Прескочи до съдържание

Хората с които пътуваме ...


Препоръчани мнения

Най-обичам да пътувам семейно, без други семейства или двойки - така си правим "програма" в крачка и сме мобилни.

На второ място предпочитам да пътувам сама - предварително си подготвям програмка и което успея от нея...

Опитът ми от пътуване с повече от един или двама спътници сочи, че винаги има умуване, изчакване, чудене, разногласия и най-вече различие в интересите (особено когато пътуванията са служебни). Така веднъж една голяма група от 10-тина колеги имахме цял ден свободна програма в Амстердам. Е, познайте - един иска кофи шоп, друг - секс шоп, трети - цветния пазар...та няма оправия. Бързо ми писна и зарязах всичките, та си обикалях където ми е кеф :)

Най-готиното да пътуваш сам е, че срещаш и опознаваш много интересни хора - и местни, и други соло-пътешественици.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Два пъти последните месеци пътувах с група от 15 човека, повечето от които дори не знаеха имената на градовете, в които отиваме. Понеже съм една голяма уста от самото начало давам разпореждания и правилата са следните- никой никого не е длъжен да ....

Понеже е пределно ясно , че ти си тартора отдавна се чудя как успяваш да организираш толкова жени на едно място без да си изскубите косите на даден етап-:) И друго ми е интересно как се оправяш с резервациите на Wizz полети при такива яки компании ?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И друго ми е интересно как се оправяш с резервациите на Wizz полети при такива яки компании ?

Ти, май, се опитваш да навлезеш в женската душа?

 

Кауза пердута!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е , от резервациите къде направихте връзка с женската душа -:)

Виж въпроса със скубането на косите е по-резонен ... Тони знам , че ни си падаш по шопинга , но няма да повярвам , че от толкова жени поне няколко не са изкушени от италианските магазини ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е , от резервациите къде направихте връзка с женската душа - :)

 

е, ми опитай ти да направиш такава резервация, докато готвиш и говориш по телефона - и ще ти стане ясно!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

е, ми опитай ти да направиш такава резервация, докато готвиш и говориш по телефона - и ще ти стане ясно!

 

Аз пък си мисля, че тя се е обадила, за да направи някаква справка, а резервацията просто така се е получила...в хода на разговора :) Даже нищо чудно да е било грешка, да е търсила съвсем друг номер :D

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тръгнали сме по работа- това се казва от самото начало и ясно. Ако някой иска да се отдели по време на пътуването, а това почти няма как да стане, тъй като се наемат коли и сме зависими един от друг, все пак има да речем ден, в който ние отиваме до някъде и се връщаме, и това е единствения шанс да го направи- да остане там и да се мота до връщането ни. Засега никой не е проявявал желание за подобно нещо.

Веднъж пък бяхме с една двойка приятели във Валенсия. Тъй като не ги познавах добре преди това, а се оказаха шопинг маниаци, а аз нямам никакво време и намерение да си губя цял ден с глупости просто им връчих картата и им казах- среща тук в еди колко си часа.

Иначе най-смешно ми е било с тях, дори моето другарче по пътуване ми каза, че съм го изненадала със супер търпението, което съм проявила.

Та пращам ги да си пазаруват и обяснявам изрично, че ако ще купуват парфюми да са до 100мл. Разбира се, казах го поне три пъти и на срещата ни вечерта те супер щастливи ми мъкнат 200 мл такива, възхитени от офертата. Поизмъчих ги на летището като минах първа и оставих да ги поизпотят малко, после се върнах обратно и помолихме един пътуващ с багаж да ни го прибере.М

Следващия път да ги видя дали няма да чуват!

Връзка към мнение

Иначе, за скубането на косите просто няма как да се получи.

Аз реагирам на мрънкане с пълен игнор.

