Прескочи до съдържание

дневник Канто - Кансай за начинаещи нърдове (16 дни – април/май 2023)


Роца

Препоръчани мнения

Всъщност, може би трябва да започна с пояснението, че сме начинаещи само в Канто-Кансая. Като нърдове имаме богат дългогодишен опит (и ни личи! 😉).

 

И така, човек и добре да живее, в един момент решава, че иска до отиде до Япония. Както @samuraika любезно ме подсети преди време, към Япония съм затръгвала от около има-няма 10 години насам. Но ето че планетите (и финансите, и финансите!) най-накрая се подредиха повече или по-малко успешно и билетите за Токио са факт. Изпускаме сакурата, но ще хванем Златната седмица. Не знам, обаче, кое е по-добрият вариант.

 

Летим през Франкфурт и трябва да кацнем рано сутринта (6ч45) на Ханеда на 22 април и да излетим обратно пак оттам в 11ч35 на 8ми май, което ни дава 16 пълни дни на място.

 

Пътуваме трима – аз и двама тийнейджъри. Едната – на години и на акъл, другият – само на акъл.

Разпределението по интереси в скромния ни, но сплотен колектив, е както следва:
- любители на манга, аниме и поп-културата като цяло – 2.5 бр.
- любители на (ретро) компютърни игри – 2 бр
- любители на азиатска козметика – 2 бр. (не са същите като горните два)
- fashion victim и шопахолик – 1 бр.
- любители на изкуството – 1.5 бр.
- любители на храмове, дворци, градини – 1 бр. + още един по принуда
- пишман-фотограф, способен да се гъзурчи в продължение на 10 минути, за да докара една (недотам) читава снимка – 1бр.
- любители на пътуването, но под формата на „куфар“, чийто принос към мероприятието се изразява във въпроса „днес къде ще ходим и какво ще правим?“ сутрин с кафето - 2 бр.
- полупросветен любител-кулинар – 1бр.
- любители на японската кухня – 3 бр., със склонност за опитване на нови неща между 7 и 10 по десетобалната скала (в зависимост от члена на семейството).

При такава хомогенност във вижданията на трима ни, можете да си представите, че съставянето на програма, която да е угодна на всички, застрашително се доближаваше до организацията на правителствена среща на високо равнище.
Тук е и моментът да благодаря на всички магеланци (начело със @samuraika) за съветите, пътеписите и подробните теми в секцията за Япония. 😍

 

В крайна сметка, след много четене (на сайтове и форума, плюс един френски гайд за нърдове), писане, брисане, промени, промени на промените, промени на променените промени, както и малко (относително) здрав разум, успях да натъманя долната план-скица за действие (в прикачения файл). Не обръщайте внимание на всичките подробности в него – голяма част от тях са резултат от професионална деформация, придружена от известно количество болен мозък. 

 

Някои уточнения:
Времето за придвижване пеша е удължено спрямо посоченото в навигацията, за да поеме евентуални спирки за някоя и друга снимка, а времето за транспорта не включва времето за загубване (и намиране!) на пътя в метро станциите и гарите.

 

Разбира се, това е програмата-максимум. Дори и задължителните неща в нея си имат степен на „задължителност“ и може да се разместят или пропуснат. Целта не е да препускаме от място на място, а да имаме време и за чай, почивка, снимки, и най-важното – да си изкараме добре. Същото важи и за ресторантите в „списъка“ - по-скоро като идея за дадения район, ако не намерим нещо, което да ни грабне окото междувременно. Държа може би единствено на мелонпаните в Асакуса и на омурайс-а до Уено.
Имам си, обаче, списък от храните, които искам да опитам на място. Той е май и по-важният.
Приемам всякакви алтернативни предложения, особено за Киото и Осака. И за сладки!

 

За транспорта в Токио най-оптимален ми се вижда вариантът с 2 броя тридневни пасове (плюс двуседмичния JR пас, който ще активираме на третия ден от пристигането), но ако пропускам нещо (като, например, седмичен пас), ме поправете.

 

Нещо вторият ден от програмата ни в Киото не ми се вижда много оптимален – струва ми се, че може и още по-добре, вместо да се разхождаме напред-назад по автобусите. Обмислях вариант да започнем от замъка и после да тръгнем по храмовете, но от друга страна, ми се иска да видим храмовете рано сутринта, някак си по-подходящо и „храмово“ ми се струва. Идеите за разместване са добре дошли.

