Прескочи до съдържание

Въпроси за транспорт в Узбекистан


вяра янакларска

Препоръчани мнения

вяра янакларска

извинете да питам от къде в Ташкент / има ли специална автогара или място/ се хваща транспорт до границата и от там до Шимкет

Връзка към мнение
вяра янакларска

Извинявай опитах да търся билети за влака Ургенч Бухара. До 17.08. ми дава налични билети. От 18.08.обаче нататък за следващи дати екранът е мътен едвам се чете  и срещу всяка опция пак едвам се чете "няма места" На мен ми трябва за дата 23.08. Възможно ли е от това, което изчетох това да означава , че още не са пуснати в продажба. Много ми е трудно да се оправя с тези неща .

Връзка към мнение
вяра янакларска

Извинявай опитах да търся билети за влака Ургенч Бухара. До 17.08. ми дава налични билети. От 18.08.обаче нататък за следващи дати екранът е мътен едвам се чете  и срещу всяка опция пак едвам се чете "няма места" На мен ми трябва за дата 23.08. Възможно ли е от това, което изчетох това да означава , че още не са пуснати в продажба. Много ми е трудно да се оправя с тези неща .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , вяра янакларска каза:

Извинявай опитах да търся билети за влака Ургенч Бухара. До 17.08. ми дава налични билети. От 18.08.обаче нататък за следващи дати екранът е мътен едвам се чете  и срещу всяка опция пак едвам се чете "няма места" На мен ми трябва за дата 23.08. Възможно ли е от това, което изчетох това да означава , че още не са пуснати в продажба. Много ми е трудно да се оправя с тези неща .

Да, не са пуснати в продажбата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
вяра янакларска

извинете, сигурно въпроса е тъп ,но никога не съм използвала приложение за такси. Искам да си изтегля iTaxi ,но има приложения с това име с различни картинки . Кое е нужното ми за Узбекистан. Още нещо изтеглих Яндекс за Ташкент ,но ми пише, че не е активно за Бургас. Опитвайки се да въведа тел. си номер ми иска код.от съобщение , което аз не получавам. Това означава ли, че в Ташкент с тяхна сим карта ще се получи. Магеланци ми помогнахте да посетя Иран, надявам се с ваша помощ да си планирам и Узбекистан. iTaxi също ли няма да мога да активирам в България

Връзка към мнение
преди 9 минути , вяра янакларска каза:

извинете, сигурно въпроса е тъп ,но никога не съм използвала приложение за такси. Искам да си изтегля iTaxi ,но има приложения с това име с различни картинки . Кое е нужното ми за Узбекистан. Още нещо изтеглих Яндекс за Ташкент ,но ми пише, че не е активно за Бургас. Опитвайки се да въведа тел. си номер ми иска код.от съобщение , което аз не получавам. Това означава ли, че в Ташкент с тяхна сим карта ще се получи. Магеланци ми помогнахте да посетя Иран, надявам се с ваша помощ да си планирам и Узбекистан. iTaxi също ли няма да мога да активирам в България

Яндекс го използвахме за Самарканд и Ташкент, за другите градове не ни се е налагало, но и в тях мисля, че работи. Да, когато си вземеш тяхната сим карта тогава ще се регистрираш. Ако успееш да си купиш сим карта още на летището (зависи ще дали ще имаш време) ще е най добре и веднага регистрираш. Така ще избегнеш хиените таксиджии пред летището. За някои от трансферите летище - хотел и обратно или гара-хотел питай дали тези от хотела няма да те вземат - имат такава практика.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , вяра янакларска каза:

извинете, сигурно въпроса е тъп ,но никога не съм използвала приложение за такси. Искам да си изтегля iTaxi ,но има приложения с това име с различни картинки . Кое е нужното ми за Узбекистан. Още нещо изтеглих Яндекс за Ташкент ,но ми пише, че не е активно за Бургас. Опитвайки се да въведа тел. си номер ми иска код.от съобщение , което аз не получавам. Това означава ли, че в Ташкент с тяхна сим карта ще се получи. Магеланци ми помогнахте да посетя Иран, надявам се с ваша помощ да си планирам и Узбекистан. iTaxi също ли няма да мога да активирам в България

Приложения са активират с местен телефонен номер.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , вяра янакларска каза:

извинете, сигурно въпроса е тъп ,но никога не съм използвала приложение за такси. Искам да си изтегля iTaxi ,но има приложения с това име с различни картинки . Кое е нужното ми за Узбекистан. Още нещо изтеглих Яндекс за Ташкент ,но ми пише, че не е активно за Бургас. Опитвайки се да въведа тел. си номер ми иска код.от съобщение , което аз не получавам. Това означава ли, че в Ташкент с тяхна сим карта ще се получи. Магеланци ми помогнахте да посетя Иран, надявам се с ваша помощ да си планирам и Узбекистан. iTaxi също ли няма да мога да активирам в България

тези приложения не са глобални. 

