Прескочи до съдържание

Уикенд забежки със самолет


Препоръчани мнения

преди 44 минути , Фил каза:

Не знам къде го видя тоя уикенд без нощувка, аз тук виждам нощувка без уикенд.  :biggrin:

 

Нощувка = спане някъде, често срещу заплащане. Кой ще е този, дето ще иде за 10 часа в Копенхаген и ще плаща за спане?

Писах за "търсачи на силни усещания" - събира се група хора от по на 20 или по-дърти, но с малко акъл и отива за идеята. Тъмните часове между 22 и 4 прекарва по улиците, то и тук си има хора навън постоянно. Разходи - 30 евро за билети, 3.20 лв за метро в София, там може и пеша. 🤣

Храна от тук, алкохол от безмитния и незабравима вечер със спомени за цял живот. 🙂

Има хора всякакви и за всичко.

 

  • Харесвам 14
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 35 минути , Jenbel каза:

Чух оплаквания, че много скъпо в Хърватска. Знам, че всичко е субективно и относително, но все пак какво е твоето мнение за цените?

Послено бях в Задар малко преди да приемат еврото. Цените по магазините и в заведенията бяха малко над нашите тогава. Сега с нашата инфлация, където никъде другаде не се среща в такива размери, може и да е по-евтино. За лятна почивка настаняванията са скъпички, но пак съм намирала изгодни оферти в сайтове като Destinia, Super, Expedia.

Между другото автобуса между Задар и Нин обикаля на отиване през малки селца, курортчета с китни вили, където имаше много чаровни заливчета. В сайтовете за настаняване излизат ограничен брой хотелчета и апартаменти, вероятно си ги резервират основно местни, но като разглежам в google има доста предложения. Повечето имат и сайтове, може да се пусне запитване за цена. Само като идея. 🙂

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
22 minutes ago, Argentique said:

Тъмните часове между 22 и 4 прекарва по улиците, то и тук си има хора навън постоянно

Бил съм в Копенхаген няколко пъти и това абсолютно не е вярно. В 21ч в широк център е пълно мъртвило. Сега не вярвам да се е променило. 

Имаше някакви хора в кръчмите до водата, дето бирата е 30лв 500мл. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Argentique каза:

Нощувка = спане някъде, често срещу заплащане. Кой ще е този, дето ще иде за 10 часа в Копенхаген и ще плаща за спане?

Писах за "търсачи на силни усещания" - събира се група хора от по на 20 или по-дърти, но с малко акъл и отива за идеята. Тъмните часове между 22 и 4 прекарва по улиците, то и тук си има хора навън постоянно. Разходи - 30 евро за билети, 3.20 лв за метро в София, там може и пеша. 🤣

Храна от тук, алкохол от безмитния и незабравима вечер със спомени за цял живот. 🙂

Има хора всякакви и за всичко.

 

По това време на годината тъмните часове в Копенхаген не са чак толкова много.

Иначе такива цени да отиване вече няма на тия дати, но за сметка на това може да се удължат светлите часове и връщането да е с Уиз следобеда.

1934005130_Screenshot_20240420_151542_WizzAir.jpg.c5127ba60cd876cf18e33ee10f2541ca.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хора, ама вие хич не разбирате от майтап. :smile3:

Макар за едни майтап, а за други - истина. 
То и еднодневен трип до Лондон без нощувка с първия и последния полет на уиз на някои ще им се стори майтап и за диагноза, ама лично познавам хора, дето са го правили, че и са се прибирали в десет сутринта на другия ден без сън, че не са от София.

И колко други граждани имало в самолета по тази схема, няма да повярвате. :wink:

 


За Хърватска и аз чувам разни приказки за скъпотия, но докато не видя, не вярвам. Била съм преди сто години и не на море и не помня нищо фрапиращо.

Иначе при предварителната покупка на билети и резервация на настанявания въобще не ми се струва скъпо в сравнение с някое Бари (което е евтината Италия).

 

Някой ще ми се смее сега, но понеже отдавна ми се ходеше към Задар, а все ми излизаха други по-интересни неща, та за този сезон подходих отдалеко – купих билети още октомври'23 за края на юни'24. Тогава бяха по 30€/посока, но още минаваха намаленията при edreams и излязоха по няма и 15€.

Тогава направих и резервациите за четири нощувки, една в Шибеник, две в Трогир и една в Задар в Стария град, всички са студиа с оценка над 9 в централните части, а две са с гледка море и на три метра от него.

 

436602543_360316703105979_2861971664735576312_n.jpg.a901d7c8d800902cffce476f07f38ff2.jpg

 

Вероятно юли и август е по-скъпо, но и си ходят по главите, хва́ла.

