Прескочи до съдържание

Етиопия


Pantelej Putnik

Препоръчани мнения

Защо да е лесно, като няма да е интересно?! Отдавна се интересувам от дестинации, които да ме вдъхновят, който да ме оставят без думи, да променят мисленето ми, да ме направят по-богат откъм емоции. Не искам да видя целия свят. Такова нещо е невъзможно поне за един човешки живот. Ще ми се обаче да видя държавите, които представят най-интересните и типични ландшафти на тази земя. Държавите, които сякаш носят собствен заряд. Една такава държава е Етиопия. Какво знаем за Етиопия? Всеки знае различни неща. Аз я знам с кафето, с Африканския разлом на тектоничната плоча, с невероятните племена, с жените, чиито устни са разпънати, за да се набута там паничка от глина, която ги прави привлекателни за мъжете, защото вероятно си представят, че ще им правят компания в пиенето. 😄 Павияните в планините, Църквите на Лалибела, Гондар, пустинята с милионите цветове, образувани от сярата и т.н. Защо Етиопия? Ами защото Етиопия е уникална. Защото Етиопия е между два свята - между арабска Африка и тази на черна Африка. Ако днес греша в преценката си и описанието си, то е само, защото все още не съм бил там. Смятам обаче това в скоро време да се промени. И реших да пусна една тема, за да видя как са нагласите, какво мислите и т.н. 

Етиопия е извън зоната на комфорт. Етиопия не е за всеки. Скоро четох пътепис на една магеланка тук за Етиопия и й се възхитих. Тя е това, което аз самият не съм. Аз съм сякаш принцеса и си търся удобството. Често не съм доволен от себе си заради това. Въпреки това обаче съм любопитен и съм готов поне да пробвам. Пробвах в Индия и ми хареса, въпреки, че и там не излязох от зоната си на комфорт, заради охладената кола, хубавите хотели, добрите ресторанти и т.н. 

НЕка с тази тема си поговорим за Етиопия. Нека помислим дали можем да измислим и организираме нещо ЗАЕДНО. За първи път може би ще пробвам нещо подобно. Не съм сигурен дали ще ми е ОК с някой друг, защото аз съм един мрънкач, свикнал да пътува сам ..... и с жената. Но този път няма дда успея да я убедя. Етиопия не е за нея. Етиопия вероятно не е и за мен. Вероятно си отварям устата за хапка, която не мога да погълна. Нищо де! Мечите са безплатни, нека видим какво би произлязло от една подобна раздумка. 

Какво мислите? Била ли е Етиопия някога ваша мечта? Мислили ли сте някога за тази дестинация? Как би било най-добре за организация на едно 10-тина дневно пътуване до там? Аз сякаш клоня за изпитана местна фирма, която да ни помогне в логистиката и организацията. В подобни държави майче това е подходът. 

Ще се радвам да видя какво мислите. 🙂  

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Аз и жената поглеждаме от много време към Етиопия. Все повече ми се върти мухата именно да поемем към Етиопия за 14 дни през февруари. Това което знам е, че до там задължително ще се лети с Ethiopian Airlines от Истанбул. Искам да летим с тях, защото след това има не малка отстъпка за вътрешните полети с тях. Относно местна фирма и ние сме твърдо за този вариант, не мисля, че ще успеем да се оправим на 100% сами, особено когато времето ти е ограничено.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 минута , Йосиф Милчов каза:

Аз и жената поглеждаме от много време към Етиопия. Все повече ми се върти мухата именно да поемем към Етиопия за 14 дни през февруари. Това което знам е, че до там задължително ще се лети с Ethiopian Airlines от Истанбул. Искам да летим с тях, защото след това има не малка отстъпка за вътрешните полети с тях. Относно местна фирма и ние сме твърдо за този вариант, не мисля, че ще успеем да се оправим на 100% сами, особено когато времето ти е ограничено.

