Прескочи до съдържание

TBI bank


Препоръчани мнения

преди 56 минути , jorrro каза:

Разбрах какъв е проблемът - явно при превод тип SEPA Instant се проверяват имената на бенефициента при получаващата банка. И ако не съвпадат, преводът се отказва впоследствие, макар и първоначално да пише, че е успешен.

 

В крайна сметка като махнах бащиното си име и пуснах превод само с име и фамилия, се получи. В някакъв момент преди ставаше и с трите имена.

Изобщо не съм убеден, че това е проблема. Едно, че звучи безумно СепаИнст да е само към към същото лице като получател и второ правил съм подобни преводи и към други хора. Просто при ТБИ нещата не са стабилни и са необясними грешките, които дава и които съпорта не може да обясни- един път интервали в адреса, друг път нещо друго. Опитват се да развиват мобилното банкиране, но доста бавно. Абе за без пари толкова. 🙂

Връзка към мнение

Ааа, ок разбрах, моя грешка ;-(
Въпреки това съм имал случаи един превод минава друг не към един и същ айбан буквално след секунди. Отделно лимита от 5000 евро е необясним за мен. 
Но пък това с евровия курс много приятно ме изненада

Връзка към мнение
На 15.01.2024 г. в 11:29, Алекс каза:

Къде е евровата в TBI? При мен на основното меню, къщичката ми дава баланс в bgn 0, баланс е евро 0. Цъкам на още, за да шерна ИБАН и се оказва, че той е един и същ за еврото и бгн. И като пробвам от дск на наредя евро ми казва, че е позволен само превод в лева...

Не искам да минавам през обменни курсове.

 

Сега виждам, че всъщност на евровата компонента и top-up бутона не е активен. Нещо допълнително мобже би трябва да се направи.

Здравейте ! 

Успяхте ли да изпратите пари по ееровата сметка с IBAN? 

При мен се получи някакво усложнение. 

Вчера сутринта се опитах да изпратя евро от друга еврова сметка към евровата в TBI. Излезе ми съобщение, че мога да изпратя само в лева и парите ще бъдат превалутирани. Въпреки това изпратих пробно 100€, като маркирах да бъдат изпратени в евро а не в лева. След няколко часа парите вече ги нямаше в другата ми банкова сметка, но ги няма и в TBI евро сметката. Преди малко си писах със съпорта в TBI и ми казаха, че нямам никакви операции към момента. 

Връзка към мнение

Вчера си наредих евро от еврова сметка в Уникредит и днес си ги получих съвсем нормално по евровата TBI сметка. Даже вече ги обмених в лева и потвърхдавам, че курсът е по фиксинга на БНБ, което е голям плюс. Благодарности на @Павел*, че сподели 🍻

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Приложението им е бъгаво и като има валидационна грешка, не казва къде точно е проблемът.

Конкретно преди няколко месеца исках да направя СЕПА превод към Трейдинг 212, но приложението не го позволяваше. От чата ми бе казано, че в името на получателя, както и в адреса не трябвало да има цифри... Странно, но след премахване на 212 от името и номера на улицата от адреса се получи.

 

Накрая записах превода като шаблон - съхранили са всички полета без адреса, който всеки път трябва да се въвежда наново. 😄 

Връзка към мнение
преди 7 часа, WanderlustME каза:

Накрая записах превода като шаблон - съхранили са всички полета без адреса, който всеки път трябва да се въвежда наново. 😄 

Да не пишеш реалния? Досега винаги пиша случайни символи и никога не е имало проблем.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

От днес еврото е по-достъпно за българите, след като се отказахме от курс купува/продава при обмен на лева в евро и вместо това предлагаме официалния курс на БНБ – около 9 месеца преди планираното приемане на еврото. Клиентите ни могат да се възползват от тази услуга в tbi bank app, напълно дигитално във всяка част от деня. 

Ако до сега за всеки 1000 лв. обменени в евро българите губят около 6 лв.* от обменния курс, сега с нас те ще могат да спестят този разход. Гледайки по-голямата картина, според скорошни данни, България губи около 500 милиона лева** годишно от превалутиране. 

 

https://tbibank.bg/news/с-нас-българите-получават-ползите-от-п/

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Как от днес ???

Аз поне от 2-3 седмици въртя евро /лев за 1.95583. Писах го и тук, ала май че беше в темата за Револют.

Факт е и работи безотказно.

Вчера служителка в офис ми каза, че вече лихвите ще текат върху парите в "касичка". Да видим...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 17 часа, КОКО22 каза:

Вчера служителка в офис ми каза, че вече лихвите ще текат върху парите в "касичка". Да видим...

Аз наскоро получих мейл от Tbi, че лихвата в Касичка се спира от 31 май. Може и да бъркам датата. Какво имаш в предвид с това "вече ще"?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, Яничка каза:

Аз наскоро получих мейл от Tbi, че лихвата в Касичка се спира от 31 май. Може и да бъркам датата. Какво имаш в предвид с това "вече ще"?

Когато започнаха да плащат лихвата 2.1%+, първия път ми я изплатиха в сметката неон, а след това се трупа в касичката,

И това е лихва върху парите, които държа в неона. Сега ми обясниха, че е било техническа грешка и ще олихвяват парите които са в касичката.

Но както писах "да видим". Факт е, че обмена им евро/лев работи по централния курс от седмици, а го обявиха едва вчера.

