Прескочи до съдържание

Мечта “Сингапур”


Препоръчани мнения

Само за инфо: От летището до EW13, спирка на зелената линия, таксито беше от 23-27 син. долара /около 40лв/. Което според мен е нормална цена за удобството.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, Георги каза:

Аз бих избрал някъде по средата между твоите 2 оградени. Единия ми се струва твърде рано, другия пък трябва и да прекачваш. Ние поне се бяхме ориентирали в зоната на Bugis - това е на кръстовището между зелената и синята линия. По конкретно спахме в ibis Singapore on Bencoolen, видя ни се перфектно като локация, комуникация и цена. 

 

Зоната на марината е най-предпочитаната, но там вече и цените растат доста, не помня нагоре да си отбелязала бюджет, може би ако споделиш колко горе-долу търсиш за вечер ще е по-лесно. 

Благодаря! Около 1000 евро съм определила за четири нощувки за трима. Това е малко повече от цената на  резервираната ни една нощувка в хотел Marina bay sands. Така съм го замислила, но ще видим на края как ще се получи. Разгледала съм голямо количество хотели, ibis Singapore on Bencoolen също. Но ако го избера, ще изляза от квадрата на @DaBo. Ориентирах се от вашите постове. Благодаря на всички, които ми помогнаха. Ще докладвам когато окончателно избера. Прави ми впечатление, че в букинг, голяма част от хотелите в Сингапур, имат ниски рейтинги, масово. 

Сега друг въпрос: Виза карта или сингапурски долари да ползваме? От тук ли да ги купим или там да обменим? И от каква валута - евро или долар?

Връзка към мнение

Почти навсякъде вървят кредитни карти. Виж обаче при какви условия се превалутират такива плащания с твоята карта и дали няма някакви такси. Малко кеш никога не е излишен, така че си носете. Като цяло сингапурският долар е доста стабилен, така че може да обмениш малко тук, да си вземеш малко евро или долари и на място да плащаш с кредитната карта, ако условията ти на картата са ок. 
Иначе аз бих носила евро, защото после лесно се харчи в Европа, ако ти остане неизползван. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , elmapl каза:

Ние бяхме в Peninsula exelsior hotel. Доволни сме.

Разгледах хотела. Благодаря! На хубаво място е, но не предлагат стая за трима. За датите, които търся, предлагат само два типа стаи с по едно двойно легло. Пише, че може до четири човека, но ако са деца и спят с родителите. Няма да могат да ни приемат.😀

Връзка към мнение
На 29.05.2023 г. в 13:09, infectedmushroom каза:

Аз бих препоръчал Fairmont Singapore до станция City Hall https://www.booking.com/hotel/sg/fairmont-singapore.en-gb.html?aid=356980&label=gog235jc-1DCAsoyQFCEmZhaXJtb250LXNpbmdhcG9yZUgzWANoF4gBAZgBCbgBF8gBDNgBA-gBAYgCAagCA7gC3vLRowbAAgHSAiQ1NGIzNTgzZi04MzdjLTRhM2ItOTVhYy1lYTZlY2Y1NzY0YzPYAgTgAgE&sid=fda561e9a29ea9f4ed5d782cf1313b03&dist=0&keep_landing=1&sb_price_type=total&type=total&  ползвал съм го и му давам 5 звезди , ще останеш доволен/доволна. Само да кажа, че и зелената линия от летището не е директна , има прекачване на станция Тана Мера/Tanah Merah. Пак си се води зелената линия, но се местиш на друг влак на тана мера и продължаваш по маршрута .

Благодаря! Ще си помисля за хотела. А за смяната на влак по зелената метролиния и аз видях такова нещо по схемите. Надявам се, че ще се справим. Но имам един основен въпрос, относно ползването на метрото: примерно в метростанция, където се пресичат по 2 или 3 метролинии, как се преместват пътниците от зелената на синята, примерно - с нови билети или по начина, който е традиционен в София. Разбирам, че има еднодневни карти, удобни ли са? От къде се купуват или само онлайн?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От линия на линия е като в София.

Еднодневните карти са пластики, за които плащаш, и ако си я върнеш си взимаш депозита. Мъчителни опашки на касите в метрото. Следващия път ще си купим Eslink карти от7/11. Май така се казват. Действат като карти с дозареждане. Ако някой магеланец е ползвал, моля да даде инфо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имаха машинки на големите станции преди. Да не са ги махнали?