Приветствам отзива на опитен пътувач като теб и благодаря за отговора! 🙂 

Нека се разприказваме на тази тема,  пък виж дошли интересни идеи предложения, организира се група..... 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 16 минути , Pantelej Putnik каза:

Приветствам отзива на опитен пътувач като теб и благодаря за отговора! 🙂 

Нека се разприказваме на тази тема,  пък виж дошли интересни идеи предложения, организира се група..... 🙂 

Благодаря ти, току що се разрових и намерих маршрута който съм набелязал. 

97cc6850b50bbb9166e37f601b4f31c7.png

 

От този маршрут реално, бих ползвал местна тур агенция за отсечката Аксум - Гондар през планината Шимен и Гондар, езерото Тана,Бахир Дар до Лалибела. Адис Абеба, Аксум и Лалибела освен посочените полети според мен друго не трябва, спокойно може да се оправиш и сам с организацията в трите града и околностите.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Хайде да дадем малко цвят на тази идея! 

Всички снимки по-долу са от нета и принадлежат на техните автори. 

37831180811_a08772e738_o.jpg.592200fd1c8ad05103398296d8ea5c74.jpg

 

349058367_1bf7b9ba92_o.jpg.209bd09f81d8b88a7c22da66d651105e.jpg

 

2348247256_d94cfa8b7a_o.jpg.47938497c07b1c5b5c19680d05430260.jpg

 

9089050351_57a67c5a48_o.jpg.d9b7ea41f72b2ec7c6bc15b155476984.jpg

 

8268905808_a8791abd14_o.jpg.1cb4a0f1ee4db7818a6446cc980cf4d3.jpg

 

5162646956_cdb8013f06_o.jpg.c73b57767afd75761713fbe8052feda6.jpg

 

15220970871_843e15a3bf_o.jpg.8baf3f3cc384fa1e7d8a97c915a09bfc.jpg

 

5285532431_554bb8c7bb_o.jpg.1dfb2f67d36c0f0a09eeca15363a7bef.jpg

 

50146718226_89c5c978a5_o.jpg.4a0bf01f60c9c479a075bf12cc3eb54e.jpg

 

10677190255_1b22b534a1_o.jpg.e5daeb47de246fd5494d9619e7de736d.jpg

 

6447832895_b52b4a284d_o.jpg.cb541f098fc86f9e1c77c49fee7ad92d.jpg

 

28020624783_9fefe6f045_o.jpg.52a218248c311c7d559b4752dfa0dac0.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Да дадем и малко действие. Двупосочен билет за един човек от Истанбул-Адис Абеба-Истанбул за дати 11-25 февруари с Ethiopian Airlines в момента е на цена 537 евро. За мен цената е приемлива.

Screenshot_20220612-122706_Jetcost.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 минути , Йосиф Милчов каза:

Да дадем и малко действие. Двупосочен билет за един човек от Истанбул-Адис Абеба-Истанбул за дати 11-25 февруари с Ethiopian Airlines в момента е на цена 537 евро. За мен цената е приемлива.

Screenshot_20220612-122706_Jetcost.jpg

Полети до Етиопия има на цени около 420 евро през ноември (добър месец за пътуване) от Истанбул, но и от Италия с Еджипт еър. 

1477092980_.png.46887daa598cbbf5efe62ccfd805af89.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сякаш не е много добра идея да се ходи там в близко време - 

АDDIS ABABA (Reuters) -Ethiopia's Prime Minister Abiy Ahmed said on Tuesday the federal government had formed a committee to negotiate with the northern Tigray region's forces.

Fighting erupted in Tigray in November 2020 and spilled over into the neighbouring regions of Afar and Amhara last year, but it has eased since the federal government declared a unilateral humanitarian ceasefire in March.

Tigray People's Liberation Front (TPLF) fighters react to people from a truck as they arrive in Mekele, the capital of Tigray region, Ethiopia in July 2021. The war broke out in November 2020.

