Прескочи до съдържание

Какво става с цените на нощувките, кръчмите и качеството им в България?


Alexander

Препоръчани мнения

преди 17 минути , Radnev каза:

Неделя - Бургаските солници - две рибени чорби, пет рибки чернокоп, две пърленки и чаша наливна бира - 39.50 лв. Конкретно на това заведение ходя всеки път, като съм на солниците и винаги поръчам едно и също. Миналата година сметката за същото бе 24 лв.

Ценообразуването е на принципа - "уан то гьотере" и преминава през следния сложен процес на развитие: "Колко да им го тура чернокопа?" Ами, сложи 4-5 лева отгоре тая година. Кат са дошлЕ на море, ши плащат!" 🤣

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 13
Връзка към коментар

Драганов вчера обясняваше, как южното черноморие се пукало по шевовете. Голям майтап. В Синеморец хора няма. В Черноморец хора няма. На Градина - също. Хотелчетата са заети без прекъсване само от 21 юли до 6 август. След това има дупки през седмицата, уикендите - не. Според тях сезонът ще е от средата на юли до средата на август и това е. Съответно цените са яко нагоре, щото се опитват ден да храни не година, ами две.

 

Качеството обаче хич не е по две, напротив. В заведението, в което ходим от 8 години, за първи път тарамата беше разредена, наливното вино - също. Обикновено без резервации няма как да се иде, вчера едва се напълни. 

Закуските на вечния баничар в района държат качество, ама са по 4 лв едната. Ако искаш:)

 

 

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 16 часа, Alexander каза:

В момента гледам по btv новините, професор Румен Драганов, председатели  на института за анализи и оценки в туризма!

Качеството е топ, пандемията изчистила всичко лошо, останали били  най-добрите доставчици доставяща изключително качествена храна, най-добрите заведения, било евтино и супер добре всичко. 

Дори клиентите били много качествени и опитни! 

 

Всяко изречение беше за бисери или за вицове, не може да си вземе въздух, водещите едвам успяха да се обадят 2-3 пъти..чист платен репортаж.

 

Румен Драганов е "класик", в изготвянето на анализи за туристическия продукт. Неговият институт брои всеки влязъл през каквато и да е граница в България, за турист. Такива като НСИ, ЕСТИ, Гранична полиция, данни на летищни концесионери въобще нямат значение. Всеки бизнес посетител или транзитно преминаващ, според него е турист, според неговите данни скоро трябва да надминем Гърция по брой турисит. Обичайно го канят по телевизии, бодро и оптимистично да ръси глупости на килограм. Иначе е професор и преподавател по всякакви теми, пази боже от такива експерти.  

  • Харесвам 8
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, tch каза:

Например, че обзорският проход е в дупки и при катастрофа реално няма алтернатива?! Но дори всичко да мине нормално, разстоянието от 120км между третият и четвъртият по големина градове в България се измива за над 2 часа.

Алтернатива на хартия има, но и тя е с дупки(Дюлински проход)

А иначе не съм пътувал към Обзор скоро и не знам какво е качеството на пътя, но не е реалистично да очакваме навсякъде да опънат магистрали. 
Относно пътуване между третия и четвъртия черноморски град( за мен Поморие и Балчик) все пак за 160 км и при положение, че се преминава Стара планина и през Варна, не е чак толкова зле за над 2 часа

Може би тунел под СтП ще облечи да. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Миналата седмица сряда, четвъртък и петък ми трябваха над едночасови обиколки в центъра на София (диапазона18:30-20:00ч.) за да си намеря места за сядане за вечеря.

 Явно хората не са по морето , а в София, не зная?  

Относно качеството на хотелските и ресторантьорските услуги у нас. Нека не забравяме,че то се формира от две основни насоки. От една страна нещата, които ползваме, ресторанти, хотели, атракции, забележителности , тяхните цении, качество и т.н. и от друга страна са самите ползващи , ние хората.

Ние се сърдим на предлагащите, но напоследък ми прави  впечатление, че и ползващите са доста посредствени.

Имам предвид, че гостите на тези места са шумни, подпинали, невъзпитани дори на моменти груби и арогантни.

