Прескочи до съдържание

Спонтанните пътувания и причини да не се състоят


Препоръчани мнения

Абе идеята беше просто да дам практически пример, за място което ви се ходи, няма визи и други подобни обстоятелства. Т.е. единствената причина да не отидете да сте вие. Да видим какви вътрешни спирки имате и колко от тях са истински и колко от тях са имагинерни. Очевидно, че ако периода не е свободен може да смените с друг, ако сте ходили в Португалия и не ви се повтаря, може да смените с друга :)

 

Да се пробвам и аз за живота в матрицата, да видя как ще се измъквам на спонтанни екскурзии с тия отпуски :)

Връзка към коментар

 Ама я да ви видя за следната оферта: Мечтана далечна дестинация (за едни Африка, за други Азия, за трети Южна Америка) изпада на цена 250-300 евро двупосочния от София в първата половина на септември. Офертата важи до полунощ. Купувате ли? 

Ако е Чили и е първата седмица на септември - веднага :)

Не сама, разбира се :P

Редактирано от Nine
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За мен по-скоро въпроса е изгодна оферта за немечтана  дестинация, за която трябва да се реагира бързо. Нещо за което никога не сте се замисляли, но ей така изведнъж ви изпада много изгодна оферта за фиксирани дати. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ми на теория ще купя. Не за друго, но за поредна година си организирам морето през юли още от сега ;) А ако реално ми изпадне такава оферта дали ще го направя....това вече е друг въпрос :) Съображения: детето, пари, отпуска и т.н. и да, знам, че звучи малко като оправдание, но в един етап от живота си човек се налага да си подрежда приоритите :)

Връзка към коментар

За мен по-скоро въпроса е изгодна оферта за немечтана  дестинация, за която трябва да се реагира бързо. Нещо за което никога не сте се замисляли, но ей така изведнъж ви изпада много изгодна оферта за фиксирани дати. 

Ми то аз нямам такава! Навсякъде ми се ходи :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Поже, ще те водя във Факултета, много е екзотично :lol:

Като се замисля, в Индия май не ми се ходи!

 

Иначе считам за голям късмет, че са ми сравнително гъвкави отпуските и са малко повече от законовия минимум, гледам доста хора имат проблем с тях.

Връзка към коментар

За мен по-скоро въпроса е изгодна оферта за немечтана  дестинация, за която трябва да се реагира бързо. Нещо за което никога не сте се замисляли, но ей така изведнъж ви изпада много изгодна оферта за фиксирани дати. 

 

Мда, ето това вече ще изпита спонтанността до краен предел :) 

Връзка към коментар

За Португалия съм пас, защото би била за трета поредна година и то все април/май. Миналата година се метнахме на 'офертата на деня' на Некерман. Студът и дъждът през април бяха виновни. Мислехме да пообиколим с колата за една седмица и Германия, не бяхме запазили хотели/мотели. Мъжът ми гледа ласт минитс офертите - и Мадейра, за една седмица - самолет, трансфер, хотел със закуска 290 евро на човек /ако искаш вечеря още 100 евро/. Наехме кола на място и си направихме обиколки и разходки.

Ако ми изпадне самолетен билет април до Албания за 50 евро на човек - купувам!

 

Билет до Африка, Азия или Америка  за 300-400 евро - зависи от отпуска и бюджет, защото на място ще ми трябват повече.

Връзка към коментар

И аз бих взела два билета. Все ще намеря някой съмишленик, имам достатъчно безгрижни приятели. Колкото до мен, имам и семейство с две деца, и работата е лек проблем с постоянните ми залитания, но от личен опит знам, че нещата в крайна сметка винаги се нареждат. А и половинката ми не е фен на пътешествията, мноого рядко идва с мен, така, че въпроса с децата е уреден. А с моята мания за пътешествия вече се примири и дори и физиономии не прави ако, както си седя на масата, изведнъж ми хрумне да отпразнувам рожден ден на приятелката си в Рим :) Супер! Къде ги тия билети? :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За Португалия - веднага (2 билета). Хем са евтини, хем там е прекрасно. Ако може и някой ден повече, още по-добре.

За далечните дестинации - там аз си имам списък и програми за 5-6 такива едномесечни пътувания. Което изпадне първо - там съм.  Но, ако е нещо, където вече съм бил, въпреки евтината цена - не купувам, защото и на место си трябват сериозни разходи, а и времето няма да ми стигне за всички мечтани дестинации, защото аз не съм и вече млад.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Извинения - много, причини - не толкова много - на практика почти винаги чисто географски не е възможно, но понякога ми се случва да съм се пренаситил и да не ми се ходи никъде.

 

Впрочем... Чакам промоции и грешки с евтини самолетни билети за ЮИ Азия и Астралия! Ако може не по-късно от две седмици :lol:

Връзка към коментар

Ама я да ви видя за следната оферта: Мечтана далечна дестинация (за едни Африка, за други Азия, за трети Южна Америка) изпада на цена 250-300 евро двупосочния от София в първата половина на септември. Офертата важи до полунощ. Купувате ли? 

Поне няколко пъти съм попадал на приблизително такива цени и оферти - и до Ю Америка, и до Азия (говоря за държави, които принципно искам да посетя). Но колкото и да е неустоима цената, началото на септември ми е най-куцото време за дълго пътуване  - едно, че цяло лято и най-вече август съм на път, и второ края на септември всяка година си ходя до Испания. Така че просто няма как да стане в началото на септември при мен. В добавка за по-кратко от 15-25 дена аз поне не виждам смисъл да летя до друг континент.

