Прескочи до съдържание

Какъв смартфон


Препоръчани мнения

Доста има в по-старите теми, ама докато ровя, да си питам...

Търся си нов смартфон, ама нещо не мога да си избера... Иска ми се да е с повече памет, поне 64ГБ, и не толкова голям екран (6" макс, може и малко по-малко). eSIM и NFC е предимство, ама не е задължително. Нещо не намирам нищо ново в тия параметри. Абе всъщност има айфон, ама малко скъп ми идва... 

Имам айпад и макбук еър, та даже много харесвам Епъл, ама ми се иска телефона дето го развявам навсякъде да не е прекалено скъп

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 16 минути , neuromancer каза:

Доста има в по-старите теми, ама докато ровя, да си питам...

Търся си нов смартфон, ама нещо не мога да си избера... Иска ми се да е с повече памет, поне 64ГБ, и не толкова голям екран (6" макс, може и малко по-малко). eSIM и NFC е предимство, ама не е задължително. Нещо не намирам нищо ново в тия параметри. Абе всъщност има айфон, ама малко скъп ми идва... 

Имам айпад и макбук еър, та даже много харесвам Епъл, ама ми се иска телефона дето го развявам навсякъде да не е прекалено скъп

Аз за пореден път да кажа (то само в държавен вестник още не съм го написал):

"Родих се" с тоя IPhone 13 mini. Имам го от март/април. Никога досега не съм докосвал нещо на Apple. Бях доста предубеден и резервиран.

 

---

Ти първо си купи ДРОН!:wink:

  • Смея се 1
Връзка към коментар

айфон 13 мини тук вървят по 8 000 реала. Това просто няма как да стане, даже е повече от дрон. SE e > 2700 и пак ми е много. 

Имах първия модел айфон, даже вече съм забравил как е, но изобщо не съм предубеден. Още седи в мазето, ама не пали вече...

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много силно препоръчвам Xiaomi, предполагам продава се в Бразилия. Всички вкъщи сме с note7, който е вече доста стар модел, но на него може да се разчита. Ако ще е за снимки, консултация с dxomark.com.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Всеки ще си повали собственият апарат , аз активно ползвам ежедневно два : XS Max и 13 Pro Max . Ако се абстрахираме от камерите , горещо препоръчвам първият , особено ако разликата в цената е двойна…

Връзка към коментар
преди 1 час, patso_pro каза:

Много силно препоръчвам Xiaomi, предполагам продава се в Бразилия. Всички вкъщи сме с note7, който е вече доста стар модел, но на него може да се разчита. Ако ще е за снимки, консултация с dxomark.com.

И аз препоръчвам.Имах Xiaomi 3,но ми го откраднаа в Истанбул на автогарата.Купих си Xiaomi redmi 4 X,после резервен Xiaomi 7А,после от А1 с договор и 20 лв еднократно ми дадоха Xiaomi redmi 9C,а преди няколко месеца си взех за 305 лв Xiaomi redmi 10 с 5G .Памет 64 Gb,екран 6,5 инча,NFC.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Значи, основната ми идея е да е сравнително нов модел, за да не трябва да го сменям след 2г (стария ми е на 3 и вършеше страхотна работа, ама се счупи физически). Искам да имам банкинг приложения предимно, а те ги ъпдейтват и старите след време не работят, пък и батериите почват да издишат (предполагам, че дори и неупотребяван, батерията си старее от седене)... Целта ми е по-скоро преносимост, за да върша някои неща на път без да нося лаптоп или таблет.

И новите като ги гледам са над 6,1" , предимно 6.5 инча, което е като фаянсова плочка и не се носи удобно в джоб... Стария беше 5,7" и това е максималното, което ми е удобно, да го държа в задния джоб и да сядам върху него. Той може би и затова се счупи, след като котката го бутна на пода няколко пъти и аз седях върху него...

 

Остава така като гледам почва да ми харесва айфон СЕ, ако го взема ще го дам на жената, а аз ще взема нейния стария

Връзка към коментар
Преди 1 час, neuromancer каза:

Значи, основната ми идея е да е сравнително нов модел, за да не трябва да го сменям след 2г (стария ми е на 3 и вършеше страхотна работа, ама се счупи физически). Искам да имам банкинг приложения предимно, а те ги ъпдейтват и старите след време не работят, пък и батериите почват да издишат (предполагам, че дори и неупотребяван, батерията си старее от седене)... Целта ми е по-скоро преносимост, за да върша някои неща на път без да нося лаптоп или таблет.

