Прескочи до съдържание

Меминген за 2 нощувки - идеи търся


Balkanka

Препоръчани мнения

Здравейте, скъпи пътешественици!

Какво да видя в Меминген и нещо наблизо со него? Без Мюнхен. 

Имате ли идеи каква програма без особен стрес да направя? Пътувам сутринта рано и няма да съм се наспала, така че първия ден ще разглеждам Меминген, доколкото ми стигнат силите, може и са поспя следобеда, като се чекирам. Втория ден с какво може да се напълни?

Благодаря и здраве! 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Здравко Ангел
преди 1 час, Balkanka каза:

Здравейте, скъпи пътешественици!

Какво да видя в Меминген и нещо наблизо со него? Без Мюнхен. 

Имате ли идеи каква програма без особен стрес да направя? Пътувам сутринта рано и няма да съм се наспала, така че първия ден ще разглеждам Меминген, доколкото ми стигнат силите, може и са поспя следобеда, като се чекирам. Втория ден с какво може да се напълни?

Благодаря и здраве! 

 

Улм е много красив и е много лесно да стигнете с влака от Меминген. За Меминген един ден е предостатъчен, градчето е спретнато и спокойно, идеално за почивка след полет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 48 минути , Здравко Ангел каза:

Улм е много красив и е много лесно да стигнете с влака от Меминген. За Меминген един ден е предостатъчен, градчето е спретнато и спокойно, идеално за почивка след полет.

Тази идея и аз си я мислех. Предполагам има директен нранспорт между Улм и Меминген, поне така Интернет обяснява.

Връзка към мнение
преди 45 минути , Eva eva каза:

От мен глас за Линдау 🙂 С уговорката, че не съм ходила нито в Меминген, нито в Линдау 🙂 

Виждала съм късно вечерта Фридрихсхафен. Дълга история. Германците,  с които бях, го препоръча. Казаха, че Линдау не струвал, минавали всички тирове оттам. Та затова отидахме към Фридрихсхафин. Те са все по Боденското езеро. Предполагам имат подобно излъчване. Ще си въздържа да се въртя около границата. 

 

Преди 1 час, Здравко Ангел каза:

Улм е много красив и е много лесно да стигнете с влака от Меминген. За Меминген един ден е предостатъчен, градчето е спретнато и спокойно, идеално за почивка след полет.

Благодаря Ви! Дълго е до Нюрнберг. Друг път ще е. Не мога да пътувам дълго , трябва да ставам на 30-40 мин. Сложо ми е за момента, след операция на гръбначния стълб съм. Пък  май имаше полети до Нюрнберг, ще е друго пътешествие. 

Връзка към мнение

Около Меминген аз бих отишъл до абатството в Ottobeuren и резиденцията в Кемптен. До абатството има автобус, а до Кемптен влак. Улм е много хубаво градче, препоръчвам да се комбинира с Wiblingen abbey. Biberach е много приятно местенце, ако има подходящ транспорт, Günzburg също си струва. Да се има предвид, че Улм и Biberach са в Баден Вюртемберг, а не в Бавария, заради транспортните карти

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, Kristian Desev каза:

Да се има предвид, че Улм и Biberach са в Баден Вюртемберг, а не в Бавария, заради транспортните карти

Може да се пътува от Меминген към Baden Württemberg с Baden Württemberg Ticket. На границата между двете провинции е и за това е изключение.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

Ние ще ползваме точно Улм кото база за 3 нощувки, за да можем да провим еднодневни маршрути с общилествен тронспорт както в Бавария, така и в Баден-Вюртемберг в различните дни.

Още идеи: Блаубойрен. Аугсбург, Донаувьорт. 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Меминген му стигат 2ч. И аз гласувам за Улм. Все пак там е най-високата катедрала.

Едно предложение от мен - може да се отиде около Щутгарт и по-точно до Esslingen, че дори и до Ludwigsburg, ако се отдели цял ден.

Щутгарт е скучен както повечето големи градове в Германия и е за прескачане, освен ако няма фенове на колите (музея на Мерцедес) или на футбола (да се гледа мач на Кикерс от телевизионната кула) 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

преди 14 часа, Kristian Desev каза:

Около Меминген аз бих отишъл до абатството в Ottobeuren и резиденцията в Кемптен. До абатството има автобус, а до Кемптен влак. Улм е много хубаво градче, препоръчвам да се комбинира с Wiblingen abbey. Biberach е много приятно местенце, ако има подходящ транспорт, Günzburg също си струва. Да се има предвид, че Улм и Biberach са в Баден Вюртемберг, а не в Бавария, заради транспортните карти

До Ottobeuren с какво сте ходил? Гугъл мапс не ми дава опция за обществен транспорт...Кепмтен ми е далеко. До Биберах е сложен транспортът, както го гледам (ако е вярно това, което гугъл ми казва, че до Улм първо, после оттам друго ...).