 

По всяка вероятност, План Б за Хирошима ще стане направо План нула, защото не харесваме онсена чак толкова, че да си оправдае цената за ферито (към 330Е за трима ни отиване и връщане), особено след като онсенът е частично в ремонт. Засега съм го оставила, че знае ли човек какво може да ни хрумне в последния момент. 

 

За Осака също се чудя дали не може да се внесат подобрения – например, първия и втория ден да обиколим из града (с метро-пасове, или без), а третия ден (събота) да отидем до Нара. Химеджи май ще отпадне по трасето.

 

Видях, че от миналата година има възможност JR Pass да бъде закупен директно онлайн, без да се минава през посредник. Цената му е около 10-15% по-висока от тази на фирмите посредници (374 Е срещу 333Е за Франция). Предимството е, че ти дават номера на паса след закупуването, с който можеш да резервираш директно места във влаковете, още преди да влезеш в Япония. Затова след съвещание на семейния съвет и вземайки предвид, че ще сме там по време на Златната седмица, решихме, че може би си заслужава да инвестираме във възможността да пътуваме със запазени места. Имам още месец да го обмислям.

 

А, и приемам препоръки за марки/магазини:
- за козметика - мазилца и помадки - в търсене на вечната младост 😂
- за посуда, откъдето да си купя красиви клечки за хранене (за нас и за подаръци)

 

И въпрос с повишена трудност – Weekly Shonen Jump само от магазините Jump ли се купува? И тъй като излиза в понеделник, има ли шансове да се намери седмичният във вторник, или сряда, например?

 

 

Japan_program.xlsx

  • Харесвам 12
  • Браво 12
  • Смея се 5
Връзка към мнение
преди 38 минути , Роца каза:

Разпределението по интереси в скромния ни, но сплотен колектив, е както следва:

- пишман-фотограф, способен да се гъзурчи в продължение на 10 минути, за да докара една (недотам) читава снимка – 1бр.
- любители на пътуването, но под формата на „куфар“, чийто принос към мероприятието се изразява във въпроса „днес къде ще ходим и какво ще правим?“ сутрин с кафето - 2 бр.
 33 kB · 3 изтегляния

и мен описанието така ме грабна, че ще следя с интерес цялото пътуване, ако бъде споделено 🙂 тази комбинация май се среща във всяко средностатистическо пътуващо семейство, така че и прекарването звучи като да покрие норматива за готино за всички 😅

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

А, ще бъде споделено тук, в темата, разбира се 🙂, барабар с успехите и провалите (в стройната ми организация) 😂 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
На 12.02.2023 г. в 2:16, Роца каза:

.... барабар с успехите и провалите (в стройната ми организация) 😂 

Невероятна програма, много добре написана, много добре планирана, сакън мъж ми да не види, щото одма ще бъде въведена като стандарт! Имам само да споделя няколко дребни забележки.
А именно :
А Б С О Л Ю Т Н О  Н Е  С Е  П Р И Е М А !

Няма начин да те чакам повече от 10 години да дойдеш и да вземеш да го съчиниш БАШ когато нас ни няма. Затова, ако обичаш, обратно на чертожната дъска и таз спретната програмка да я обърнеш наобратно. Кацате в Токио и започвате от Кансай, а после Канто. Какво ще кажеш?  На 30ти тръгваме за Тайланд и си идваме на 6ти.
Обещавам да покажа Нара, включая един много нърдовски манга магазин, един страхотен ресторант, магазин за уникални яки обувки, саке тейстинг и улична храна. Ако си мислиш, че те подкупвам - бинго! Точно това правя. 🙂

Сега конкретно :
И на мен Киото ми се видя пообъркано. Махни го Сребърния храм от 30.3. и го групирай с Гион на 1.4. а от там измести Фушими Инари и го сложи на следвашия ден по път за Нара. Но мнооооого рано сутринта тръгнете за да може фотографа да хване красиви кадри на червените порти, а не море от бутащи се тълпи. А и да ви остане време за Нара.