И новите като ги гледам са над 6,1" , предимно 6.5 инча, което е като фаянсова плочка и не се носи удобно в джоб... Стария беше 5,7" и това е максималното, което ми е удобно, да го държа в задния джоб и да сядам върху него. Той може би и затова се счупи, след като котката го бутна на пода няколко пъти и аз седях върху него...

 

Остава така като гледам почва да ми харесва айфон СЕ, ако го взема ще го дам на жената, а аз ще взема нейния стария

Ако хубави снимки при лоша светлина не са ти важни погледни Sony Xperia 10 IV

Връзка към коментар

SE си изглежда като най-подходящия вариант, след като така и така си в епъл екосистемата.

 

От андроид страната може да видиш пикселите на гугъл, които откакто са с техен си процесор също обещават по-дългосрочна поддръжка,  Pixel 6A трябва да излезе скоро, който е орязана версия на флагшипа. Ако и той ти идва над това, което искаш да дадеш, може да слезеш по-надолу към Нокиите. За разлика от Xiaomi-тата, ноките имат чист Андроид.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 5 часа, neuromancer каза:

Значи, основната ми идея е да е сравнително нов модел, за да не трябва да го сменям след 2г (стария ми е на 3 и вършеше страхотна работа, ама се счупи физически). Искам да имам банкинг приложения предимно, а те ги ъпдейтват и старите след време не работят, пък и батериите почват да издишат (предполагам, че дори и неупотребяван, батерията си старее от седене)... Целта ми е по-скоро преносимост, за да върша някои неща на път без да нося лаптоп или таблет.

И новите като ги гледам са над 6,1" , предимно 6.5 инча, което е като фаянсова плочка и не се носи удобно в джоб... Стария беше 5,7" и това е максималното, което ми е удобно, да го държа в задния джоб и да сядам върху него. Той може би и затова се счупи, след като котката го бутна на пода няколко пъти и аз седях върху него...

 

Остава така като гледам почва да ми харесва айфон СЕ, ако го взема ще го дам на жената, а аз ще взема нейния стария

Под 6" няма нов читав телефон с Андроид. Всъщност и нечитави няма. 6.5" стана стандарт последните 2-3 години.

Е, вече започнаха да вдяват, че на всички им е удобен и започнаха да пускат и 6,0 -6,2", което предвид (почти) безрамковите дисплеи са с физическите размери на стария ти 5,7"

Колкото и да не съм фен на Samsung трябва да призная, че S22 е наистина много добър, камера, звук, бързина. Не е бюджетен. S21 също е опция, ако изобщо се намира е на доста прилична цена

Другите опции са Zenfone 8 (наистина хубава камера, дисплей и издръжлива батерия) и Pixel 5a (ако се продава още), Sony Xperia 5 и 10 които с около 6"

 

На iPhone SE  е доста остарял хардуер (iPhone8) с леки козметики (по-нов процесор) и "малкостта" му всъщност се иразява в само в размера на дисплея - при 4,7" физичеките размери на телефона са 138.4x67.3x7.3 mm. За сравнение S22 s 6.1" дисплей е 146x70.6x7.6 mm или всъщност около 7мм разлика по дължина между двата. Но дисплея на галаксито е 50% по-голям. а 4.7 е 

SE-то е и със стъклен гръб и не е най-подходящият за сядане върху него 😁

 

Аз бях в подобна дилема преди месец. Играх си с няколко модела и в крайна сметка просто си смених натрошения дисплей и батерията на Хуавея (P30 Pro), който е железен телефон от всякъде. Въпреки, че е на 3 години е с перфектни показатели (8 рам и 256 сторидж), камерата  е почти на нивото на S22/13Pro (даже в макро режим ги превъзхожда), забивал е веднъж. В крайна сметка отложих ъпгрейдите за догодина.

Жалко, че амерканците прецакаха Huawei - с P20 и 30 Pro и Mate 20 бяха дръпнали доста.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 19 часа, adreno каза:

На iPhone SE  е доста остарял хардуер (iPhone8)

Сериозно ли хардуера е на iPhone 8?

По-скоро е с дизайна на iPhone 8, но иначе хардуера е на iPhone 13 (най-новия модел), така че според мен ако цената е пречка - това е най-доброто на пазара под 1000 лв. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Дизайна е стар, иначе процесора е нов, има 5g (новата версия), така че май той ще е.

