Прескочи до съдържание

Мечта “Сингапур”


Препоръчани мнения

Не си спомням от кога е мечтата ми за пътуване до Сингапур, но май настъпи времето за нейното осъществяване.

Вече си имаме купени билети от Турските авиолинии за 12.09.2023 г. -18.09.2023 г. В същият период се провежда и кръг от Формула 1.

Ще имам много въпроси. Но бихте ли ми помогнали със следните два израза, относно резервацията за настаняване. За един и същи тип настаняване, при избора на стая пише: 

  • Book with confidence and enjoy flexible cancellation up to 2 days before your stay.
  • А при плащане пише: This booking is not refundable if you cancel your booking.
  • Аз не ползвам английски език, превеждам си с Гугъл-преводач. И така не разбрах, ще може ли да се откаже резервацията два дни преди настаняването, в случай ако нещо се обърка с пътуването, и дали ще бъдат върнати парите, ако ги изтеглят. 
  • Другият основен въпрос е къде можем да отидем извън Сингапур за един - два дни? Мерси. 
Връзка към мнение

ами не е ясно от написаното, противоречат си двете неща. Предполагам са ги пляснали без много да внимават дали е вярно или не

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Къде е правиш тази резервация? Дай някакъв принт скрийн! Иначе няма много смисъл.

 

За два дни извън Сингапур - Куала Лумпур. Най-бързо, най-евтино, без визи. Ако тогава е Ф1, буквай възможно най-бързо, че цените ще станат непоносими.

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@DaBo, благодаря за отговора. Качих две снимки от резервацията. Става въпрос за двата текста от снимките със син маркер. Без да искам прикачих втори път едната снимка. Моля погледнете горният пост.

image.png

Връзка към мнение
преди 10 минути , rdd каза:

@DaBo, благодаря за отговора. Качих две снимки от резервацията. Става въпрос за двата текста от снимките със син маркер.

image.png

Според мен резервацията позволява промяна на дати, но букнеш ли не можеш да си върнеш парите. Резервацията е без отмяна.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Това Марината ли е? Че през телелфона, снимките не излизат много добре.

 

При тях всичко е леко овъртолено и гледам, че още не са си оправили буукинг системата. Абсолютно противоречиво е написано, но на първата снимка има view details и cancelation policy. Каква е информацията там?

Или най-добре да ги питаш директно, или да минеш през буукинг, ако цената е същата?

 

Разиграх твоята комбинация и наистина пише, че сумата не е възвращаема:

 

1974523804_Screenshot2023-05-12at18_05_47.png.ecb82a56b21424007d7df5a08e4d0632.png

 

Най-добре им изпрати мейл с този принтскрийн и ги питай кое е вярното!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@DaBo, @neuromancer,

По-лесно ми беше да сменя датите на полета, отколкото да пиша писма, Та вече имам нови дати на пътуването (една седмица по-късно) и нормални цени на нощувките по хотелите с възможност за отмяна. Побързах да резервирам нощувка за исканата дата/ден (последния ден преди отпътуването ни) в мечтаният хотел Marina bay sands. Но имам питане, относно банковите карти - изрично е написано в условията да представя кредитна карта при настаняването, а нямам. При резервацията в Marina bay sands, имаше проверка на картата ми, която е дебитна, сигурно са я приели на този етап, защото получих на имейл "reservation confirmed" с "confirmation code". Или ще трябва да си направя кредитна карта за спокойствие? От полза ще са ми всички съвети, които дадете, моля.  Сингапурското колело, Gardens by the Bay - ботаническата градина с изкуствените дървета и  остров "Сентоса" ще са задължителни за посещение, дайте идеи за други места, моля. Иска ми се за един ден до друго място да отидем, но до КЛ не може, защото е свързано с напускане на хотел, настаняване другаде, пътуване със самолет или друго. Нещо на близо за един ден, нещо интересно, забележително.   

Връзка към мнение

Ами аз моето мнение съм го написал. Предполагам, че просто е написано кредитна карта по инерция, но няма как да знаем дали е така без да питаш или някой да е бил върнат с дебитна карта...

