Прескочи до съдържание

Mexico, Belize и Guatemala - Февруари 2023


Препоръчани мнения

Здравейте, Магеланци,

 

след уникалната промоция на Turkish Airlines се сдобих с билети София - Канкун - София за втората половина на февруари (2 седмици).

 

Вече съм резервирал и кола под наем от: https://avantrentacar.com/ Към момента цената е най-добрата която открих - малко под 400$ за две седмици с безплатна опция/възможност да използвам колата и в съседен Белиз. (От там и идеята да посетя също и тази държава).

Тук ако някой има забележки или опит, ще се радвам да чуя за какво да внимавам и какво да предвидя.

 

Вече имам някаквo виждане горе долу за програмата, но имам и някои въпросителни. А програмата изглежда горе долу така:

image.png.5edc879f0cf7664a8ec208801728bec6.png

 

1. Започвам с Valladolid 2-3 нощувки и посещение на забележителностите наоколо. 

2. Merida - 1-2 нощувки (по-скоро една ми се вижда).

3. Campeche или по-скоро нещо наоколо 1 нощувка - тук май няма много за гледане но мисля да направя една нощувка и няколко часа плаж може би? Приемам предложения.

4. Tabasco ???? 1-2 нощувки - Тук са въпросителните. За сега не съм разглеждал подробно, какво може да се прави в този щат, но ми се иска да го посетя заради името (звучи смешно сигурно, ама....обичам да пътувам и с кола доста, пък всички знаем за табаското) 🙂 

5. Calakmul - 1 нощувка - Тя ще е по-скоро някъде по пътя от Tabasco към Chetamal с цел почивка от пътя.

6. Chetamal - 1 нощувка - за почивка преди пътуването в Белиз

7. San Ignacio - 2 нощувки - Идеята ми тук е да спя в San Ignacio и да взема дневен тур до Tikal в Гватемала. Не знам дали това е по-удажно или да оставя колата там и да отида до Flores в Гватемала с автобус, а там да направя двудневен тур на Tikal? Две неща ме притесняват, първо да оставя колата за толкова време в Белиз и второ да се движа сам из Гватемала (понеже съм си доста бял, че и с гола глава....турист откъдето и да ме погледнеш :lol: 

8. В Belize City не мисля да ходя - че от форума дето чета никой не е очарован от него. Какво друго може да се посети на континенталната част на държавата (интересни са ми и острови и джунгла и планина)? Нощувка на някой остров също не го отписвам, но какви са вариантите да си намеря транспорт до остров, който не тръгва от Белиз Сити?

9. Tulum остатъка от нощувки- обиколка на плажове, руини, сенотета ... общо взето релакс.

 

Програмата е в супер суров вид към момента и броя на нощувките търпи големи промени (както отпадане на Табаско за сметка на Белиз, така и обратното 🙂 ). 

 

Препоръки и съвети приемам всякакви и са добре дошли. Благодаря предварително 🙂 

Връзка към мнение

Преди няколко години направих подобно пътуване + Куба. Писал съм пътеписи за Мексико и Булиз, та и за Куба. Може би ще намериш нещо в тях, което да ти е от полза.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Pantelej Putnik каза:

Преди няколко години направих подобно пътуване + Куба. Писал съм пътеписи за Мексико и Булиз, та и за Куба. Може би ще намериш нещо в тях, което да ти е от полза.

Да благодаря, четох за Белиз пътеписа ти още преди да пусна темата. На островчетата изглежда яко, но все още съм в процес разучаване и избор 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние сме преди теб в Мексико и точно същият маршрут ми се върти в главата. Още нищо не съм проучвала, но най-много ми се иска полет над Синята дупка в Белиз, поне. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Била съм само в Мексико и тогава не стигнахме до Голямата синята дупка в Белиз, но при следващо пътуване в региона ще е задължително. Не представлява ли интерес?

За Валядолид 2-3 нощувки ми се струват много. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм правила Мексико-Гватемала-Белиз. Но при нас основното посещение беше Гватемала. В Тулум бяхме 2 дни и разгледахме сеноте, руините и бяхме малко на плаж.

в Белиз бяхме на остров Сан Педро и     Беше супер. Останахме доволни.