Яндекс не работи в Бургас, както и Убер например... В Узбекистан сигурно работи, щом така казват хората...

Ако не получаваш съобщение значи връзката не работи, често се случва. Вероятно с местен номер ще работи. Иначе кое приложение е трудно да се каже, като си на място и търсиш, което излезе най-напред, това е. Другия вариант е да свалиш всички и да видиш на място кое има шофьори, или да видиш в описанието в кои държави работи.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Имам питане относно влаковете в Узбекистан. За датите 17,  22 април пише няма места и в в сиво поле, неактуално, то значи ли, че няма билети вече или, че билетите не са пуснати още, или,че тези онлайн са изчерпани. Дали съм подранила или  закъснял. Мога ли да разчитам на място от гарата да си закупя такива. С какви карти плащате за да нямам надценка. Как да си избера кушет вагон, може ли  там на място 

Връзка към мнение

Яндекс такси работи отлично навсякъде в Узбекистан, регистрация от местен номер, с чужд не става.

В Узбекистан е период на усилено пътуване сега и билети за влакове трудно се намират. Понякога и за две седмици напред да търсиш пак няма.

Правителството разработва план за популяризиране на дестинацията и явно върши работа. Тази година се очакват около и над 7 млн туристи да посетят Узбекистан.

Особено популярна дестинация е за руснаците от година насам, затова и планирането трябва да става малко по-рано.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Сериозно съм притеснена относно отсечката Бухара- Хива, трябва да пътувам 21.04.23. Програмата ми е готова и нощувки те съм  резервирала. В очаквания да пуснат влаковете  разписание, разбирам, че точно за тези дати няма билети.  Сега пък  разбирах, че имат някакв празник за пролетта точно тогава,  там на място  мога ли да разчитам  да си купя билет. Какъв друг начин  ми остава самолетите са ми малко скъпи..над 200 долара. Има ли автобуси ..помагайте моля Ви

Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
На 3.04.2023 г. в 11:25, ВениК каза:

Яндекс такси работи отлично навсякъде в Узбекистан, регистрация от местен номер, с чужд не става.

В Узбекистан е период на усилено пътуване сега и билети за влакове трудно се намират. Понякога и за две седмици напред да търсиш пак няма.

Правителството разработва план за популяризиране на дестинацията и явно върши работа. Тази година се очакват около и над 7 млн туристи да посетят Узбекистан.

Особено популярна дестинация е за руснаците от година насам, затова и планирането трябва да става малко по-рано.

Здрасти,

 

аз така и не мога да се оправя и да се регистрирам в Яндекс. Имам узбекистански номер и карта, но не става. Няколко човека тук пробваха, но не става. Казаха ми да търся програмисти.... Наложи се да използвам друга тактика. На рецепцията разбирам цената по маршрутите и започва едно пазаране...неприятна работа, но засега винаги успявам да постигна моята цена. Дайте идеи как да го излъжа това приложение, че ми писна пазаренето. Узбекистан според скромното ми мнение вече не е така евтина дестинация, както преди, което е нормално. Все повече се срещат английско говорящи и става все по-лесно за самоорганизириане. Признавам си взех си по-скъпи хотели /около 100 лв. на вечер/, защото в семейството сме чувствителни на тази тема. За тази цена в България биха ни взели 2-3 пъти повече при такива хотели. Не знам за жегите, но за моменат имам късмет, а е август. 32 градуса са поносими за мен. Има приятен разхлаждащ вятър. Може и да имам късмет...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отмина горещото време в Узбекистан за тази година. Официално от оня ден "чилля" приключи. Късметлия си относно времето.

С Yandex и аз имах проблем наскоро. Опитах се да извикам такси от телефона на приятелка. но не стана. Не работели вече в Чирчик, а само в Ташкент. Не им излизала сметката на къси разстояния. Сега ще се пробвам да сваля приложението на моя телефон и да видя работи ли. 