Особено отчетливо е това на Черноморието. Някак си, ако общото ниво на търсещите услугата е ниско е трудно да очакваме да получим нещо много качествено.

За да илюстрирам по-нагледно това, което искам да кажа,  нали неочакваме във Филиповци да има заведение с 2 звезди Мишлен.

 

  • Харесвам 5
  • Шок 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 44 минути , Zlia каза:

Алтернатива на хартия има, но и тя е с дупки(Дюлински проход)

А иначе не съм пътувал към Обзор скоро и не знам какво е качеството на пътя, но не е реалистично да очакваме навсякъде да опънат магистрали. 
Относно пътуване между третия и четвъртия черноморски град( за мен Поморие и Балчик) все пак за 160 км и при положение, че се преминава Стара планина и през Варна, не е чак толкова зле за над 2 часа

Може би тунел под СтП ще облечи да. 

Дюлинският проход е толкова тесен, че не могат да се разминат два автобуса там. Това не може да е алтернатива.

И говорех за разстоянието между Варна и Бургас не знам как намеси два съвсем различни града. Ако между третият и четвъртият по големина градове в България не трябва да има магистрала, то единственият магистрален участък в България трябва да е София-Пловдив 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Aбе магистрала между Варна и Бургас е планирана отпреди  поне 35 години, даже са построени няколко километра

не знам сега дали е на трупчета или съвсем забравена като идея

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 минути , tch каза:

Дюлинският проход е толкова тесен, че не могат да се разминат два автобуса там. Това не може да е алтернатива.

И говорех за разстоянието между Варна и Бургас не знам как намеси два съвсем различни града. Ако между третият и четвъртият по големина градове в България не трябва да има магистрала, то единственият магистрален участък в България трябва да е София-Пловдив 

Опс, сори 🤪обърках се в бързината, че имаш предвид черноморски градове трети и четвърти. Да бавно е пътуването между Варна и Бургас, но аз лично бих предпочел бърза жп връзка, а не магистрала, или ако ще е магистрала поне да е достатъчно навътре от морския бряг. Но това си е мое виждане 😉

20 години тази магистрала никой не я придвижи, явно и на гласоподавателите не ни е приоритет 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, tch каза:

Дюлинският проход е толкова тесен, че не могат да се разминат два автобуса там. Това не може да е алтернатива.

И говорех за разстоянието между Варна и Бургас не знам как намеси два съвсем различни града. Ако между третият и четвъртият по големина градове в България не трябва да има магистрала, то единственият магистрален участък в България трябва да е София-Пловдив 

Дюлинският е супер! Автобуси не могат да се разминат, защото не могат да влязат в него. Но пък е много спокоен, с почти нулево движение.

Връзка към коментар

Пътят на прохода през Обзар не е пипан последните амнайсет години. НАистина е в ужасно сътояние настилката. Наложи ми се да мина по него в края на април, даже споделих впечатленията си в друга тема тук. Разстоянието не е голямо, но е проход, нормално е пътуването да е по-бавно отколкото по правата магистрала. Но това не означава, че пътят трябва да е целия в дупки и тук-там грозни кръпки, разбит асфалт...

Връзка към коментар
преди 19 минути , Zaro каза:

Дюлинският е супер! Автобуси не могат да се разминат, защото не могат да влязат в него. Но пък е много спокоен, с почти нулево движение.

Супер е да, но последно го минавах с велосипед и благодарение на дупките нямаше движение и се спускаше спокойно 🙂 . Но може и да са го пооправили последните години. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Zaro каза:

Дюлинският е супер! Автобуси не могат да се разминат, защото не могат да влязат в него. Но пък е много спокоен, с почти нулево движение.

От цялото мнение мога да се съглася само с това, че е спокойно. А е такова, защото на никого не му се кара по тесни и разбити пътища.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Zlia каза:

 

Относно пътуване между третия и четвъртия черноморски град( за мен Поморие и Балчик) все пак за 160 км и при положение, че се преминава Стара планина и през Варна, не е чак толкова зле за над 2 часа

Може би тунел под СтП ще облечи да. 