По спомени Сан Игнасио и Флорес са на 5 мин с кола. Ние ходихме до Тикал, но не ни хареса, защото преди това бяхме ходили до Ел Мирадор и там ни хареса много по-вече( но това е субективно).

В Гватемала не сме имали никакви проблеми или да ни е било страх, а бяхме 3 момичета на които от километри им личи, че не са местни ( и трите сме бели и руси). Даже във Флорес си търсехме хотел в 11 вечерта и   Не ни е било страх или някой да се е държал странно с нас.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Преди 4 години трябваше да отида с приятели, но им вързах тенекия заради работни ангажименти 😞

Зоопарка с тапирите в Белиз, по пътя между Белиз Сити и границата с Гватемала - много ми го нахвалиха.
Xinantunich е близо до пътя, минава се през реката с допотопен ферибот. Те май не отидоха дотам.
Много хвалят пещерата АТМ, с някакво умопомрачително дълго име - приключение във вода и кал.

Ако има турове от Сан Игнасио до Тикал, предполагам, че ще можеш да си оставиш колата, където ти кажат организаторите и да не се притесняваш за нея. Пък и ще се занимават те с граничните формалности. Не разбрах тази кола може ли да влезе в Гватемала - ако да, според мене си струва да си ходиш навсякъде с нея.

Общото впечатление на моите хора от Гватемала беше, че изглежда супер криминално, защото просто е тъмно, изпаднало и няма хора вечер навън. Но не се усещало опасно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, lesy каза:

Била съм само в Мексико и тогава не стигнахме до Голямата синята дупка в Белиз, но при следващо пътуване в региона ще е задължително. Не представлява ли интерес?

За Валядолид 2-3 нощувки ми се струват много. 

Първоначално я бях отхвърлил, понеже с лодка над нея не си струва, понеже мисля няма да се види кой знае какво, а аз не съм от хората дето се гмуркат. Привлече ме полет над нея и си мислех, че няма да ми се впише в бюджета, обаче сега като погледнах има някакви цени от около 250$, което горе долу мисля ще ми е ок.

 

преди 3 часа, Цвете каза:

Ние сме преди теб в Мексико и точно същият маршрут ми се върти в главата. Още нищо не съм проучвала, но най-много ми се иска полет над Синята дупка в Белиз, поне. 

Еха супер, ще споделите опит значи 🙂

 

Преди 1 час, Velyana каза:

 В Тулум бяхме 2 дни и разгледахме сеноте, руините и бяхме малко на плаж.

 

А там с дневни турчета ли бяхте или със собствена кола? Понеже аз колата ще трябва да оставя в Белиз и ще съм без кола. Какви са опциите да се посети Тикал без собствена кола и без организиран тур? От San Ignasio гледах тур дневен и мислех него да го направя, но реално 180$ за превоз и обяд си е цифра...

Връзка към мнение
преди 1 минута , boogy83 каза:

Какви са опциите да се посети Тулум без собствена кола и без организиран тур? От San Ignasio гледах тур дневен и мислех него да го направя, но реално 180$ за превоз и обяд си е цифра...

Явно не си чел пътеписа ми за Мексико, но нека посоча, че за Тулум не ти е необходим платен организиран тур. Отиваш с автобус има спирка близо до руините, купуваш си билет и разглеждаш, после си тръгваш. 

преди 1 минута , boogy83 каза:

Какви са опциите да се посети Тулум без собствена кола и без организиран тур? От San Ignasio гледах тур дневен и мислех него да го направя, но реално 180$ за превоз и обяд си е цифра...

Явно не си чел пътеписа ми за Мексико, но нека посоча, че за Тулум не ти е необходим платен организиран тур. Отиваш с автобус има спирка близо до руините, купуваш си билет и разглеждаш, после си тръгваш. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 минути , Венелин каза:

Зоопарка с тапирите в Белиз, по пътя между Белиз Сити и границата с Гватемала - много ми го нахвалиха.
Xinantunich е близо до пътя, минава се през реката с допотопен ферибот. Те май не отидоха дотам.
Много хвалят пещерата АТМ, с някакво умопомрачително дълго име - приключение във вода и кал.
 

