Прескочи до съдържание

Опознавателна тема за пътуване в Армения.


Kristian Desev

Препоръчани мнения

Снощи се върнахме от Ереван.Да дам и моите 5 ст.по темата. От летището до Ереван има eхpress бус №201, който струва 300 AMD -пътува на всеки  30 минути  от 7,00 до 22,00 ч , а от 22,00 до 7,00 на час. Плаща се само в брой.

Турове се предлагат  много на различни цени.На площад Република и в страничните улици са паркирани  бусчета с реклама на различни обекти и  там може да се спазарите.

Ние ползвахме приложението Yandeks-такситата не са скъпи.

Попаднахме на добър шофьор Степан +37455641714 - говори само руски. С него ходихме до Гегхард, каменната симфония и Гарни. Спря и на место , където правеха лаваш.  По пътя срещнахме и микробус 266, който ходи до Гарни.

До Ечмиадзинската катедрала ходихме с маршрутка 203 - спира пред входа на комплекса.Струва 300 АМД. В Ереван се движи се по Mesrop Mashtots AVE. На връщане от Ечмиадзин  маршрутката ни спря пред входа на Звартноцката катедрала.

Никъде по спирките на автобусите не видяхме разписание и  кои номера спират на съответната спирка, но хората са много отзивчиви и веднага ще ви упътят. 

 

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 46 минути , Kalina0109 каза:

Попаднахме на добър шофьор Степан +37455641714 - говори само руски. С него ходихме до Гегхард, каменната симфония и Гарни.

Може ли да попитам колко ви взе за тази разходка?

Ечмиадзинската катедрала в ремонт ли е, както беше писал някой по-рано в темата?

Връзка към коментар
преди 59 минути , Kalina0109 каза:

Снощи се върнахме от Ереван.Да дам и моите 5 ст.по темата. От летището до Ереван има eхpress бус №201, който струва 300 AMD -пътува на всеки  30 минути  от 7,00 до 22,00 ч , а от 22,00 до 7,00 на час. Плаща се само в брой.

 

 

Евро приема ли шофьора? Или само местни пари.

Връзка към коментар

Не . само AMD. Но Еxchange бюра има на летището и преди паспортен контрол и след и в зала пристигащи - не сменяйте много. Курс купува на летището беше 408 АМД за евро, а в града  от 416 до 419 AMD за евро  . В Ереван има Еxchange бюра на всяка крачка - почти във всеки по-голям магазин. Аз теглих от револют.

Това е от летището - курса на 21.05.

20230521_151645.jpg.695f1107b8c6e7cd1804331501ccfa52.jpg

 

Това е спирката на бус 201 - срещу изхода.

20230521_170404.jpg.463bc90ed4aa83c01994a42cf574a1fa.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

То в тая маршрутка 201 (пък и в останалите маршрутки) плащането на шофьора е по-скоро пожелателно, отколкото задължително. Всеки плаща, когато и ако реши. Никой не ти търси да платиш при качване, а маршрутките така се препълват, че в тарапаната може и да не свариш да платиш на слизане... 

Без да се усетим, слязохме от 201 без да платим и никой нищо...

После като взимахме маршрутки в града и извън него за да не забравя, плащах при качване още, макар и да получавах учудени погледи.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да допълня още нещо! 

Качвам визитката на ресторант "Кавказка пленница" - всъщност ресторантите са 3!

Също и при пътуване към Севан, от двете страни на пътя има натрупани пирамиди с пластмасови шишета, с оранжева течност-това е сок от облепиха(сибирски ананас, зърнастец)-спрете и си купете задължително! Много е вкусен, а и лечебен!Струва 2000 драма за бутилка от 2 литра! Има и сироп, който се разрежда и струва 5000 драма за литър. 

IMG_20230527_100615_edit_9531225018857.jpg

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
На 25.05.2023 г. в 14:33, Цвете каза:

Може ли да дадеш цена на туровете, които сте правили, за да знам дали да му пиша. Благодаря!

Писах му и ми каза цена от 100 евро за тура до Гарни, което ми се вижда твърде много. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, crazyhorse каза:

 

Също и при пътуване към Севан, от двете страни на пътя има натрупани пирамиди с пластмасови шишета, с оранжева течност-това е сок от облепиха(сибирски ананас, зърнастец)-спрете и си купете задължително! Много е вкусен, а и лечебен!Струва 2000 драма за бутилка от 2 литра! Има и сироп, който се разрежда и струва 5000 драма за литър. 

IMG_20230527_100615_edit_9531225018857.jpg

Значи, съвсем приятелски съвет, ама това не го пийте по време на пътуване! Зърнастецът има много силен разхлабителен ефект. Едно от най-изпипаните средства срещу запек. Ама когато съм на път, предпочитам си запека пред алтернативата 😉

 

  • Харесвам 2
  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 2 часа, master_of_germs каза:

Значи, съвсем приятелски съвет, ама това не го пийте по време на пътуване! Зърнастецът има много силен разхлабителен ефект. Едно от най-изпипаните средства срещу запек. Ама когато съм на път, предпочитам си запека пред алтернативата 😉

 

Ние го пихме вечерта, след прибиране с водка, но не съм усетил този ефект... 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 6 часа, CarpeDiem каза:

Писах му и ми каза цена от 100 евро за тура до Гарни, което ми се вижда твърде много. 

