Прескочи до съдържание

Уикенд забежки със самолет


Препоръчани мнения

На 27.09.2024 г. в 7:56, r_nikolov1 каза:

Като за добро утро, видях тази оферта и бързо грабнах билетите. Показвам я за идея, ако някой също желае:

 

IMG_1024.jpeg

IMG_1023.jpeg

Кой сайт ти сваля толкова много Wizz?

Връзка към коментар

Малко не е за тази тема, но има възможност за уикенд забежка от Бургас до Истанбул за 29 евро с бързо фери. Тръгва в събота 12.10 в 12 ч. и пристига в 17:30 ч. В неделя 13.10 тръгва от Истанбул в 17 ч. и пристига в Бургас в 22:30 ч. Билети могат да се закупят до 8-ми октомври.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 10 минути , Captain45 каза:

Малко не е за тази тема, но има възможност за уикенд забежка от Бургас до Истанбул за 29 евро с бързо фери. Тръгва в събота 12.10 в 12 ч. и пристига в 17:30 ч. В неделя 13.10 тръгва от Истанбул в 17 ч. и пристига в Бургас в 22:30 ч. Билети могат да се закупят до 8-ми октомври.

Баш за тази тема е и е чудесно предложение за бургазлии и живеещите наоколо. Моя личен проблем е, че не мога да убедя нито един шофьор колко е вълнуващо да кара 2 х 4-5часа до/от Бургас и да направи две нощувки там, да го лашкат вълните 2 х 5 часа, за да може да нощува веднъж в Истанбул. 😃

  • Смея се 10
Връзка към коментар

Не съм отваряла сайта на ферибота. Затова питам, какъв му е графика/разписанието: в определени дни ли ще пътува само, кои месеци? Едва ли ще е целогодишен. 

Очертава ми се едно служебно пътуване до Бургас в края на ноември, и ако ще го има, мога да се възползвам и да си го удължа с един уикенд 😄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 32 минути , Lyubina каза:

Не съм отваряла сайта на ферибота. Затова питам, какъв му е графика/разписанието: в определени дни ли ще пътува само, кои месеци? Едва ли ще е целогодишен. 

Очертава ми се едно служебно пътуване до Бургас в края на ноември, и ако ще го има, мога да се възползвам и да си го удължа с един уикенд 😄

Това което видях като информация е, че ще има 4 курса тестово. От 11.10 от Истанбул , 12.10 от Бургас, 13.10 от Истанбул и 14.10 от Бургас. Не успях да намеря информация за след това какво разписание ще има и какви ще са цените. Но за отиване и връщане от Бургас до Истанбул за 29 евро е много добра оферта

Ферибота разполага с 440 места. Предполагам, че за тестовите курсове няма да пуснат повече от 100 билета. Аз от доста време се каня да се разходя до Истанбул и погледнах, че следващият уикенд времето ще е прекрасно за разходка, хапване на екмек балък и за десерт дондурма. Аз лично навивам жената да се метнем на колата рано сутринта до Бургас, после на ферито и обратно. До Бургас може с малко по-стегнато каране да се стигне и за 3 часа 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Много хубава възможност за бургазлии и хора от региона , ама за софиянци не е ли по-приятно да си хванат Пегасус и след час да се разхождат в Истанбул ? 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 19 минути , stanimir каза:

Много хубава възможност за бургазлии и хора от региона , ама за софиянци не е ли по-приятно да си хванат Пегасус и след час да се разхождат в Истанбул ? 

То така и баба знае.

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 14
Връзка към коментар

Аз съм правила за около 15 часа пътуване до Несебър преди 2 години🙂. Тук бях отворила тема за това изживяване🙂

Русе - Варна - Русе, с кола

Варна - Несебър - Варна, с катамаран  SeaCat. Цената беше 70 лв. Мислеха, че ще стигнат за около 2 часа в посока, но станаха 4. Така разходката ни беше 8 часа по море и  4 часа на място. След пробния курс не повториха този дълъг маршрут и сега пътуват само до Балчик и Белослав. Гадно, трудно и непредсказуемо е за плаване Черно море с триизмерните си вълни😄

@Captain45, успех с навиването на жената🙂, защото наистина остава спомен, а друг път дали ще има възможност за такова изживяване е силно под въпрос с нашите потребители на подобни услуги.

