Прескочи до съдържание

дневник Мега Пътуване из Южния Пасифик ( февруари-март 2023г)


Препоръчани мнения

В процес съм на планиране  на 7-8 седмично пътуване из Южният Пасифик през следващата година , февруари - март.

 

1. Теоретично съм гъвкав с датите , но преди няколко седмици успях да ударя своеобразен джакпот като с точки успях да резервирам седем нощувки във Френска Полинезия  в периода 11-18.02.2023 .

 

Две нощувки в Моореа - https://www.hilton.com/en/hotels/pptmlhh-hilton-moorea-lagoon-resort-and-spa/

 

Пет нощувки в Бора Бора - https://www.hilton.com/en/hotels/pptbnci-conrad-bora-bora-nui/

 

Предварително планувах това  да е краят и кулминация на пътуването , за съжаление наличността на хотелските настанявания с точки наложи ФП да бъде начало на пътуването. Грубо казано , ще е май само нанадолнище оттам до края, за съжаление  …

За ФП  ще отделим ( аз ,тя и петгодишен ) -  2  или 3 седмици  , мисля да взема някой от пасовете на Еър Таити . Тук имам голяма чуденка , @macf1an , @stanimir , @Роми и други с познания за региона , на коя от опциите да се спра :

 

1.1.Бора Бора пас : Таити- Моореа-Бора Бора - (Маупити)-Таити

1.2.Бора Бора Туамоту пас : Таити - Моореа- Бора Бора -( Tikehau) – (Rangiroa)– (Fakarava)  - Таити

1.3. или обикновеният ББ пас от 1.1 с добавка Australes pass (4 islands served: Rurutu, Raivavae, Rimatara,Tubuai) или с добавка Маркизови о-ви (4 islands served: Hiva Oa, Nuku Hiva, Ua Huka, Ua Pou.)

 

https://lesdeuxpiedsdehors.com/en/air-tahiti-pass-french-polynesia/

 

При варианти 1.1 или 1.2 , престоя го смятам 2 седмици , при вариант 1.3 - 3 седмици . Вариант 3 излиза  доста скъп , но се абстрахираме от разликата в цената, ако се наложи ще режа от друго място , а и хотелите първата седмица са безплатни , както вероятно и полета до Таити.


2.  Твърдо от Френска Полинезия ще се лети до Френска Каледония ( Нумеа ) с директният полет на Еър Калин , който лети само в събота , тоест на 25.02 или на 04.03. Пет дни във ФК , след това  пет дни във:

 

3. Вануату

 

Тук е следващата чуденка , от Вануату накъде ?

 

4. Соломонови острови или острови Кук или Фиджи , грубо 5 дни 


5. Австралия - ще направя ли грешка , ако отделя време само за градски туризъм - Сидни или Мелбърн , грубо 5 дни

 

6. Нова Зеландия  - ще направя ли грешка , ако отделя време само за Южният остров , грубо 7 дни 


Досега това са грубо 50 дни при 21 дни за ФП , мога да добавя макс още пет  дни , където има голям смисъл или да отрежа седмица от ФП и да добавя 10-12дни някъде другаде - луд пример би бил Великденски остров , докъдето ЛАТАМ лети веднъж седмично директно от Таити +/или по-продължителен престой на някое от вече визираните места.
 

Благодаря предварително за всякакви идеи , съвети и критики .

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 13
  • Браво 10
Връзка към мнение

Февруари и Март ще ви навали доста във ФП.

Като за първо ходене, Аустралите и Маркизите ще са голям залък, защото там настаняването е доста ограничено и примитивно, особено при първите, и полетите между тях са доста ограничени. На практика, без местна агенция, онлайн достъпът до "хотели" там беше почти невъзможен, допреди 3-4 години.

Бих препоръчал 2 седмици, опция 1.2, като втората седмица е разделена между 2 от атолите.