 

В Сингапур има граб (като убър). За кратки разстояния може да са на сметка, когато става въпрос за трима човека. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бях в Сингапур преди месец и мога да споделя, че метрото е доста стандартно и лесно за оправяне. Когато сменяш линия даже мисля, че не се налагаше да вървим и качваме стълби напред назад ами просто от другата страна хващахме другата линия. Не съм обърнала чак такова внимание. Имаше 2 варианта за карти, които се чудехме - такава, която е с фиксирана цена и ти дава неограничен брой пътувания за 1/2/3 дни или Езлинк картата, която си купуваш и зареждаш с определена сума. Ние бяхме за 4 дни и купихме такава, която се зарежда. Локацията ни беше доста централна и на много от местата ходихме пеш и хващахме Граб, но само около 15 долара изхабихме, като ползвахме и автобуси и метро. Цената на билетчето беше много евтина по този начин - между 1-2 долара. Картите ми останаха в мен с някакви много къси пари вътре - не повече от 2-3 долара, така че ако сте от София и имате интерес, може да се разберем да ви ги дам.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 11 минути , Pepi Popova каза:

Аз бях в Сингапур преди месец и мога да споделя, че метрото е доста стандартно и лесно за оправяне. Когато сменяш линия даже мисля, че не се налагаше да вървим и качваме стълби напред назад ами просто от другата страна хващахме другата линия. Не съм обърнала чак такова внимание. Имаше 2 варианта за карти, които се чудехме - такава, която е с фиксирана цена и ти дава неограничен брой пътувания за 1/2/3 дни или Езлинк картата, която си купуваш и зареждаш с определена сума. Ние бяхме за 4 дни и купихме такава, която се зарежда. Локацията ни беше доста централна и на много от местата ходихме пеш и хващахме Граб, но само около 15 долара изхабихме, като ползвахме и автобуси и метро. Цената на билетчето беше много евтина по този начин - между 1-2 долара. Картите ми останаха в мен с някакви много къси пари вътре - не повече от 2-3 долара, така че ако сте от София и имате интерес, може да се разберем да ви ги дам.

Благодаря много! Но аз живея във Варна. За картите - разгледах в интернет, ще се справим. А хотелът, който сте избрали, ако не е тайна, бихте ли посочили. Че още избирам. А предвид влажното и топло време, колко минути/часове може да се стои на открито, да се отиде от едно място до друго пеш? Ако желаете може да споделите.

Връзка към мнение

Видях, че бюджетът ви многократно надхвърля нашия, за това и си замълчах 😄 Ние пътувахме 1 месец и бюджета за спане беше изпилен, за сметка на активности. Мога да кажа къде НЕ препоръчвам да се спи - хотел TAI HOE в Little India - наложи се да букнем инцидентно за 1 нощ, че имаше промени по полета и беше отвратително, но това си е моя грешка, че не отделих време да прочета хубаво отзиви. После спахме в Galaxy Pods Capsule Hotel, който беше предимно със капсули, но ние бяхме в отделна стая със споделена баня и тоалетна и беше много приемливо и чисто. Ако някой в последствие чете темата и е в ниския бюджет - препоръчвам с 2 ръце. И капсулите бяха много хубави и чисти. Локацията беше много добра и беше на пешеходно разстояние от доста неща, които бях набелязала. Относно времето, амии доста си беше жега, дори и за човек като мен, който обича топло време. Имаше дни. в които усещането беше 43 градуса. Единия ден станах на разходка в 7 и 30 сутринта и усещането беше пак 38 градуса. На 3тия ден не ни беше останало чисто бельо и дрехи, че се преобличахме по 3 пъти на ден 😄 Но това, не ни е спирало да обикаляме като луди... просто по-често си правихме спирки я за кафе, я за сладолед, за да се мушнем малко на хлад. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , Pepi Popova каза:

Аз бях в Сингапур преди месец и мога да споделя, че метрото е доста стандартно и лесно за оправяне. Когато сменяш линия даже мисля, че не се налагаше да вървим и качваме стълби напред назад ами просто от другата страна хващахме другата линия. Не съм обърнала чак такова внимание. Имаше 2 варианта за карти, които се чудехме - такава, която е с фиксирана цена и ти дава неограничен брой пътувания за 1/2/3 дни или Езлинк картата, която си купуваш и зареждаш с определена сума. Ние бяхме за 4 дни и купихме такава, която се зарежда. Локацията ни беше доста централна и на много от местата ходихме пеш и хващахме Граб, но само около 15 долара изхабихме, като ползвахме и автобуси и метро. Цената на билетчето беше много евтина по този начин - между 1-2 долара. Картите ми останаха в мен с някакви много къси пари вътре - не повече от 2-3 долара, така че ако сте от София и имате интерес, може да се разберем да ви ги дам.