Връзка към мнение
преди 10 минути , Balkanka каза:

 

До Ottobeuren с какво сте ходил? Гугъл мапс не ми дава опция за обществен транспорт...Кепмтен ми е далеко. До Биберах е сложен транспортът, както го гледам (ако е вярно това, което гугъл ми казва, че до Улм първо, после оттам друго ...).

Изтеглете приложението DB Navigator, за да видите как може да се стигне до дадено място. Приложението ви дава и информация ако някой влак бъде отменен или коловоза, от който ще потегли е променен. Много по практично е от Google maps.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@master_of_germs, Блаубойрен изглежда много сладурско. Аугсбург е също интересен. Благодаря! Ще видя как ще стане.  Ако се "справя" бързо с Улм, ще отида до Блаубойрен - изглежда лесно и бързо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@jorocontrola, благодаря! Еслинген знам от шваби, че е красиво. За друг път ще е. То за 2 дни и половина (като ще поспя и първия ден) май ще е само Улм и въпросното до него Блаубойрен. Ако отида и до Аугсбург ще е цяло чудо. 

 

П.С. Благодаря на всички за идеите!

 

П.П.С. Моля ви и за препоръки за какви билети да си купя - само за около 55 часа ще съм - 2 нощувки или 3 непълни дни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Balkanka каза:

@jorocontrola, благодаря! Еслинген знам от шваби, че е красиво. За друг път ще е. То за 2 дни и половина (като ще поспя и първия ден) май ще е само Улм и въпросното до него Блаубойрен. Ако отида и до Аугсбург ще е цяло чудо. 

 

П.С. Благодаря на всички за идеите!

 

П.П.С. Моля ви и за препоръки за какви билети да си купя - само за около 55 часа ще съм - 2 нощувки или 3 непълни дни.

Baden Württemberg Ticket валиден от 9 сутринта в работни дни или целодневно уикенда и на официални празници.

BwTag валиден целодневно, включително и работните дни. 

С тях може да ползваш само регионалните влакове от Меминген към Баден Вюртемберг.

За Бавария трябва да има еквивалентни билети. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, tch каза:

Може да се пътува от Меминген към Baden Württemberg с Baden Württemberg Ticket. На границата между двете провинции е и за това е изключение.

Тоест Меминген-Улм може да се пътува с BW билет, така ли? Понеже и двата града са на границата между двете провинции...

А BW  билетът важи ли и от/до летище Меминген, както баварският билет?... Понеже летището твърдо си е на баварска територия...

Връзка към мнение
преди 11 минути , master_of_germs каза:

Тоест Меминген-Улм може да се пътува с BW билет, така ли? Понеже и двата града са на границата между двете провинции...

С начална точка Меминген и BW-Ticket може да изръчкаш цял Баден Вюртемберг. Ако имаш нерви и време може и до Манхайм да пътуваш. Просто гарата в Меминген е включена към билета, тъй като е на границата между двете провинции. 

Дали с този билет ще те пуснат в автобуса към летището не знам. По-скоро не. 

А защо обсъждаме толкова много билетите на отделните провинции като след броени дни влиза в сила 49-евровия билет?

Връзка към мнение
преди 9 минути , tch каза:

С начална точка Меминген и BW-Ticket може да изръчкаш цял Баден Вюртемберг. Ако имаш нерви и време може и до Манхайм да пътуваш. Просто гарата в Меминген е включена към билета, тъй като е на границата между двете провинции. 

Дали с този билет ще те пуснат в автобуса към летището не знам. По-скоро не. 

А защо обсъждаме толкова много билетите на отделните провинции като след броени дни влиза в сила 49-евровия билет?

Защото все още не е в сила и никой не е споделил от личен опит дали няма обструкции с отписването от абонамента за 49-евров билет. А @Balkanka отива за само два дни, тоест май е все тая дали ще е с регионален или с 49-еврови билети. Все пак тя пътува сама, така че 49-eT може и да й е по-добрата опция.

Връзка към мнение
преди 5 часа, Balkanka каза:

До Ottobeuren с какво сте ходил? Гугъл мапс не ми дава опция за обществен транспорт...Кепмтен ми е далеко.

Неее....   🙂
= Меминген - Отоберон - автобус 955
е през един час като тръгва за Отоберон от автогарата в Меминген на 30-те мин,  примерно в 9:30// 10:30// 11:30 и т.н., пътува се около 20 мин

= обратно Отоберон - Меминген - същият автобус, но тръгва, примерно, в 9:06 // 10:06// 11:06 и т.н.

