Прескочи до съдържание

Пътуване до Милано (21.03-24.03)


Vanko

Препоръчани мнения

Пътуваме с уизеър на 31 март и на 3 април за 70 лв. на човек

 

В мое лице  има още един магеланец в тоя полет на 3-ти април от Берагамо към Софето :);)

Аз някъде веднага след нова година си взех билетите.

Връзка към мнение

Да се оплача, че от хотела в Бергамо току-що ми дръпнаха цялата сума от картата, а уж hotels.com, чрез които резервирах, специално писаха при резервацията, че ще платя чак на място и имам free cancellation do 30.03.2014...

Връзка към мнение

Да се оплача, че от хотела в Бергамо току-що ми дръпнаха цялата сума от картата, а уж hotels.com, чрез които резервирах, специално писаха при резервацията, че ще платя чак на място и имам free cancellation do 30.03.2014...

Много верояно е сумата само да е блокирана, но не и дръпната. Виж в банката дали не е блокирана или пък ако е била взета да са я върнали. Понякога взимат парите, за да видят дали картата е валидна и после ги връщат.

 

Току-що се върнах от Милано и въобще от пътуване в Италия. Там са такива дъждове, че всички се оплакват. Особено в Милано не спира. Хората там казват, че не помнят такова нещо. Обикновено вали през март, а януари и февруари е сухо.

Този път излязах от туристическите атракции и се опитах да разгледам нещата, които местните предпочитат. Препоръчвам музея Bagatti Valsecchi, via Gesu 5. Ходи се с метрото  линия 1, спирка Монтенаполеоне. Музеят представлява рицарска къща. Много е интересен. Входът е 9 евро.

За тези, който харесват изобразително изкуство на плащад Ла Скала, точно срещу галерията Виторио Емануеле има една солидна сграда на бивша банка. Там има страхотни картини. Има колекция от модерни автори и такава от 18 век. Могат да се видят картини от стария Милано. Напълна безплатна е и докато бях там все си мислех как е възможно да не е известна. Самата колекция и сградата са на фондация, направена от обединение на банкови институции.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Предпочитам да не е хостел, да.

 

 

50-60 на вечер (на човек, защото сме компания от трима души)

 

 

Аз също не виждам голям смисъл от 2-3 дни в Милано, но това намерих като по-евтина дестинация за края на март.Предполагам, че неделята мога да отделя изцяло за футболни страсти, покрай мачът Интер - Аталанта.

Препоръчвам ти хотел Лидо в района Фиера Лото. Районът е добър, цената на хотела е добра за този град, хотелът ми е препоръчан от италианци, но не съм го ползвала. Важното е, че си на пешеходно разстояние от Сан Сиро. В този район си паркират колите за мачовете.

 

Имайте предвид, че Милано е изключително скъп град в това число и от към хотели. Хостелите са трягични и не са препоръчителни. Добър хотел в рамките на 70 евро за двойна стая е направо постижение.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Да се оплача, че от хотела в Бергамо току-що ми дръпнаха цялата сума от картата, а уж hotels.com, чрез които резервирах, специално писаха при резервацията, че ще платя чак на място и имам free cancellation do 30.03.2014...

Не се притеснявай, само са я блокирали, и на мен така ми се случи с хотела в Лондон, но от банките не различават блокиране и теглене. Дойде ми съобщение, че парите са изтеглени, а в крайна сметка се оказа, че не са. Отидох в банката и ми казаха, че системата не прави разлика между блокирана и изтеглена сума.

Връзка към мнение

Дори и само да е блокирана сумата, не можеш да се възползваш реално от тези пари...

При резервациите ми в Италия няколко пъти ми се е случвало това. Дори съм отменяла хотел по тази причина(три месеца по-рано ми блокираха прилична сума).

Връзка към мнение

Благодаря ви. Ядосах се наистина, но ще го преживея. Изкарах си го на hotels.com, като им попълних анкетата, че не съм доволна и обясних с 1 изречение защо, но не са се трогнали още да ми отговорят. Обаче няма да отменям резервацията или да се разправям повече - не ми се търси нов хотел.

Връзка към мнение

Сигурна ли си, че резервацията не е с предварително заплащане? Това че може да бъде отменена безплатно, не означава, че не включва предварително заплащане на сумата. Доста от резервационните системи имат подобно условие. На първо четене се сещам за "Орбиц", които задължително дърпат цялата сума още при резервация, но ако се откажеш по-късно при наличие на подобна опция възстановяват сумата. Аз затова обикновено не изневерявам на booking.com, защото там подобни "изненади" липсват, но понякога се изкушавам от цената и промо кодове на други резервационни системи и ми се случва да плащам резервации месеци преди пътуването. Например, вдругиден пътувам за Берлин, а трите нощувки са платени още през октомври миналата година с възможност за канселиране на резервацията в последния момент. Погледни нещата от хубавата страна. Отрано си платила хотелска резервация и самолетни билети. Сега ти остава да мислиш само за останалите разходи...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не е точно така, защото на мен като ми канцелираха полета в последния момент и платения хотел отиде на вятъра, а другите ги отмених. Затова вече много внимавам да са със възможност за канцелиране. Но съм почти сигурна, че в този случай сумата е само блокирана, на мен на другия ден ми я отблокираха и пак мога да я ползвам, беше само за проба. И да смениш хотела, пак могат да ти блокират сума и от другия хотел, така, че няма смисъл.

