да ми трябва кола 

Връзка към мнение
преди 14 минути , stormbringer каза:

Цените за април са откачени и за Майорка и за Канарски о-ви, явно и за Мадейра. И аз се ослушвам за почивка тогава и респективно - кола, обаче при тези цени обмислям и къде мога да отида, където няма да ми трябва кола 

Първата половина на април е великденската ваканция на англичанчетата (до 18ти), а островите са любима дестинация (особено Канарите и Майорка). Сега вече като ги отвързаха и познай...

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 12.02.2022 г. в 5:35, jorocontrola каза:

5+2? Какво точно искаше, че го нямат?

Извинявам се, пропуснал съм съобщението ти!

6 човека сме и затова търсех 7-местна кола. Без значение марка/модел. Резервирах Дачия Докър, Сеат Алхамбра, Опел Зафира... Всичките ми бяха канселирани, поради изчерпани наличности (това е периода на ученическата ваканция по католическия Великден). Накрая се наших на един 9-местен пасажерски бус, който ме притеснява как ще го търкалям из планинските пътища на Мадейра. Но к'вото, такова...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 4.02.2022 г. в 18:26, vorbis каза:

Тези дни падна голямо ровене из дебрите на Мадейра за търсене на местни рентал компании. Оставям лист с гореизброените компании + още намерени от мен. Предполагам, че ще е полезен в бъдеще на други магеланци. Списъкът не претендира за изчерпателност, затова се чувствайте свободни да допълвате:

 

Bravacar.com

Insularcar.com

7M Rent a Car

Madeiracarbooking.com

Madeirarentcar.com 

Madeirarent.pt

Rodavante.pt

Tropical rent madeira

Slice of atlantic

Funchal car hire

Rentcarmadeira

Expresscarrental.pt
Silhuetazul.com

Gocar-rentals.com
Madpoint.pt
Rentmemadeira.com
 

P.S. Madeiracarbooking.com - тези ми изкараха най-ниска цена за моите параметни на търсене. Вкл. пълна застраховка с 0 евро самоучасие. Не приемат дебитни карти, но приемат плащане в кеш при получаване на колата. Живот и здраве, ще напиша ревю как са се представили на място.

И аз търся усилено!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Децата, отиват другата седмица и искат да наемат кола. Някакви съвети? Чета, че е стръмно и трябвало да е по-мощна, но пък тясно, та да не е много голяма? Двама са и нямат голям бюджет. Ще я наемат за 3 дни. Не съм запозната с план за маршрута. Притесняват се и да не ги измамят фирмите, защото не са вземали до сега, а и нямат кредитни карти. 

Връзка към мнение

@EliDionСтръмно е! Аз съм опитен шофьор, но трудно бих се наела да карам във Фуншал примерно, особено ако е с ръчни скорости. Гледахме рентакар компании преди да тръгнем и нищо не запазихме. Мъжът ми винаги има уклон към по-големи коли, обаче като видя улиците, каза - Панда ще взимаме. Пандата я взехме за три дни от Фуншал център до Фуншал летище, като се се свързахме по WhatsApp /писала съм координати някъде из темите/. На островите рядко има кредитни карти и депозит, а и рядко мамят по мои наблюдения /това да не ти е Италия 😆/. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Без кредитна карта шанса е много малък. Ако намерят в сайтовете нещо изгодно, ок, ама на място пак ще искат КК. 

Ако не намерят, да питат в хотела, но пак се връщаме на КК. 

Връзка към мнение

https://www.7mrentacar.com/contact-us/

image.png.fc5229c7d8300b34604c9c84933f0e1b.png

Трябва да се пита, но според мен при част от местните фирми ще е ОК само с дебитна.

 

Допълнение:

image.png.7ce5aab7084b4d4f8979e281bf0f5ac1.png

Цените мисля, че са приемливи и със застраховка 🙂

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, EliDion каза:

Децата, отиват другата седмица и искат да наемат кола. Някакви съвети? Чета, че е стръмно и трябвало да е по-мощна, но пък тясно, та да не е много голяма? Двама са и нямат голям бюджет. Ще я наемат за 3 дни. Не съм запозната с план за маршрута. Притесняват се и да не ги измамят фирмите, защото не са вземали до сега, а и нямат кредитни карти. 