Това е дори по-лошо, отколкото да ти се скарам. :lol: :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пък си мисля, че тя се е обадила, за да направи някаква справка, а резервацията просто така се е получила...в хода на разговора :) Даже нищо чудно да е било грешка, да е търсила съвсем друг номер :D

Кептън, за жалост след няколко разговора със служители на Уиз заради спрените  полети до Будапеща, а това ми провали едни платове, та трябваше да ги променям, после пък няколко смени на време на полет....не мисля, че са щастливи като им се обаждам. Дори се страхувам дали не са сложили номерата ми в черния си списък. :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз реагирам на мрънкане с пълен игнор.

Този подход и аз го практикувам напоследък и съм изненадана от дорбия резултат! Мога само да добавя, че игнорираната страна още повече се влудява.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Поизмъчих ги на летището като минах първа и оставих да ги поизпотят малко, после се върнах обратно и помолихме един пътуващ с багаж да ни го прибере.М

Следващия път да ги видя дали няма да чуват!

Правилно ли съм те разбрал.От тази проверка се връщате обратно до гишетата за чекиране на багаж и търсите някой ,който пътува със същия полет за да ви вземе парфюма в чекирания си багаж и от там до края на пътуването сте си все заедно с него. :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Правилно ли съм те разбрал.От тази проверка се връщате обратно до гишетата за чекиране на багаж и търсите някой ,който пътува със същия полет за да ви вземе парфюма в чекирания си багаж и от там до края на пътуването сте си все заедно с него. :D

Ама що заедно бе? За един два парфюма става въпрос...Просто като си кацнахме в София изчакахме човека да си вземе багажа и да им даде скъпоценностите! :lol: :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като заговорихме на тема мъже и жени, много моля, нежните половинки :wub:  да ми простят това, което ще напиша по-долу, но:

- напоследък все повече предпочитам ако пътувам с някого то е да бъде с мъж - няма пазаруване, няма мерене на рокли, няма гледане на чанти, няма тичане по магазини за сувенири /за мама, за татко, за свако, за батко, за колежките от 3-ия етаж, за колежките от другия отдел, за...../, няма го чакането сутрин да се маскирам, да се гримирам, да се издухам, да клопам из банята от 5 сутринта, щото ще ме гледат на закуската в хотела, няма забележки - ама как по дънки и тениска...

- и другият вариант е да си пътувам сам - всичко, което набележа го правя, мога да си променям планове, мога да си добавям нови неща и на никого не давам обяснения.

 

По този повод се сещам за един концерт в Париж, през април 2011 на Сезария Евора и Лура, Бонга, Тито Париш - афромузика от Кабо Верде - много яко събитие. И разбира се, речено сторено. Тръгнахме. Познайте - аз бях единствения мъж сред "амазонките" - тия женоря ми разказаха играта. Полета беше с Луфтханза през Мюнхен до Париж. Мрънкането почна още в София. Продължи по време на полетите. В Париж взехме таксита до хотела, пазарене беше за това колко евро трябва да му се остави бакшиш, дали това, дали онова, На връщане пак с таксита - същата работа, на Т1 - кръговия има дори написана табела с цената за входа на такситата, е разбира се човекът ще си ги добави, ония пак - те не искаха да говорят с шофьора, аз да съм се оправял, щото съм бил мъж, при все че те говорят френски, а аз знам две думи на френски. Разправии за закуската в хотела, едната иска в стаята, другата на терасата, после изамеш дърпане на коси заради Айфеловата кула - на кой вход да се наредят, пък опашката им голяма. Друга тръгна към тоалетната и си изгуби реда, после сръдня...После на пазара на книгите и антиките зад Лувъра, като се почна едно тичане и гледане за дрънколяци и вехтории... едната като реши да купува от ония дървените моливи, при все че е червива с пари, пет пъти се връща да се чуди дали да даде 2 евро за два дървени молива... и изобщо съжалих, че не съм мрял от едра шарка по време на войната... :)

 

Та затова - най-добре е жени с жени, мъже с мъже, ние поне няма да се скубем.  :P

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

 

niki_m, направо те съжалих! Дори ми иде в знак на добра воля да взема част от твоите и да ти дам от обучените мои! :P