Всъщност  са Несебър и Поморие 😄

И, да, и таква двучасови тапи има 😉

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Zlia каза:

Супер е да, но последно го минавах с велосипед и благодарение на дупките нямаше движение и се спускаше спокойно 🙂 . Но може и да са го пооправили последните години. 

Не, не са. Последните няколко километра в Бургаска област са "кратери". Непрекъснато пътуваме София- Варна и пробваме различни маршрути. През  Обзор освен натоварено, пътят вече е за ремонт. През Айтос може би е най-добре като път, но при Айтос няма излизане от магистралата. Преди пътувахме през Ришкия проход, но вече освен много камиони, румънски превозни средства, асфалтът се е поразвалил. Дюлинският е най-лош, а е най-кратък?!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, neuromancer каза:

Aбе магистрала между Варна и Бургас е планирана отпреди  поне 35 години, даже са построени няколко километра

не знам сега дали е на трупчета или съвсем забравена като идея

Мисля че умря отдавна. Даже и трасе бяха почнали да разчистват но дойде демокрацията. 

Иначе Дюлинския проход става ама.... да не е твоя колата. 

Оттам е най-краткия път Бургас - Варна, магистралата трябваше оттам да минава

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, master_of_germs каза:

Всъщност  са Несебър и Поморие 😄

И, да, и таква двучасови тапи има 😉

 

Е да, след като са добавили и Слънчев бряг, Несебър е изпреварил Поморие. Не съм го отразил това, а иначе Балчик се оказа доста по-малък. Явно грешен източник на информация съм гледал. 

Връзка към коментар

понеже може би ще ни се отвори една извънредна седмица през август, влязох да разгледам какво се предлага по Черноморието и съм доста изненадана, не помня друга година да съм виждала толкова голям избор на приятни места за настаняване от север до юг, свободни през август.

 

изглежда наистина има някакъв отлив, и ако обичайният контингент, който в предишни години е запълвал, сега се е изсипал на Кавала, Катерини или някоя Паралия "онуфрио" от тия близките, ми много добре, нека правят калабалък там, може да се окаже чудесен сезон да се пообиколят някои родни плажове 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар

Факт, тази година заради негативната кампания и адския хейт, който върви из социалните мрежи по отношение на черноморието - и в Созопол, и в Лозенец , Поморие, Слънчев бряг има доста предлагане. Плажовете не са претъпкани.

 

За сметка на доста негативното ми впечатление от Халкидики от миналата седмица - доста високи цени на настаняването, боклуци във водата, пълен хаос с коли наспрели навсякъде, включително и по тротоарите. В района на дискотеките в Солина вечер просто пътя се блокира безскруполно, за да могат киселите български, сръбски, румънски и местни гръцки мутри да си паркират колите. На хубавите плажове са вдигнали цените (минимална консумация), в заведенията място трудно се намира. На всичкото отгоре застреляха някакъв македонски бизнесмен, та виха полицейски коли и линейки в 3 сутринта. Храната и обслужването в част от заведенията бяха единственото положително нещо.

 

  • Харесвам 5
  • Браво 2
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 7 часа, adreno каза:

Факт, тази година заради негативната кампания и адския хейт, който върви из социалните мрежи по отношение на черноморието - и в Созопол, и в Лозенец , Поморие, Слънчев бряг има доста предлагане. Плажовете не са претъпкани.

 

За сметка на доста негативното ми впечатление от Халкидики от миналата седмица - доста високи цени на настаняването, боклуци във водата, пълен хаос с коли наспрели навсякъде, включително и по тротоарите. В района на дискотеките в Солина вечер просто пътя се блокира безскруполно, за да могат киселите български, сръбски, румънски и местни гръцки мутри да си паркират колите. На хубавите плажове са вдигнали цените (минимална консумация), в заведенията място трудно се намира. На всичкото отгоре застреляха някакъв македонски бизнесмен, та виха полицейски коли и линейки в 3 сутринта. Храната и обслужването в част от заведенията бяха единственото положително нещо.

 

Туризма не е само предлагане, туризма го правят и ползвателите. В Северна Гърция до 2-3 години ще стане почти като на Черноморието. Вече и самите гърци бягат от там. За жалост в масата балканците не сме добри туристи. Може би защото заради комунизма млако сме пътували и нямаме тази култура на пътешественика. 