 

Сякаш е най-добре първо да се разберат, а после да се мисли за пътуване там. Като се има предвид обаче на кой континент е това, едва ли скоро ще се разберат.

  • Шок 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Pantelej Putnik каза:

Сякаш не е много добра идея да се ходи там в близко време - 

АDDIS ABABA (Reuters) -Ethiopia's Prime Minister Abiy Ahmed said on Tuesday the federal government had formed a committee to negotiate with the northern Tigray region's forces.

Fighting erupted in Tigray in November 2020 and spilled over into the neighbouring regions of Afar and Amhara last year, but it has eased since the federal government declared a unilateral humanitarian ceasefire in March.

Tigray People's Liberation Front (TPLF) fighters react to people from a truck as they arrive in Mekele, the capital of Tigray region, Ethiopia in July 2021. The war broke out in November 2020.

 

Сякаш е най-добре първо да се разберат, а после да се мисли за пътуване там. Като се има предвид обаче на кой континент е това, едва ли скоро ще се разберат.

Това го имаше още 2018, когато ние ходихме, не мисля,  че някога ще приключи. Много глад е там.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 5 часа, Pantelej Putnik каза:

Сякаш не е много добра идея да се ходи там в близко време - 

АDDIS ABABA (Reuters) -Ethiopia's Prime Minister Abiy Ahmed said on Tuesday the federal government had formed a committee to negotiate with the northern Tigray region's forces.

Fighting erupted in Tigray in November 2020 and spilled over into the neighbouring regions of Afar and Amhara last year, but it has eased since the federal government declared a unilateral humanitarian ceasefire in March.

Tigray People's Liberation Front (TPLF) fighters react to people from a truck as they arrive in Mekele, the capital of Tigray region, Ethiopia in July 2021. The war broke out in November 2020.

 

Сякаш е най-добре първо да се разберат, а после да се мисли за пътуване там. Като се има предвид обаче на кой континент е това, едва ли скоро ще се разберат.

Като цяло ние в програмата мислим да изключим Тиграй и района на Афарите около солниците и вулкана. Не, че не са интересни, но не са по нашите възможности, особено Тиграй с тея катерения. 

Също можеш  да прочетеш този блог, информацията е актуална и се актуализира постоянно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Да повдигнем малко темата от прахта. Тея дни оглеждам доста за билети до Етиопия и изпаднаха на Egypt Air от Истанбул по 410 евро в двете посоки. До дни взимам за октомври 2023. Та ще ме чака сериозна организация скоро.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...
На 13.12.2022 г. в 17:43, Йосиф Милчов каза:

Да повдигнем малко темата от прахта. Тея дни оглеждам доста за билети до Етиопия и изпаднаха на Egypt Air от Истанбул по 410 евро в двете посоки. До дни взимам за октомври 2023. Та ще ме чака сериозна организация скоро.

Направи ли организацията?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Oshko каза:

Някой ходил ли е скоро?

Преди няколко месеца @Георги Матеев беше в Етиопия. Доколкото си спомням каза, че правителството имало намерение да развива туризма и е започнало някакви програми. Нека обаче да не препредавам, а той когато има време да каже. Иначе там ми се струва, че положението може да се промени от ден до пладне и всяка информация е преходна. 

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
Георги Матеев

При посещението ми в Етиопия преди 6 месеца направихме и 8-минутен клип, финансиран от местната туристическа организация. Преди малко получих финалното видео, споделям го с вас тук.

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
  • Браво 16
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Започвам и аз с организацията, че време не остана. Явно ще пропуснем размирните райони, но един Данакил и вулкана Ерта Але, евентуално и Лилабела ако обстановката позволява.

Моля препоръчайте ми местна агенция за обиколката.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 16.01.2024 г. в 12:26, Oshko каза:

Започвам и аз с организацията, че време не остана. Явно ще пропуснем размирните райони, но един Данакил и вулкана Ерта Але, евентуално и Лилабела ако обстановката позволява.