Много благодаря, пещерата и Xinantunich май ще ги посетя, изглеждат яко. А те до тази пещера самостоятелно ли са ходили?

Зоопарка не успях да го открия, може ли да ги питаш как се казва?

 

Иначе колата може само в Белиз, за Гватемала не става, затова ще трябва да я оставя в Сан Игнасио.

преди 8 минути , Pantelej Putnik каза:

Явно не си чел пътеписа ми за Мексико, но нека посоча, че за Тулум не ти е необходим платен организиран тур. Отиваш с автобус има спирка близо до руините, купуваш си билет и разглеждаш, после си тръгваш.

Охх моя грешка, исках да кажа Тикал, което е в Гватемала, а съм написал Тулум. За Мексико съм с кола там няма проблем да си обикалям. Но да, за Мексико все още не съм чел пътеписа, ще го прегледам тия дни.

Връзка към мнение

Ние си взехме автобус от Флорес и мисля, че имахме предварително купени билети за Тикал. Но сами сме разглеждали там, бяхме се залепили за една група в началото, но след 10 мин ни омръзна и сами разгледахме. 
Мисля, че билетите за автобуса и за Тикал ги купихме от една местна туристическа агенция, защото те организираха ходенето ни до Ел Мирадор и ние бяхме много доволни и решихме от тях да вземем билети. Мисля, че на място също продаваха билети, но имаше опашка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , boogy83 каза:

Много благодаря, пещерата и Xinantunich май ще ги посетя, изглеждат яко. А те до тази пещера самостоятелно ли са ходили?

Зоопарка не успях да го открия, може ли да ги питаш как се казва?

До пещерата не отидоха, до последно преди да отпадна и аз се колебаех, защото си е малко екстремно. Май около входа си има гидове. Един познат на познат прати следното мнение като питах дали водата е студена и колко се мокриш.
"щом аз издържах, не е мн страшно. Да си вземат дрехи за мокрене , да не е памук. Не дават по бански . Само в края става студено, иначе се движиш и е голяма емоция. Водата не е много студена. Заслужава си. Накрая като ни стана студено просто избирахме едни досадни американци дето се мотаеха. Не е за изпускане"

Зоопаркът е просто Белиз Зоо, https://www.belizezoo.org. Има възможност да хвърляш банани на тапири, някакви подобни срещи с животни, доста неинвазивно било и животните сякаш живеели добре вътре.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 29 минути , boogy83 каза:

Охх моя грешка, исках да кажа Тикал, което е в Гватемала, а съм написал Тулум.

Ако отседнеш във Флорес, което аз препоръчвам горещо, защото е красиво, от селцето/градчето навсякъде можеш да си вземеш билети за бусовете за Тикал. И там не ти трябва организиран тур, освен ако не искаш да слушаш небивалици. Вземи си бус, разгледай си и се върни във Флорес. Повече не е необходимо. Питай в хотела си за автобусите до Тикал, те ще те опътят и ще уредят каквото е необходимо. Всично е ийзи в Гватемала и ще ти хареса. 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 51 минути , Венелин каза:

До пещерата не отидоха, до последно преди да отпадна и аз се колебаех, защото си е малко екстремно. Май около входа си има гидове. Един познат на познат прати следното мнение като питах дали водата е студена и колко се мокриш.
"щом аз издържах, не е мн страшно. Да си вземат дрехи за мокрене , да не е памук. Не дават по бански . Само в края става студено, иначе се движиш и е голяма емоция. Водата не е много студена. Заслужава си. Накрая като ни стана студено просто избирахме едни досадни американци дето се мотаеха. Не е за изпускане"

Зоопаркът е просто Белиз Зоо, https://www.belizezoo.org. Има възможност да хвърляш банани на тапири, някакви подобни срещи с животни, доста неинвазивно било и животните сякаш живеели добре вътре.

Ние ходихме до зоопарка като си взехме междуградския автобус от Белиз сити до Белмопан. Има спирка точно до входа на зоопарка. Обаче самият зоопарк не ни впечатли особено, ама вероятно защото го сравняваме с азиатските зоологически градини, които са много по-добре уредени и много по-големи. Иначе пространствата, в които живеят обитателите са доста залесени и дори на места изобщо не можеше да се види какво живее там. Все пак тапирите ги видяхме. 🙂 Ние останахме един ден в Белиз сити, който е доста скучен и всъщност зоопарка си беше идеален вариант за запълване на времето.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, boogy83 каза:

Охх моя грешка, исках да кажа Тикал, което е в Гватемала, а съм написал Тулум.