 

Т.е. единствената причина да не отидете да сте вие. Да видим какви вътрешни спирки имате и колко от тях са истински и колко от тях са имагинерни. Очевидно, че ако периода не е свободен може да смените с друг, ако сте ходили в Португалия и не ви се повтаря, може да смените с друга  :)

Ако билетите са за период, който съвпада с това, което търся да видя там, и съм свободен - взимам преди да е изтекла и 1 минута. Аз така съм взимал билети за две различни места, на които исках да отида, и които се оказа след това че се застъпват по време, и трябваше да прежаля едното накрая.  :lol:

Връзка към коментар

Да се пробвам и аз за живота в матрицата, да видя как ще се измъквам на спонтанни екскурзии с тия отпуски :)

През първата година от трудовия ми стаж, като наближи лятото и започнаха да се правят едни комбинации кой кога ще излиза в отпуск, чак тогава осъзнах, че ми се полагат само 14 дни свобода и, честна дума, много тежко го преживях! :cry:

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

През първата година от трудовия ми стаж, като наближи лятото и започнаха да се правят едни комбинации кой кога ще излиза в отпуск, чак тогава осъзнах, че ми се полагат само 14 дни свобода и, честна дума, много тежко го преживях! :cry:

И аз така. Да не говорим, че първата година ме пуснаха чак края на септември, за да натрупам 8 месеца стаж и да заслужа право на отпуск...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За Португалия-точно в този период съм в Исландия, иначе купувам. Една спирачка само, ние сме 2 колежки и едната винаги трябва да е на работа. Другата колежка и тя ходи в чужбина, така, че ако тя е взела за същия период, значи аз отпадам, но ако не е-купувам. Същото важи и за далечната дестинация, но там има и друг проблем, зависи за колко дни, и след колко време е. Ако билетите са за след 6 месеца, купувам, за по-рано, не знам. За далечни дестинации ми трябват поне 20-25 дни, иначе не си струва, а лятото не мога да взема повече от 3 седмици. Парите не са чак толкова голям проблем, при много изгодни билети ще изтегля заем. Мъжа ми върви с мен. Сина е голям, там проблем няма.

Връзка към коментар

Спонтанните пътувания са най-сладки и обикновено, най-запомнящи се, поради елемента на изненада и емоции, които се създават от това. Най-трудно се намират хора, които да са ОК с идеята.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако жената не беше бременна купувам на секундата.И за Португалия и за Азия,Южна Америка и въобще навсякъде.С отпуската проблеми нямам толкова е много,че чак срам ме хваща.Щом съм решил да взема самолетните билети,значи вече имам план в главата който е започнал да се развива.Причината едно пътуване да пропадне при мене е само болест и още по-лошо от това.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

По-скоро - не, не купувам. :( И не заради елемента със спонтанността, а защото в общия случай нямаме никакви финанси за пътувания, просто нямам спестявания, ама никакви. Изкараме ли някакви допълнителни пари (или дори докато още планираме как ще изкараме допълнително пари), веднага започваме да мислим и за пътуване. Е, ако в този момент ми попаднат билетите за Португалия, сигурно ще ги купя, но уви - така не става.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Хм, ако датите са удобни и е много изгодно, мога да се постарая да намеря нещо интересно и в немечтана дестинация.

 

Иначе се е случвало да се отказвам от пътуване, при купен много евтин билет до Франкфурт Хан с Райънеър нещо реших, че за момента ми е много и не ми се занимава, та мързела надделя.

Връзка към коментар

По-скоро - не, не купувам. :( И не заради елемента със спонтанността, а защото в общия случай нямаме никакви финанси за пътувания, просто нямам спестявания, ама никакви. Изкараме ли някакви допълнителни пари (или дори докато още планираме как ще изкараме допълнително пари), веднага започваме да мислим и за пътуване. Е, ако в този момент ми попаднат билетите за Португалия, сигурно ще ги купя, но уви - така не става.

Това все едно аз съм го писала...

В случая с Португалия, аз не бих ги купила и не защото там не ми харесва, напротив! Просто има толкова много места, които искам да видя, а ако повтарям и навсякъде където ми е харесало, няма да ми стигнат и 3 живота за пътуване! Виж, ако става въпрос за 50 евро до Мадейра, със сигурност скачам на офертата. Ама пак има едно "но", ние си имаме два периода в годината в които задължително пътуваме и гледаме да вместим финансите и отпуските първо за тях, така че и тази оферта за първата половина на септември не ме устройва, защото едното от задължителните ни пътувания е във втората му половина. Така като се замисля май не съм много-много по импулсивните покупки, досега ми се е случвало само веднъж - с безбожно евтините билети до Будапеща, ама то това не беше изобщо за изпускане  :) !

Връзка към коментар

Моите десет минути ги разделям така:

 

Една минута за съобразяване на дестинация - дали наистина много ми се ходи там - без значение дали съм била или не. При отговор на този въпрос с "да" - съобразяване на датите - дали нямам друго предвидено пътуване около или в тези дати и как съм с дните от отпуската към съответния момент. Ако нещата изглеждат сравнително безболезнени, следващите три минути отделям на въпроса дали по това време имам колеги в отпуска и ако да - колко и кои. Ако и тук всичко изглежда наред - купувам на петата минута. Следващите пет минути се радвам и/или се сещам за нещо, което съм пропуснала да съобразя, но вече е късно :).

Разбира се, обичам и планираните и непланираните пътувания :), при мен основната спънка и за двата вида обикновено са дните от отпуската.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

По принцип аз винаги спонтанно купувам билети и в този случай бих купила.Ако не намеря съмишленици в лицето на мотйте приятели, мъжа ми е с мен /купувам за него/ без той да знае и без да е съгласен. Използвам някой удобен случай в който му сервирам изненадата.Не винаги е съгласен, поради факта че той е доста пътувал но приема "изненадата" с малко сърдене понякога, но пък това е живота съобразяване   :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.