Револют и вероятно други карти се виждат като кредитни от търговеца и ще минат. 

Нямам опит със Сингапур, но той е остров и цяла държава, не се сещам за място където да отидеш за един ден без самолет, кораб или нощувка.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ние сме плащали с кредитна карта, нямам опит с дебитна, но щом е минала резервацията, не мисля, че ще има проблем. Те там нямат много дебитни карти. 😉

 

Относно програмата - дай ми няколко дни да си припомня нещата и ще ти пиша, че заминаваме за Гърция след ден и сега съм леко под напрежение. Зоологическата градина е много хубава също.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Сингапур, колко е максималното време, в което можеш да се разхождаш на открито, да отидеш от едно място до друго, предвид топлото и влажно време? Например в Дубай, през август не можеше да си на открито повече от две минути, примерно. Благодаря!

Връзка към мнение

Не е чак толкова зле, но наистина е горещо и доста влажно! Не планирай много дълги преходи навън. По принцип там е така цяла година, няма сезони освен сух и дъждовен. Температурата е константна през цялата година, но влагата усложнява нещата.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Зоопаркът е 6++. Джуронг бърд парк също е място, което си заслужава. Имаше една голяяяма градина само с орхидеи, от  където моите дъщери едвам ги изкарах.  

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 17.05.2023 г. в 13:31, rdd каза:

@DaBo, @neuromancer,

По-лесно ми беше да сменя датите на полета, отколкото да пиша писма, Та вече имам нови дати на пътуването (една седмица по-късно) и нормални цени на нощувките по хотелите с възможност за отмяна. Побързах да резервирам нощувка за исканата дата/ден (последния ден преди отпътуването ни) в мечтаният хотел Marina bay sands. Но имам питане, относно банковите карти - изрично е написано в условията да представя кредитна карта при настаняването, а нямам. При резервацията в Marina bay sands, имаше проверка на картата ми, която е дебитна, сигурно са я приели на този етап, защото получих на имейл "reservation confirmed" с "confirmation code". Или ще трябва да си направя кредитна карта за спокойствие? От полза ще са ми всички съвети, които дадете, моля.  Сингапурското колело, Gardens by the Bay - ботаническата градина с изкуствените дървета и  остров "Сентоса" ще са задължителни за посещение, дайте идеи за други места, моля. Иска ми се за един ден до друго място да отидем, но до КЛ не може, защото е свързано с напускане на хотел, настаняване другаде, пътуване със самолет или друго. Нещо на близо за един ден, нещо интересно, забележително.   

Има Китайски, Индийски и Арабски квартал - всеки със своите си особености и места за хранене. Отделно разходка по кея. Аз ходих и в градината с орихидеите, ама не се впечатлих. Паркът, в който е разположена градината с орхидеите също е много красив. На място има и доста музеи.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

На самата Сентоса човек може да откара и няколко дни - има Юнивърсъл Студио, Мадам Тюсо, Аквариум, воден парк, много хубав плаж, разни други забавления. 

Имате нощувка в Марината, така че един ден на басейна горе. 
Като цяло една седмица в Сингапур, може да се уплътни добре без да се спринтира между забележителностите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, DaBo каза:

На самата Сентоса човек може да откара и няколко дни - има Юнивърсъл Студио, Мадам Тюсо, Аквариум, воден парк, много хубав плаж, разни други забавления. 

Имате нощувка в Марината, така че един ден на басейна горе. 
Като цяло една седмица в Сингапур, може да се уплътни добре без да се спринтира между забележителностите. 

Остров Сентоса със сигурност ще го посетим. Но предвид топлото и влажно време, може ли да прекараме там цял ден на открито? Не мога да си представя какво е времето. Разбирам, че все пак не като в Дубай. По поносимо е, може би. Така ли е?