Снимах едно от бусчетата ....поне ориентировъчно може да се види какви пари искат.

 

 

IMG_20230503_161000.jpg.ff2a71aa513f21d75e08c76a22ff0016.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

И се предполага, че всичко е кеш? На тази Comfour tour едва ли й се плаща с карта? Видях отзиви:  

 

"По расписанию тур должен был быть в 8.30, я пришла заранее, в итоге просто стояли и отправились в 9.11. Время прибытия изменилось больше, чем на час (видимо из-за трафика). Не пунктуальность."

 

Какви са опциите да се отиде до Гюмри или Ванадзор с влак и да се разглежда без организиран тур? Или не е добра идея?

Връзка към коментар
преди 18 минути , Hakkâri Spor каза:

И се предполага, че всичко е кеш? На тази Comfour tour едва ли й се плаща с карта? Видях отзиви:  

 

"По расписанию тур должен был быть в 8.30, я пришла заранее, в итоге просто стояли и отправились в 9.11. Время прибытия изменилось больше, чем на час (видимо из-за трафика). Не пунктуальность."

 

Какви са опциите да се отиде до Гюмри или Ванадзор с влак и да се разглежда без организиран тур? Или не е добра идея?

До Гюмри има бърз влак за около 10лв еднопосочно от ереванска централна гара за около 2 часа. В блога назад в темата има специална статия за там, градът е в област Shirak и там може да я намериш. Специално за този град не бих се занимавал с агенции, а и в много музеи ще разкажат повече за града. Ванадзор според мен не е най-забележителен и не смятам, че трябва да му се отнема цял ден при няколко дни в Армения. За Севан и Гарни също мисля, че не трябва агенция, има маршрутки и Яндекс таксита. За Хор Вирап също

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 18 минути , Hakkâri Spor каза:

Благодаря. Аз имам азербайджански печати в паспорта от предишни пътувания, това проблем ли е? Не искам граничната полиция да ме разпитва до девето коляно

Няма да е проблем, защото не вярвам да си бил в Нагорни Карабах, а просто с цел туризъм. Азерската гранична полиция е по-строга от арменската, не се притеснявай

Връзка към коментар
На 25.05.2023 г. в 16:53, Kalina0109 каза:

Да - 9000 AMD. Бяхме трима и тази цена ни устройваше.  Катедралата е в ремонт все още- само от вън може да се разгледа.

Сега пътувам със същия човек  благодаря за препоръката. На нас поиска 12 000.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 3 минути , CarpeDiem каза:

Сега пътувам със същия човек  благодаря за препоръката. На нас поиска 12 000.

Чрез приложението или директно по телефон се свърза с него?

Връзка към коментар
преди 3 часа, CarpeDiem каза:

Сега пътувам със същия човек  благодаря за препоръката. На нас поиска 12 000.

Човекът беше много приятен, бих си поговорила още с него, но за съжаление никак не се справям с руския. Цялата обиколка отне около 3 часа и половина, от врата до врата. Спирката за лаваш беше много интересна също. Като цяло смятам, че си заслужава, а и сега ще имаме още половин ден за Ереван след вчерашната вечерна разходка на града. За утре сме се записали на тура до Татев и остава срядя, за която все още нямаме конкретен план. Евентуално Sevan и Dilijan със същия шофьор би струвало 25 000 или 15 000 само Sevan. Може да се пробваме и сами. 

IMG_20230529_122724.jpg

IMG_20230529_113946.jpg

IMG_20230529_114103.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 2 часа, master_of_germs каза:

Всъщност, никой не каза, тия кръгли сладки традиционни хлябове "Гата" дали ги е пробвал и харесаха ли му?

На мене изобщо. 🙂

 

На мен по-скоро ми хареса, но ми дойде малко в повече да е толкова сладък. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен пък ми хареса страшно много. По-вкусно от козунак. Добре, че си го разделихме няколко човека, че като нищо щях да изплюскам цял един такъв. 🤣🤣🤣

А аз съм човек, който никак не си пада по сладкото. 

 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 12.05.2023 г. в 19:36, crazyhorse каза:

За сим-карти:

  по предварителни данни от @Lindt,след паспортна проверка сим карта с 8GB интернет е 3000 драма,а в салона за заминаващи/пристигащи е 2500 за същите GB-ние взехме от салона 30 GB за 3000 драма и въпреки споделянето на 4 устройства,успяхме да изхарчим само 5 GB .Между другото интернет има навсякъде и е доста бърз!

 

Да се пробвам пак аз. От кой оператор си взехте картата? 😄

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.