Колкото и да е скъпо по кръчмите, четири дни ще ги преживеем. Пътуването няма да е с плажна насоченост, но ако някъде става за плаж, ще му отделим час-два. Основната идея е да се обикаля от сутрин до мрак по градчета и извън тях. Това е и моята идеална почивка, плажни дестинации имам достатъчно тази година, но там поработвам, че иначе ми е скучно. 

 

  • Харесвам 14
  • Браво 2
Връзка към мнение

Ние бяхме в Задар в края на август преди две години също в едно студио на много централно място в стария град, с покривна тераса с прекрасна гледка към църквата, на която не й помня името сега, в едната посока и към вътрешното пристанище в другата. Имаше малки неудобства с тая покривна тераса понеже трябваше да си мъкнеш чашите и питието за да се изкатериш по една тясна стълба, ама после беше приятно. Сега си потърсих старата резервация, тогава е било 90е на вечер, исках да сравня сега колко е, но за съжаление е разпродадено за целия август и юли. @Argentique, добри цени си намерила.

 

Screenshot_2024-04-20-18-52-03-179_com.booking.jpg

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

В Гърция например през юни цените са почти наполовина в сравнение с юли и август и доста по-ниски от септември (поне аз където съм гледала – острови разни), може би и тук са така. Но и при по-ранни резервации също има резон - сега ако се разтърся за студио в центъра на Рига за юли, няма да намеря за 30€/вечер, но ноември имаше.
Пък дали ще си изпълня резервациите, Божа работа.

И за да не е съвсем спам - мнооого дълъг уикенд нейде край Аликанте.

 

2110974146_Screenshot(5).png.947b21139bb2cdf084978510d0e6a624.png

 

1858038939_Screenshot(6).png.5566d15d67cb16a053d8b0ede6a94d96.png

  • Харесвам 12
Връзка към мнение
Иван Попов

Иначе аз да взема да отида до тази Болоня 😊

Все си мисля кога да е, но гледам петък-неделя е добър вариант за мен с тези часове :dance3:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 28 минути , Иван Попов каза:

Иначе аз да взема да отида до тази Болоня 😊

Все си мисля кога да е, но гледам петък-неделя е добър вариант за мен с тези часове :dance3:

Иди, иди. Студентски град, нощен живот, много мацки около твоята възраст. :wink:

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Иван Попов
преди 2 часа, Argentique каза:

Иди, иди. Студентски град, нощен живот, много мацки около твоята възраст. :wink:

Време ми е да се заглеждам и аз 🙂 

От всичко ама по-малко, нали така трябва 😉

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Който още се чуди как да си оползотвори близките почивни дни, сигурно тук са най-евтините билети за периода. Следващите седмици са с по-ниски цени наполовина.

 

279386784_Screenshot(4).png.d354a5d094bd3a853d28fd5ca5bec51c.png

 

 

И един Единбург, с отпуска в петък.

Там си държат цени.

809462050_Screenshot(5).png.c430c4fbb723021e376d8e4486922373.png

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
преди 4 часа, Argentique каза:

279386784_Screenshot(4).png.d354a5d094bd3a853d28fd5ca5bec51c.png

 

И един Единбург, с отпуска в петък.

Там си държат цени.

809462050_Screenshot(5).png.c430c4fbb723021e376d8e4486922373.png

има нещо безкрайно нередно в Единбург, не знам дали само за този конкретен уикенд /2 нощувки/ или изобщо

 

ако се срещне някъде трицифрена цена, или е за дупка с рейтинг под 5-6, или е за триетажно легло в хостел с външна баня /ама не за трите легла, а само за две от тях/ :dry: Ървин Уелш ако е знаел в какво елитно място ще се превърне и любимия му Лийт.... :laugh:

 

image.png.76caabb3630734d1f13ec0fce52b4c79.png

  • Харесвам 1
  • Шок 8
  • Смея се 2
Връзка към мнение
Travelling Guinea Pig

Наистина е скъпичко в Единбург за тия дати. В британския voyage prive има оферта за Hilton Edinburgh City Centre 4*, за тези дати излиза 250 паунда на вечер за двойна стая със закуска. Поне като ще се плаща, да се знае за какво. 😅 

 

Аз Единбург съм го измислила, с ваучъри от A&O hostels, само дано пуснат за по-топлата част от годината... 

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 6 минути , Otnesen каза:

Пак е евтино на фона на цена за 4 нощувки в Чефалу през август в най-обикновен апартамент.... 

 

IMG-4d80709d989c94a8e890c8c16701d182-V_edit_636016076460241.jpg.c2b42ea932ad7807d701480127ab71f1.jpg

 

Кога друг път ще кажеш, че си запазил апартамент за 4 дни с 3000лв отстъпка...

