Прескочи до съдържание

Мечта “Сингапур”


Препоръчани мнения

Да, преди (преди Ковид) беше само в хартиен формат. Сега със сигурност е електронна, поне на полетите за кратки разстояния. Нека @rdd да каже дали са я раздавали в самолета на Търкиш. Почти съм сигурна, че не са. Поне до последното ми ходене до там се мяркаше и в хартиен формат на самото летище. Предполагам, че е заради възрастните хора, на които би било проблем попълването онлайн. След по-малко от месец пак ще ходя, ако искаш, мога да проверя дали все още се намира на хартия преди имеграйшъна. Но моят съвет е да си я попълниш онлайн, нищо сложно няма. След 12 часов полет, едва ли ще ти се занимава. Минава се много бързо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 минути , Duke каза:

О, това е някаква форма на входна карта, която бях решил, че се попълва в самолета по подобие на други места по света. Предполагам все още съществува вариант да се попълни на хартия в самолета, но благодаря за информацията...

Не, не е това. На сайта на Външно министерство също има линк за попълване на формляра, в самолета не се раздават никакви хартии и нищо не се попълва на ръка. На паспортният контрол имаше много хора, които попълваха нещо в телефоните си, отстрани от опашката, вероятно това е било, но трябва да се получи код за влизане в държавата. Много е лесно попълването на формуляра, може и за група туристи. При неверни данни глобата е 20000 сингапурски долара. Аз имах малко температура, а попълваш, че нямаш и синът ми на шега на истина, казва-вземай парацетамол защото ще ме глобят. Отговорен е този, който попълва информацията. В самолета, при пристигане, сюардесата напомни да бъдем внимателни при престоя си в Сингапур, защото законите им са строги, налагат се глоби за неспазване на правилата. И мъжът ми казва в същият момент: няма начин, ще отнесем няколко глоби сигурно. Но не се случи.

Редактирано от rdd
Допълнени
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 14 минути , DaBo каза:

Но моят съвет е да си я попълниш онлайн, нищо сложно няма.

О, разбира се, че ще бъде онлайн предварително. Благодаря още веднъж, май почерпката става все по-голяма... 😉 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

То няма кой знае какво значение как се нарича. Нещо като старите входни карти е, тип регистрация при влизането в страната. Явно вече никъде в самолетите не я раздават в хартиен вариант. Попълва се онлайн и всичко е ок.

Имат строги закони, да. Но имат и камери на всеки ъгъл, което прави прилагането на тези закони 100%-во. И това прави Сингапур - Сингапур! Едно от най-безопасните места в света. Не е случайно. Няма обаче място за притеснение. Когато отиваш там, като нормален турист, а не някой, правещ зулуми, няма проблеми. Единствено с пушенето трябва да се внимава, защото дори и на открито, не навсякъде е разрешено. За туристи обаче обаче притварят едното око. 😉

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Няма нужда да се попълва предварително, може на самото летище. Ние юли и сега на прибиране октомври си ги попълнихме на място, онлайн.

Връзка към мнение

Ама все пак е онлайн. Вече няма хартиени формуляри. На летището има безплатен уайфай и като се вържеш към него, може и на място да се попълни. Просто като го попълнеш предварително, излизаш по-бързо. На мен след 10-12 часов полет главата ми определено не знае къде е ляво и дясно, та препочитам всякакви такива дейности да ги свърша предварително. 😜

@Тони Вие прибрахте ли се? Поздрави!