Ако отседнеш във Флорес, което аз препоръчвам горещо, защото е красиво, от селцето/градчето навсякъде можеш да си вземеш билети за бусовете за Тикал. И там не ти трябва организиран тур, освен ако не искаш да слушаш небивалици. Вземи си бус, разгледай си и се върни във Флорес. Повече не е необходимо. Питай в хотела си за автобусите до Тикал, те ще те опътят и ще уредят каквото е необходимо. Всично е ийзи в Гватемала и ще ти хареса. 🙂 

Нека ви поздравя с едно парче, защото ми е драго да си спомня за онази част на света и моето пътуване сам. 

Oliver Shanti - Sacral Nirvana - YouTube 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 28 минути , Pantelej Putnik каза:

Ако отседнеш във Флорес, което аз препоръчвам горещо, защото е красиво, от селцето/градчето навсякъде можеш да си вземеш билети за бусовете за Тикал. И там не ти трябва организиран тур, освен ако не искаш да слушаш небивалици. Вземи си бус, разгледай си и се върни във Флорес. Повече не е необходимо. Питай в хотела си за автобусите до Тикал, те ще те опътят и ще уредят каквото е необходимо. Всично е ийзи в Гватемала и ще ти хареса. 🙂 

Нека ви поздравя с едно парче, защото ми е драго да си спомня за онази част на света и моето пътуване сам. 

Oliver Shanti - Sacral Nirvana - YouTube 

И ние така направихме, от хостела във Флорес ни упътиха за маршрутките до Тикал и си отидохме без организиран тур. А във Флорес е много приятно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 45 минути , Здравко Ангел каза:

И ние така направихме, от хостела във Флорес ни упътиха за маршрутките до Тикал и си отидохме без организиран тур. А във Флорес е много приятно.

Пътуването е около 45 минути до Тикал. Около 15-20 минути автобусът преминава през джунглата, защото Тикал е навътре. Доста навътре. Разходих се сам. Чат-пат се присламчвах до някоя група, за да чуя какво им разказват. Разказваха им онези глупости, които разказват навсякъде по света, за да оправдаят 10-тина долара хонорар. Царскатата дъщеря, която се влюбила в момче от друго племе и се завързала любов, която естествено била трагична. Тук е всичко трагично. Какво да очакваш от хора, които са убивали други хора в дар на боговете. Хей, хора, хайде малко по-сериозно! Вие съвсем полудяхте! Какво не ви е наред с тази агресия! 😄

Тикал е съвсем надълбоко в джунгалта. Някъде в далечината започнах да чувам рев като на ягуар (кога ли съм чувал ягуар, но така предполагам, че звучат). Имах карта в ръка, която ме водеше натам. Сам. Вървях самотен по пътеката. Към ревовете. Дълбоко в джунгалта сме, хей. Уж има някъде наблизо хора, но едва ли това би било извинение пред дивите животни. Едва ли биха уважили това мое възражение. Ревовете се усилваха, а аз вървях към тях. Сам. Настръхнах. Днес не е добър ден за края на живота. Кой ли пък ден е подходящ за това!? Вече бях сред ревовете. Огледах се наоколо - нямаше други хора. "Абе аз май не направих добре! От тук до следващата точка с повече хора вероятно за около 500-600 метра или километър. Знам ли вече?!" Наведох се и взех камък. "Ти вероятно полудя!!! Мислиш ли, че с камък ще убиеш или прогониш ягуар??! Абе млъквай! Имаш ли по-добро предложение??!" Това бяха борещите се мисли в главата ми, докато вървях настръхнал по пътеката, а около мен навсякъде се разнасяха ревове. Диви ревове. "Но, чакай за миг! Тези ревове идват сякаш отгоре?! Да, отгоре, някъде високо в клоните. Аха, тук не става въпрос за котки. Не ги виждам, но са ревящи маймуни вероятно. Гледал съм ги по Анимал. Тях ги е страх повече от мен. Надават рев, за да ме изплашат и да се махна. Абе успяват с плашенето!"

