Прескочи до съдържание

Оман за седмица през Април


ivan69

Препоръчани мнения

преди 31 минути , Цвете каза:

Ние бяхме в Naseem Hotel - това е мястото до Корниш, пазара и т.н., много ни хареса района и хотела беше ок.

Да точно това гледах, че в тази част са повечето забележителности /и май там ще отседнем/ и този хотел е на много хубаво място и ако отседнеш там може и без кола /евентуално/ и с градски транспорт въпреки, че не е много богат зависи, какво искаш да видиш и ходиш. От летището до Корниш го дава някъде около 30км и излиза с такси около 70лв, което е много добра цена.

@ivan69 сега видях къде сте били и е малко далеко от самия 'град' и център и без кола е трудно. Tова Seeb e преди летището,а самия център е в обратна посока поне едни 40км.

 

oman11.jpg

 

Сърцата са популярните забележителности и са в тази част предимно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 9 часа, Ivko каза:

Букнах едни полети импулсивно до Маскат

И на мен ми се ходи,но има прекачване в Абу Даби ,и ако Уиз променят полети, защото искам всичките да са с тях,тогава не знам.

Нещо подобно.

Screenshot 2023-08-01 at 06-59-02 Результаты наименований авиабилетов София ⇔ Маскат результаты от €133.72 (via AZair).png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 часа, dimitrov6 каза:

И на мен ми се ходи,но има прекачване в Абу Даби ,и ако Уиз променят полети, защото искам всичките да са с тях,тогава не знам.

Screenshot 2023-08-01 at 06-59-02 Результаты наименований авиабилетов София ⇔ Маскат результаты от €133.72 (via AZair).png

Мойте са с тях само и ги нагласих от промени, но аз ще правя нощувки в Дубай на отиване и после една в Абу Даби на връщане няма как иначе и двата полета са вечерни.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Ползвахме първите 2 дни обществен транспорт, не е много редовен, а и Мускат е над 50 км дълъг. Билетите се купуват от шофьора и се возят само гастарбайтери. Аз бих си взел кола под наем.

Връзка към мнение
преди 3 часа, ivan69 каза:

Ползвахме първите 2 дни обществен транспорт, не е много редовен, а и Мускат е над 50 км дълъг. Билетите се купуват от шофьора и се возят само гастарбайтери. Аз бих си взел кола под наем.

Това го знам, но откъде се информирахте за автобусите, разписания, маршрути, цени.  И аз , ако мога ще взема кола под наем, но за всеки случай да се подготвя за най-лошото...

Връзка към мнение
преди 29 минути , ruwenzogy каза:

Това го знам, но откъде се информирахте за автобусите, разписания, маршрути, цени.  И аз , ако мога ще взема кола под наем, но за всеки случай да се подготвя за най-лошото...

Мисля. че имаше сайт в нета https://moovitapp.com/index/en/public_transit-lines-Muscat-5927-1550141 , но разписанията не се спазват , ние бяхме отседнали в Seeb и имаше автобуси през половин час. Потърси инфо в нета, аз оттам съм го намерил.

Връзка към мнение
преди 14 часа, ivan69 каза:

Мисля. че имаше сайт в нета https://moovitapp.com/index/en/public_transit-lines-Muscat-5927-1550141 , но разписанията не се спазват , ние бяхме отседнали в Seeb и имаше автобуси през половин час. Потърси инфо в нета, аз оттам съм го намерил.

Може ли да опишеш с няколко изречения екскурзията с лодката.  От сайта ли я букнахте и колко време предварително. Спирате на някои места за шнорхелинг, ама който не го може какво прави, карат ли ни и на някой плаж да се къпем и печем и да има дъно все пак, да не вземем да се удавим, и вслушват ли се в нашите желания , или си карат по програмата. То добре, но ако сме само ние, но ако има и други, май нищо няма да се получи. Вие колко човека бяхте...

Връзка към мнение
преди 6 часа, ruwenzogy каза:

Може ли да опишеш с няколко изречения екскурзията с лодката.  От сайта ли я букнахте и колко време предварително. Спирате на някои места за шнорхелинг, ама който не го може какво прави, карат ли ни и на някой плаж да се къпем и печем и да има дъно все пак, да не вземем да се удавим, и вслушват ли се в нашите желания , или си карат по програмата. То добре, но ако сме само ние, но ако има и други, май нищо няма да се получи. Вие колко човека бяхте...

Тук съм писал всичко подробно ден по ден, ако трябва повече инфо питай!

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
На 31.07.2023 г. в 21:28, ivan69 каза:

Маскат е над 50 км дълъг, без кола под наем няма да се оправите. Аз бях за седмица в Remas Hotel Suites. Води се в Сийб, но има магистрала през цял Маскат където ограничението е 120(100) км. От хотела си взех рентакар за 10 местни пари на ден, без депозит и договор, просто от човека който ни чакаше на летището. При интерес, мога да се разровя за Контакти. Януари е перфектният месец за Оман.

Здравей, март ни предстои влизане в Оман, Маскат. Може ли координати на шофьора? 

 

И друго питане... След като изчетох темата, малко се обърках относно визата. На сайта не видях за EU граждани да няма виза или греша. В сайта им пише, че виза за туризъм до 10 дни струва 15€. По- горе четох,че виза не трябва, ако се остава по- малко от 10 дни. Някой пътувал ли скоро до там? 

 

Благодаря!

Връзка към мнение
преди 2 часа, liliya каза:

Здравей, март ни предстои влизане в Оман, Маскат. Може ли координати на шофьора? 

 

И друго питане... След като изчетох темата, малко се обърках относно визата. На сайта не видях за EU граждани да няма виза или греша. В сайта им пише, че виза за туризъм до 10 дни струва 15€. По- горе четох,че виза не трябва, ако се остава по- малко от 10 дни. Някой пътувал ли скоро до там? 

 

Благодаря!

Отговарям си сама 😅 Визата е безплатна за български граждани и може да бъде и on arrival.

Връзка към мнение
преди 4 часа, liliya каза:

Здравей, март ни предстои влизане в Оман, Маскат. Може ли координати на шофьора? 

 

И друго питане... След като изчетох темата, малко се обърках относно визата. На сайта не видях за EU граждани да няма виза или греша. В сайта им пише, че виза за туризъм до 10 дни струва 15€. По- горе четох,че виза не трябва, ако се остава по- малко от 10 дни. Някой пътувал ли скоро до там? 

 

Благодаря!

За съжаление съм загубил контакта на шофьора, загубих си сим картата в Кения....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, ivan69 каза:

За съжаление съм загубил контакта на шофьора, загубих си сим картата в Кения....

Няма проблем. Може и да не ни потрябва, ще се движим с градския транспорт, ако се наложи. Благодаря!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.