 

Като един не-нърд Денден таун не мога да го оценя подобаващо, но да кажа - Доттомбори е рана в сърцето ми! Това място толкова се промени! Може би все още е едно от най-добрите места за улична храна, но тълпите са ужасни. Нищо не можеш да си купиш без 30 минутна опашка (консервативни изчисления). Интересно е да се посети, определено, но просто за да се усети атмосферата и лудницата. Яжте някъде другаде. Мога да дам жокер при желание.

 

С много голям интерес ще следя. Особенно кулинарно-дегустационната част. И фотографската. Абе - всичко! Йей!

  • Харесвам 9
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, samuraika каза:

А Б С О Л Ю Т Н О  Н Е  С Е  П Р И Е М А !

Няма начин да те чакам повече от 10 години да дойдеш и да вземеш да го съчиниш БАШ когато нас ни няма. Затова, ако обичаш, обратно на чертожната дъска и таз спретната програмка да я обърнеш наобратно. Кацате в Токио и започвате от Кансай, а после Канто. Какво ще кажеш?  На 30ти тръгваме за Тайланд и си идваме на 6ти.
Обещавам да покажа Нара, включая един много нърдовски манга магазин, един страхотен ресторант, магазин за уникални яки обувки, саке тейстинг и улична храна. Ако си мислиш, че те подкупвам - бинго! Точно това правя. 🙂

😂

Както казваше дядо ми "Ей, отвори ми една кола работа" с тоя подкуп 😂. Като цяло, мога да обърна седмицата, но като примерен организатор, вече съм платила почти всички хотели и апартамента в Киото 😄, та ще гледам да видя какво и за кога ще мога да пререзервирам.

С обувките ме спечели, да знаеш! И със сакето и с уличната храна 😂

 

Ще прередя втория ден в Киото, без Сребърния павилион, тогава. А Фушими Инари колко рано трябва да се види? 6ч30-7ч? Ако е така, като нищо фотографът ще ходи да си го гледа самичка, а другите ще отмарят из къщи.. и ще ми купят мелонпан за закуска, преди следващия храм 😂

 

Махам Доттонбори като място за ядене. Очаквах, че ще са тълпи, ама не и 30-минутни опашки на всяко място.  Затова, ако имаш изпитани адреси за осакски окономиякита и разни други местни вкусотии, приемам с удоволствие.

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Не видях в програмата Senso-ji храма и района около него - има какво да се види с безбройните магазини наоколо и заведения за храна.

От там е близо Skytree кулата, която препоръчвам да се посети на залез....гледката на нощно Токио е невероятна.

Завиждам за възможността да посетиш Япония за 16 дни и ти желая приятно изкарване.

Относно компанията ти не се притеснявай....попадайки там ще са толкова шашнати,че където и да ги заведеш след това ще искат пак да посетят тази невероятна страна.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@Otnesen, благодаря ти! 🙂 

Хотелът, който съм резервирала, е на 5 минути пеша от храма Senso-Ji, та още на втория ден съм предвидила обиколка из района, плюс още поне една нощна, с гледка към Skytree, на връщане с корабче от Одайба. А ако хептен не мога да спя някоя сутрин, даже ми се иска да се опитам да отида до храма на разсъмване... но за това ще трябва да преговарям със старческото си безсъние и да изтанцувам един шамански танц за безоблачен изгрев 😂😂😂

  • Харесвам 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Роца каза:

 

 

С обувките ме спечели, да знаеш! И със сакето и с уличната храна 😂

 

 

Е, сега, аз знам с какво да подкупвам 🙂

 

Не се напрягай, не тегли цели каруци с работа. Ще ти пратя линкове и точни указания, от мен да мине...
На Фушими Инари инстаграмаджиите и запалените фотографи ходят с първия влак...5.30...не агитирам, само споделям факт.
Дотомбори е много интересно място, отидете непременно. А можеш да си направиш резервация през Gurunavi .

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 9 часа, Роца каза:

@Otnesen, благодаря ти! 🙂 

Хотелът, който съм резервирала, е на 5 минути пеша от храма Senso-Ji, та още на втория ден съм предвидила обиколка из района, плюс още поне една нощна, с гледка към Skytree, на връщане с корабче от Одайба. А ако хептен не мога да спя някоя сутрин, даже ми се иска да се опитам да отида до храма на разсъмване... но за това ще трябва да преговарям със старческото си безсъние и да изтанцувам един шамански танц за безоблачен изгрев 😂😂😂

Понеже спомена и посуда на пешеходно разстояние от теб- Kappabashi Dougu Street かっぱ橋道具街 и в района между Senso- ji и гара Ueno е осеян с магазини за посуда. От там може да купиш клечки, керамични чинии и фигурки за подаръци....отдели си половин ден само за там.🙂

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Малеййй, впечатляващо и нещо много мечтано- Япония. Записах си файла, а и ще си принтна няколко копия и съхраня на разни места, за да не го загубя. Струваше ми се особено трудно за планиране пътуване в Япония, ама като ги видях така подредено ми идва увереност, че и аз ще се справя. 