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз не мога да се оплача от съпругата си. Шопинг туризмът не е нейното призвание. От години е установила, че в България може да се намери абсолютно всичко и пазарува основно оттук. Много рядко се пазарува в чужбина и то конкретни неща от определени вериги магазини. Проблемът ми е в друго. Винаги пътуваме с ютия, защото съпругата ми глади абсолютно всичко. Тук не става дума за дълги пътувания, правилото важи и за пътувания за два-три дни. Когато летим с нискотарифни авиокомпании и сме само за уикенда, някак успявам да я убедя да се раздели с ютията, за да не отиват едни 100 лева на вятъра, но с редовните авиолинии нещата са по-сложни. Проблемът е, че не обичам чекиран багаж при кратките трипове. Предпочитам да съм независим, да пристигам с разпечатана бордна карта в последния момент и да напускам пръв терминала при кацане, вместо да съзерцавам лентата за багаж. Но се боря, не се отказвам, ето предстои уикенд във Виена, започнал съм психологическата атака още отсега... :ph34r:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Дааамм, още ми е пресен споменът как ми развалиха 3 седмична почивка на 1500 км от България с мрънкане за какви ли не глупости - от "духа ми вятър" през "умирам от глад" до "пясъкът не ми харесва". Оттогава и до днес, който реши да си направи устата да пътува със семейството, бива безцеремонно отрязван. 

Не си попаднала на точните хора :) Преди няколко години решихме с мой познат да отидем на концерт на REM в Истамбул и последния момент се оказа, че и друго момче, което не познавах ще дойде с нас(голям смях, защото не вярвахме, че има и други фенове в България на групата).Та мисълта ми е, че отидохме трима почти непознати и това беше най-хубавото ми изкарване извън граница досега :) Абсолютен късмет, че сме и тримата еднакви шматки и нямаше сръдни и мрънкане за глупости, дори когато на втория ден обиколихме  четири пъти квартала за да си намерим хотела :)

Връзка към мнение

Което ме сеща да попитам къде ще си плюваме по авиокомпаниите? B)

 

За сега ги плювай в тоя форум, като се насъбере материал ще отделим отделен :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пътувам винаги с жената и децата, откакто се родиха, с няколко изключения. Иска ми се да си правим заедно организацията, но тя е доста по-заета от мен в работно време :)  и не успява много да ми помогне. Иначе никакъв шопинг! И малко я 'изнудвам' за някои по екстремни атракции, като цяло не мога да се оплача.

С други хора никога не сме пътували, просто половината ни приятели нямат възможност, другата половина нямат желание. Бих рискувал някой път, но за сега няма изгледи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С други хора никога не сме пътували, просто половината ни приятели нямат възможност, другата половина нямат желание. Бих рискувал някой път, но за сега няма изгледи.

Недей, бе, човек, не си трови живота! 

 

В нашата случка ставаше въпрос за хора, с които си знаем и майчиното мляко, а се оказа, че като попаднете в нетипична ситуация, седиш и се чудиш познавате ли се и откъде се пръкнаха тия на главата ти. Щом и мъжът ми не издържа, дето е супер дебелокож...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Този подход и аз го практикувам напоследък и съм изненадана от дорбия резултат! Мога само да добавя, че игнорираната страна още повече се влудява.

 

 

Е то това си е стара женска норма на поведение. Нищо не може да те влуди така , както мълчанието на жена ... пълен парадокс :-)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

2 години подред взимахме с нас едно момче, ей голямо мрънкане, голямо заяждане. Едната екскурзия направо ми я отрови. Аз му казвам волна програма сме, гледай каквото ти душа иска и това е. Ама той не, не искал сам, да сме ходели с него. Алоууу, ти си дошъл на моята екскурзия, не аз на твоята и няма да ми казваш какво да гледам и какво не. Та последно си бяхме двамата с мъжа ми и беше перфектно. За шопинг време никога не губя, всичко вече имаме в България, а и около туристическите места винаги има пазари със сувенирчета. Купуваме и не губим много време. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.