Връзка към мнение
1 hour ago, aladinoplus said:

Здрасти,

 

аз така и не мога да се оправя и да се регистрирам в Яндекс. Имам узбекистански номер и карта, но не става. Няколко човека тук пробваха, но не става. Казаха ми да търся програмисти.... Наложи се да използвам друга тактика. На рецепцията разбирам цената по маршрутите и започва едно пазаране...неприятна работа, но засега винаги успявам да постигна моята цена. Дайте идеи как да го излъжа това приложение, че ми писна пазаренето. Узбекистан според скромното ми мнение вече не е така евтина дестинация, както преди, което е нормално. Все повече се срещат английско говорящи и става все по-лесно за самоорганизириане. Признавам си взех си по-скъпи хотели /около 100 лв. на вечер/, защото в семейството сме чувствителни на тази тема. За тази цена в България биха ни взели 2-3 пъти повече при такива хотели. Не знам за жегите, но за моменат имам късмет, а е август. 32 градуса са поносими за мен. Има приятен разхлаждащ вятър. Може и да имам късмет...

Яндекс гоу, се регистрираш без проблеми с БГ мобилен номер. Какъв е проблема при теб?

Връзка към мнение
преди 1 час, era123 каза:

Яндекс гоу, се регистрираш без проблеми с БГ мобилен номер. Какъв е проблема при теб?

Изписва ми - "това приложение не е налице в google play в региона ви"?

Връзка към мнение

Харесай си VPN програма и се регистрирай през нея.Добрите са платени , но и някоя безплатна може да свърши работа в случая. Пробвай например с www.tunnelbear.com/

Връзка към мнение

От вчера вечерта и аз се пробвам да инсталирам яндекс и не успявам. Какво ли не не правих. Сменях език, пробвах разни варианти и не става. Телефонът ми е купуван от УЗБ, едната карта е узбекска карта и не, и пак не. Не става.

Тази сутрин говорих с колегите си. Работи приложението, няма проблем с него, редовно го ползват.

Ползат и още едно. https://mytaxi.uz/

Аз и това не успях да заредя. Чакам да дойде нашето IT на работа и да му връча телефона си. Заинатих се и ще открия какъв е проблема.

 

Връзка към мнение

Абе не е съвсем просто да се качи приложение, което не е за твоята държава. 

Имаше нещо със вадене на СИМа (ако не е правилната държава), чистене на кеша на Гугъл плей, изрично задаваш държавата в настройките и рестарт...

 

На мен по някаква случайност Гугъл акаунта ми е американски и някои бразилски приложения не ги намира. То може да се смени, ама беше много дефинитивно и не ми се занимава, та съм добавил втори акаунт на дъщеря ми и през него качвам. Пак е досадно.

Връзка към мнение

Конкретно Яндекс е много смотано за инсталиране. От България при някои потребители се получава от раз и с инсталиране и с верификация на номера, при други просто не става.

Може би ако се пробва през tunnel bear със сменено IP от някоя източноевропейска държава - Молдова, Румъния. През молдовански IP при мен позволява инсталиране. Вече с верификация на тел.номера е малко на късмет.

Връзка към мнение

Здрасти,

 

успях да разбера от рецепцията, че масово от известно време всички европейци и американци са бан-нати от Яндекс и се оплакват постоянно.  Не мога да претендирам за 100% достоверност от 2-3ма човека, които ми го потвърдиха. Новината и това са моите 5 стотинки, че се е появил заместител на Яндекс - Yango. Нямам идея дали е ок. Сега го инсталирам, но повтарям Ядекс гоу не може да се инсталира по нормален път и в Узбекистан. Относно www.tunnelbear.com/ предполагам мечката трябва да изкочи в Узбекистан, Казахстан или Русия, но....не става - няма тунел до там 🙂

Връзка към мнение

Току-що изтеглих отново Яндекс през домашният си интернет в България без никакъв проблем,дойде и СМС. 

@aladinoplus, пробвай дали ще стане ако сложиш в tunnel bear БГ или молдовски IP.

Връзка към мнение
преди 22 минути , iMari каза:

Току-що изтеглих отново Яндекс през домашният си интернет в България без никакъв проблем,дойде и СМС. 

@aladinoplus, пробвай дали ще стане ако сложиш в tunnel bear БГ или молдовски IP.

Това не е приложението за водачи на автомобили на Яндекс, нали? Него и аз си го изтеглях спокойно от България.

Връзка към мнение

Не става и с Молдова - This app is not available for any of your devices, а как е станало при вас идея си нямам.

Странното, че проблемът е при всички тук. Разпитах преди малко още 5-6 човека, които не са заедно.

Нито в БГ, нито тук стана.

И местните не успяха да го инсталират.

Новото приложение е ок. Тествах го работи. Ако някой дойде тук и не притежава нужната компетенстност и нерви като мен да продължи с Yango.

Иначе има и други новости тук, но ще пиша по-натам.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.