Финансите.. само финансите да осигуря и готово. 

Успех в пътуването и много моля, ако може много, ама много снимки. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз не съм искала да ходя точно тази пролет в Япония, но така се случи. Ще бъда със свекърва ми от 14 май до 23 май, организирано с ТА😄. Мисля поне където мога да спестя организираните мероприятия и да не плащаме за допълнителните екскурзии двойни и тройни цени. Все още не съм запомнила програмата, от която няма бягане, ще гледам март да я подхвана.

@Роца, извинявай, че се намърдвам в темата, но направо ми дойде дюшеш твоята прилежна програма. Много, много благодаря. Няма да съм ти от полза, но ти на мен ще си😉🤗 Като за начало можеш ли да пуснеш линк за разходката с корабче от Одайба към Skytree? Също, ако разбереш нещо за козметиката за млади 14 годишни девойки без бръчки🤣, моля сподели. Като се върна, живот и здраве, въпросната девойка ще е имала рожден ден и искам с нещо манга/аниме да я изненадам - дреха или … и откъде? Та и идеи в тази посока ще са полезни, аз съм гола вода по въпроса🙂

@samuraika, и аз няма да се мръщя на едни нови обувки😄😉. Сигурно има какво да те питам, но не искам, без да съм чела да задавам въпроси, на които си отговаряла по няколко пъти🙂. Неудобно ми е и знам, че има време дотогава, но все пак ще повдигна въпроса за Ковид изискванията за влизане в Япония. Тук -  https://www.japantimes.co.jp/news/2023/01/29/national/covid-downgrade-explainer/ чета, че от 8 май ще го прекласифицират като по-малко опасен. Доколко истина има в тези новини? Ще се изискват ли тестове, сертификати, какво се пише при вас?

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, ДиянаВ каза:

Като за начало можеш ли да пуснеш линк за разходката с корабче от Одайба към Skytree.

От Одайба не знам дали има корабче,но виж от Hinode .

Ето линк за линията : https://www.suijobus.co.jp/en/

Hinode Pier, 2 Chome-7-104 Kaigan, Minato City, Tokyo 105-0022, Япония

Tokyo Cruise Asakusa Pier, 1 Chome-1 Hanakawado, Taito City, Tokyo 111-0033, Япония

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 20 часа, samuraika каза:

Е, сега, аз знам с какво да подкупвам 🙂

 

Не се напрягай, не тегли цели каруци с работа. Ще ти пратя линкове и точни указания, от мен да мине...
На Фушими Инари инстаграмаджиите и запалените фотографи ходят с първия влак...5.30...не агитирам, само споделям факт.
Дотомбори е много интересно място, отидете непременно. А можеш да си направиш резервация през Gurunavi .

 

Лелееее, 5.30 е нечовешко рано дори за моите стандарти! Ще гледам да нацеля малко по-късен влак, нали не съм инстаграм-инфлуенсърка, ще преживея малко тълпи 😄

И хиляди благодарности за линка за резервации, понеже пробвах системите за резервация на някои ресторанти, но не винаги мога да се оправя, защото Гугъл преводачът не превежда всичко. 😉 

И покрай цялото четене, установих, че японските сайтове в някои отношения много приличат на френските - вариантът с английски е мисия "Еднорог" 😉 

 

преди 11 часа, Otnesen каза:

Понеже спомена и посуда на пешеходно разстояние от теб- Kappabashi Dougu Street かっぱ橋道具街 и в района между Senso- ji и гара Ueno е осеян с магазини за посуда. От там може да купиш клечки, керамични чинии и фигурки за подаръци....отдели си половин ден само за там.🙂

Жив да си! Бях гледала за тази улица, ама не помнех нито как се казваше, нито къде беше! Благодаря ти, че ми я припомни!