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

 

преди 13 минути , ДиянаВ каза:

успех с навиването на жената🙂, защото наистина остава спомен

Само да не остане такъв спомен, дето ще му го натякват цял живот...

  • Шок 1
  • Смея се 12
Връзка към коментар

Няма такава опасност. Пътувала е с ферибот в Черно море и при лоши условия. В случая тази оферта е интересна до толкова, че ще се влезе по вода в Истанбул, а и ще има 24 часа на разположение. Идеално време да видя какво се е променило там през последните няколко години. Истанбул ми е един от любимите градове като атмосфера и места за разходка. Така, че какво са 6-7 часа път с кола от София до Бургас и обратно за едно преживяване. А и не се знае дали ще остане тази линия. Надявам се да я направят редовна макар Бургас да ми е на 350 км.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Откакто цените на нощувките в Рим поизлязоха малко извън релсите, се породи нужда от избягването на такива.
Неделя в Рим без нощувка.

Отиване с Уиз на 10, 17 и 24 ноември. Съответно 28 или 20 лв с wdc. Или 12 и 8 евро в trip uk app.
 

Screenshot.png.f1f88c4e1a0bfabec039bcca51bc85d7.png

Връщане в 21:10 с Райън от Чампино – 31-33€ на човече според датата.

 

Screenshot(1).png.f161b76acd076d25a5616018bae66e81.png

Цена шатъл Fiumicino-Termini 7€, влак 8€. Termini-Ciampino става с метро+автобус за 1.5€.

  • Харесвам 14
  • Благодаря 2
Връзка към коментар

Ето и една евтина Майорка със скъпотийски хотели:

 

Screenshot(2).png.a70520fd1cc95d1be194390ffed8fc42.png

*Напоследък при търсене на градски хотели в Гугъл ми дава по-ниски цени в Агода или в сайтовете на хотелите в сравнение с Букинг.

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към коментар

точно идвах да кажа и аз за Майорката, ние с децата си взехме за следващия ноемврийски уикенд, за да отпразнуваме рожден ден на мъжа ми там, а за хотел използвах бонусите от Expedia (след като стана ясно, че ще е голяма разправия с National Express, и ги канселирах), и така чудно хотелче в центъра с безплатна анулация се върза по около 80 долара стая :smile:

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
преди 8 часа, Фил каза:

То да беше само в Рим :rolleyes: ...   ама това е друга тема.

Ако не намерим скоро схема за смъкване на хотелите на поне 40% ще фалираме или ние или авиокомпаниите 😀 

Току виж пък booking пуснат пасс за ласминът хотели по 10 евро, като wizz... 😀 

Сори за офтопика, аз забелязах че до Лондон има по два, три полета на ден (с wizzair) и може да се ходи за следобеден чай там 😉

  • Харесвам 12
  • Смея се 4
Връзка към коментар

Хайде и аз да съм на границата на извън темата, но в дебата за впечатленията ми от резервации в последния месец-два:

1. Крит в полусезон /началото на септември/ трима възрастни души с морска гледка и басейн - 112€ след прилагане на 68€ кредит и отстъпка за джинъс;

2. Амалфийски брят извън сезон /началото на ноември/ трима души със закуска 100€;

3. Тенерифе - южна и северна част, сезон между условното пролет и лято, двама души в цяла къща /макар и хобитска/ 100 лв.

Между цените за двама и трима има наистина осезаемо голяма разлика. Предполагам така е и при един човек.