Ако държите на 3, бих препоръчал 2 седмици по островите между Таити и Бора: Хуахини, Таха, Маупити и т.н., и отново седмица по атолите на север.

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Благодаря - такова мнение ми трябваше . Средно 9 и 7 дъждовни дни за месеците февруари и март отчита статистиката , по-дъждовните месеци са декември и януари . Ще се спра на вариант 1.2 , с поглед и към 1.3 , ако се намери нещо привлекателно.

Връзка към мнение

Аз съм голям фен на Аитутаки. Просто тази лагуна ме остави без думи. Така, че за мен - това трябва да се види.  Иначе за Френска Полинезия - класиката + Рангироа. Нова Каледония може да е по-дъждовна във февруари. И от тук - малко облачно. Ако ще ходите в Ил де Пин е добре да е слънчево, защото цветът на водата е невероятен, но се губи при лошо време. За съжаление -не съм била на Соломоновите острови. Иначи ми звучи като за голяма завист.

Ако аз трябва да избирам - 2 седмици - 2 дни в Таити, по 4 дни - на другите 3 острова. Но с уговорката, че аз обичам лежерното пътуване. Не всеки ден - ново място и ставане в 5 сутринта. След това -  директен полет до Раротонга и от там любимото ми Аитутаки. За Нова Каледония- има полети или имаше от Нова Зенландия. 

Очертава ти се невероятно пътешествие! Завиждам, не само благородно :))))

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Единствено за Австралия мога да дам съвет - Мелбърн може и да се пропусне, Сидни ако се комбинира с Три сестри и Сините планини ще е страхотно 5 дни. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря за мненията !

 

Преди пандемията е имало директен полет веднъж седмично Таити - острови Кук ( 1150км с ATR) , ако се появи отново преди нашето пътуване , това ще бъде и посоката след Таити. Ако не се появи , остава варианта  към Нова Каледония . Чудесна идея , Роми, благодаря още веднъж.

 

За Френска Полинезия клоня засега към вариант 1.2 в груб вариант Моореа (2-3нощувки), Бора Бора (5), + още  7-9 нощувки в два от трите атола ( Тикехау, Рангироа и Факарава ) , точният броят ще зависи от деня за седмичният полет към НК или Кук.

 

Днес обаче приключих една  спекулативна резервация , с която пътуванията ще станат две :
 

Аляска Еърлайнс пуснаха  съвместно с Фиджи Еъруейс невероятно промо преди няколко дни , -50% на полети с мили в икономи , в бизнес класа също с подобно намаление, но само с едно - единствено място !! за целият осеммесечен период на промото. 20 000 мили еднопосочен билет навсякъде от САЩ до навсякъде в Южният Пасифик , където Фиджи Еъруейс летят ( Фиджи, Австралия , Н.Зеландия и останалите островчета из Пасифика ), период на полети от сега до 30.11. 


1B030855-7EA5-4D71-A7F9-33919410A7AA.jpeg.8169dac9d071a12add0bf0b10bb96e97.jpeg

 

Споменавал съм преди, милите на Аляска са с най-висока стойност от всички лоялни програми поради две причини ( 1. по-малък брой мили за купуване на билет и 2.по един безплатен стоповър във всяка посока ). Резултатът :

 

10.11 JFK-SFO-NAN ( стоповър )

21.11 NAN-SYD

          и

 

26.11 SYD-NAN-SFO (стоповър)

29.11 SFO-JFK

 

Първоначално бях сложил и Мелбърн, но докато приключа втората резервация изчезнаха полетите от Австралия след 26.11, наложи се промяна и заместих със СФ ( 3 нощувки ) , допълнение към 10 във Фиджи и 5 в Сидни.

 

Ценово : 3бр билети в посока = 6 х 20 000мили=120 000 мили + 633$такси  срещу кеш цена  в момента 4812$  . Докупих съвсем малък брой мили  за общо 118$, тоест полетите ми излязоха общо= 751$ , с безплатна анулация до 60 дни преди пътуването , след това 125$ наказателна такса за анулация на билет.