Определено ще предвидя време за там!

 

@ВениК, със сигурност ще се справиш с програмата и за вашето пътуване някой ден!

 

Eдно уточнение за моята - в синия текст са всички "нърдовски" препратки - анимета, магазини за манга, видео игри и т.н. Та, ако не ви интересуват, може спокойно да ги пропуснете. Например, ако не сте гледали Your Name, няма смисъл да ходите до стълбището, където Таки и Мицуха се срещат 😉 , или можете да пропуснете музея на Студио Джибли (Джибури?)

 

@ДиянаВ, аз смятам да ползваме Tokyo Cruise, която е същата от линка на @Otnesen - и тръгват от различни места в Токио, включително и от Одайба. като допълнителен бонус ще е да сме в едно от двете корабчета, които са проектирани от известен мангака.

 

Между другото - жокер 😉 - във файла с програмата има два допълнителни таб-а -  Timetables (със сайтовете за придвижване, вкл. и Tokyo Cruise) и Utile & Futile (където са адреси, сайтове и работно време на хотелите, забележителностите и ресторантите, които съм набелязала).

 

Като магазини за манга/аниме гуудис (вериги) съм набелязала Mandarake, Animate, Book Off (манга втора употреба), Jump (щерката иска поне един брой на седмичния Shonen Jump... което също може да е идея за подарък на твоята) - https://www.shonenjump.com/j/jumpshop/

https://en.wikipedia.org/wiki/Weekly_Shōnen_Jump

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Роце, не знам как ще се справим с часовата разлика. 7 часа при мен, 8 при теб си е сериозна работа. Аз и 2 часа да са, усещам. Нооо, ще се пробвам и аз за изгрев - грехота е да не положиш усилия в страната на изгряващото слънце🙂. Морски в Йокохама има ли шанс да се получи?

Връзка към мнение
преди 2 часа, ДиянаВ каза:

 Ще се изискват ли тестове, сертификати, какво се пише при вас?

 

Ами то и сега не се изискват...Ако нямаш ваксина се иска тест (май), но и това може би да отпадне. И може изискването за маски да разхлабят. Май месец ще има много хора с маски на улицата - това е било и преди ковид, има много хра със сенна хрема в Япония, защото тук растат един вид кедър, който е силен алерген. Та не се чуди ако видиш хора да си слагат маска навън и да я свалят вътре 😆

 

Обувките, които имам предвид са за маниаци, не са за всеки. И трябва да се пробват, задължително.

 

Манга гуудс има по сергиите със сувенири, но са различни от нещата, които се продават по нърдовските места. С един проятел изръшкахме всичките ми тайни маниашки манга мангазинчета да търсим тениска на Наруто и ни гледаха като инопланетяни (кой ся пък търси Наруто, то отдавна не е хит) за да я намерим на една лафка за джунджурийки за туристи...

  • Харесвам 3
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Ако не се върна с един чифт обувки, със сигурност ще се върна поне с 5-6 вида чорапи (вече си харесах няколко мотива 😄 )

 

А за часовата разлика - абе, да стигнем дотам, разликата ще я оправим. Ще спим в самолета 😄 (Благоверния - със сигурност, ние с дъщерята - може би). И никакво лягане през деня, а направо вечерта в 22ч местно време. Поне това ни помогна навремето в Индия, където имахме 4.5 часа разлика.  

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 От опит при пътувания на изток , часовата разлика не се усеща толкова ,особено ако е под 10-12 часа . В западна посока е доста по трудно .

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Програмата ни тези дни претърпя няколко промени. 

Първо Луфтханза ни промениха часа на пристигане от 6ч45 на 8ч10, но това не би трябвало да се отрази съществено на плановете за деня. 

Опитах се да вмъкна и Kappabashi Dougu str в плановете за единия ден в Токио, което се оказа гимнастика (направо шпагат!), между това, което ми се иска да видим и разходката по улицата. Магазините работят през деня (което си е съвсем нормално, все пак! 😂) от 10-17ч30, тоест, по време, по което ние няма да сме в хотела или наоколо.  Най-много да се откажа от парка Уено. Но ако не успеем да минем през Kappabashi Dougu str, ще си купя клечки и бенто кутии от Осака (където намерих подобна улица) - Sennichimae Doguyasuji Shopping Street.