Бързата ми крачка скъси разстоянието. Някъде надолу по пътеката чух шум. Вървях обаче уверено и стисках камъка в ръка. Доближавах се и сякаш различих човешки гласове. "Дали?" Видях сламена капела и ми олекна. Трима човека, които също чуваха ясно ревовете. И тримата стискаха в ръцете камъни. Когато ме видяха, лицата им се отпуснаха. Нервите ми бяха се изпънали. Оживях! 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Хайде и малко цвят да дадем на този план за пътуване. Вече имаме музиката 🙂 

20190128_171603.jpg.87a10e6c2184cb223b9c90f8c6f76824.jpg

 

20190128_171636.jpg.74f02d7b332f879a6826f98781efec58.jpg

 

20190128_173638.jpg.840c0d27a1bdf048c871ca082182e6ef.jpg

 

20190128_174103.jpg.9e5cc2fb653417ab932aa6ff970ce418.jpg

 

20190128_175240.jpg.1b05a3b02493c9bf1d3008556f705e4a.jpg

 

20190129_120741.jpg.234ca8992fa0322b4fa9260ccea12d78.jpg

 

IMG_0039.JPG.369ef123590fbfa4551d453b3088605c.JPG

 

IMG_0055.JPG.827c14b4b0de02927919db2757c6f3fe.JPG

 

IMG_0057.JPG.1d3df0035d54dec48a72d096d786ff25.JPG

 

IMG_0081.JPG.61a884e83b1ef26699cef3d6481768a6.JPG

 

IMG_0185.JPG.653cd716994ff5005790202c580b55bd.JPG

 

IMG_0188.JPG.cb1af6f790948c89b39f8412e477cc48.JPG

 

Тодас лас фотос сон де Гуатемала - Флорес и Тикал (моля да ме извинят испаноговорящите. Упражнявам се.). 🙂 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Лично за мен Тикал е прекалено урбанизирано и комерсиално, ако можеш да плануваш по-вече дни - силно препоръчвам Ел Мирадор. Не знам как е в момента, но преди пндемията имаше много малко хора и наистина си на средата на нищото и около теб е само джунгла.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добрее, имам някакъв напредък с организацията и въпросите лека полека се изясняват 🙂

image.png.e702e9737afe61c09f534d128084c76a.png

 

Това е маршрута, който нагласих.

 

Към момента имам следните въпроси:

- Около Isla del Carmen съвет за готин плаж, където мога да убия два три часа и да изпия някое питиенце с хубава гледка?

Volcán Chichonal - Мисля да посетя този вулкан и към момента съм се ориентирал към дневен тур с група, понеже ми се струва, че самостоятелно не е добре да се катери човек по скалите. Вие как мислите? Някой ходил ли е там? Дали има маркирани пътеки или да не се вкарвам в приключения и да се бръкна за тур от 150-200 долара?

- от Villahermosa до Chetumal гугъла ми го дава малко под 8 часа път и понеже искам да се отбия и до Calakmul трябва да измисля една нощувка някъде горе долу по средата на пътя. Някъкви предложения къде мога да направя нощувка и съответно по пътя да разгледам нещо интересно?

- Реших се да направя полет над Grand Blue Hole Belize и намерих разни предложения от островите за по 200-250$. Има ли вероятност два поредни дни да е облачно и да са отменени полетите (Това ще ме разочарова много) или в този район няма такава опасност в края на февруари? А има ли такива полети от континенталната част? Това би ми дало повече гъвкавост при лошо време.

 

За сега до тук я докарах 🙂

На 11.06.2022 г. в 22:31, Velyana каза:

Лично за мен Тикал е прекалено урбанизирано и комерсиално, ако можеш да плануваш по-вече дни - силно препоръчвам Ел Мирадор. Не знам как е в момента, но преди пндемията имаше много малко хора и наистина си на средата на нищото и около теб е само джунгла.