  • Браво 1
Връзка към мнение

Имахме шест пълни дни за разходки. Първият ден мина в настаняване, опознаване, ахкане, суетене, обикаляне и търсене на изходи и входове в огромният мол ION, търсене на място за хранене. В метрото има указателни табели, кои изходи да се следват за да се стигне до хотелите наоколо, обекти и др. Означени са с цифри, първо са примерно от 1-9, после са по ред и т. н. т., голямо возене падна по ескалатори и ходещи пътечки, с километри. Никъде не сме ползвали стъпала, навсякъде където е необходимо има ескалатори. Вечерта завърши с  коктейлите-подарък в ресторанта с жива музика. Всичко си беше ОК, но да споделя, всичкото това разхождане става в атмосфера, топло - студено. В помещенията студено, много студено, на вън топло и влажно. Като че ли се свиква на втория, третия ден. Аз си имах едно шлиферче, дъждобранче под ръка. 
Другият ден започна с проливен дъжд, ама от ония, които са си природни явления, и е хубаво да се видят поне веднъж. Беше забавно да гледаме това природно бедствие, според нас, от хотелската ни стая на последния етаж. Капчица вода не влезе в стаята, не повярвах на уплътненията им, че ще задържат количеството вода, която се изсипа на балкона. Като спря дъждът, за няколко минути всичко си дойде на мястото. Слънце, топло, сухо по тротоарите. Голяма част от тях са направени на скари, за бързо оттичане на вода. Избрахме първото място за посещение, ами кое да бъде, Ситито от едната му страна. Като любители на архитектурните чудеса бързахме да видим какво са сътворили тамошните архитекти или може би чуждестранни такива. За целта е нужен интернет, който там е безупречен, и телефон на телефоните. За да се потърси от къде е най-добре да се влезе в метрото и коя линия да се ползва, къде да се слезе и пак кой изход да се търси.  Младата аудитория няма проблем с това, добре че си имахме такъв представител. И така бяхме в Ситито, шапките ни паднаха за да гледаме към върховете на сградите, коя от коя с по-интересна архитектура. И пак ахкане и пак чудене как са го постигнали. Видяхме и сгради в строеж, заобиколени отвсякъде с построени сгради. Само можем да мечтаем за такава организация. Как се вдига бетон с кюбел.
 

Мястото за хранене беше определено от вида на една хубава ниска сграда с интересен покрив и кула, сгушена красиво и намерила място между небостъргачите. Lau Pa Sat. След около 11.30 часа се изсипаха десетки млади хора, добре облечени, приветливи, усмихнати да си търсят място за обяд. Беше ни интересно да видим как са си устроили храненето на всички офис-специалистите, които се помещаваха във всички високи сгради наоколо. Мястото е огромно, съдържащо десетки видове кухни, като има снимки на ястията, означени с номера. Има напитки, прясно изцедени сокове, пихме от захарна тръстика, хареса ни, има и сладки неща, мъфини и др.

Направихме опит да стигнем до Китайският квартал. Видяхме един интересен храм, по обиколихме малко и търсене на най-близката възможност за прибиране към хотела. Силите за деня свършиха.
 

 

image.jpeg

 

 

image.jpeg

 

 

image.jpeg

 

 

image.jpeg

 

 

image.jpeg

 

 

image.jpeg


 

image.jpeg

 

 

 

image.jpeg

 

 

image.jpeg


 

image.jpeg


 

image.jpeg

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към мнение

Планувам ходене в Сингапур средата на февруари.

Ще съчетавам няколко държави и съм в чуденка колко дни да отделя за там. Това ще е първата дестинация от пътуването ми.

Мислех си за 5 нощувки, но като чета постовете на @rdd започвам да се чудя дали не са малко.

Имам още едно питане към вече ходилите.

Смятаме да си наемем колелета.

Дали е уредено за тях. Опитни колоездачи сме.

Благодаря за отговорите!

 

@rdd, исках да Ви пиша лично, но не знам защо не ми позволява.

 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, nickless nickless каза:

Планувам ходене в Сингапур средата на февруари.

Ще съчетавам няколко държави и съм в чуденка колко дни да отделя за там. Това ще е първата дестинация от пътуването ми.

Мислех си за 5 нощувки, но като чета постовете на @rdd започвам да се чудя дали не са малко.

Имам още едно питане към вече ходилите.

Смятаме да си наемем колелета.

Дали е уредено за тях. Опитни колоездачи сме.

Благодаря за отговорите!

 

@rdd, исках да Ви пиша лично, но не знам защо не ми позволява.