Връзка към мнение

Кое не е точно така? Нали по-горе давам пример за хотелска резервация, която може да бъде отменена в последния момент, но е платена предварително. В такъв случай (отмяна на полет), стига да не е буквално в последния момент (което пък означава, че при подобно развитие на нещата и нормална резервация "гори", в смисъл най-малкото цената на първата нощувка се дърпа от хотела), сумата ще бъде възстановена по картата след анулиране на резервацията...

Връзка към мнение

Ами не точно това, че ще ти върнат сумата, защото на мен не ми я върнаха, при това от Букинг. Писах насам-натам, накрая се отказах, защото от авиокомпанията ме компенсираха и си покрих загубите. По-добре е да не се плаща, аз поне вече така правя.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Най-сетне ще си осъществя пътуването, което готвих още през Март. С промоцията тези дни - двупосочен до Бергамо за 100лв. Дати 18.07 - 21.07. Търся добър хотел за трима. Бюджет 50-60лв на вечер. Очаквам включвания от хората с по-богат опит на тема "Милано и околията". 

 

П.С. Имам роднина във Венеция, която също трябва да посетя. Нямам никаква идея как ще стигна до там и колко ще ми струва, затова нямам ограничение в бюджета от тази гледна точка. 

Връзка към мнение

Малко скъпо си ги "изтъргувал" билетите.   До Венецията има билети за по 9 евро на посока с Бианката http://www.trenitalia.com/cms/v/index.jsp?vgnextoid=c6f0bd6bc1abf310VgnVCM1000008916f90aRCRD. Не гледай, че офертата е само за събота.През седмицата също има по 9 евро.

Tрудно ще намериш настаняване за трима на цена 50-60 лв. Виж някой хостел.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Най-сетне ще си осъществя пътуването, което готвих още през Март. С промоцията тези дни - двупосочен до Бергамо за 100лв. Дати 18.07 - 21.07. Търся добър хотел за трима. Бюджет 50-60лв на вечер. Очаквам включвания от хората с по-богат опит на тема "Милано и околията". 

 

П.С. Имам роднина във Венеция, която също трябва да посетя. Нямам никаква идея как ще стигна до там и колко ще ми струва, затова нямам ограничение в бюджета от тази гледна точка. 

Имаш пред вид добър хотел за трима с бюджет 50-60 лв. на човек на вечер или общо? Ако е на човек има добри хотели в района на Милано Чентрале и можеш да избераш между тях. Ако обаче е общо и за тримата, то хотел въобще не можеш да намериш на тази цена. Бих ти препоръчала да търсиш хостел, но по това, което съм чувала условията не са добри. Милано е леко луксозен град и не влагат усилия в нискобюджетни неща като хостели, та затова ми е трудно да ти ги препоръчам. Не знам дали не е по-удачен варианта с наемането на апартамент, но тъй като не съм го правила не мога да те посъветвам за цени.

Връзка към мнение

...Търся добър хотел за трима. Бюджет 50-60лв на вечер. Очаквам включвания от хората с по-богат опит на тема "Милано и околията". 

 

Понеже съм на темата и аз... Ако не държиш много нощувките да са в Милано, погледни хотели и особено апартаментите в Бергамо. Могат да се намерят и за по 40-80 евро за трима, и то добри.

Връзка към мнение

Понеже съм на темата и аз... Ако не държиш много нощувките да са в Милано, погледни хотели и особено апартаментите в Бергамо. Могат да се намерят и за по 40-80 евро за трима, и то добри.

Идеята не е лоша въпреки, че пътуването от Бергамо също ще струва средства, който леко ще обезмислят цялото начинание + умората, която ще се натрупа.

Ето два от водещите се за добри хостели в Бергамо:

http://www.centralhostelbg.com/home.htm

http://www.ostellodibergamo.it/it/

Връзка към мнение

Държа да е в Милано. Ще пътувам семейно, иначе мен не ме бърка -  онзи ден си поспах на гарата в Брюксел :)

 

 

Ако спиш на централната гара в Милано, все пак да знаеш,че я заключват от 00:00 или 1:00 часа. Няма да ви изгонят, ако сте вътре.

Връзка към мнение

Използвам темата, за да попитам какви са цените и условията за паркиране в Милано (около Дуомо) и Бергамо в ден неделя?

 

Случаен паркинг, който уцелихме с gps-a беше около 5 евро на час. Изглеждаше доста неофициално, но мисля че и официалните не са кой знае колко по-евтини, синята зона ако не се лъжа е през цялата седмица. Ако ще се разхождате само около Дуомото може би е по-добра идея да оставите колата на някой от буферните паркинзи и да ползвате Park+Ride, както е в София на метростанция Цариградско Шосе. Ако нямате работа с колата почти сигурно ще спестите и време. 

 

За Бергамо не знам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На Бергамо ако искате чак гора на Сита Алта да се качите с колата там може да паркирате като се влезе нагоре през портата и почва по пътя цяла лента да е паркинг-лента, има и автомат. Цената е на час. Друг вариант е да завъртите чак горе, където спират автобусите, там вляво си има паркинг, беше миналата година 4 евро на час. На автоматите по спомен беше последно 2,80 мисля, дано не бъркам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

 

 

 

 

Направо ме разколебахте с тези цени на паркиране! :biggrin:   Не излиза сметката в комбинация с буферен + гр. транспорт.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Забавих се твърде много  с билетите за Венеция (19.07-20.07) и ми изкарва оферта от 207 евро за трима души (с trenitalia). Някаква алтернатива, която драстично да свали тази цифра? :)

Редактирано от Vanko
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.