Прескочи до съдържание

Въпроси за Танзания


Hesoss

Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци,

възползвах се от промоцията на турците и закупих билети за София-Килиманджаро и върщане от Занзибар - София

Тук първи въпрос през страницата на Танзания Аир или Прецижън аир ли да взимам свързващия полет Аруша-Занзибар или има надежни сайтове, който може да се ползват с цел оптимизиране на цената?

Ще сме 4ма възрастни и едно дете на 7, и идеята ни е да направим едно 3 или 4 дневно сафари от Аруша и след това да изкараме още 5-6 дена на Занзибар.

За първо сафари средата на януари от Аруша с продължителност 3-4 дена в кои паркове да бъде, дали да се включва Серенгети или да се ограничиме до кратера Нгорогоро, Маняра и Найваша, като идеята е да не се губи голяма част от деня в път 270км 7 часа 🙂 Може ли да ми препоръчате фирма с която да бъде, като идеята е да не е съвсем бюджетно, тоест да не се спи на палатки с обща тоалетна. Девойките няма да понесат тежестта и страха нощем да излизат от палатките 🙂 иначе аз съм винаги готов за приключения 🙂 

От къде си закупувате Маларион или друг генерик и какви репеленти да се ползват ? 

Мен по-принцип не ме 'апат комари ама това са нашия модел, а тамошния може пък да му се усладя 🙂 пък и съм на мнение, че превенцията е по-добрия вариант вместо да вървиш след събитията. 

До колкото съм чел $ е валутата за Африка, има ли някаква специфика да са нови банкноти и т.н. или от тук да обменя Танзанийски кинти или долари, който пък на свой ред да обменям в Танзания или Занзибар и ако не ми стигнат има ли надежни банкомати на които да се тегли кеш ? До сега винаги скиторейки по света съм обменял някакво количество валута и съм разчитал на дебитни и кредитни карти за плащане и теглене, но до колкото знам в Африка това не е особено приложимо.

Предполагам, че ще имам и други въпроси с течение на времето

 

 

Връзка към коментар

Моя позната продава маларон, ако искаш ми пиши, ще проверя дали още е наличен, до скоро със сигурност беше. 

 

 Аз съм купувала директно от сайтовете на авиокомпаниите. Доларите в Танзания трябва да са нови, да. По принцип можеш да си ползваш и картите, обаче всеки банкомат е със собствено мнение - дали ще приеме или не. Хората масово си купуват СИМ карта на Водаком и си активират т.нар Mpesa - значи mobile money - можеш да заредиш до 5 млн.шилинга и да плащаш чрез приложението. Ако ти се загубят карти и кеш, дори някой от България може да ти прати директно в телефона. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здрасти, Танзания ми е още прясна (от началото на годината) и направо отговарям.

Билети за вечерния полет Килиманджаро 19.40 -Занзибар 20.40 взехме от jetcost -> lastminute. По-евтино беше, а и сайта на Tanzania air e Африка! За 3-4 дена сафари, Маняра смело го пропускайте! Това беше най-слабия от всички паркове, които посетихме. В Найваша не сме ходили, но мен ако ме питаш, пропускайте и него и направо към Серенгети. С повечко късмет ще хванете началото на ражданията и ще видите авангарда на миграцията. Така че най-добре 1 ден Нгоро-нгоро, 1 ден Тарангире (там беше супер, но ако времето ви е много кът, може и него да махнете) и поне 2 дни в Серенгети. Пътят от Нгоро-нгоро до Серенгети по спомени беше около 3 часа, така че ако тръгнете след закуска, следобеда сте вече там. Фирмите, които организират сафарита са поне 100, може би повече. Всички имат едни и същи модифицирани за сафари джипове. Дали сафарито е бюджетно или не, зависи от местата на които ще спите. Ако поискате от фирмата може да ви го направи бюджетно, може и ултра луксозно, по ваш избор. Мога да препоръчам нашата фирма, защото водачът ни беше опитен и много добър (вицепрезидент е на асоциацията на водачите), а шефката е холандка, което означава че всички плащания можете да ги направите по сметка в холандска банка през револют. Маларон/генерик Маларон се купува през една онлайн английска аптека. Писано е доста за нея тук - виж подфорума за Танзания. Аз имам една опокавка (12 бр.) генерик Маларон, купен от там, на който му изтича сега срока на годност. Ако това не те притеснява, мога да ти го подаря. На нас скоро не ни предстои някое екзотично място. Не съм използвал банкомат в Танзания, не ми е направило впечатление и да има много такива. Плащането с карта е възможно тук-таме. Сменяш пари на най-добър курс направо в банката с паспорт (по-нови 50 и 100 доларови банкноти). Носи си и дребни долари, че иначе е голям зор с връщането на ресто и обменния курс зависи според това колко си добър в пазаренето. Но най-добре си смени пари в банката още първия ден и повече не се занимавай. Тъй или иначе шилингите са най-вървежни и цените с тях излизат най-ниски.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
Десислава Цветанова
На 25.05.2022 г. в 12:51, Happy_Traveler каза:

Моя позната продава маларон, ако искаш ми пиши, ще проверя дали още е наличен, до скоро със сигурност беше. 