Ще помоля за картите, ние ще ходим пак през юли. За хотел вижте South East Asia hotel. Бюджетен и май имаше тройни стаи.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За MBS бих посъветвал да е минимум Делукс категория стаята , разликата в цената е минимална , но ще сте от 12 етаж нагоре . Бейсик стаите са на първите 12 етажа и при цени от + 700€ с таксите ми изглежда доста непрактично. Резервация само директно, ако искате да получите безплатен ъпгрейд за висок етаж . 

 

Ние ще сме в началото на март , освен в MBS , нощувките ни  засега са в Хилтън Орчард.

 

 

п.п. ще се радвам , ако някой с повече свободно време пусне тема за летище номер 1 в света Чанги , което само по себе си е истинска забележителност.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пътуването в метрото е безпроблемно. Смяната на зелената линия е буквално от текущия перон на отсрещния и за това ще ви бъде напомнено многократно, то мястото е и последна спирка на метрото от летището. Никакви карти за транспорт не са ви нужни, минава се със стандартни Mastercard/Visa както и в софийското метро, не знам за какво да се мъчите с туристическите пасове и пластмасовите допълнителни карти. 

 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Влюбих се в този хотел YOTEL Singapore Orchard Road. Била съм в подобен няколко пъти, всеки кв. см е пресметнат точно. И от толкова разглеждане и проучване на хотели, този ми е фаворит за сега. Симулирам резервация, и при отказ, излиза надпис “комплимент” с по-ниска цена. Стори ми се интересно. Може би няма да спазя изискването си, хотела да е на зелената линия и дори да е близо до метростанция. Хотела се намира на 15 мин. пеш от най-близката метростанция. Май няма да послушам и Изкуственият интелект, който ми отговори, че трябва да избера хотел, с бърз достъп до градският транспорт. 😀. Също така, хотелът, не се намира в определените граници от по-горните постове. Да резервирам ли?

Връзка към мнение
преди 10 минути , rdd каза:

Влюбих се в този хотел YOTEL Singapore Orchard Road. Била съм в подобен няколко пъти, всеки кв. см е пресметнат точно. И от толкова разглеждане и проучване на хотели, този ми е фаворит за сега. Симулирам резервация, и при отказ, излиза надпис “комплимент” с по-ниска цена. Стори ми се интересно. Може би няма да спазя изискването си, хотела да е на зелената линия и дори да е близо до метростанция. Хотела се намира на 15 мин. пеш от най-близката метростанция. Май няма да послушам и Изкуственият интелект, който ми отговори, че трябва да избера хотел, с бърз достъп до градският транспорт. 😀. Също така, хотелът, не се намира в определените граници от по-горните постове. Да резервирам ли?

Чааак толкова не можеш да сбъркаш дори да излезеш от предефинираните граници. Ако няма метро, сигурно има автобуси. По-скоро прецени дали ще имаш много багаж и дали ще си ок да го носиш до хотела. А и таксито както беше споменато по-горе също е вариант.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние бяхме в този хотел https://ymcaoneorchard.reserve-online.net/?checkin=2023-06-11&adults=2&children=0&room=SUPS&lang=bg&googleSite=mapresults&src=785&rooms=1&nights=1&currency=BGN

Изключително удобен, много евтин, беше със закуска. Резервирахме от сайта. Парка до него е прекрасен. Били сме 2 пъти в Сингапур, общо над 6-7 дни сме прекарали, не сме спали в Марина бей ,не сме влизали в Мол, и пак бихме отишли.  Зоологическата градина заедно с нощната част и водната и задължителна, може близо ден да откарате там. Птичия парк го затвориха и преместиха до зоото, не помня кога отваряше врати пак, но там ще има огромен комплекс,който вероятно ще е още по-прекрасен от до сега.  Ние ходихме и по  пътеки, има много ,страхотни са, те има много информация, също се качвахме на най високия връх в Сингапур, хахя, който е нисък, но пък е в страхотен парк също , има маймунки около теб, а един въодушевен японец не каза, че е видял и змия. Е, слава богу , ние не видяхме. Но, ако си любител на природата , в същото време искаш да е сейф, там е мястото. Ходили сме и доста пеш, от хотела до Марина бей , има много хубава стара част, арменска уличка, също вечер е страхотно,  около Кларк кей задължително. Много лесно е ориентирането навсякъде. За нас беше много пеш - френдли място. Разбира се, до доста обектите си трябва метро, а за зоото И рейс. Но е лесно ,удобно. Хранят задължително във фуд кортове. Евтино е там

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Orchard rd. е супер яка улица - магазини, молове, заведения. Апартаментът на нашия приятел беше на една пресечка от нея, но до метро станцията. Въпреки това за централната част винаги сме викали граб. Като казах, за кратки разстояния цената на една кола е колкото или много малко по-скъпа от метрото за трима човека. Освен това от колата също се разглежда града.