 

 

Десетте нощувки във Фиджи ще ги разпределя 5-6 дни за островните групи  Yasawa  или Mamanuca  , останалите   4-5 дни за главният остров Viti Levu.

 

Погледнах и другите опции за стоповър : Тувалу , Кирибати, Тонга , Вануату, Самоа, Соломонови  о-ви , Великденски остров , но само за последният имаше подходящи за мен дати  за през ноември  , но не ме грабна с нещо…

  • Харесвам 7
  • Браво 3
Връзка към мнение

Честити билети ! Възхищавам се на твоята отдаденост в пътуванията с мили ! Само въздишам и все не се организирам да се посветя на тези знания и умения, от което съм наясно само с това, че съм загубила много.

 

На 1.03.2022 г. в 4:25, stanislavpp каза:

6. Нова Зеландия  - ще направя ли грешка , ако отделя време само за Южният остров , грубо 7 дни 

Не мисля, че ще сгрешиш . Самите новозеландци смятат него за по - красив и достоен за внимание. Предвид, че ще си със семейството,  можеш да заделиш два от тези 7 дни за района на Куинстаун и забавленията там. Сигурна съм, че ще ви е интересно на всички.

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
8 hours ago, patilana said:

Честити билети ! Възхищавам се на твоята отдаденост в пътуванията с мили ! Само въздишам и все не се организирам да се посветя на тези знания и умения, от което съм наясно само с това, че съм загубила много.

 

Не мисля че на българския пазар има финансов или друг продукт като в развитите икономики , който да позволява натрупване на сериозен актив мили.Само с летене е зор работа , но за по-скромни цели може да  се посъберат при 3-4 презокеански или далекоизточни полета годишно 😉. Стига да не са в най-евтината тарифа разбира се.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, stanislavpp каза:

Благодаря за мненията !

 

Преди пандемията е имало директен полет веднъж седмично Таити - острови Кук ( 1150км с ATR) , ако се появи отново преди нашето пътуване , това ще бъде и посоката след Таити. Ако не се появи , остава варианта  към Нова Каледония . Чудесна идея , Роми, благодаря още веднъж.

 

За Френска Полинезия клоня засега към вариант 1.2 в груб вариант Моореа (2-3нощувки), Бора Бора (5), + още  7-9 нощувки в два от трите атола ( Тикехау, Рангироа и Факарава ) , точният броят ще зависи от деня за седмичният полет към НК или Кук.

 

Днес обаче приключих една  спекулативна резервация , с която пътуванията ще станат две :
 

Аляска Еърлайнс пуснаха  съвместно с Фиджи Еъруейс невероятно промо преди няколко дни , -50% на полети с мили в икономи , в бизнес класа също с подобно намаление, но само с едно - единствено място !! за целият осеммесечен период на промото. 20 000 мили еднопосочен билет навсякъде от САЩ до навсякъде в Южният Пасифик , където Фиджи Еъруейс летят ( Фиджи, Австралия , Н.Зеландия и останалите островчета из Пасифика ), период на полети от сега до 30.11. 


1B030855-7EA5-4D71-A7F9-33919410A7AA.jpeg.8169dac9d071a12add0bf0b10bb96e97.jpeg

 

Споменавал съм преди, милите на Аляска са с най-висока стойност от всички лоялни програми поради две причини ( 1. по-малък брой мили за купуване на билет и 2.по един безплатен стоповър във всяка посока ). Резултатът :

 

10.11 JFK-SFO-NAN ( стоповър )

21.11 NAN-SYD

          и

 

26.11 SYD-NAN-SFO (стоповър)

29.11 SFO-JFK

 

Първоначално бях сложил и Мелбърн, но докато приключа втората резервация изчезнаха полетите от Австралия след 26.11, наложи се промяна и заместих със СФ ( 3 нощувки ) , допълнение към 10 във Фиджи и 5 в Сидни.