Трето - в Киото зарязах напълно Сребърния павилион, след като дълго се чудих как и къде да го вмъкна. Писах го "ще преживея и без него" и на негово място включих Yasaka Shrine с хубавите червени греди.

 

 

 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
В момента, Роца каза:

Програмата ни тези дни претърпя няколко промени. 

 

Трето - в Киото зарязах напълно Сребърния павилион, след като дълго се чудих как и къде да го вмъкна. Писах го "ще преживея и без него" и на негово място включих Yasaka Shrine с хубавите червени греди.

 

 

 

Няма да е голяма загуба, но не пропускай Златния и до него сладоледа със златно покритие, който се продава в магазинчената, преди да минеш портата и да влезеш. Това е много фин лист 24 карата злато.

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И аз съм в чуденка за последния ни ден в Осака. В 18.10 имаме полет, съответно доста преди този час и трансфер до летището. По програма на ТА в този ден се предвижда аквариума и някакъв етнографски музей. Първоначално мислех да запълня деня с пътуване до Химежи, но напоследък се разколебавам. Едно, че нямаме пасове и скоростният влак дотам и обратно не е много евтин, друго - по-съществено, няма ли да ни дойде много припряно? А и след седмица ходене по замъци и храмове няма ли да се получи излишно препускането дотам? Така сега се разкъсвам между културната и развлекателната страна на Япония🙂@Роца, ти защо си махнала Himeji от програмата ви?
Честно казано на аквариум не ми се ходи. Ако се откажа от Химежи с какво да запълня деня? Шопинг? Хаха, не че ще излезе по-евтино😄. Или нещо друго по-наблизо?

Иначе програмата в Осака предвижда: Umeda Sky Building, замъка Осака, Дотонбори в един ден - предходния.

Връзка към мнение
преди 22 минути , Дани Магелани каза:

Няма да е голяма загуба, но не пропускай Златния и до него сладоледа със златно покритие, който се продава в магазинчената, преди да минеш портата и да влезеш. Това е много фин лист 24 карата злато.

Няма, няма! Златният е на пОчетно място в програмата за втория ден, веднага след Ryoan-Ji! Ще пробваме и сладоледа! 😄

 

@ДиянаВ, аз се отказах от Химеджи именно защото ще има дворец в Киото, дворец в Хирошима, дворец в Осака, та ако сложа още един, ще изпиля нервите на домочадието 😂. Пък и така ни остава време за още малко разходка из Осака.

  • Смея се 2
Връзка към мнение
На 15.02.2023 г. в 0:01, Роца каза:

А за часовата разлика - абе, да стигнем дотам, разликата ще я оправим. Ще спим в самолета

Ние изобщо не усетихме часовата разлика като кацнахме в Токио. Пристигнахме сутринта и веднага тръгнахме по набелязаните маршрути. Сега, в Мексико, 3 дни се адаптирахме към часовата разлика. А пристигайки си в България, веднага влязохме в стария си ритъм. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Роца каза:

Програмата ни тези дни претърпя няколко промени. 

Първо Луфтханза ни промениха часа на пристигане от 6ч45 на 8ч10, но това не би трябвало да се отрази съществено на плановете за деня. 

Опитах се да вмъкна и Kappabashi Dougu str в плановете за единия ден в Токио, което се оказа гимнастика (направо шпагат!), между това, което ми се иска да видим и разходката по улицата. Магазините работят през деня (което си е съвсем нормално, все пак! 😂) от 10-17ч30, тоест, по време, по което ние няма да сме в хотела или наоколо.  Най-много да се откажа от парка Уено. Но ако не успеем да минем през Kappabashi Dougu str, ще си купя клечки и бенто кутии от Осака (където намерих подобна улица) - Sennichimae Doguyasuji Shopping Street.

Трето - в Киото зарязах напълно Сребърния павилион, след като дълго се чудих как и къде да го вмъкна. Писах го "ще преживея и без него" и на негово място включих Yasaka Shrine с хубавите червени греди.

 

 

 

Разгледах улицата в Осака - Sennichimae Doguyasuji Shopping Street🙂. Тя си е цяла забележителност. Много ми допадна и е на 25 мин. пеша от хотела ни. Благодаря, че сподели🤗 В магеланската размяна на коледни подаръци много се тачат тенджерите и току-виж съм избрала една оттам🤣

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.