 

 

 

 

Според Георги, Сингапур се ползва само за хъб. Но явно не е така. Ние бяхме с пет нощувки и ни бяха точно. Единият ден с пристигане сутринта, стига само за настаняване и отмора от пътя. А и разписанията на полетите, които гонех, съвпадна с петте нощувки. Зависи какво ще разглеждате, на ден в една посока можехме да издържим само и хапване, почивка, разходки по близките магазини, които са от Диор, на горе. Всеки до една.

За колелета не знам. Дори не видях по булевардите. Автомобилите са много малко, има желязна регулация по въпроса. Транспорта е уреден на космическо ниво. Не е скъп. При редовно ползване, на ден 3-4-5 лева. За метрото разказах как метростанциите са образували подземен град. Автобусите са много удобни, в часовете, в които ние ги ползвахме нямаше хора. Чисто, приятно и студено. И това, че улиците са еднопосочни на много места, няма опасност да се обърка посоката.
Сега се сещам, че на остров Сентоса и около градините имаше много колелета под наем за разходка. Имаше цели кервани от каращи колелета. Може и мероприятие да е било. В тъмното много бяха ефектни със светлините, нещо като атракция. Алеята за тях беше по-широка от тази за хората. Не вярвам да е позволено да се ползват извън района.

 

ще погледна дали аз съм забранила съобщенията по погрешка

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , rdd каза:

Транспорта е уреден на космическо ниво. Не е скъп. При редовно ползване, на ден 3-4-5 лева. За метрото разказах как метростанциите са образували подземен град. Автобусите са много удобни, в часовете, в които ние ги ползвахме нямаше хора. Чисто, приятно и студено.

Навсякъде ли ползвахте български дебитни карти в метрото и автобусите? Имаше ли някакви засечки и ако не е тайна на кои банки бяха картите? Някаква особеност при чек-ин и задължителен ли е чек-аут при напускане на метрото/автобуса?

 

Оказа се, че резервацията ми е за същия хотел, в който сте били и вие. Да мисля ли за промяна или всичко е ОК с този хотел от гледна точка на хигиена, закуска и местоположение?

 

Много въпроси, но предварително благодаря за отделеното време...

Връзка към мнение
Преди 1 час, Duke каза:

Навсякъде ли ползвахте български дебитни карти в метрото и автобусите? Имаше ли някакви засечки и ако не е тайна на кои банки бяха картите? Някаква особеност при чек-ин и задължителен ли е чек-аут при напускане на метрото/автобуса?

 

Оказа се, че резервацията ми е за същия хотел, в който сте били и вие. Да мисля ли за промяна или всичко е ОК с този хотел от гледна точка на хигиена, закуска и местоположение?

 

Много въпроси, но предварително благодаря за отделеното време...

 Навсякъде ползвахме метро или автобус, който маршрут беше по-удобен според Гугъл Мапс. Има и двуетажни автобуси. Вървенето пеш го свеждахме до мин. И да навсякъде ползвахме банкови карти, на Първа инв. банка, а синът ми на неговата банка от uk. Засечка имаше само първия път, още на летището, както бях писала по-горе. Но имахме още една на Първа инв. банка и така се справихме. Предварително се обадихме на секюри служителя на банката, че ще пътуваме до Сингапур. Но при едната карта какво е станало не знам, иначе работеше без проблем за плащания с ПИН код. Чек-ин и чек-аут е задължителен и за метро, то там няма как да бъде друго, и за автобусите също.
Хотел “YOTEL Singapore”, е идеален. Стаите не са големи, но този хотел е от вида “зелен” и всеки кв. см е премерен. Както написах и по-горе трябва да се внимава с избора на стая. Не всички стаи имат изглед. В сайта им е показано и казано. Нашата стая имаше и много бях доволна от избора си. Има приложени снимки още на втора страница.
За хигиената не трябва да се губи ресурс да се мисли. Местоположението е възможно на-най централно място, Orchard Road. Какво повече да искаме. Вечер, синът ни се разхождаше до късно и всеки път се връщаше удивен колко много хора има до късно и как всеки държи в ръка луксозна торбичка с покупки. Особено в деня на пускането на поредния телефон. 
Закуска нямахме. Излежавахме се.