 

Ценово : 3бр билети в посока = 6 х 20 000мили=120 000 мили + 633$такси  срещу кеш цена  в момента 4812$  . Докупих съвсем малък брой мили  за общо 118$, тоест полетите ми излязоха общо= 751$ , с безплатна анулация до 60 дни преди пътуването , след това 125$ наказателна такса за анулация на билет.

 

 

Десетте нощувки във Фиджи ще ги разпределя 5-6 дни за островните групи  Yasawa  или Mamanuca  , останалите   4-5 дни за главният остров Viti Levu.

 

Погледнах и другите опции за стоповър : Тувалу , Кирибати, Тонга , Вануату, Самоа, Соломонови  о-ви , Великденски остров , но само за последният имаше подходящи за мен дати  за през ноември  , но не ме грабна с нещо…

Не бях проверила, че са спрели директния полет между Папеете и Раротонга. Съжалявам!

За Фиджи -Ясауа са доста по-впечатляващи. Всъщност Кадаву и островите Лау са по-интересни, но много по-трудни за достигане. А Ясауа са много добри за деца. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

За Австралия: два дни за Сидни са достатъчни, след това нагоре към крокодилите и големия риф - не е за изпускане. Порт Дъглас е супер за семейства. Ако детето не може да плува, с пояс без проблем ще може на рифа. Нашите лапета не искаха да си тръгват. 

Ние бяхме само на северния остров на НЗ, щото бяхме там тяхната зима. Ако сте фенове на Толкин, не е за изпускане - Hobbiton и The Shire са там. Ако детето е фен на Нарния - Cathedral Cove също е там. Лодка в пещерата със светещи червеи беше незабравимо преживяване. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тя организацията сигурно вече е приключила, но ако още се чудиш - то точката за Вануату - твърдо за о-в Тана, аз другъде не съм успял да видя изстински действащ вулкан отблизо и си струва отвсякъде. Сигурно си ходил на Хаваите, тук, за разлика оттам, няма никакви заграждения и никакви ограничения, отиваш си до ръба, ако се обгазиш или паднеш си е твой проблем.

Преди точно 10г. беше зор с полетите, имаше вътрешни до Тана по един на ден май, до Вануату летяхме от Фиджи - имаше директен - веднъж на седмица мисля и трябваше доста стиковане и стискане на палци.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не е приключила  организацията , дори ще е умножена по-две . На Хаваите съм ходил ,да -  спящият вулкан Халеакала е изумителен …На Гоемият остров не съм , че малкият беше само на осем месеца тогава.

Изглежда  пътуването ще се осъществи в две части :

 

- ноември Фиджи и Сидни

- януари  , взех билети за 08.01 само за 60 000 мили на човек , бизнес класа , Бостън - Хюстън - Сидни - Уелингтън . Особено се радвам за дългата отсечка Хюстън - Сидни ( по разписание е 17ч 30 мин , шести най-дълъг полет в света ). Тепърва ще умувам за връщането ,надявам се много да рестартират директните Таити - Кук и Кук - ЛА. В идеалният случай , маршрута ще е нещо такова :

 

15-17дни НЗеландия 

 6-7 дни Вануату

5-6 дни Нова Каледония 

14-16 дни Френска  Полинезия 

5-7 дни острови Кук 

 

Дори бях взел и други бизнес билети , до Куала Лумпур ( 4 дни ) , после Сингапур (4дни ) , оттам директен Сингапур - Крайсчърч и нагоре из Пасифика . Накрая  разума надделя и анулирах,  взех направо до НЗ. Югоизточна Азия ще остане за други пъти…

  • Харесвам 5
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Пътуването  се разделя на две части :

 

1. Фиджи , Сидни и Сан Франциско - пристигане във Фиджи (9 нощувки) на 12.11 в 05.10ч , отпътуване за Сидни (5 нощувки) на 21.11 в 09.00ч . Отпътуване от Сидни за Сан Франциско (3 нощувки ) на 26.11 в 14.30ч. 
 