Тези кодове, бонуси и подобни все отнякъде трябва да се избиват. Убедена съм, че маржът е в посредниците, но докато има конкуренция, потребителят все пак има глас и не сме съвсем васали😛 
 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, boogy83 каза:

забелязах че до Лондон има по два, три полета на ден (с wizzair) и може да се ходи за следобеден чай там 😉

Преди година (на 7 октомври да сме по-точни) осъществихме такова еднодневно пътуване с първия и последния полет на уиз. И не само магеланци сме толкова умни, в самолета имаше няколко весели групички хора в двете посоки, даже се поздравихме с хилеж с една девойка на връщане. :wink: Преди нас и други магеланци бяха минали по този път. Ако живеех по-близо до София, можех да повторя. Но с ранно ставане в събота, ден обикаляне из Лондон и прибиране в десет сутринта в неделя с два часа сън във влака не ми е опция (другарчето ми даже се разболя с температура и не ще да чуе повече за такива подвизи:biggrin:).


За цените: тия дни търсех нощувки в Гугъл за Ница - на картата излизат куп хотели, които са по-евтини в Агода и още по-евтини в собствените си сайтове в сравнение с Букинг.
Примерно: 56€/нощувка в собствен сайт срещу 76€/нощувка в Букинг при еднакви условия на резервация, че и с 10% genius отстъпка (без нея е 84€). :shok: Вярно, че рядко търся градски хотели, но чак такива разлики не са ми излизали последните години.

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

оф, ние имаме сега един такъв съботен Лондон октомври, и все по-малко ми се вижда като добра идея, дори само от София пак си стават 26 часа без сън, от които седем в самолет, сгънат и попритиснат, и още 3 в автобус, а щом дори "кака" @Argentique се е поуморила, направо не знам за нас 🙃:smile:

 

  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 10 минути , antea каза:

оф, ние имаме сега един такъв съботен Лондон октомври, и все по-малко ми се вижда като добра идея, дори само от София пак си стават 26 часа без сън, от които седем в самолет, сгънат и попритиснат, и още 3 в автобус, а щом дори "кака" @Argentique се е поуморила, направо не знам за нас 🙃:smile:

 

Е не, на мен ми хареса 30-часовия 11-ноемврийски Лондон с про-палестински протести, закъснение на обратния полет и изтърване на маршрутка до Русе😄 В неделя успява да си почине човек. Лондон мен ме привлича и затова живот и здраве следващото пътуване някога ще е коледно с една нощувка. Вдъхновение за последното получих от @Фил, @Граф Вронски и @Роца🙂

  • Харесвам 7
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 44 минути , antea каза:

оф, ние имаме сега един такъв съботен Лондон октомври, и все по-малко ми се вижда като добра идея, дори само от София пак си стават 26 часа без сън, от които седем в самолет, сгънат и попритиснат, и още 3 в автобус, а щом дори "кака" @Argentique се е поуморила, направо не знам за нас 🙃:smile:

 

Идеята си е добра. :wink: В автобуса е широко или друг път може да се избере влак за по-бързо. Пък и вече като тръгнете наобратно, няма накъде да бягате. :wink:
При мен поуморяването се прояви най-вече в неделя сутрин, когато хората слязоха от самолета в София в три посред нощ и си отидоха по домовете, а ние чакахме първия влак за Пловдив. Във влака не помня какво се е случвало, но влязох вкъщи в 10 сутринта, душ и спах цяла неделя. :biggrin:
Може би щях да дремна в самолета на връщане (обикновено не спя в самолет), но зад мен един спеше, бълнуваше и ми риташе седалката на равни интервали. 😈 Пък и станахме в три сутринта в събота, а съм сова и такива ранни полети не са ми по сърце. 
Обаче Лондон беше като картинка – топъл, слънчев, пълен с хора и постоянно имах усещането, че сънувам или съм във филм.  :biggrin:

В зимното разписание обаче няма съботни полети с уиз по тази схема.

  • Харесвам 4
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Защо не ползвате спалните купета във влака? Мен даже почнаха да ми харесват (освен ако ми се доходи до тоалетна, ама то това....и в самолета е така).

Даже май след три дни ще ползвам един такъв, ако ми излезе късмета.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.