 

Питайте за каквото се сетите

 


 

image.jpeg


 

 

това се вижда от стаята, в далечината хотела с лодката

 

image.jpeg.ee910b7ad1f651723cf420f63e05fe94.jpeg

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 1 час, rdd каза:

Както написах и по-горе трябва да се внимава с избора на стая.

Нашата е Premium City View Queen Room, което би трябвало да е ОК. Единствено не видях в резервацията от Agoda уелкъм дринкс за които говориш, но ще го преживеем... 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Duke, В сайта на хотела има много ясни снимки от стаите, които са около 10 броя. Включително и архитектурни схеми. Нашата стая беше тази: First class king. 

 

 

image.png
 

 

image.png.aa78b8471ffb76093881d59192f21d07.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 30.05.2023 г. в 23:03, stanislavpp каза:

 

 

п.п. ще се радвам , ако някой с повече свободно време пусне тема за летище номер 1 в света Чанги , което само по себе си е истинска забележителност.

Ооо летище “Чанги”! Наистина е забележителност. Бях избрала късен полет, около полунощ, за да имаме време да разгледаме летището. Много време. При пристигането ни нищо не видяхме от летището, освен дългите безкрайни коридори и паспортната проверка. Мисълта ни беше насочена за транспорта до хотела. 
Jewel changi airport, няма как да се опише, трябва да се види. Огромна площ, многоетажна, тропическа гора многоетажна също, мостове, огледала, фуния от падаща вода, много вода, водопади, осветление. Минаващи влакчета за терминалите. Интересно и запомнящо се за всички времена. За млади хора с деца си е за един ден разглеждане. Има безброй атракции, безброй магазин и безброй места за хранене от всеки тип и вид. Нещо голямо и невиждано поне от мен до сега. И всичко подредено, стерилно чисто, коридорите лъщят, а никой не чистеше. Ние успяхме да си намерим една пейка по средата във височинно отношение на гората и изкарахме там около час-два, наблюдавайки хората, красотата и падащата вода. Обикаляхме, обикаляхме, край не видяхме. Орхидеи, орхидеи и други познати и непознати цветя, подредени в цветни стени. Сега виждам в сайта, че е имало и кактусова градина, но като си вече много изморен, как да отидеш до нея. Има и платени атракции, примерно:
 

прилагам и малко наши снимки:

 

 

image.png

image.jpeg

 

 

image.jpeg

 

 

image.jpeg

 

 

image.jpeg

 

 

image.jpeg

 

 

image.jpeg


 

image.jpeg

 

 

image.jpeg

 

 

image.jpeg

 

 

image.jpeg

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте ! Дали някой може да помогне с малко информация . Имам полет за Бали с прекачване и престой 7-8 часа в Сингапур и ми се искаше да изпия едно кафе в града . Дали ще ме пуснат за такъв период време в града ?

Връзка към мнение

The Free Singapore Tour is open to all travellers transiting in Changi Airport.

Valid for passengers with layover of at least 5.5 hours, and less than 24 hours, and with flight schedules that fit the tour timing requirements.


*Eligibility to participate in the tour is subject to visa entry requirements stipulated by the Immigrations & Checkpoints Authority of Singaporeexternal-icon-image. Please enquire at the Free Singapore Tour Booths for more information.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте,

Имам два въпроса за Сингапур:

1. Тъй като имам изходящ полет от Сингапур в 5:30 сутринта и предполагам трябва да съм на летището в 3:30 дали има някакъв транспорт толкова рано до летището? Хотела ми е на 41 Bencoolen St, Singapore близо до метростанция Bencoolen, ако изобщо има значение. Предполагам няма да има толкова рано и Граб ще ми е най-добрата опция, но приемам всякакви предложения.

2. Телефона ми няма еSim и тряба да си купя релна сим карта с интерент или ако има някаква опция с приложение, може ли да ми препоръчате оператор и от къде се купува (летище или някъде из града) 

Благодаря предварително за отговорите Ви!

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.