Видях за какво става дума и ме плени.....но няма да мога да го впиша в това пътуване 😞 Далечко ще ми дойде, а и целта ми е по-скоро Мексико и малко Белиз, а Гватемала е повече бонус 🙂

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
На 15.06.2022 г. в 21:33, boogy83 каза:

- Реших се да направя полет над Grand Blue Hole Belize и намерих разни предложения от островите за по 200-250$. Има ли вероятност два поредни дни да е облачно и да са отменени полетите (Това ще ме разочарова много) или в този район няма такава опасност в края на февруари? А има ли такива полети от континенталната част? Това би ми дало повече гъвкавост при лошо време.

В крайна сметка измислих леко гъвкава програма за посещението на Белиз, така ще имам възможност в почти последния момент да си резервирам трипчето за един от три възможни дни в които мога да съм около Белиз Сити. 

За Гватемала ми се искаше поне една нощувка да направя, но не успявам да открия удобен транспорт от Сан Игнасио до Флорес.

Открих този сайт: https://www.rome2rio.com/map/Flores-Guatemala/San-Ignacio-Belize

От Сан Игнасио до Флорес има следобеден автобус, което е супер, обаче обратния от Флорес до Сан Игнасио е само сутрин, а това означава, че ако искам да видя Тикал, ще трябва да спя две нощувки във Флорес.  За жалост няма да имам толкова време.

Накой ако има информация за други възможни автобуси ,моля да сподели 🙂

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Пълна промяна в плана и датите на пътуването: 🙂 

 

Отпътуане за Мексико на 27.01.2023

2 нощувки - Valladolid - Chichén-Itzá - Някое Сеноте;

3 Нощувки - Tulum/Playa del Carmen (Там ще се засечем с @Alexander);

1 Нощувка - Chetumal на път към Белиз;

1 Нощувка - San Ignacio;

2 Нощуки - Flores - Tical;

1 Нощувка - San Ignacio - на път обратно за Мексико спирка в Белиз сити за полет над Синята дупка;

1 Нощувка - Chetumal;

3 Нощуки - Tulum/Cancun/Holbox.

 

Промените реших да направя след като в Панама се запознах с една чилийка и тя ме наплаши за Мексико, но това е друга история 😄 

 

Имам няколко въпросчета: 

- колата ще тряба да оставя в San Ignacio за двете нощувки докато съм в Гватемала и намерих този платен паркинг: C.W.C Parking Lot: 5W5J+Q4F, San Ignacio, Belize . Някой има ли опит с паркингите в San Ignacio? Някакви препоръки?

- Белиз Сити подобен въпрос: На летището дали има платен паркинг където да остая колата за няколко часа докато летя над синята дупка или да си отида на пристанището и да им кажа да ме вземат от там?

 

- освен този сайт: https://www.rome2rio.com/map/Flores-Guatemala/San-Ignacio-Belize има ли къде другаде да видя разписания на автобуси между San Ignacio и Flores?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 14.11.2022 г. в 16:01, boogy83 каза:

Отпътуане за Мексико на 27.01.2023

Ха, летим заедно с @Цвете от Истанбул до Канкун ( ние продължаваме към Мексико) ... 
разписания за шатъл  или  обществен транспорт  

Защо не върнеш колата още в Четумал и от там с автобус  , мисля че има директен до Флорес ? Дори  след 5 дни отново с автобус  ако мислиш да пътуваш директно до Tulum/Cancun/Holbox ?  25$ на ден не са много пари но все пак е ангажимент...

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 24 минути , stefanrusev каза:

Ха, летим заедно с @Цвете от Истанбул до Канкун ( ние продължаваме към Мексико) ... 
 

Ами ние в крайна сметка заедно ще пътуваме надолу към Белиз и Гватемала.

 

преди 25 минути , stefanrusev каза:

Защо не върнеш колата още в Четумал и от там с автобус  , мисля че има директен до Флорес ? Дори  след 5 дни отново с автобус  ако мислиш да пътуваш директно до Tulum/Cancun/Holbox ?  25$ на ден не са много пари но все пак е ангажимент...
 

Ами по-удобно е с колата да си бръмнем до Сан Игнасио, вместо съобразяване с автобуси и разписания. То ще има и спиране в Белиз Сити. Тя наистина няколко дни ще си поседи на паркинг, ама няма значение, улеснява много придвижването от едно място към друго особено като си ограничен откъм време, а искаш да обиколиш много места.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.