= Меминген - Кемптен - влак, пътува се 20-30 мин.

И още:

= Meминген - Линдау (острова, т.е. стария град) - влак, пътува се 1ч и 10-15мин с директен регионален влак, т.е. пътнически

= Меминген - Улм - влак, бърз регионален пътува се 34 мин; влак регионален S-бан, пътува се 50мин

= Меминген - Донаувюрт/ Ньордлинген/ Дилинген/ Ландсберг ам Лех и др. - не са твърде далеч, но до тях няма директен транспорт, само с прекачване, дори до някои се стига с 2-3 прекачвания и така пътуването трае един до два часа, което в случая няма да ви е удобно. Иначе тези малки, сладки, исторически и изключително живописни средновековни градчета категорично заслужават да бъдат разгледани.
 

Ако за пръв път ще ходите в Меминген и района му, бих ви предложила да отделите за Меминген два, най-много три часа с кафе/тортичка някъде. Или бира/вурстче  🙂  В Меминген няма много за гледане, всъщност само площада с Кметството и в радиус 200м около него.

Ако сте експедитивни, можете да разгледате в рамките на един цял ден абатството Отоберон преди обяд и после един дъълъг и приятен следобед в Линдау стария град, т.е. тази част, която се намира на острова. Там e и последната спирка на влака. Линдау (на острова) е мноого хубав малък стар град. Ако харесвате подобни места никак няма да съжалявате.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

@iaia_mama, благодаря за ценното инфо! Да не се чудя дали няма да се заседя в някое транспортно средство 🙂 . Обаче вече съм си наумила да ходя до Улм и евентуално от него до Блаубойрен и то ще се отупа вторият ден. Не знам в каква кондиция ще съм след полета, за да предприемам нещо първия ден. Евентуално да отида до Отоберон и да се върна да си полегна 🙂 . Ако имам сили ще отида още някъде, но това ще се види на място. Последната сутрин ще се въртя из Меминген. 

 

П.П. Колега 3 дни тази седмица беше в района и се оплака, че в Нюрнберг не се оправил с английски. Не говорели или не искали. Аз не говоря немски..Ще се справя ли само с английски? В Берлин на повечето места се оправях на руски, английския говорих само в едно Алди с една много млада продавачка. Ама Берлин е бил и социалистически, друго е...

 

 

 

На 26.04.2023 г. в 16:02, tch каза:

Baden Württemberg Ticket валиден от 9 сутринта в работни дни или целодневно уикенда и на официални празници.

BwTag валиден целодневно, включително и работните дни. 

С тях може да ползваш само регионалните влакове от Меминген към Баден Вюртемберг.

За Бавария трябва да има еквивалентни билети. 

Благодаря! А тези билети са еднодневни или има и за 2 дни, например (48 часа)? Германия ми е терра инкогнита. 

Връзка към мнение

Този район може да се раздели на две - едната част - Алпите ако не сте били - Фюсен и замъците, Гармиш, Обермергау, Митенвалд, Етал... много са.

Втората "зона" - условно Бодензее и околностите и един Улм - там задължително Рибарският квартал, който ми е любим. Посетила съм почти всичко моята класация за този район би изглеждала така:

1. Meersburg

2. Wangen

3. Ulm

4. Lindau

5. Insel Mainau

6. Uhldingen-Mühlohofen

 

Ландсберг също е приятно местенце, особено пролетта, но във Фридрисгафен не бих си губила времето, освен ако не държите на Цепелин музея. За мен той е най-скучното и безинтересно място от Бодензее. Аугсбург също ми допада на мен много.

 

Ако заложите на Бодензее може с кораб да отскочите до Констанц или Швейцария.

Въобще през пролетта там е приказно, дано имате късмет с времето, че нещо тази пролет е криво 🙂

 

Видях, че имаше предложение за Нюрнберг и Регенсбург  - за мен са неоправдано далеч за това кратко време, особено имайки предвид и перманентните закъснения на Дойче бан, понякога не просто 15-20 минути, а с часове. Автобус не бих избрала категорично, особено за района около Щутгарт - може да си останете с часове на магистралата.