До сега всички констатирхме, че приложението им имаше доста бъгове, така че докато не стане факт сме на изчакване😉

ps Потърсих лихвения им бюлетин/от26.09.2023 г./ - за сега пише че с 2.1% се олихвява Разплащателна сметка „Неон“....

Редактирано от КОКО22
нови данни
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Имам някой лев кеш и сега чета,че преди евро зоната е хубаво да се внесат в банка. Имам сметки в Уникредит и тук. Но тук няма такса внос на каса до 5000 и май това ще избера.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Някой може ли да сподели какъв е обменния курс лев-британска лира на неона?

Изобщо трябва ми начин да обърна голяма сума Х0 000 лева в лира. Парите са в пощенска и там много боли.

Революта ми е с ЮК ИБАН, отделно курса е с 0.4% по-зле от фиксинг.

Връзка към мнение
преди 2 часа, era123 каза:

Някой може ли да сподели какъв е обменния курс лев-британска лира на неона?

Изобщо трябва ми начин да обърна голяма сума Х0 000 лева в лира. Парите са в пощенска и там много боли.

Революта ми е с ЮК ИБАН, отделно курса е с 0.4% по-зле от фиксинг.

Изходящ Swift превод в лири - курс 2.305 плюс такса за Swift превод. Но през приложението може само до 5000 евро да се пращат в един превод.

Връзка към мнение
преди 19 часа, era123 каза:

Някой може ли да сподели какъв е обменния курс лев-британска лира на неона?

Изобщо трябва ми начин да обърна голяма сума Х0 000 лева в лира. Парите са в пощенска и там много боли.

Революта ми е с ЮК ИБАН, отделно курса е с 0.4% по-зле от фиксинг.

Неона би трябвало да сменя левовете в лири по курса на виза, ама не съм сигурен. 

Революта цака българския лев повечко от EUR и GBP. Най добре прати левовете в TBI, обърни ги в евро. Прати ги в Револют, и там ги обърни в GBP. Само че Революта ти трябва да е поне Премиум, иначе няма смисъл. Да не говорим че за по-големи суми Революта може да ти блокира акаунта докато не докажеш произход на средства.

Връзка към мнение
На 19.04.2024 г. в 16:56, dimitrov6 каза:

Имам някой лев кеш и сега чета,че преди евро зоната е хубаво да се внесат в банка. Имам сметки в Уникредит и тук. Но тук няма такса внос на каса до 5000 и май това ще избера.

Да не правят сега проблем данъчните примерно ако внесеш над 10 бона лева постепенно, но като обща сума набъбне да не ми сложат някоя проверка?!

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте 🙂

Имам въпрос към използващите услугата шопинг лимит.

Мога ли да увеличат шопинг лимита слет като веднъж съм го използвала понеже в момента е на 0 лв.

Връзка към мнение

Преди малко получих лихвата за м. април - в касичката , като е начислена върху сумата в сметката ми Неон.

Извинявам се, ако съм подвел някой. Понеделник отивам в офиса да обучавам служителката...😄.

Ако някой е загубил милиони от моето неточно изявление... да пише на лични да му ги възстановя😓

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

2 неща по темата Tbi:

1. Превеждането на пари на друг потребител на Tbi по мобилния му номер е много удобно и сумите пристигат почти веднага. Аналог на услугата на Revolut, с тази разлика, че Revolut  ползват по-голям процент хора, а Tbi все още малко хора.

2. И друг път ми се е случвало - като изляза извън ЕС, мобилното приложение на Tbi става недостъпно. По-далеч от този екран не мога да стигна:

1323711963_Screenshot_20240503_062022_tbibank.jpg.8140a73215d33fd487d92db8aff38d4a.jpg

В случая съм влязла в app-a с пръстов отпечатък, а не с ПИН 🙂

Когато пътувам извън ЕС, винаги уведомявам банките издатели на моята КК предварително, за да не блокират трансакциите и съответно винаги ползвам свободно кредитните си карти в такива държави. В случая, тъй като Neon е дебитна карта и с нея никога не плащам на ATM в чужбина, пък дори и в бг за ежедневни нужди, въобще не ми е фатално, че нямам достъп до парите си. Предният път бях на Филипините и пак беше същата ситуация. Тогава моя приятелка, която по същото време беше в бг, отиде физически в офис на Tbi в бг и ги уведоми, че нямам достъп до банкиране. Уж щяха да го оправят, но не го. Сега пробвах да достъпна мобилното приложение през VPN, но пак не става. Не ми е важно, просто обръщам внимание на горното, ако на някой му се наложи.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 1 час, Яничка каза:

2. И друг път ми се е случвало - като изляза извън ЕС, мобилното приложение на Tbi става недостъпно. По-далеч от този екран не мога да стигна:

 

Пробвах с VPN от отдалечени от нас държави:

Аржентина - няма проблем

Тайланд - няма проблем

Бразилия - "Грешка"

Южна Африка - "Грешка"

Хонг-Конг - "Грешка"

Южна Корея - "Грешка"

Индонезия - Грешка като твоята, че е грешен PIN-а(влизам само с PIN). При другите държави беше само "Грешка. Нещо се обърка". При повторен опит изписа стандартното, като при другите "Грешка", но и бонусът, че няма интернет връзка, а има.

 

И не ми се пробва повече. В страни от ЕС нямаше никакви проблеми, с които пробвах. Явно ползват някаква защита, но очевидно на някакъв странен принцип.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.