Първите шест нощувки във Фиджи ще са на остров Малоло, част от островите Маманука. Резервацията е за тук - http://maloloisland.com  , но желанието ми е да сме в друг ризорт на същият остров - Six Senses https://www.sixsenses.com/en/resorts/fiji , засега усилията ми да сваля цената на нощувката в рамките на 500-600$ са безуспешни …

 

Остналите три нощувки ще са в близост до главният остров - https://www.hilton.com/en/hotels/nanhihi-hilton-fiji-beach-resort-and-spa/

 

 

2. Нова Зеландия , Вануату , Нова Каледония , Френска Полинезия и още нещо

 

   2.1 Пристигане в Нова Зеландия ( Уелингтън ) на 10.01 в 14.40ч и отпътуване за Вануату на 25.01 .

 

       15 нощувки ще са разделени между Северния и Южен остров :

      

Уелингтън - 10, 11 > сутрешен полет за IVC на 12.01 

Те Анау - 12, 13 

Куинстаун - 14,15

Уанака - 16 

Аораки - 17 

??? - 18

Роторуа - 19, 20, 21 

??? - 22, 23, 24 

 

Няма точен план за нощувките след  17.01 , но лосгистично най-смислено е да се лети директно Крайстчърч-Роторуа в един от двата дни - 18/19.01.

 

 

 

на 25.01 ще се лети нон стоп до Вануату ( AKL-VLI) . 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

    2.2  Вануату (7нощувки) . Желанието ми е престоя да се раздели между един самобитен остров и главният остров , 5:2дни, или 4:3 дни > нонстоп полет към Нумеа ( Нова Каледония )

 

   2.3 Нова Каледония (7 нощувки ) , два острова  , 5:2 или 4:3 , Ил Де Пен и главният остров > 08.02 към Френска Полинезия

 

  2.4 Френска Полинезия ( 14-20 нощувки ) 

 

     Тук си признавам претърпях голям провал при плануването . Тъй като първо резервирах главните нощувки с точки , 11-13 Хилтън Моореа и 13-18 Конрад Бора Бора , с идеята да зарадвам Половинката на 14.02 с един от най-известните ризорти в света , не съобразих , че нон стоп полета Нова Каледония - Папеете върви само в събота и пристига късно вечерта на 11.02 , когато вече няма да има връзка за Моореа. Крайният резултат: вместо 5 часов нон стоп полет , ще пътуваме ден и половина  NOU-SYD-AKL(нощувка)-PPT!!! Малка утеха е ,че вместо 1500-2000$ за трите билета по машрута, успях да ги взема с Американ Еърлайнс мили , общо за 45 000+321$ . За отбелязване е, че успях обаче да надхитря системата и да взема три билети с мили като заобиколя рестрикцията от допустими само два билети за партньори като АА на Кантас и Еър Ню Зийланд. Има някакви съвсем слаби надежди , че мога да променя датите на Моореа и Бора Бора, но шансовете са нищожни . Нощувки с точки точно за тези два ризорта се пускат веднъж или два пъти в годината, и то не за всички дати…

 

След ФП , искрено се надявам да се отправиме към острови Кук за десетина дни, но нон стоп полетите от преди пандемията от PPT и LAX все още не са възстановени , означаващо още допълнителни две преминавания през AKL, което ме стряска…

 

 2.5  С или без острови Кук имам още 10-14-20 свободни дни , за които мога да потърся и други варианти - Бали , Япония , Микронезия, Папуа Нова Гвинея , или пък нещо друго от Южният Пасифик…

  • Харесвам 6
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Поизбистри се програмата  ( или усложни повече , зависи от гледната точка май ) , към момента :

 

 

2.1.  Нова Зеландия 

 

     Пристигане на 10.01.2023г , две нощувки в Уелингтън , сутрешен полет на 12.01 WLG-IVC

 

                   Южен Остров

        10-12 Уелингтън 

        12-14 Те Анау

        14-16 Куинстаун

        16-17 Уанака

        17-18 Маунт Кук

        18-19 Крайстчърч

          
                 Северен Остров

        Полет на 19.01 CHC-ROT  11.35-13.20

         19-22 Роторуа

         22-25 ??? Търся идеи за тези три нощувки ?