 

 Аз съм купувала директно от сайтовете на авиокомпаниите. Доларите в Танзания трябва да са нови, да. По принцип можеш да си ползваш и картите, обаче всеки банкомат е със собствено мнение - дали ще приеме или не. Хората масово си купуват СИМ карта на Водаком и си активират т.нар Mpesa - значи mobile money - можеш да заредиш до 5 млн.шилинга и да плащаш чрез приложението. Ако ти се загубят карти и кеш, дори някой от България може да ти прати директно в телефона. 

Здравейте! Дали може да споделите малко повече за опита си с вътрешния полет, ние имаме от Занзибар до Аруша с Air Tanzania, уж беше по надеждния избор 😁 чудим се дали да не оставим багажа някъде в хотела в Занзибар и да пътуваме само с раници, тъй като четох че често крадат и губят куфарите. Като цяло полетите как са? И имаше ли някакъв проблем когато идвахте от континента към Занзибар за ваксината за жълта треска (четох някои истории, че понякога се заяждат, въпреки че не е задължително). Ии ако може да споделите за интернета откъде си взехте сим карти... Мерси 🙂

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 25.05.2022 г. в 10:33, Hesoss каза:

Здравейте Магеланци,

възползвах се от промоцията на турците и закупих билети за София-Килиманджаро и върщане от Занзибар - София

Тук първи въпрос през страницата на Танзания Аир или Прецижън аир ли да взимам свързващия полет Аруша-Занзибар или има надежни сайтове, който може да се ползват с цел оптимизиране на цената?

Ще сме 4ма възрастни и едно дете на 7, и идеята ни е да направим едно 3 или 4 дневно сафари от Аруша и след това да изкараме още 5-6 дена на Занзибар.

За първо сафари средата на януари от Аруша с продължителност 3-4 дена в кои паркове да бъде, дали да се включва Серенгети или да се ограничиме до кратера Нгорогоро, Маняра и Найваша, като идеята е да не се губи голяма част от деня в път 270км 7 часа 🙂 Може ли да ми препоръчате фирма с която да бъде, като идеята е да не е съвсем бюджетно, тоест да не се спи на палатки с обща тоалетна. Девойките няма да понесат тежестта и страха нощем да излизат от палатките 🙂 иначе аз съм винаги готов за приключения 🙂 

От къде си закупувате Маларион или друг генерик и какви репеленти да се ползват ? 

Мен по-принцип не ме 'апат комари ама това са нашия модел, а тамошния може пък да му се усладя 🙂 пък и съм на мнение, че превенцията е по-добрия вариант вместо да вървиш след събитията. 

До колкото съм чел $ е валутата за Африка, има ли някаква специфика да са нови банкноти и т.н. или от тук да обменя Танзанийски кинти или долари, който пък на свой ред да обменям в Танзания или Занзибар и ако не ми стигнат има ли надежни банкомати на които да се тегли кеш ? До сега винаги скиторейки по света съм обменял някакво количество валута и съм разчитал на дебитни и кредитни карти за плащане и теглене, но до колкото знам в Африка това не е особено приложимо.

Предполагам, че ще имам и други въпроси с течение на времето

 

 

Ние ще пътуваме в края на август за Занзибар - 5 нощувки,  след това ще имаме сафари в Тарангире, Серенгети и НгороНгоро за 5 дена (4 нощувки). След като отправих запитвания до поне 7-8 агенции за сафарита, се спрях на Mama Savana. Най-изгодни цени ми дадоха за луксозно сафари. Дават оферти за всякакъв тип настаняване, сменят с лоджии по твой вкус, гъвкави са, предлагат варианти и дават добри съвети.

Маларон може да купите от аптека Промахон. Поръчва се по вайбър, изпращат с куриер. Аз имах 1 опаковка, другите 2 ще получа от приятелка, която не ги е ползвала.

Самолетните билети за полета Занзибар - Аруша купих от сайта на Precision air директно. Имат повече часове за полети от Танзания еър и са малко по-евтини, макар че ми начисли накрая и някаква такса, която в началото не се появяваше. На мен ми трябва полет рано сутринта, за да тръгнем директно за сафарито, без да се налага нощувка в Аруша.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Сега да започна с въпросите. 🙂 

1. За влизане в Занзибар пише, че се попълва PLF 24 часа преди кацането. За Танзания е друг линка за PLF. Toва означава ли, че преди полета за Аруша отново трябва да попълним PLF?