Моля препоръчайте ми местна агенция за обиколката.

@Oshko, ти кога ще ходиш в Етиопия? Спря ли се на агенция?

Връзка към мнение

За планиращите Етиопия тази есен - Търкиш имат промоция от Атина до Адис Абеба за периода 01.10 -15.12.2024,която се съчетава с последните дни активност на Дайнърс картите . 🙂 Могат да се включат и Коледните празници,но заминаването трябва де е до 15.12 най-късно .

jetcost.de —> lastminute/ Diners:

3BB4B65C-B5E5-4E84-9633-85ACA2FAC53F.jpeg

9F3281CE-06DF-4FE7-A427-2AE3ED5A9305.jpeg

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Lindt каза:

@Oshko, ти кога ще ходиш в Етиопия? Спря ли се на агенция?

Утре сутрин тръгваме. Спрях се на ETT, те дадоха най-ниска цена и най-бързо отговарят, да видим и как ще се справят.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 8 минути , Oshko каза:

Утре сутрин тръгваме. Спрях се на ETT, те дадоха най-ниска цена и най-бързо отговарят, да видим и как ще се справят.

О, дано ви е чудно пътуването и много уау неща да се случат. Като се върнеш, би ли драснал няколко изречения за усещането на място?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Върнах се, много красоти видяхме, но мизерийка си е. Специално ако искате да видите Данакил и вулкана, няма опции за спане, спи се на открито, няма душ 3 дни, струва си, но човек трябва да е подготвен. Иначе обстановката е спокойна вече, не се виждат военни много. Етиопските авиолинии за вътрешни линии ги ползвахме с отстъпка, която не ни се полагаше, защото летяхме с Turkish до Етиопия, но явно не гледат. Евтини са хотелите и ресторантите, но храната като цяло е скромна като разнообразие, с количеството няма проблем, месо рядко има и е все готвено. З атакси ползвахме приложението Ride.

  • Харесвам 5
  • Благодаря 4
Връзка към мнение
преди 41 минути , Oshko каза:

Върнах се, много красоти видяхме, но мизерийка си е. Специално ако искате да видите Данакил и вулкана, няма опции за спане, спи се на открито, няма душ 3 дни, струва си, но човек трябва да е подготвен. Иначе обстановката е спокойна вече, не се виждат военни много. Етиопските авиолинии за вътрешни линии ги ползвахме с отстъпка, която не ни се полагаше, защото летяхме с Turkish до Етиопия, но явно не гледат. Евтини са хотелите и ресторантите, но храната като цяло е скромна като разнообразие, с количеството няма проблем, месо рядко има и е все готвено. З атакси ползвахме приложението Ride.

Вие какво видяхте, сподели малко снимчици да се порадваме 🙂

Връзка към мнение
преди 36 минути , Lindt каза:

Вие какво видяхте, сподели малко снимчици да се порадваме 🙂

Адис Абеба, Лалибела, Данакил и църквите в Тигрей

IMG_9282.JPG

IMG_9309.JPG

IMG_9320.JPG

IMG_9366.JPG

IMG_9381.JPG

IMG_9443.JPG

IMG_9474.JPG

IMG_9491.JPG

IMG_9516.JPG

IMG_9583.JPG

IMG_9671.JPG

IMG_9702.JPG

IMG_9705.JPG

IMG_9745.JPG

  • Харесвам 6
  • Шок 1
  • Благодаря 1
  • Браво 6
Връзка към мнение
преди 6 часа, Oshko каза:

църквите в Тигрей

значи вече се пътува в този размирен район..., ура!

 

В колко дни вместихте това пътуване и как разпределихте дните? През къде пътувахте за Данакил, през Мекеле или?

Какво е времето през април? Интересува ме много ли е жега и вали ли.

И много други неща ме интересуват, ама да не нахалствам 🙂

 

Благодаря предварително!

 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.