Прескочи до съдържание

Уикенд забежки със самолет


Препоръчани мнения

преди 4 часа, Argentique каза:

Следях разни билети на райън и ми направи впечатление, че поне за моите дати спаднаха максимално три дни преди полета. Естествено не чаках дотогава, но вероятно това ще ми е стратегията за някой Родос или в краен случай Корфу, че там в удобните ми дати са се оляли.

 

 

 

Screenshot.png.d61887dc20003f05f14940b702a01bee.png

И аз дебна Родос от месеци. Не ми се даваха 80 евро на глава за 3 дни, а вместо да изловя добри цени, сега са 180 евро 🤔 Иначе имаме резервирана кола и настаняване.....

  • Шок 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Цените на Раян много играят и със сигурност има шанс да паднат доста до седмица преди полета, но напомням, че миналата година причина за толкова ниските цени до Родос бяха пожарите, които продължиха почти през цялото лято. Преди да започнат цените бяха доста по-различни.

  • Харесвам 7
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Темата все пак е уикенд пътувания за два-три дни с минимум отпуска и предполагаемо неголям бюджет, а това, което съм виждала за прибиране в неделя вечер/следобед  за интересуващи ме дестинации напоследък, не е никак бюджетно за мен. То затова и не пиша тук от известно време.
Принудих се да дам 49€ за еднопосочен билет Тревизо-София за миналата неделя (падна до 45€), а обикновено не купувам на такива цени за двудневни пътувания за кеф. :smile3: Но там балансирах с други неща. Пък и всички тръбят, че цените се вдигат, на кой самолетите са на технически преглед, на кой не са доставени поръчаните, а и лятото е лудница.

Вероятно уикенд забежките ще ми бъдат в последния момент, още по-интересно. :smile3:

 

Ноември'23 Родос за дати в края на септември'24 беше по-евтин с Аегеан с прекачване в Атина в сравнение с Райън... От там насетне посоката е една. За всеки случай взехме билети София-Атина за по двайсет евро и вероятно ще ползваме ферита из близките Циклади, но ще са два уикенда и всичко между тях.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

За септември бяха към 15 на посока до Родос, купени малко преди това, а лятото не си го представям там със или без пожари, ще се мре от жега.

Връзка към мнение

За цените на билетите аз чак толкова не придирям и ако са около 20-30е в посока купувам. Лошото е, че цените на нощувките се вдигат много и колкото по-близо до датата, толкова по-скъпи (особено за морските летни дестинации и дати). Аз взех едни билети за Корфу събота-сряда за Август, понеже ми се искаше да направим три дни с 2 нощувки на Паксос . Билетите добре, ами цените на нощувките не са никак приятни в Пакси. Даже накрая за там букнах с предплащане, което обикновено избягвам, ама беше най-близко до приемливото и се прежалих. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

За мои дати за Корфу и Родос няма 30€, а на Крит засега не ща за три дни, че бях скоро. Просто съм си нацвъкала и други неща и трябва да се съобразявам. :smile3:
Пък @jorocontrola стана инфлуенсър за Валенсия и от 12 € цените на тези изедници скочиха с 1000% за половин ден. :biggrin:

 

1115470210_Screenshot(1).png.4d9e8ad7d41d4f1ce54b13b10b675e6e.png

  • Харесвам 3
  • Шок 1
  • Смея се 6
Връзка към мнение

Стига с тая Гърция 😏🤣 Дайте да отидем малко на север - Копенхаген. Тръгваме на 07.06 петък с Wizz

Screenshot_20240419-204033.png.ca9e9b6ff2244759e127e9596e8a1898.png

 

И се връщаме в неделя - 09.06 с полет на Ryan

Screenshot_20240419-204138.png.b8b3e67bc45ae5a3c89f983ba8dfcb64.png

 

109 DKK са приблизително 29 лв. 

Така за около 50 лв. до Копенхаген.

  • Харесвам 12
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Argentique каза:


Пък @jorocontrola стана инфлуенсър за Валенсия и от 12 € цените на тези изедници скочиха с 1000% за половин ден. :biggrin:

 

1115470210_Screenshot(1).png.4d9e8ad7d41d4f1ce54b13b10b675e6e.png

Все пак съм на процент и при МОЛ, и при испанското министерство на туризма. Като не мога да отида, поне бюджета да оправя.