 

       2.2 Вануату

 

      25.01 Полет за Вануату ( купен) , AKL- VLI 13.10-14.25 , тук мисля да разделя нощувките между главният остров и Еспириту Санто , 4:3 .                

Ядосва ме обаче , че следобед няма полет с който да направя връзка към Санто , реално ще пропилея една нощувка и ще направя едно допълнително местене…


 

      01.02. Полет за Нова Каледония ( купен) , VLI-NOU 6.30-8.05

        

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

       
      2.3 Нова Каледония 01.02-08.02 

 

          Мисля да разделя нощувките  в два ризорта на  Ил де Пен и Ило Метр . Ако успея да намаля цената на Льо Меридиан , ще бъдат 4 или 5 нощувки в Ил де Пен и 2 или 3 нощувки в Ило Метр. Ако не успея , ще бъдат 3 нощувки в Ил де Пен и 4 в Ило Метр…


 

 

   Ил де Пен

C11E0B45-6BED-499D-A501-D3DB0FC3E41D.jpeg.01f64fd601f7ad01f6b6fa58423c8ebb.jpeg
 

 

      Ило Метр

E7707EC2-EA51-4B0D-A412-21607A49545E.jpeg.8ca4a02bcab43364e916e441a48bb759.jpeg

 

 


 08-09.02 полет ( купен )  NOU-SYD-AKL-PPT, 12.40-22.15

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 6 часа, stanislavpp каза:

Поизбистри се програмата  ( или усложни повече , зависи от гледната точка май ) , към момента :

 

 

2.1.  Нова Зеландия 

 

     Пристигане на 10.01.2023г , две нощувки в Уелингтън , сутрешен полет на 12.01 WLG-IVC

 

                   Южен Остров

        10-12 Уелингтън 

        12-14 Те Анау

        14-16 Куинстаун

        16-17 Уанака

        17-18 Маунт Кук

        18-19 Крайстчърч

          
                 Северен Остров

        Полет на 19.01 CHC-ROT  11.35-13.20

         19-22 Роторуа

         22-25 ??? Търся идеи за тези три нощувки ?

 

       2.2 Вануату

 

      25.01 Полет за Вануату ( купен) , AKL- VLI 13.10-14.25 , тук мисля да разделя нощувките между главният остров и Еспириту Санто , 4:3 .                

Ядосва ме обаче , че следобед няма полет с който да направя връзка към Санто , реално ще пропилея една нощувка и ще направя едно допълнително местене…


 

      01.02. Полет за Нова Каледония ( купен) , VLI-NOU 6.30-8.05

        

 

 

За Вануату не се ядосвай, ще ги сменят полетите още 2-пъти до тогава и може и да ти станат по-удобни. Поне при мен ги смениха 2 пъти, вкл. и в последния момент, че резервирахме от някакво кафе в Порт Вила.

Тана без нощувка ли ще я правиш? Защото на мен там ми беше гвоздея на прекарването, спахме тук, има възможност за по-авантюристично настроените, да се качите сами на вулкана през нощта, тогава дори вход не се плаща.

1.jpg.4d7a60e1b8a2ccaec69e9979979b5e91.jpg

 

За южния остров, ако не си гледал китове до сега, може да минеш и през Кайкоура, там има такива турове.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

от няколко дни наглеждам цените по тези места  и определено се плаша .....виждам ,че повечето от нещата ползваш мили , но в крайна сметка като пари какво излиза това ваше пътуване ,правил ли си сметка ? 

