Прескочи до съдържание

Аржентина - обмяна на валута и плащания


Цвете

Препоръчани мнения

На 1.02.2023 г. в 11:43, Kamen каза:

Visa явно са си коригирали калкулатора на 27 януари. При въвеждане на обратното, тъй като водещата валута е песото, 1 ARS към USD дава котировки днес 1 февруари

1 ars = 0.003057 usd или

1 usd = 327.12 ars,

 

Това означава, че картата би трябвало да калкулира почти blue dollar и е отлична новина за онлайн плащания.

Ако мислиш да плащаш с Revolut, днес са ми отговорили, че за сега ще смятат по официалния курс, знаят за промените, но още умуват. Така че Revolut не е опция.

Наясно сме с това скорошно развитие относно аржентинското песо. В момента наблюдаваме ситуацията и преценяваме възможността да се възползваме от тази специална цена, с цел да ви предоставим възможно най-доброто обслужване.

Понастоящем ще предлагаме официалния курс USD/ARS за всеки обмен, включително плащания с карта, извършени на местно ниво в Аржентина. Благодаря за разбирането!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз смених тази седмица на 370 на улица Флорида в туристическа агенция. 
Плащане с карта няма смисъл. 
Всеки хотел също превалутира долари и евро като бюро под blue rate. 345-365.

Връзка към мнение
преди 4 минути , Bella A каза:

Аз смених тази седмица на 370 на улица Флорида в туристическа агенция. 
Плащане с карта няма смисъл. 
Всеки хотел също превалутира долари и евро като бюро под blue rate. 345-365.

Има смисъл, когато купуваш билети за атракции предварително онлайн и ти смятат малко под синия курс. Така платих лодка на Игуасу с Curve. По точно системата на MC е да плащаш по официален курс, след няколко дни ти връщат разлика по синия курс.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 9.02.2023 г. в 12:24, ivan bakalov каза:

Здравейте.Искам да попитам дали някой може да ми извърши плащане на услугата на Тидал.Имам аржентински акаунт,но от този месец само карти издадени в Аржентина се приемат.Акаунта ми е от доста време с много музика и не ми се иска да го губя.Много ще съм благодарен,ако някой ми свърши тази услуга или ме посъветва за друг начин на плащане.Извиняван се,че не е по темата,но няма към кого да се обърна.Хубав ден на всички.

Само не уточних,че става въпрос за 145 арж.песо на месец.Или ако е възможно да се направи виртуална да я захранвам от БГ,просто незнам как стоят нещата.

Ситуацията е без промяна.Все още търся някой"самарянин".Разбира се,че първо ще преведа сумата а тогава чак да се плати Тидал.Моля за всякаква помощ с информация.Благодаря на ваички отзовали се.

Връзка към мнение

Ако някой ползва WU поне при мен в приложението ми дава по кофти курс. Проверявайте и на двете места.

Според мен формулата на този етап е:

The cash is king + WU за подсигуряване

Връзка към мнение
преди 1 минута , Kamen каза:

Ако някой ползва WU поне при мен в приложението ми дава по кофти курс. Проверявайте и на двете места.

Според мен формулата на този етап е:

The cash is king + WU за подсигуряване

За WU се приготви за големи опашки.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Marisha каза:

За WU се приготви за големи опашки.

Затова написах за подсигуряване.

В TripAdvisor, поне аз не съм срещал да са сработвали Visa и МК след 1-2 февруари. Но всичко е предпоследно там.

Връзка към мнение
преди 1 минута , Kamen каза:

Затова написах за подсигуряване.

В TripAdvisor, поне аз не съм срещал да са сработвали Visa и МК след 1-2 февруари. Но всичко е предпоследно там.

Плащах с МК на 3 февруари , на 8 февруари ми върнаха разлика в курса.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 19 минути , Alexander каза:

По-скоро зависи и от картата издател, не само дали е МС или Виза

Американските карти нямат проблеми, има проблем с европейските, това са ми наблюдения. За Revolut вече писах.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Добро място за смяна на валута по курс близък до черния курс в Пуерто Игуасу е Austral Cambios, av. Bonpland 49. 

Там сменихме долар за 367 песо. Нямам идея колко точно тогава е бил черния курс. 

IMG_20230226_233304.jpg.846c83be81cd1bef090067d0223edd29.jpg

 

Лодките платихме с американска кредитна карта, но курсът си беше по официалния фиксинг. Разбира се, бях забравила за изискването плащането да е от Аржентина и платихме, когато бяхме в Бразилия. Възможно и това да е било от значение. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Имахме проблеми и нерви вчера вечерта на пристигане в Б.А. Излязохме от летището в 23:00

 

При опит да взема Юбер с апликацията ми изписваше, че за високи суми, не може да се избере плащане с карта! Сумата беше 5200, после стана 6000 след многото опити.

Пробвах 10 пъти с различно карти, но все едно..

Имаше опция кеш, но пък нямах такъв. 
Ходих да търся банкомат, намерих тъкмо да тегля с Революта, но изписа, че в момента банкомата не давал пари…

С Кърв пак така.

Накрая реших да викам Юбер с опция кеш и като дойде шофьора да се пазаря и да му дам 20 долара, нямахме други освен 100-ци.

Като дойде ми казах какво става и че му предлагам 20 долара, по синия курс е на плюс даже.

Той провери и се съгласи. Пътувахме над 1 час имаше задръстване, но успяхме да се доберем до хотела.