  • Харесвам 13
  • Браво 2
Връзка към коментар
На 18.07.2023 г. в 20:53, tch каза:

От цялото мнение мога да се съглася само с това, че е спокойно. А е такова, защото на никого не му се кара по тесни и разбити пътища.

Възможо е. В един период минавах от там почти всяка година и тъкмо беше оправен. Но предвид крайната дестинация и алтернативите, Дюлинският ... просто нямаше алтернатива.

 

Иначе за качеството на нашия туристически продукт си има логични причини. Нашият сезон е къс и хотелите няма как да осигурят достатъчно заетост на персонала. Поради това, всяка година се търси нов персонал, а не се ползва такъв от минали години (затова и никой не се напъва да си обучи и възпита персонала адекватно). За сравнение, сезонът в Гърция е 5-6-7 месеца. Барманчето в един хотел, в който ходя в Парга, заработва лятото достатъчно, за да му стигне за зимата и да си остава в същия хотел поредна година.

 

В комбинация с генезиса на някои наши "хотелиери" се получава блестяща комбинация. Собствениците на хотели усещат, че нещо не е в ред, но някак си не мога да проумеят какво.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ако не бяха българите и румънците , а и останалите севернобалканци , Северна Гърция щеше да живее само от нивите си , както беше преди отварянето на Източна Европа.Самите гърци винаги са имали предвид юга за истинска морска почивка. 

 

On 7/18/2023 at 11:24 AM, Alexander said:

Ти ще изкараш и от Кобе накрая..

 

тая русата крава е най-скъпата испанска порода, под 40-50€/кг в Испания - зряло месо. Иначе нормалните са 20-25€/кг

IMG_9994.png.ec4ef06e3690029d05d0a6874c7e89cf.png

 

 

100лв/кг  е някакво говеждо в Бг, включително българското.

 

 

 

Да , щото по света всеки втори поръчва "Блек Ангъс" по ресторантите , кара Бентли и почива на яхта.

Има го ясно описано в менюто , всеки да си преценява какво яде и какво може да си позволи.

 

За мен и кафето на "Дъбов" е скъпо , но щом има клиенти не го оспорвам.

  • Харесвам 8
Връзка към коментар
преди 36 минути , stanimir каза:

Ако не бяха българите и румънците , а и останалите севернобалканци , Северна Гърция щеше да живее само от нивите си , както беше преди отварянето на Източна Европа.Самите гърци винаги са имали предвид юга за истинска морска почивка. 

 

То затова и северна Гърция е по-скъпа от южна.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, stanimir каза:

Ако не бяха българите и румънците , а и останалите севернобалканци , Северна Гърция щеше да живее само от нивите си , както беше преди отварянето на Източна Европа.Самите гърци винаги са имали предвид юга за истинска морска почивка. 

 

Да , щото по света всеки втори поръчва "Блек Ангъс" по ресторантите , кара Бентли и почива на яхта.

Има го ясно описано в менюто , всеки да си преценява какво яде и какво може да си позволи.

 

За мен и кафето на "Дъбов" е скъпо , но щом има клиенти не го оспорвам.

Какъв Блек Ангъс??

А да, сега и в България е модерно да се кръщава така, даже има българско, което няма общо с истината. Отделно в Европа има десетки породи по-добри от него.

 А особено на буните е внос от УСА.

Отделно, че 100% е бил излъган с грамажа.

 

И според теб е нормално на буните във Варна цената да е точно х2 за 100грама от хубав аржентински ресторант в Мадрид? Дори няма да коментирам какво се яде на едното и на другото  място.

Точно това е, масова спекула с всичко и луди цени, защото я някой ще се обърка, я други с 3 пачки в джоба ще плати все едно е 2,50лв порцията.

Не случайно по морето, а и не само там девиза е ден година храни 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 5 часа, Zaro каза:

Иначе за качеството на нашия туристически продукт си има логични причини. Нашият сезон е къс

Но не е сигурно кое е причина и кое - следствие ... 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.