Сетих се нещо, което вчера пропуснах🙂 За Азорите пуснах в мапс rent a car / car rental и почнах да разглеждам кои фирми имат най-добри отзиви. Така попаднах на една местна. Влязох в сайта й разгледах условията и резервирах. Не искат кредитна карта, а депозитът от 95€ може да се плати в брой или с карта. Не е изключено и в Мадейра да има местни фирми с подобна португалска практика да не искат големи депозити с кредитна карта. Питах тук цената добре ли е. Казаха ми ок е и готово. Ще платя и за външна застраховка от worldwideinsure /английски сайт, през който може българи да сключват застраховка при наемане на кола/, защото в цената на португалската рентал фирма не влизат щети по гуми, джанти и прозорци. Такава застраховка допълнително има, но е 10€ на ден, което става повече.

Същото ще направя и за Тенерифе, но без външната застраховка /там самоучастието е 0/. Ще търся местна фирма /даже съм я намерила🙂/.

Връзка към мнение
преди 31 минути , EliDion каза:

Фиат Панда 1.2 добре ли е? 40евро на ден.

Личи си кой не е чел мадейранската тема. :blum3:

Мисля, че @Radnev беше с такава таратайка. :smile3: Ще тагна и @master_of_germs да каже някоя дума за ренталката им, все пак и двамата са били преди няма и година на Мадейра.

 

Връзка към мнение

Четох,четох, че някой е бил с панда, ама то много изписано и много снимки и се поизгубих, а нямах много време да се задълбочавам. Че детето като писне, а ти си на работа, ккаво правиш - хвърляш всичко и четеш магеланци, ама пусто сладкодумни и то..... Забравяш какво си чел накрая.😂😋

  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , Argentique каза:

Личи си кой не е чел мадейранската тема. :blum3:

Мисля, че @Radnev беше с такава таратайка. :smile3: Ще тагна и @master_of_germs да каже някоя дума за ренталката им, все пак и двата са били преди няма и година на Мадейра.

 

Ти па намери да тагваш някой, дето е шофьор от 25 години и за цялото това време не е сядал зад волан 😄

Питанките - към @mary_shery...

Само десет месеца са минали, а аз специално мадейренското пътуване го усещам, все едно че са десет години, толкова неща са се изтрили от паметта ми...

Ама специално във Фуншал хич не е за Фиат Панда...

😄

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Защо 😄 Ние бяхме с Панда и си беше идеално! А по разните му места, като видиш 90% паркирани бели Панди, и почваш да си търсиш твоята 😁

На база опит, ако ще ходят извън сезон, на място местните рентакари са по-добра опция ✌️ За 3 дни през март с връщане посред нощ на летището е било 170 евро с пълна застраховка, без депозит и КК.

Връзка към мнение

@master_of_germs вие с каква кола бяхте?

@EliDion на мен ми казаха да не гледам най-икономичния клас А, а поне от клас В. 

Аз се чудя точно за Фуншал защо би ми трябвала кола? Кола е необходима, ако ще се ходи по извънградски места - планински и гористи или ако настаняването е извън столицата. 
Колата, колкото и да дава свобода, толкова и те прави неподготвен за маршрутите. Ето аз още нищо не съм си избистрила в главата като организация. Все едно по цял ден ще шофираме като гламави ли?😄

За 3 дни в Мадейра не бих ползвала кола. 1 ден ще отида с автобус до Сао Лоуренсо, друг до Долината на монахините - Curral das Freiras и трети ще отделя за Западен тур с шофьор, екскурзовод и в малка група и готово. А вечерите ще пия понша, без да мисля за кола😛

Връзка към мнение

Абсолютно, и ние взехме кола за трите дни извън Фуншал ✌️ За града здрави подметки и здрави прасци си трябват 😁

От тези взехме ние, изцяло комуникация по Месинджър. Дойдоха според уговорката в хотела с колата и с ПОС да платим.

https://www.facebook.com/todriverentacar

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.