 

Връзка към мнение

Не съм ходила в Дубай и не мога да ги сравня. Температури над 35 градуса рядко има. Като цяло може да се изкара цял ден там. Има паркове, сянка, заведения…. Но си е горещо и влажно!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 От познавачите на Сингапур, моля за подсказка: 

1. Избор на хотел - търся в близост до метростанция на зелената метролиния, която тръгва от летище Чанги. Но не знам къде да избера като местоположение. Кои райони се предпочитат? Метростанциите са означени в зелен цвят и имат номера и букви WE. Намирам подходящи хотели от WE11 до WE17. Къде да избера?
2. Търсих но не можах да намеря и разбера, примерно еднодневна екскурзия до чаена плантация. Има ли такива места там?

3. Същото и за еднодневен круиз с кораб, примерно до ферма за перли. Има ли?

4. И др.

Предварително благодаря!

Връзка към мнение

Още не съм избрала основното  място за настаняване. За сега съм се спряла на два хотела №1 и №2. №1  е на зелената метролиния, с начална станция - летището. №2 е с прекачване, от зелената метролиния на кафявата. @DaBo, @Георги - вие последно се обозначихте от Сингапур, Кое място е за предпочитане? Иска ми се да има много хора, много сгради - високи, да кипи живот, ако може денонощно. Направо кажете кое е най-доброто място за настаняване, ако не ви затруднявам. Благодаря!

ето и графика:

Сингапур.png

Връзка към мнение
Дани Магелани

Аз бях в Capri, с шатъл от летището, до метростанция на зелената линия. Оставих багажа си безплатно за 4 дни. 

Screenshot_20230529-125259_Bookingcom.jpg

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз бих препоръчал Fairmont Singapore до станция City Hall https://www.booking.com/hotel/sg/fairmont-singapore.en-gb.html?aid=356980&label=gog235jc-1DCAsoyQFCEmZhaXJtb250LXNpbmdhcG9yZUgzWANoF4gBAZgBCbgBF8gBDNgBA-gBAYgCAagCA7gC3vLRowbAAgHSAiQ1NGIzNTgzZi04MzdjLTRhM2ItOTVhYy1lYTZlY2Y1NzY0YzPYAgTgAgE&sid=fda561e9a29ea9f4ed5d782cf1313b03&dist=0&keep_landing=1&sb_price_type=total&type=total&  ползвал съм го и му давам 5 звезди , ще останеш доволен/доволна. Само да кажа, че и зелената линия от летището не е директна , има прекачване на станция Тана Мера/Tanah Merah. Пак си се води зелената линия, но се местиш на друг влак на тана мера и продължаваш по маршрута .

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

И двата хотела са леееко извън централната зона, но с метрото за една или две спирки си там.

Това е центалната зона:

 

1799050895_Screenshot2023-05-29at13_34_51.png.96f6657a652500aa65ebdf50db7614d0.png

 

Ако намериш хотел с твоя бюджет в този квадрат, по-добре. Но и двата, които си избрала, не са с лоша локация.

Ходила съм наистина много пъти там, но последните пъти сме нощували в апартамент на приятел. Хотелите, които сме използвали, са били в този квадрат.

 

По по-горния ти въпрос - няма чаени плантации в Сингапур. Те са в Малайзия и то на север от КЛ. Не съм чувала за перлена ферма близо до града. Има някакви острови пред Сингапур, но някои от тях за индонезийски и за там се иска виза. Лично не съм ги посещавала.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Спала съм два пъти в този хотел и нямам забележки - Hotel Bencoolen at Hong Kong Street.

Не помня на коя линия на метрото е, но е в топ центъра и на пешеходно разстояние от много забележителности, чисто, с много добра закуска, в близост до метростанция.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Аз бих избрал някъде по средата между твоите 2 оградени. Единия ми се струва твърде рано, другия пък трябва и да прекачваш. Ние поне се бяхме ориентирали в зоната на Bugis - това е на кръстовището между зелената и синята линия. По конкретно спахме в ibis Singapore on Bencoolen, видя ни се перфектно като локация, комуникация и цена. 

 

Зоната на марината е най-предпочитаната, но там вече и цените растат доста, не помня нагоре да си отбелязала бюджет, може би ако споделиш колко горе-долу търсиш за вечер ще е по-лесно. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.