2. Независимо, че сме ваксинирани (не видях да се иска срок за ваксината), трябва да направим PCR 96ч. преди влизане в страната, правилно ли съм разбрала? Антигенен тест не става, доколкото схванах.

3. Много се чудя дали да наемем кола в Занзибар или да разчитаме на местните шофьори, макар че вече поръчах трансфери от и до летището от хотела. Бихте ли споделили опит.

 

Връзка към коментар
преди 2 часа, dechy каза:

Ние ще пътуваме в края на август за Занзибар - 5 нощувки,  след това ще имаме сафари в Тарангире, Серенгети и НгороНгоро за 5 дена (4 нощувки). След като отправих запитвания до поне 7-8 агенции за сафарита, се спрях на Mama Savana. Най-изгодни цени ми дадоха за луксозно сафари. Дават оферти за всякакъв тип настаняване, сменят с лоджии по твой вкус, гъвкави са, предлагат варианти и дават добри съвети.

Маларон може да купите от аптека Промахон. Поръчва се по вайбър, изпращат с куриер. Аз имах 1 опаковка, другите 2 ще получа от приятелка, която не ги е ползвала.

Самолетните билети за полета Занзибар - Аруша купих от сайта на Precision air директно. Имат повече часове за полети от Танзания еър и са малко по-евтини, макар че ми начисли накрая и някаква такса, която в началото не се появяваше. На мен ми трябва полет рано сутринта, за да тръгнем директно за сафарито, без да се налага нощувка в Аруша.

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Сега да започна с въпросите. 🙂 

1. За влизане в Занзибар пише, че се попълва PLF 24 часа преди кацането. За Танзания е друг линка за PLF. Toва означава ли, че преди полета за Аруша отново трябва да попълним PLF?

2. Независимо, че сме ваксинирани (не видях да се иска срок за ваксината), трябва да направим PCR 96ч. преди влизане в страната, правилно ли съм разбрала? Антигенен тест не става, доколкото схванах.

3. Много се чудя дали да наемем кола в Занзибар или да разчитаме на местните шофьори, макар че вече поръчах трансфери от и до летището от хотела. Бихте ли споделили опит.

 

1. Не, попълва се само 1 plf за влизане в Занзибар.

3. Изборът е твой. Ние заложихме на рент-а-кар и това ни даде много свобода и най-вече ни спести досадния пазарлък с местните, което там е доста дразнещо. Описала съм самоорганизацията ни тук. От рент-а-кар фирмата сме доволни. В последствие и друга магеланка я ползва, също доволна.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Моля за помощ за попълването на формуляра за кандидатстване за танзанийска виза. На страницата с Тravel information, ми излиза да попълня Nearby embassy to handle your application *. Какво трябва да избера там? Нали онлайн се кандидатства, защо трябва да се избира посолсво за подаване на кандидатурата?

След колко време горе-долу става готова визата?

Връзка към коментар
  • 5 месеца по-късно ...

Ще си позволя да повдигна темата, понеже не виждам отделна за бързи въпроси танзания. Питането ми е до тези, посетили Занзибар - как си организирате екскурзии от типа на джузани форест, стоунтаун, prison island и т.н., предлагат ли се от хотелите или сами може да се организираме? Предполагам освен таксита няма друг вариант за предвижване?

Връзка към коментар
Преди 1 час, Kristinna каза:

Ще си позволя да повдигна темата, понеже не виждам отделна за бързи въпроси танзания. Питането ми е до тези, посетили Занзибар - как си организирате екскурзии от типа на джузани форест, стоунтаун, prison island и т.н., предлагат ли се от хотелите или сами може да се организираме? Предполагам освен таксита няма друг вариант за предвижване?

О, на всяка крачка там ще ви се предлагат гидове и турове. Изключително напористи, чак дразнещо. Полиглоти. От пиле мляко могат да ви продадат. Не се притеснявайте.

Ние бяхме с рент-а-кар и обикаляхме сами. В Jozani-Chwaka Bay National Park помня имаше гидове на входа, които те съпровождат из парка. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Kristinna каза:

Ще си позволя да повдигна темата, понеже не виждам отделна за бързи въпроси танзания. Питането ми е до тези, посетили Занзибар - как си организирате екскурзии от типа на джузани форест, стоунтаун, prison island и т.н., предлагат ли се от хотелите или сами може да се организираме? Предполагам освен таксита няма друг вариант за предвижване?

Аз ползвах услугите на този Омар да ми организира туровете и трансферите. Беше по евтино от това, което ми предлагаха по агенции и хотели. Работи с много българи. 

Стоун Таун може да си разгледате сами. Не ви трябва гид. 

Screenshot_20230118_232023.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.