Батерията миниатюрна (само 2000 в сравнение с новите с по 5000 ама да се надяваме че с малкия екран не харчи много.

Връзка към коментар
преди 4 часа, neuromancer каза:

Дизайна е стар, иначе процесора е нов, има 5g (новата версия), така че май той ще е.

Батерията миниатюрна (само 2000 в сравнение с новите с по 5000 ама да се надяваме че с малкия екран не харчи много.

Комсумацията е малка. Без проблем ще изкарва цял ден, в някои случаи и повече

Връзка към коментар
преди 16 минути , neuromancer каза:

сега се вкарах във филм

как да прехвърля историята на whatsapp от андроид на айфон...

с разни third party тулчета ще си играя

Пробвах няколко - не стана и я прежалих. Свалих си текстови файлове, ако ми потрябва нещо.

Връзка към коментар
преди 7 часа, neuromancer каза:

сега се вкарах във филм

как да прехвърля историята на whatsapp от андроид на айфон...

с разни third party тулчета ще си играя

Аз не успях и вайбър историята да си прехвърля от андроид на айфона, ама я прежалих. По-забавното е, че инсталираният на уиндоус вайбър без проблем си събира и двете истории 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На вайбър на страницата изрично пише, че това е невъзможно между двете платформи. Тоест проблема си е при тях.

За WhatsApp мисля че има начин (не съм го правил), защото това все пак е собственост фейсбук и всички съобщения се съхраняват на сървър. Мисля че може да се направи backup на съобщенията от андроид и след това да се върне в айфон.

Връзка към коментар

ами WhatsApp мисля не съхранява на сървър, само локално. Може да направиш бекъп на Гугъл драйв и да ресторнеш от ICloud, само дето няма как да видиш самия бекъп и да го преместиш.

Ина някакви програмки за прехвърляне с кабел, сега ще се боря с тях. На мака не ми разпознава самсунга като включен, може би заради преходника (нямам кабел USB - B към USB - C, слагам с преходник, ама няма никой). Ще трябва да го боря на уиндоуския лаптоп.

Връзка към коментар
преди 7 минути , neuromancer каза:

ами WhatsApp мисля не съхранява на сървър, само локално. Може да направиш бекъп на Гугъл драйв и да ресторнеш от ICloud, само дето няма как да видиш самия бекъп и да го преместиш.

Ина някакви програмки за прехвърляне с кабел, сега ще се боря с тях. На мака не ми разпознава самсунга като включен, може би заради преходника (нямам кабел USB - B към USB - C, слагам с преходник, ама няма никой). Ще трябва да го боря на уиндоуския лаптоп.

Аз, доколкото схванах, смисъла на тези програмки е да преобразува единия бекъп във формата на другия (андроид към айос). Пробвах 2-3 или не стана или пари искаха и ... се отказах.

Ако успееш - пиши тук да знаем за в бъдеще.

 

Връзка към коментар

ами следобеда ще се мъча, жената да си донесе лаптопа, че с моя не става 

 

другата голяма простотия, е че трябва да купя и преходник за слушалки, че няма стандартен жак, епълски измишльотини 😀. тая мания с безжичните слушалки не я разбирам и съм категорично против.

Връзка към коментар

Аз се научих да мисля като истински Епъл потребител - ако не може да стане със стандартни средства и без да се прибягва до third-party софтуер, явно не е толкова важно! 🙂

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, neuromancer каза:

епълски измишльотини

Отдавна и други фирми "прогледнаха" след пионерите и премахнаха 3.5мм жаковете (включително и Самсунг).

Така, както прогледнаха и премахнаха зарядните устройства от кутията с телефона. Отново след Апъл.

И така, както и ще прогледнат да премахнат изобщо порта за зареждане (след като Апъл го направят тази или следващата година).

Всичко става безжично, това е бъдещето.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 4.06.2022 г. в 20:56, cybersimo каза:

Сериозно ли хардуера е на iPhone 8?

По-скоро е с дизайна на iPhone 8, но иначе хардуера е на iPhone 13 (най-новия модел), така че според мен ако цената е пречка - това е най-доброто на пазара под 1000 лв. 

Абсолютно, хардуера за тази цена няма аналог на SE-то. Октомври 2020-та го взех и не е мръднал, батерията си държи достатъчно, камерата е супер, това е първият "достъпен" ценово телефон на Apple. Освен това е и здрав, поне 7-8 пъти съм го изпускал на земята и все още не е със строшен дисплей. 😄

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.