за Н.З. нещата са ти добре планирани 

Връзка към мнение

Не съм правил сметка/бюджет , но сега като се замислям , ще съм доволен , ако не прехвърля 30 000$ -35 000$, но все пак съм с двама 

глезльовци.

Пътуването се разделя на две части (20 дни + 70 дни ), общо ще станат 90 дни и ми струва , че 300$-400$ дневно  е реалистично , но знае ли човек …

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Да докладвам за поредната промяна :

 

Острови Кук отвориха напълно за туристи миналата седмица на 09.09 , съответно е възстановен нон стоп полета Таити-Кук , макар и само веднъж седмично . 
 

Преместих успешно полетите Таити-Токио от 23.02 за 08.03 , и ще отделим 6 дни за Кук ( ротациите на полетите Таити- Кук-Таити са събота-петък-събота).

 

@Light@cybersimo преместих и изходящите полети от Япония с два дни , ще сме там в периода  09-24.03 .

 

@Роми@macf1an.За  Айтутаки дневен тур ли да отделим или пълен престой от 6 дни , ако логистично е възможно ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , stanislavpp каза:

Да докладвам за поредната промяна :

 

Острови Кук отвориха напълно за туристи миналата седмица на 09.09 , съответно е възстановен нон стоп полета Таити-Кук , макар и само веднъж седмично . 
 

@Роми@macf1an.За  Айтутаки дневен тур ли да отделим или пълен престой от 6 дни , ако логистично е възможно ?

Ние си разделихме времето - по 4 дни мисля в Айтутаки и Роратонга. И на двете места има супер плажове и много лежерен живот. Абе някак си се усеща безвремието на Южните морета. на ден имаше по 4-5 полета между двата острова. Отиване и връщане беше около 150-250 долара. Едва ли е много по-различно сега. Има достатъчно хотелчета и на двете места- малки , бутикови, от които виждаш само лагуните.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 29.06.2022 г. в 7:04, stanislavpp каза:

Поизбистри се програмата  ( или усложни повече , зависи от гледната точка май ) , към момента :

 

 

2.1.  Нова Зеландия 

 

     Пристигане на 10.01.2023г , две нощувки в Уелингтън , сутрешен полет на 12.01 WLG-IVC

 

                   Южен Остров

        10-12 Уелингтън 

        12-14 Те Анау

        14-16 Куинстаун

        16-17 Уанака

        17-18 Маунт Кук

        18-19 Крайстчърч

          
                 Северен Остров

        Полет на 19.01 CHC-ROT  11.35-13.20

         19-22 Роторуа

         22-25 ??? Търся идеи за тези три нощувки ?

 

       2.2 Вануату

 

      25.01 Полет за Вануату ( купен) , AKL- VLI 13.10-14.25 , тук мисля да разделя нощувките между главният остров и Еспириту Санто , 4:3 .                

Ядосва ме обаче , че следобед няма полет с който да направя връзка към Санто , реално ще пропилея една нощувка и ще направя едно допълнително местене…


 

      01.02. Полет за Нова Каледония ( купен) , VLI-NOU 6.30-8.05

        

 

 

Ако съм там, не бих пропуснала  Marlborough/Marlborough Sounds. Всъщност непременно бих отделила време за там.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, stanislavpp каза:

 

За  Айтутаки дневен тур ли да отделим или пълен престой от 6 дни , ако логистично е възможно ?

Ден е малко, 6 са много. Не е кой-знае колко голямо: една-две целодневни морски екскурзии (фамозен шнорхелинг имат), ден да се види главния остров и толкова. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 29.06.2022 г. в 7:04, stanislavpp каза:

     22-25 ??? Търся идеи за тези три нощувки ?

Можете да обиколите полуостров Coromandel. Красиво е, има пингвини, поне знаци за такива. 
Оуклънд също не е зле за една нощ. Срещу него на 40 минути с фери има остров Waiheke, който е пълен с винарни. Виното не е уау, но е красиво наоколо. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.