Макар и в кръга на шегата офертата си е супер.

Дано доживея и аз да ида в района някой ден. Бях направил комбинация с Уиз и Аликанте, ама с техните смени ме порязаха и тях не рекламирам вече ...

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към мнение

И аз викам стига с тази Гърция🙂. Може да сме капка, но пробваме да се борим срещу инфлацията😀, @Костов

Гърция и Турция, за България не съм проверявала летните тенденции, вдигат някакво измислено ниво и защо? Според мен, за да имат обичайния поток традиционалисти, от които да извлекат, каквото могат. Няма нищо лошо в разчупването на тенденциите. Може пък да подейства отрезвяващо🙂

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Костов каза:

Стига с тая Гърция 😏🤣 Дайте да отидем малко на север - Копенхаген. Тръгваме на 07.06 петък с Wizz

Screenshot_20240419-204033.png.ca9e9b6ff2244759e127e9596e8a1898.png

 

И се връщаме в неделя - 09.06 с полет на Ryan

Screenshot_20240419-204138.png.b8b3e67bc45ae5a3c89f983ba8dfcb64.png

 

109 DKK са приблизително 29 лв. 

Така за около 50 лв. до Копенхаген.

С две ръце съм за ....Тази година до сега три пъти минах през Копенхаген. Само,че ако не си склонен да нанкаш с няколко непознати души нощувка самостоятелно под 200 лв на нощ там е невъзможно да се намери ....Да си знаете....

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 37 минути , Otnesen каза:

Само,че ако не си склонен да нанкаш с няколко непознати души нощувка самостоятелно под 200 лв на нощ там е невъзможно да се намери

Ние тези ваучери за A&O за по двайсет евро защо ги купуваме на кило на всяко промо? :wink:
Това лято не можах да се класирам, но догодина всичките места ще запазя!

 

 

 

@ДиянаВ, за разчупване на тенденциите за лятото сме си накупили по един наръч билети на AirBaltic вече забравих за къде ли не. :biggrin:

  • Харесвам 6
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 41 минути , Argentique каза:

Ние тези ваучери за A&O за по двайсет евро защо ги купуваме на кило на всяко промо? :wink:
Това лято не можах да се класирам, но догодина всичките места ще запазя!

 

 

 

@ДиянаВ, за разчупване на тенденциите за лятото сме си накупили по един наръч билети на AirBaltic вече забравих за къде ли не. :biggrin:

А аз ще видя догодина за прибалтийските🙂 Свиркайте, вкарала съм се в темата😛

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ryanair продължават с кампанията за 12 или 13 евро на полет за април. Такива цени има през май и юни за някои дестинации, но не мога да сглобя нещо за 1-2 дена. Има много хубави полети до Милано и Катания за пътуване за 1 ден, но не откривам добри цени.

Връзка към мнение

И аз я огледах вчера ред по ред промоцията на Райън, но за съжаление нищо не слобих - или са ми заети вече датите, или не е баш събота и неделя, а трябва и с ваканции да се съобразявам до юли, или нещо друго.

@ДиянаВ,  и на мен ми се иска някоя друга лятна морска дестинация освен Гърция и Турция, ако имаш предложения свиркай 🙂 , особено пък ако стават и за уикенда, че не остана отпуска. Ама да става за къпане без неопрен :-). Иначе, последните години и аз развих афинитет към скандинавските държави, ама не за морска почивка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой с идея за евтин полет 29.04-07.05 в ЕС? Аз не си падам по тази част на света, но жената е бизнесдама и трябва да има нет. За предпочитане най-южната и източната част на ЕС....Западна Европа я ползвам само за свързващи полети. Датите са ориентировъчно за 2-5 дни става въпрос. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
2 hours ago, ivan69 said:

но жената е бизнесдама и трябва да има нет

Местен СИМ извън ЕС е 10на лв за много ГБ. Ако намериш евтини билети + разликата в цените на хотели и др, ми вие ще сте на далавера.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За търсачи на силни усещания - уикенд в Копенхаген без нощувка. :biggrin:
Всеки майски без Великден. Стъмва се късно, изгревът е към 4.30. :wink:

 

Screenshot.png.ae2ddd19d7b7f67c2ba8d7aac35528c4.png

 

Будапеща до понеделник

727096136_Screenshot(2).png.d699e7f338a3290b06795d29d1f1936c.png

 

И други разни неудобни неща

 

211953311_Screenshot(1).png.f0089a42c1850fa575afbbe707c5857d.png

 

За Бергамо има много билети под 20€, но предимно са през седмицата.