  • Харесвам 4
  • Смея се 13
Връзка към мнение
преди 3 часа, era123 каза:

Цените в Единбург нямат връзка с реалността. 

Вижте цени на хотелите в Ливингстън, близо е с влак или автобус. 

С впечатление съм, че цените за нощувките в цялото Кралство са като за благородници...Форт Уилиам, Гленкоу, Скай - цени, отговарящи на географска благодат и вероятно голямо търсене. Едва ли отговарящи на качеството на сървиса. Понеже сезоните вече показаха, че не са това, което бяха, ще търся нещо много, много off season.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 37 минути , PlamenPeev каза:

С впечатление съм, че цените за нощувките в цялото Кралство са като за благородници...Форт Уилиам, Гленкоу, Скай - цени, отговарящи на географска благодат и вероятно голямо търсене. Едва ли отговарящи на качеството на сървиса. Понеже сезоните вече показаха, че не са това, което бяха, ще търся нещо много, много off season.

Миналата година на Скай ако кажа колко сме дали за 2 нощувки в B&B, ще ме отлъчат от форума (е, не беше четирицифрена сумата все пак) 🤣 Там поне имаше качество, което определено не е масово явление при повечето предложения из района... Но да ми искат за хостел 360 паунда за 2 вечери (за трима ни), не, мерси...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
18 hours ago, dimitrov6 said:

Аз съм бил 14 пъти във Великобритания и съм спал само 1 нощ в хостел в Глазгоу.Цената беше добра.

Забележително. Къде спа другите 13 пъти?

  • Смея се 3
Връзка към мнение

В Единбург се намират страхотни места за прилични суми в Airbnb. Този уикенд бяхме и спахме в страхотна къща като стаята ни беше на отделен етаж и си имахме баня, която ползвахме само ние, за 150лв/вечер. В Букинг нямаше нищо, което да става под 300лв/вечер.

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
Иван Попов
На 24.04.2024 г. в 22:20, searus каза:

Миналата година на Скай ако кажа колко сме дали за 2 нощувки в B&B, ще ме отлъчат от форума (е, не беше четирицифрена сумата все пак) 🤣 Там поне имаше качество, което определено не е масово явление при повечето предложения из района... Но да ми искат за хостел 360 паунда за 2 вечери (за трима ни), не, мерси...

Не си само ти, споко 😉

Аз бях 13 дни по северните части на Шотландия.... не ме питайте колко пари изхарчих. Под 130/140 пауна на вечер не паднах за нощувка и то това бях най-евтините варианти за нощувки! 

Със сигурност, ако бях отишъл до Япония щеше пътуването да ми излезне пъти по-евтино!

Та, сега на някой като има казвам, че трябва да тръгнат с чанта пари за Шотландия ми се смеят, защото не знаят за каква скъпотия говорим.

Шотландия я сравнявам с Норвегия и Лапландия като скъпотия за нощувки. 

 

 

На 25.04.2024 г. в 16:20, iceman00 каза:

В Единбург се намират страхотни места за прилични суми в Airbnb. Този уикенд бяхме и спахме в страхотна къща като стаята ни беше на отделен етаж и си имахме баня, която ползвахме само ние, за 150лв/вечер. В Букинг нямаше нищо, което да става под 300лв/вечер.

В Единбург и Глазгоу е сравнително евтино, погледни една нощувка примерно в Рortree колко е на вечер.

 

 

На 24.04.2024 г. в 18:05, Otnesen каза:

Пак е евтино на фона на цена за 4 нощувки в Чефалу през август в най-обикновен апартамент.... 

 

Ами аз мисля да резервирам, после ще трябва да работя поне 1 година, за да си платя само нощувките 🙃

Някой хора наистина не познават парите, като тези във Велинград примерно..........

 

 

На 24.04.2024 г. в 11:42, Argentique каза:

Който още се чуди как да си оползотвори близките почивни дни, сигурно тук са най-евтините билети за периода. Следващите седмици са с по-ниски цени наполовина.

 

Много умувам за Болоня за 10-12 май, но виждам, че цената все е вдигнала за 12 май.

Тъй като на 10 май ще съм в София и директно дали да не скоча до там за 2 вечери.....

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 25.04.2024 г. в 16:20, iceman00 каза:

В Единбург се намират страхотни места за прилични суми в Airbnb. Този уикенд бяхме и спахме в страхотна къща като стаята ни беше на отделен етаж и си имахме баня, която ползвахме само ние, за 150лв/вечер. В Букинг нямаше нищо, което да става под 300лв/вечер.

Я, моля ти се дай линк на страхотната къща още сега, да не се загуби препоръката ти.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.