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 7 часа, Alexander каза:

Имахме проблеми и нерви вчера вечерта на пристигане в Б.А. Излязохме от летището в 23:00

 

При опит да взема Юбер с апликацията ми изписваше, че за високи суми, не може да се избере плащане с карта! Сумата беше 5200, после стана 6000 след многото опити.

Пробвах 10 пъти с различно карти, но все едно..

Имаше опция кеш, но пък нямах такъв. 
Ходих да търся банкомат, намерих тъкмо да тегля с Революта, но изписа, че в момента банкомата не давал пари…

С Кърв пак така.

Накрая реших да викам Юбер с опция кеш и като дойде шофьора да се пазаря и да му дам 20 долара, нямахме други освен 100-ци.

Като дойде ми казах какво става и че му предлагам 20 долара, по синия курс е на плюс даже.

Той провери и се съгласи. Пътувахме над 1 час имаше задръстване, но успяхме да се доберем до хотела.

 

 

Ние чакахме 1,5 часа на 07/02/ 2023 за паспортен контрол, изтървахме си трансфера   платен през букинг . Накрая платиме на официалния такси превозвач на летището 40 долара. И чак в 1,30 бяхме в хотела след близо 20 часа полети и трансфери. Накрая само си мечтаеш да се настаниш и легнеш в хотела. И куриоз - асфалтираха по нощите по пътя от летището до Б. А. 

Връзка към мнение

Чакането за влизане беше минимално при нас, 15 максимум.

 

Плащане само кеш, всичко друго е дърво, ако изобщо мине картата.

В хотела ни си пише официално, че за плащане с карта има +10%.
Сутринта пак се видях в чудо, с карта не можах никъде да заредя карта за обществен транспорт, която ми дадоха да ползвам.

Накрая смених 5 долара в хотела на дървен курс от 300 песос. Хванах такси и стигнах до заветната каше Флорида.

 

Курса там беше 380-390 песос има стотици места за смяна.

Дадоха ми една чанта пари и за сега съм спокоен.

щели да принтират всеки момент  2000 песо, ама за сега 1000 е най-голяма банкнота или по синия курс това са 2,5 долара.

 

след подобаваща разходка заседнахме  от обяд на телешко с бутилка Малбек, която даже не стигна.

Бутилката беше 14-15лв по син курс  в кръчмата!

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Моите наблюдения (засега ) са коренно различни от на Сашко ( каква изненада , нали 😃? ) .

 

навсякъде плащам с карта Мастъркард , курса е Блу рейт , осчетоводените транзакции от събота и неделя са 1$ ~1062ars . Ризорт и няколко ресторанта ме изгледаха неадерталски при въпрос за оскъпяване при плащане с карта , това е за Огнена Земя .
Утре се местим в Калафате и Шалтен , в тази връзка купих билет преди минути USH-FTE за 235$/239000ars , курсът е около 1030 за долар , явно минават през IATA първо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз в Аржентина бях само за един ден и въобще не гледах какъв е курса и как е по-изгодно. И без това билетите за Игуасу исках да ги взема онлайн, за да не чакам (то пък опашката не беше много голяма). Революта не мина, та платих с бразилската карта + данъци и лош курс...

Връзка към мнение

Прави ми впечатление , че е пълно с бразилски туристи ( Огнена Земя )  , включая и автомобили с бразилски регистрация .  Коментирахме това с местни и споделиха , че е станало доста евтино за бразилците да идват на туризъм в Аржентина .

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
преди 1 час, zhivko7 каза:

Ако ти остане песо накрая, може ли лесно да се обърне в долари?

Накрая на дютито на Буенос Айрес на летището обърнах три вида валута - бразилски риали, аржентинско песо, уругвайско песо за чифт слънчеви очила. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, zhivko7 каза:

Ако ти остане песо накрая, може ли лесно да се обърне в долари?

Скоро ли ще ходите ?

 

 

Обикновено на летището разкарвам останалият кеш в местна валута - купувам  подаръци и сувенири , оставям задължително бакшиш в лаунджа на нископлатеният персонал ( отсервиращи и хигиенисти) .

 

Моят опит отпреди две-три  седмици е следният :

 

- навсякъде плащам с Мастъркард ( превалутирането е Блу рейт ) , направи първо малък чардж, за да се убедиш , че съответната Мастъркард карта ползва техният курс, а не на банката издател .

- за кешови разплащания и бакшиш , веднъж смених 100$ . Проблемът е , че носиш 120 банкноти , което ти издува джоба съблазнително в жегите ( не се събират в нормален портфейл ) . Вече имат купюри от 2000, но good luck някой да ти даде - всеки ги “къта” 😉. Като ти свърши кеша, сменяш отново -50$ , щото вече знаеш , че е неудобно да се разхождаш с един издут джоб пари , а и няма да можеш да ги изхарчиш до края на престоя си ( ако имаш Мастъркарт).

- срамно евтини са някои услуги като транспорт , вход за музеи и атракции.. 

- Виза не използвай в никакъв случай 

-  цените, които  гледаш от Европа ( самолетни билети и хотели ) са завишени с ~40% ,заради използваният курс на Виза при автоматичното превалутиране от сайтовете . Тоест , гледаш цената на хотел е 120$ или 90 000 песо , като платиш с Мастъркард на място или предварително на сайта на хотела , таксуването в песо ще е 80$

 

Хората в Аржентина са много готини и преминават през тежък период , почистващият персонал в хотелите ще се зарадва много , ако оставяте по 1-2$ на ден бакшиш ( ако сте доволни от почистването ).

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.