 

 

Хората от Бургас имат Каунас петък-неделя:

1000429468_Screenshot(3).png.583708a9e3f9b278c1e60b153f9e7264.png

 

317425892_Screenshot(4).png.cd46a85177a78a5073f11fee1df3c286.png

 

  • Харесвам 9
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Argentique каза:

за разчупване на тенденциите за лятото сме си накупили по един наръч билети на AirBaltic вече забравих за къде ли не. :biggrin:

За съжаление пътуването до Оландските острови, планирани като дълъг уикенд в началото на юни има всички предпоставки да не се сбъдне. Първо отпадна резервния вариант от Бургас до Гданск и от там до Турку с Уиз, защото Уиз изместиха полетите от Бургас до Полша от средата/края на юни. После спряха и София-Стокхолм. А пък Airbaltic пък са железни и не искат да мръднат връщането дори с час. 😌 Не че не мога да измисля и други варианти, но много се усложнява пътуването, а и не мога отсъствам по-дълго. Така де, да се оплача.

Относно откриването на идеи за бюджетни уикенд бягства, azair вече ви е добре познат, предполагам. Бях писала за приложението на Раян Ryanair Discovery, но май не е ставало дума за новия ъпдейт. Вече ползват AI.

Screenshot_20240420-113014.png.f59caa5c8fd1a8cf58c5833881afcf0b.png

А на Брандън може да му задавате всякакви палави задачи:

Screenshot_20240420-115216.png.eb17813ebd3ce1c1d9f3ace9d8b68bce.png

 

Сърцераздирателни обяснения дава към дестинациите. 😃

 

Извън шегата, приложението е много полезно за откриване евтини полети на Раян от конкретно летище/а, може да се задават дати и периоди. То е като приложение на приложението на Раян, но е само за търсене.

  • Харесвам 6
  • Смея се 4
Връзка към мнение

За лятна дестинация, и за почивка и за дълъг уикенд веднага предлагам Задар. Обожавам Хърватия, има много какво да се види по крайбрежието и не само.

Screenshot_20240420-123530.png.eeda867b2ca0581fbfe5fcbfdd186492.png

А може да се започне още от Загреб с прибиране през Задар.

Screenshot_20240420-123442.png.0f9c8f30d71447180c8ae0a95a45328f.png

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 3 часа, ivan69 каза:

 ... трябва да има нет. За предпочитане най-южната и източната част на ЕС....

България е твоето място!!! :grin:  По-югоизточно в ЕС нЕма (е, освен Кипър), а и нета е супер! :yes:

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Argentique каза:

За търсачи на силни усещания - уикенд в Копенхаген без нощувка. :biggrin:
Screenshot.png.ae2ddd19d7b7f67c2ba8d7aac35528c4.png

Не знам къде го видя тоя уикенд без нощувка, аз тук виждам нощувка без уикенд.  :biggrin:

 

  • Харесвам 4
  • Смея се 4
Връзка към мнение
преди 35 минути , Фил каза:

Не знам къде го видя тоя уикенд без нощувка, аз тук виждам нощувка без уикенд.  :biggrin:

А едно време какви нощувки на кораб ги мислехме за тия дати там... 😞

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, iMari каза:

За лятна дестинация, и за почивка и за дълъг уикенд веднага предлагам Задар. Обожавам Хърватия, има много какво да се види по крайбрежието и не само.

Screenshot_20240420-123530.png.eeda867b2ca0581fbfe5fcbfdd186492.png

А може да се започне още от Загреб с прибиране през Задар.

Screenshot_20240420-123442.png.0f9c8f30d71447180c8ae0a95a45328f.png

 

Чух оплаквания, че много скъпо в Хърватска. Знам, че всичко е субективно и относително, но все пак какво е твоето мнение за цените?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.