 

@luba_rizova, вашият хотел е точно, където свършва/започва Orchard rd. и централната част. Супер локация! Добре, че сподели!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , Георги каза:

Чааак толкова не можеш да сбъркаш дори да излезеш от предефинираните граници. Ако няма метро, сигурно има автобуси. По-скоро прецени дали ще имаш много багаж и дали ще си ок да го носиш до хотела. А и таксито както беше споменато по-горе също е вариант.

Благодаря, това изказване е “за”. Няма да имаме много багаж. По-скоро си мисля, проблем ли ще е, ако решим да по останем в по-централните части до по-късно. Или ще трябва след осем-девет вече да сме по леглата.

Връзка към мнение
преди 15 минути , rdd каза:

Влюбих се в този хотел YOTEL Singapore Orchard Road. Била съм в подобен няколко пъти, всеки кв. см е пресметнат точно. И от толкова разглеждане и проучване на хотели, този ми е фаворит за сега. Симулирам резервация, и при отказ, излиза надпис “комплимент” с по-ниска цена. Стори ми се интересно. Може би няма да спазя изискването си, хотела да е на зелената линия и дори да е близо до метростанция. Хотела се намира на 15 мин. пеш от най-близката метростанция. Май няма да послушам и Изкуственият интелект, който ми отговори, че трябва да избера хотел, с бърз достъп до градският транспорт. 😀. Също така, хотелът, не се намира в определените граници от по-горните постове. Да резервирам ли?

Района е хубав , няма да сбъркаш ако отседнеш някъде там из/до Orchard rd. Има метростанция също там, има и автобуси, но не съм ги ползвал тях. В този район бих препоръчал като хотел the st. regis https://www.booking.com/hotel/sg/the-st-regis-singapore.en-gb.html?aid=318615&label=New_English_EN_BG_27034606705-CxYYpU23qpRyNLbUJvzfYgS217246880106%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap%3Aneg%3Afi55549958365%3Atiaud-297601666035%3Adsa-302962658775%3Alp1001448%3Ali%3Adec%3Adm&sid=48b46c441c9910520b2b9db87bb09500&dest_id=-73635;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;group_children=0;hapos=1;hpos=1;no_rooms=1;req_adults=2;req_children=0;room1=A%2CA;sb_price_type=total;sr_order=popularity;srepoch=1685529930;srpvid=f2534ba4ac200183;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl     според мен е доста нива над Марина Бей дето е със студената вода в басейна си ...

Връзка към мнение
преди 2 минути , rdd каза:

Благодаря, това изказване е “за”. Няма да имаме много багаж. По-скоро си мисля, проблем ли ще е, ако решим да по останем в по-централните части до по-късно. Или ще трябва след осем-девет вече да сме по леглата.

Сингапур е изключително сигурен град, особено в частта, в която гледаш хотели. Да не ти казвам, че на всеки ъгъл има камери. Безопастността не е проблем там. Спокойно си се разхождайте и наслаждавайте на нощен Сингапур!

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 14 часа, stanislavpp каза:

 

 

 

п.п. ще се радвам , ако някой с повече свободно време пусне тема за летище номер 1 в света Чанги , което само по себе си е истинска забележителност.

Хубаво летище е няма спор, но не знам дали, защото съм бил вече доста пъти там, но не съм го намирал за нещо уау. Има водопад, градина, растения, магазини, цветно е , имаше някакви Дисни изложби през Февруари тази година, Декември 2022 не помня да ги е имало. 

20230227_180046.jpg.ba5e6f65cbb18b4935c3be0d4417317c.jpg

20230227_190639.jpg.a0c1989b8fa78327c881d44e85802eca.jpg20230227_190631.jpg.ed3628437de75368fa533896d055e1f5.jpg20230227_190356.jpg.a4998566c6269522fa559d24912e1f47.jpg20230227_192329.jpg.4f4f6ae279e026031f494914b7da179a.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Летището е нещо като социално място за сингапурците също. Моите приятели ми казаха, че понякога като се чудят какво да правят даден уикенд отиват на летището, не съм срещал някоя друго летище да привлича хора, които не са пътници.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Изобщо няма да обръщате внимание на стаята, защото навън е супер интересно и ще прекарвате повечето време из града. В стаята ще се прибирате уморени само за сън! 😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.