Прескочи до съдържание

Уикенд забежки със самолет


Препоръчани мнения

40 minutes ago, Иван Попов said:

Не си само ти, споко 😉

Аз бях 13 дни по северните части на Шотландия.... не ме питайте колко пари изхарчих. Под 130/140 пауна на вечер не паднах за нощувка и то това бях най-евтините варианти за нощувки! 

Със сигурност, ако бях отишъл до Япония щеше пътуването да ми излезне пъти по-евтино!

Та, сега на някой като има казвам, че трябва да тръгнат с чанта пари за Шотландия ми се смеят, защото не знаят за каква скъпотия говорим.

Шотландия я сравнявам с Норвегия и Лапландия като скъпотия за нощувки

Цените на нощувките на всякъде си ееебаха маменцето, казано на френски. 

Долното е за 2 нощи в Севиля. И не е щото е близо датата. От няколко дни е все така.

Screenshot_20240427-165139.png

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Screenshot_20240427_192247_Bookingcom.jpg.e15f78c3eda534152d847d3a901622d3.jpg

 

Screenshot_20240427_192234_Bookingcom.jpg.0c2cb881f3d05349ec1bc4d044fb26b1.jpg

 

@era123, примерно... не знам за колко души ти трябва; потърсих за четирима, но дори и за трима да е, мисля, че е приемливо. По Коледа си намерихме за по 30 евро на човек, пак в тоя район, точно срещу стадиона на Севиля и на станция на метрото, там наоколо си е и нещо като манджа стрийт, има на народни цени заведения, ако сравниш с баш-центъра. То и пеш не е толкоз далеч от центъра, ама Севиля има безобразно евтин градски транспорт. Като се вземе карта за 10 евро (+1,50 за самата карта), после понече от 40 цента на пътуване на човек не сме платили.

 

П.П. И чак навсякъде не си е казано на френски баш... 🙂 Буквално в последния момент си резервираме места за Словакия и Чехия, по над 20 евро на човек за нощувка няма да дадем. Няма да стане чак такава оптимизация на разходите, както преди 5 години пак там (тогава надминах себе си), ама пак няма да се разорим.

Връзка към мнение
На 24.04.2024 г. в 16:44, antea каза:

има нещо безкрайно нередно в Единбург, не знам дали само за този конкретен уикенд /2 нощувки/ или изобщо

 

ако се срещне някъде трицифрена цена, или е за дупка с рейтинг под 5-6, или е за триетажно легло в хостел с външна баня /ама не за трите легла, а само за две от тях/ :dry: Ървин Уелш ако е знаел в какво елитно място ще се превърне и любимия му Лийт.... :laugh:

И аз така като ходих около Коледа  леко се стреснах от цените за спане в Единбург и в крайна сметка реших да спя в Дънфърмлин, от северната страна на фиорда - намерих си  стая за £42 на 7-8мин от спирка на влака, който от Единбург пътува 40мин и е през половин час, билетът е £8 на посока.  Та прецених, че 42+16=£58 e много по-добре от това, което се намираше в Единбург - от £130-140 нагоре, а загубата не време не е толкова страшна.  
Пък има и още един плюс - минава се покрай една от забележителностите (и обект на ЮНЕСКО) в района, която и без това ми се искаше да видя - металния мост Forth Bridge.


image.png.af33fd4de2b440629ed6e034a70ea2e9.png

site_1485_0002-1000-667-20150610150743.jpg

 

Ето ти например едно настаняване (близо до същата гара - Dunfermline Queen Margaret ), с оценка 9.1, £203 за стая две нощувки.

image.png.91aa53192aa78ae3fd7629752cc9c86f.png
 

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.