 

Съветвам да проверите комбинираните билети между две провинции да не са ги отменили, тъй като от 1 май влиза в сила 49 евро тикет, с който ще може цял месец да се пътува в цялата страна - всички видове транспорт. Добавям линк

 

https://www.bahn.de/angebot/regio/deutschland-ticket?dbkanal_001=L01_S01_D001_KSE0001_G14683_0123_RE_TRAF_ZENTR_Klima-Ticket-2023_GSE3_LZ06&extProvId=5&extPu=14058-gaw&extLi=18950400639&extCr=141500202417-636675443208&extSi=&extTg=&keyword=49 euro ticket&extAP=&extMT=p&gclid=Cj0KCQjw3a2iBhCFARIsAD4jQB0xCe9jE_D6Onis0j8rCqLrDLXtQEZwHIaQiDRTJiNIZf6DNUGNGWcaAkX8EALw_wcB

 

Мисля, че страницата, която правя би могла също да ви бъде много полезна - за всички места, които са коментирани в тази дискусия съм писала и има и снимки.

https://www.facebook.com/profile.php?id=100064702299845

 

Приятна разходка и си вземете дъждобран, не е спряло да вали вече дни наред 🙂

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 5 часа, Balkanka каза:

....вече съм си наумила да ходя до Улм и евентуално от него до Блаубойрен

... Евентуално да отида до Отоберон

Останах с впечатление, че не сте много наясно какво ще правите на това ви пътуване, но моля, в никакъв случай не го приемайте като упрек.
Освен това, вие не казахте какви са интересите ви, за да ви насочим с други магеланци накъде, евентуално, да идете.  Ако имате още време за организация, питайте, ще ви насочим, ще ви помогнем кой с каквото може. Та:
= Отоберон, всъщност, е малък и не твърде интересен град. По-скоро е градче от селски тип. Но е известен, а и най-интересното в него, е Абатството Отоберон, което е бенедиктински манастир в стил рококо отвътре, с красиви фрески. Освен това много често в голямата зала (Kaisersaal) правят концерти за орган, тъй като абатството има няколко органа, а единият от тях, най-старият, е "двоен орган", каквото и да означава това, но той е рядък екземпляр, казват, че има много малко на брой такива в Европа и затова е толкова ценен. Да, заслужава си да го види човек това абатство. Обаче, според последната информация, която намерих, манастирът или поне части от него е бил наскоро в ремонт и от началото на април тази година са отоворили за посещение музеят му, но Kaisersaal, е все още със скелета и, ако ви допуснат вътре въобще, едва ли ще успеете да й се насладите. Т.е. вие ще си прецените дали си струва точно сега да отидете до Отоберон при положение, че разполагате с толкова малко време.

= Улм...
Улм не е лош, но освен катедралата, аз не го намирам за толкова интересен. Евентуално може да бъде използван като място за нощувка и от там да се хойка насам-натам в различни посоки.
= Блаубойрен

Не знам защо толкова искате точно там да отидете при положение, че има приказни малки градчета, които в пъти и то много пъти повече да заслужават да бъдат видени. /Това е към master_of_germs   , че той подаде идеята  😉 /

= по отношение на английския в Германия
Много от младите хора говорят достатъчно английски, че да се разберете. В краен случай, на рецепцията във всеки по-добре изглеждащ хотел, в магазин за сувенири, в заведение за хранене със сервитьр, в офиса на някоя банка, винаги се намира някой, който да знае поне малко английски и да ви помогне или насочи. И не на последно място, активирайте си гугъл преводача - с него без проблем ще се разбере с хората на почти всички езици.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 минути , iaia_mama каза:

Останах с впечатление, че не сте много наясно какво ще правите на това ви пътуване, но моля, в никакъв случай не го приемайте като упрек. Просто искам да ви помогна с каквото мога.
Отоберон, всъщност,

Не се притеснявай, а и не помагаш само на @Balkanka. Рядко се намира в тоя форум някой, който да може да изненада с допълнителни идеи вманиачената по Германия @mary_shery, обаче ти от време на време успяваш 😉

А Блаубойрен сме си го наумили още от миналото лято с 9-евровия билет, ама не можахме тогава да го вместим в двете баварски пътувания, та сега отиваме на поправителен. 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , master_of_germs каза:

Не се притеснявай, а и не помагаш само на @Balkanka. Рядко се намира в тоя форум някой, който да може да изненада с допълнителни идеи вманиачената по Германия @mary_shery, обаче ти от време на време успяваш 😉

А Блаубойрен сме си го наумили още от миналото лято с 9-евровия билет, ама не можахме тогава да го вместим в двете баварски пътувания, та сега отиваме на поправителен. 🙂

Чакай, мастер, без да искам кликнах не където трябва и то се лепна недовършено. Още малко ще допиша, имам какво да кажа  🙂

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Balkanka каза:

Благодаря! А тези билети са еднодневни или има и за 2 дни, например (48 часа)? Германия ми е терра инкогнита

Еднодневни са, няма за два дни. Делнични дни са валидни от 9 сутринта, уикенда и официални празници от полунощ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.